Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:27:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prava Srbima garantuju SAD  (Pročitano 9491 puta)
15. Apr 2005, 07:33:08
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Prava Srbima garantuju SAD

VAŠINGTON/BEOGRAD - Američki zvaničnici obećali su da će učiniti sve da se Srpskoj pravoslavnoj crkvi i Srbima na Balkanu, a posebno na Kosovu i Metohiji, omogući da uživaju slobode i prava koje su garantovane Poveljom UN, izjavio je vladika zahumsko-hercegovački Grigorije, šef delegacije SPC koja danas završava tronedeljnu radnu posetu SAD.

Izražavajući zadovoljstvo boravkom u ovoj zemlji, episkop Grigorije za Glas Amerike naglasio je da je crkvena delegacija imala "vrlo dobre razgovore i vrlo dobar prijem" u Stejt departmentu i Beloj kući. Prema njegovim rečima, najbliži saradnici predsednika SAD Džordža Buša, koji nije mogao da se sastane sa delegacijom SPC jer je bio na sahrani papi, "preneli su njegovu dobru volju".

Vladika Grigorije posebno je naglasio da, ukoliko na Kosovu i Metohiji ne bude obnove, "to će biti ponovni znak za nemogućnost života". "Ako ne budemo imali zaštitu ljudi koji su se tamo vratili, ne možemo da očekujemo povratak, a ako se nastavi nasilje, svakako da ćemo moći očekivati da ono što je preostalo od Srba, i ljudi druge nealbanske nacionalnosti na Kosovu, apsolutno nestane, što bi bio i konačni poraz. To bi bilo monoetničko Kosovo, što nikada nije bilo", istakao je vladika Grigorije.
P. P
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Mislim da to ne pije vodu puno. Smesno je prvo sto nisu isli politicari da pregovaraju u SAD, a ne SPC. SAD obecavaju samo onda ako i oni imaju od toga koristi. Ovako rekli su da ce garantovati Srbima samo da bi se resili izaslanika SPC.  Treba dati do znanna crkvi da se nepetlja u poslove gde treba da radi politika i diplomatija, a drugo ako Kosovo ostane kao deo Srbije srbima ce biti mnogo teze da zive u takvom Kosovu nego kao nezavisnom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
SPC pregovara u ime Srba - pravoslavaca a ne raznoraznih "gradjana" i ateista... Jedina je SPC koja se kod nas iskreno zalaze za resavanje problema Kosova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Time sto si napisao dokazao si da se ne bavi resenjem problema Srba, vec resavanjem problema Pravoslavaca.
Vrlo hriscanski.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat: Marniko82
raznoraznih "gradjana" i ateista


Hoces da kazes da ti "gradjani" i ateisti nisu dostojni nicega?? Ono sto jedino nije dostojno je to da jedna crkva ide da pregovara o tako vaznim pitanjima kao sto su Kosovo, a koje treba da resava politika i diplomatija. Verovatno su se u sebi podsmevali u UN i Beloj Kuci dok su pregovarali sa delegacijom SPC.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Nije da nisu vredni nicega, ne vidim samo zasto bi neko brinuo za Kosovo ako nije pravoslavac. Dole su nam samo manastiri ostali (i gomila lignita koji nam je doduse potrebna). Sa te strane stvarno mislim da ljudi kojima ti manastiri ne znace mnogo nema bas moralno pravo da komentarise. I da, resavanjem problema pravoslavaca, posto se resavanjem muslimanskih problema bave muslimani. (e sad ovde pocinje i pitanje da li Srbin moze biti Srbin i da nije pravoslavac - duga tema zapoceta na nekom drugom topicu - licno mislim da moze)

@SF mislim da si se nasao prozvan zato sto sam rekao "problemom pravoslavaca". Hteo sam da iskljucim grupe koje su otvoreno protiv Pravoslavlja a deklarisu se Srbima. To vec ne ide. Ne znaci da je svaki ateista takav ali nerviraju me glasne grupice u medijima koje dizu prasinu bez osnova. Opet, ne znaci da Srbin mora da bude pravoslavac. I da, moramo da gledamo prvo svoje probleme jer ni njih nemamo snage da resimo, posle toga cemo da se bavimo vrlo hriscanskim poslom pomaganja drugima (ako stignemo do toga).

SPC je jedina nasa "organizacija" koja je zaista prisutna dole, znaju stanje na terenu. Za razliku od politicara koji bi sa Kosovom da se samo cenjkaju da budemo iskreni. A SPC nije bilo koja crkva, vec crkva koja je ocuvala ovaj narod; bez nje mi sad ne bismo ovako diskutovali, bilo pravoslavci ili ateisti ali Srbi, vec bismo se ili klanjali kod dzamije ili bismo bili neki Austrijci, Madjari, kako vam je drago...

Tako da joj dugujemo postovanje. Ako niste vernici to je vase pravo ali ipak nemate pravo da blatite SPC, i pored ociglednih problema u njoj.

Amerikanci vole da primaju sve i svakoga i moguce da nisu bas bili odusevljeni posetom, ali sumnjam da bi nas neko mnogo bolje predstavio. A i Ameri vise cene verske lidere nego mi u Evropi, ovde je religija zivlja nego na starom kontinentu tako da su im nasi mozda bili i simpaticni. (pisem iz NY, 5:40 ujutru a nikako da odem da spavam)

For the record, nisam nacionalista, sovinista niti bilo sta slicno ali SPC je stub naseg narodnog bica, ako mi sami blatimo svoje, sta ce tek drugi da nam rade... (kao da vidim lavinu flame-ovanja odavde, ali sta da radim kad tako mislim)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nisam se ja nasao prozvanim, niti sam na kosovu, niti da sam u slicnoj situaciji bi od boga ili crkve ocekivao bilo sta, ali nacin na koji si ti to rekao je, barem po meni, uvredljiv. Oni su dole prisutni silom prilika, hvala im na tome u ime onih koji tamo zive, al nesto ne vidim da je od toga bilo kome zaista bolje..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Citat: marniko82
Nije da nisu vredni nicega, ne vidim samo zasto bi neko brinuo za Kosovo ako nije pravoslavac. Dole su nam samo manastiri ostali (i gomila lignita koji nam je doduse potrebna). Sa te strane stvarno mislim da ljudi kojima ti manastiri ne znace mnogo nema bas moralno pravo da komentarise.


Gledas na stvari na pogresan nacin.
Kosmet je prvenstveno drzavna teritorija SCG kao medjunarodno priznate drzave i Srbije kao njenog dijela. Sa druge strane, na toj teritoriji Srbi zive vijekovima i kroz istoriju je ta teritorija uvijek bila srpska (ma o kakvim Srbima se radilo, ateistima ili vjernicima) i sve sto se nalazi na toj teritoriji predstavlja kulturno istorijsko nasljedje srpskog naroda u cjelini (a ne samo Pravoslavaca).
Evo, ja sam ateista ali me zaista boli kad vidim kako su porusili sve one crkve ili hramove jer ja na to gledam kao na dio istorije srpskog naroda, dio nacionalnog blaga te zato iskreno zalim za svakom onom crkvom ili manastirom.
To sto ja ne vjerujem u boga ne znaci da mrzim sve sto je vezano sa religijom ili crkvom.
Ja kao ateista samo hocu da se zna gdje je mjesto crkve u drustvu i drzavi i da se crkva bavi svojim poslom i da se ne mijesa u politiku ili drzavne poslove.
A ako ista postoji danas oko cega su svi Srbi (ogromna vecina) slozni, to je onda borba za Kosmet svim sredstvima.
Kosmet je dusa Srpskog naroda i bez Kosmeta Srbi nikada vise nebi bili isti niti bi se mogli zvati Srbima.
Kosmet je za nas isto sto i Jerusalim za Jevreje ili Arape.



Sto se tice same teme, zaista je smijesno i pomisliti a kamoli povjerovati da ce ti isti Amerikanci, koji su nas krvnicki bombardovali i sistematski unistavali, garantovati prava Srbima na Kosmetu.
Sta oni pod garantovanjem prava podrazumijevaju, da nece mozda otpoceti rat protiv Albanaca ako slucajno pocnu progoniti Srbe?
Pa bas za vrijeme UN-ovog (citaj Americkog) boravka na Kosmetu (nakon bombardovanja pa do danas) desilo se najvece etnicko ciscenje Srba sa Kosmeta poslije drugog svjetskog rata a da ne spominjem 17 i 18 mart kada je za dva dana ucinjeno vise zla i stete na kulturno istorijskim objektima nego tokom zadnjih 10-15 godina.
I sad ti sti Ameri ko fol treba da nam garantuju sigurnost, ma dajte ljudi, sta vam je.
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Jeste bio uvredljiv prema nekima ali ne ni prema kome sa foruma, jednostavno me nerviraju sve organizacije i organizacijice koje su nikle kao pecurke u zadnje vreme. Njih se ne bih ustrucavao da uvredim.

A nije bolje zato sto da i nasa cela drzava usmeri sav trud ka Kosovu (kao sto nije situacija) opet nista ne bismo postigli. Ali sta da se radi, mi tu nista ne mozemo.

@SF Svaka cast kako stizes da odgovoris na sve zivo!   Smiley

A i ja sam dokon evo u pola 7 ujutru, eh...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat: Malaj
Sto se tice same teme, zaista je smijesno i pomisliti a kamoli povjerovati da ce ti isti Amerikanci, koji su nas krvnicki bombardovali i sistematski unistavali, garantovati prava Srbima na Kosmetu


Bombardovali nas jesu, ali sistematski unistavali...? Nisi birao reci kada ces ovo napisati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:27:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.