Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:19:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prava Srbima garantuju SAD  (Pročitano 9492 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa.. ako pogledas poslednjih 20ak godina americkog mesanja u nase stvari.. ima tu necega..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Citat: costa
Citat: Malaj
Sto se tice same teme, zaista je smijesno i pomisliti a kamoli povjerovati da ce ti isti Amerikanci, koji su nas krvnicki bombardovali i sistematski unistavali, garantovati prava Srbima na Kosmetu


Bombardovali nas jesu, ali sistematski unistavali...? Nisi birao reci kada ces ovo napisati.



E costa costa, blago tebi, da mi je samo malo da imam tvoj mozak da se odmorim.
Ti stvarno ne zelis da vidis nesto sto je ocigledno ili namjerno tjeras kontru svemu sto drugi kazu?
Ako ti u postupcima NATO-a ne vidis sistematsko unistavanje onda si stvarno slijep kraj ociju.
Jesu li prvo rekli da se ne bore i nemaju nista protiv srpskog naroda vec da zele da poraze VJ i Milosevica? JESU.
Jesu li potom ispocetka napadali vojne polozaje ali su potom vema brzo presli i na fabrike? JESU.
Jesu li potom krenuli da unistavaju infrastrukturu (mostovi, putevi, pruge, skladista koja nemaju veze sa vojskom itd? JESU.
Jesu li potom krenuli da pogadjaju "slucajno" civilne objekte pa tako pogodise i kinesku ambasadu, zatim RTS, pa zgradu "Usce", pa bolnice i skole, itd? JESU.
Jesu li potom krenuli da bacaju grafitne bombe sa ciljem da uniste elektroenergetski sistem zemlje jer su sve drugo sto se moglo unistiti dotle vec unistili? JESU.
Jesu li nakon struje krenuli da bacaju kasetne bombe i tomahawk rakete po CIVILNIM objektima i naseljima (Aleksinac, Nis i mnogi mnogi drugi)? JESU.
Jesu li takodje pogadjali i unistavali civile u vozovima (grdelicka klisura),  izbjeglickim kolonama (Albanci na Kosovu), na mostovima (pogode most a kad stignu spasioci da pomognu povrijedjenim oni posalju jos jednu ili dvije rakete te pobiju i spasioce), gradovima itd? JESU.
Jesu li koristili municiju sa osiromasenim uranijumom kojom su zatrovali zemlju i podzemne vode za narednih par desetaka hiljada godina i od koje danas imamo eksploziju oboljenja od raka, leukemije i drugih bolestina koje nisu postedile ni njihove vojnike (najvise su stradali Italijani a sigurno i mnogi drugi ali se to krije i o tome se cuti)? JESU.
I ti mi nakon svega ovoga kazes da ja nisam birao rijeci kada sam pisao svoj prethodni post?
Ma daj costa, sta ti je covjece?
Mogu samo da zamislim koja je to frustracija bila za ljude iz vrha najmocnije vojne organizacije koja je ikada postojala na ovoj planeti kada su shvatili da ne mogu da poraze jednu malu SRJ i njenu slabo opremljenu vojsku koja ih vuce za nos iz dana u dan. Iz te frustracije (rekli su da ce nas slomiti za tri dana) su krenuli da cine zlocin za zlocinom (mada je i sama agresija bila zlocin koji je doveo do svih kasnijih zlocina) te su prestali da vode racuna o ciljevima koje gadjaju (mada cisto sumnjam da su o tome vodili uopste racuna od samog pocetka) i krenuli su da unistavaju SVE sto se unistiti moglo. A kad su sve iscrpili (unistili) krenuli su na ono najvrednije a to su ljudski zivoti.
Onaj majmun Dzejmi Sej nije stigao da nalaze pred TV kamerama koliko su mu nalogodavci nalagali da laze.
I onda ti kazes da to nije bila sistematska kampanja.
E costa costa, u pamet se.

Ti si toliko zaljubljen u kapitalizam da je sve sto Amerikanci rade za tebe u redu i opravdano a sve sto mi (Srbi) radimo je pogresno.
Sve mi je bilo jasno u vezi tebe kada si u jednom od svojih prvih postova na bureku rekao da bi ti (da te se pita) bacio par atomskih bombi na Rusiju i Kinu da pobijes komunisticku gamad i naucis ih pameti (tako nekako si se izrazio, pisem po sjecanju pa parafraziram) i da im pokazes da je kapitalizam pravi i jedini ispravan oblik drustvenog uredjenja u svijetu. Onaj ko moze tako hladno da kaze tako nesto i da pritom ne osjeca nista za mene nikako nije normalna osoba.
Od tada sam shvatio da sa tobom nesto nije u redu a ti to svakodnevno kroz svoje postove i potvrdjujes. Istina, malo si ublazio neke svoje stvaove i to se primjeti (valjda si konacno shvatio da grijesis) ali ipak u nekim stvarima i dalje tjeras po svome i ne vidis ono sto svi vide.
Ne valja ti to costa, povuci malo rucnu covjece.
Uostalom, bas me briga, to je tvoj zivot i zivi ga onako kako mislis da je najbolje samo pazi sta radis (zarad vlastitog dobra).
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
kao i svaka velika sila kroz istoriju danasnje SAD se brutalno obracunavaju sa svakim ko im se nadje na putu -- ukljucujuci i "mocnu" Grenadu -- drzavu od 15000 ljudi -- na koju su izvrsili desant.

To su tokom istorije cinile i druge grupe/drzave koje su sebe smatrale za najmocnije: Egipatsko faraonsko carstvo, Persijsko carsto Kira i Darija, Rimska Imperija, carstvo Dzingis-kana, Vizantija, Rimsko carstvo nemackog naroda (toboze-"sveto"), Otomansko carstvo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Malaj

I stvarno bi se odmorio vejeruj mi. Imao sam ja tvoj mozak u periodu od 1990-1997 kada bukvalno nisam napsutio granice Banja Luke zbog rata. Kao dvanaestogodisnjak 1992 kada je poceo rat nije mi nesto to ni puno prestavljalo jos sam bio klinac i nisam mnoge stvari shvatao. Gledao sam kolone izbjeglica koje prolaze tranzitom protjerani iz krajine 1995, gledao sam kako VRS prolazi sa tenkovima i kamionima preko tranzita i pokazivao im tri prsta sav ponosan, gledao sam i kako policija dolazi u moje naselje Paprikovac i trazi od djece da im se poakze gdje su Muslimansk i Hrvastke kuce da bih mogli istjerati i ja sam sav ponosan pokazivao gdje se nalaze te kuce. Bio sam i ja ljubio i Karadzica i Mladica. Ako je neko mrzio Ameriku onda sam to bio ja. Ja sam toliko mrzio Ameriku da kada je zimi visoka temperatura bio sam sklon govoriti da su to Amerikanci nesto smuckali kao bi neke eksperimente vrsili nad nama. I bo sam govorio kako nas Amerikanci sistematski unistavaju, i bio sam govorio kako nama treba jedna Sjeverna Koreja kao model u kome cemo zivjeti, a da nece biti Amerikanca. I dolaskom u Suboticu jos me je drzala ta bolest ,pa sam nastavio da govorim kako je i Tito dobar kako je i Komunizam prava stvar, kako je su Milosevic i Radikali prava stvar, kako Evropska Unija nevalja nista , kako mi je drago sto je Djindjic ubijen.....i ne znam vise sta nisam govorio dok jednom nisam pukao, zatrovan od svih tih demagoskih prljavstina. Subotica i okruzenje su mi dosli kao svojevrstan filter od koga sam procistio svoj mozak, i vijeruj mi danas mi je mnogo lakse i mnogo jasnije vidim svoju buducnost i sta mi je ciniti. Kod mene to tako biva u zivotu, kada nekoga neopravdano mrzim i pljujem kad tad mi se to vrati o glavu i na kraju to i zavolim. Sa moje tacke gledista Ameriku sam neopravdano mrzio i to se na kraju ispostavilo jer danas je ne mrzim ni ti je preterano volim, ali cijenim je. Tita i komunizam sam mrzio i to se ispostavilo da je opravdano jer nisam popustio prema tome. Jesam popustio donkle sto se tice Tita i bivseg rezima. Cak sta vise smatram da bi i jedino neko kao Tito mogao dovesti u red i koliko toliko poboljsati trenutni standard ovdje, naravno nikad sa takvim rezimom i filozofijom ne bi smo ni bili ni blizu ni jednoj clanici Unije ali bi bilo bolje nego sada. A zasto, pa nismo sposobni da zivimo u jednoj EU jer smo suvise slabi i primitivni.  Oni su suvise kulturni, moralni i esteticni za nas. Batalio sam sve, ako se nekome zivi u kartonskim kucama i zgradama, ako je nekome draze voziti konzervirane automobile, ako je nekome drago gaziti po makadamu u 21 veku, ako nekome nesmeta necistoca i prljavstina na sve strane nek izvoli i neka zivi. Mene ovaj rat u Bosni nije naucio da nekoga mrzim kao Ameriku i Evropsku Uniju, nekoga ko ima izgradjene sisteme vrijednosti. Mene je ovaj rat naucio kakav je moj narod i tu sam se razocarao. Daleko od toga da ja kazem da me je rat naucio da su Srbi agresori. Ovaj rat mi je bas u onom trenutku, kada sam bio klinac i tinejdzer i kada sve sto se desavalo oko mene ce izgraditi moj buduci svijet, pokazalo se da su Srbi primitivan narod. I da srbi ponajvise mrze prvo sebe, onda sve ostale. Neci da zivim u drustvu u kome mozes izgubiti glavu zbog par maraka, necu da zivim u drustvu koje pojedinici svojim postupcima nemare kako ce to uticati na okolinu, necu da zivim u drustvu koje te odmah skrese ako vidi da napredujes, dakle u drustvu koje necijeni vrijednosti koje postizu njeni pojedinci. Rusija i Kina su zemlje u kojima bih svakao bacio atomsku bombu i uvijek bih to ucinio. Mada volim drevnu Kinu i jao mi je zao sto se Komunizam primio. Ne volim ja Kapitalizam toliko kako ti mislis. Ja Kapitalizam cijenim samo kao ekonomski sistem koji je najvjerniji i najpouzdaniji za ostvarivanje materijalnih dobara. Zemlja koja se drzi strogo Kapitalizma kao SAD nije u svemi najbolja. Na ljestvici welfare zemalja zauzimaju posljednje mijesto. Kapitalizam uspijeva tamo gdje je drustvu zrelo i u drustvima koji su odavno rascistili sa iskonskim. Kapitalizam postoji i u Kanadi, Australiji, EU i Japanu i svugdje cini okosnicu ekonomskog sistema. Ono sto ostale zemlje welfare zemalja izdvaja je socijalna politika postoji i u SAD ali nije toliko izrazena kao recimo u Australiji i Skandinaviji. No lako je Skandinavcima upravljati kada svaka drzava ima stanovnika koliko i visemilionski grad u SAD.  Meni je vise dosta ideologija i ginjenja zbog proslosti i neostavarenih ideala. Jos sam mlad, 24 godine, i zelim da napustim Balkan, i osnujem porodicu kako bih ja i moja zena i djeca, i moji unuci i svi ostali potomci zivjeli u miru blagostanju na nekom dalekom mijestu, samo sto dalje do ovog uzarenog podrucija, koje ce mozda biti jedno vrijeme mirno i cak ako bude dio EU, ali standarda, morala i estetike nece biti ni za grama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Costa sve sto si rekao je potpuno tacno i ja ti cestitam na tome. Ako ti je lakse nisi jedini koji tako razmislja, ali cinjenica je da nas ima jako malo i da cemo verovatno uvek biti u veeeelikom manjini i da ce svi u nama gledati neke anti pattriote, izdajnike, strane placenike i tako dalje, uostalom kao sto su i Zorana celog zivota proglasavali prvo za stranog placenika, pa kada se to izlizalo onda za kriminalca. Ja bi mnogo zeleo da od ove nase Srbije koju stvarno volim mnogo i ako mi do sada nije dala puno razloga za to napravimo jedu lepu i modernu drzavu, ali plasim se da smo sansu ubistvom Djindjica propustili, a kroz nasu istoriju , takve i to mnogo manje sanse su nam se pruzale otprilike jednom u sto godina i sve te licnosti su zavrsavale tragicno, tako da se plasim da ovde nikada nece biti dobro.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ja niti mrzim niti volim Srbe i Srbiju. Ne mogu da ih mrzim jer sam i sam Srbin, jedino ponekad iz besa znam da kazem da su svinje ili nula od naroda. Naravno ohladim se posle i povucem te reci. Jednostavno sam postao ravnodusan prema svemu ovde. Kao sto sam rekao svakome je na volji da zivi kako hoce. Ovde se puno polaze u proslost umesto da se gleda u buducnost. Ovaj narod kao da ne zeli da se suoci sa novim, sa nadolazecim. To je jedna cinjenica zbog koje ja Srbe poredim sa primitivnim narodima. Pa zar nije odlika primitivnih naroda da ne zele da se menjaju? Zar nisu primitivni narodi ti koji se plase novog, promene?? Da je Srbija neko pacificko ostrvo pa bih ja rekao nesto, nego nas evo u Evropi i opet se sustezemo. Srbija koju bih ja voleo videti i u kojoj bih ja voleo ziveti nepostoji. Kada Srbija postane jedna Grcka, jedna Pravoslavna zemlja, gde je 97 % ljudi su vernici, niko ih nedira, mocan lobi u svetu imaju, prihvatili su moderno drustvo, i zive super. Kada se mentalitet usmeri na poboljsanju morala i estetike e onda cu razmisliti hocu li ziveti u Srbiji ili necu. Ovako me nista vise ne zadrzava da ostanem ovde, i samo cekam trenutak kada cu da kazem Via Serbia.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
I tu si u pravu. Imam isto misljenje o svemu, ali znajuci da cu biti razapet ako ga iznesem, cuvao sam to za sebe. Isti slucaj je i sa mnom. Dosta puta, gotovo svakodnevno, neko ili nesto me izbaci totalno iz takta i onda popizdim i kazem, jebes ti sve ovo, nema ovde zivota, mi smo talog civilizovanog sveta i nema nama pomoci. Onda se posle malo smirim i uvek odnekud, ne znam ni sam odakle pokusavam i izvlacim neku energiju i uspevam da ubedim sebe da nije to bas tako, da nismo mi bas tako losi, da su to samo pojedinci koji se ponasaju kao stoka i tako dalje. Onda se nadam da je to tako sve do sledece prilike koja obicno nailazi veoma brzo gde opet totalno popizdim i opet sve iz pocetka. Ja volim ovu nasu Srbiju i to bas to sto sam rekao, znaci Srbiju i to mnogo, ne neke kvazi tvorevine tipa jugoslavije i tome slicnih nakaradnih tvorevina. Kazem, do sada Srbija mi je samo nanosila bol, ali nekako sam verovao da sto i jeste bilo tako, da je kriv Milosevic, pa komunizam, pa Turci, pa ovi pa oni, sto sve i jeste tacno, ali nazalost posle svega toga mi smo toliko upropasceni da ne znam kada cemo i da li cemo uopste uspeti da se oporavimo i postanemo normalni narod pre nego sto nas potpuno rasparcaju i uniste. Onda razmisljam da li cu ja uopste to doziveti i shvatam da realno ja kao pojedinac malo mogu da ucinim da generalni mentalitet naroda promenim i onda postalvjam sebi pitanje da li je pametno i dalje truditi se da se pomeri planina ili jednostavno treba otici na drugu stranu planine i ziveti svoj zivot normalno, nadajuci se da ce se tvoj narod ipak promeniti. To cesto razmisljam i cesto zelim da ostavim sve i odem negde, daleko odavde, ali uvek nekako pronadjem jos malo snage i odlucim da pruzim jos jednu sansu. Dokle ce to tako biti, ne znam, ali plasim se da cu jednom jednostavno otici i da se vise necu vracati. Smile

Jedna konstatacija koja me navodi da razmisljam o tome da cemo mi tesko uspeti da se promenimo. Nas covek kada ode u neku zapadnu zemlju gde je okruzen iskljucivo strancima koji su potpuno drugacijeg mentaliteta od naseg on ili uspe da se prilagodi u tom smislu da trpi sve to kao neku torturu i onda velika vecina ljudi pre ili kasnije jednostavno ne moze vise i onda se vrati u svoju zemlju i tu je srecan. Cak ima i ljudi koji recimo rade negde po ceo zivot i onda u penziji odluce da se vrate jer ne mogu vise da izdrze. E sada mene brine to sto ako nas jedan covek koji je okruzen sa deset miliona stranaca i koji ne moze da prihvati njihov mentalitet, onda ne znam koja je to sila koja moze da pokrene i natera na promenu mentaliteta deset miliona tih istih pojedinaca na jednom mestu.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat: Ciklopentanoperhidrofenan
Jedna konstatacija koja me navodi da razmisljam o tome da cemo mi tesko uspeti da se promenimo. Nas covek kada ode u neku zapadnu zemlju gde je okruzen iskljucivo strancima koji su potpuno drugacijeg mentaliteta od naseg on ili uspe da se prilagodi u tom smislu da trpi sve to kao neku torturu i onda velika vecina ljudi pre ili kasnije jednostavno ne moze vise i onda se vrati u svoju zemlju i tu je srecan. Cak ima i ljudi koji recimo rade negde po ceo zivot i onda u penziji odluce da se vrate jer ne mogu vise da izdrze. E sada mene brine to sto ako nas jedan covek koji je okruzen sa deset miliona stranaca i koji ne moze da prihvati njihov mentalitet, onda ne znam koja je to sila koja moze da pokrene i natera na promenu mentaliteta deset miliona tih istih pojedinaca na jednom mestu


Ima tu malo i istine, ali sve je to relativno. Vecina nasih ljudi ode na zapad, SAD, Kanadu ili Australiju, provede tamo citav zivot i posle se vrati i nista se ne promeni. Zadrze ono balkansko u sebi. To zavisi od coveka do coveka. Obicno oni sa sela se teze prilagode novoj sredini ili se uopste ne prilagode, jednostavno puknu i vrate se. Ima njih koji se sasvim dobro uklope, i koji cak i odluce da se nevrate, nego dopuste svojoj deci da se naviknu na taj mentalitet i da prime jezik, i jednostavno kroz jedno ili dva kolena se utope u lokano drustvo. Mene mnogi razlozi teraju da napustim svoju maticu. Pre svega zbog posla i karijere i opsteg zivota. Sigurno je da cu izgraditi karijeru puno bolju od one koju bih ovde napravio. Gledao si Tesnu Kozu sto puta, i nije mi svejedno da cu ostati mladji referent u svom poslu ako bih ostao u Srbiji. U Srbiji ne postoji nesto sto se zove "napredovati na osnovu doprinosa". Priroda mog buduceg posla, inzenjerskog posla, navodi me da iz vremena u vreme napredujem, e sada posto se to nece ceniti ovde u Srbiji nije mi ni na pamet da ovde gradim karijeru. O standardu da nepricam. Da radim kao crnac, a da budem malo placen. . Vlasti nas teraju da ostanemo, da gradimo buducnost Srbije, ali mogli bi nam bar temelje obezbediti. Ne moze se kuca graditi od krova, ne zato sto je lakse od temelja poceti, nego nije moguce kucu poceti graditi od krova uopste. Takve stvari mi uopste ne ulivaju nadu. Dakle ima tu dosta toga sto ja kao sa profesionalne strane gledam da mi ne bi bilo pogodno. I onda tu je opsti zivot. Koliko puta sam samo na predvanju slusao da neku metodu ne valja primeniti jer su nasi ljud nemarni, zato je bolje to i to. Zamisli, e necu da radim sa takvim ljudima. I tako smo malo drustvo, a takve se ruzne stvari desavaju, samo kada otvoris novine i procitas crnu hroniku, najezis se od straha. Nije to tek tako da se desava u celom svetu, takve stvari kao ubistvo onog decka u tuci, i napad na drugog tokom mimohoda nisu bas da se desavaju svagde u svetu. To je odraz loseg stanja u drustvu. A kada cemo se izleciti?? Mladi ljudi u Srbiji pogotovo nisu na ceni. Ne vidm zar u ovom narodu, ne vidim tu enerigju u masi koja je potrebna da bi smo se promenuli i krenuli na bolje, izgradili moderno drustvo, a proslost ostavili istoricarima. Vidim uzasno veliku energiju kada se treba svadjati. Imamo energije za svadju i dzabalebarenje, a nemamo energiju da sredimo svoje zivote. Mnogo smo lenji. Ono sto se promenilo kod zapadnjaka je sto su vredni i radni. mi smo jos uvek hedonisti, nasledje iz Azije. Hteli bi smo za malo para i malo truda da imamo puno toga. Ono sto me fascinira je to, da Srbija ima tako dobrih pojedinaca koji su sposobni na sve, ali kada su ti pojedinci u Srbiji onda nista ne ostane od njih. Mozes li navesti nekoga poznatog srbina koji je stvarao u Srbiji? Nema ga, nepostoji. Tad na scenu stupa drustvo koje ga skrese do korena. Kao sto je to bilo sa Zoranom. Cak ponekad i zalim sto se uopste trudio za ovo sto jese radio. Zasto nije sa svojom porodicom zivio miran zivot negde u Nemackoj gde je doktorirao i znao savrseno nemacki, nego je od homo erctusa pokusao da napravi homo sapiense. Zar tako da se i meni desi, da nesto pokusam u svom poslu uraditi dobro, i da me neko sutne. Ja sam izgubio svaku nadu da ce se Srbija promenuti. Uce Srbija u EU, ali na kolenima, na jadite jade, i zivece nekako kao najsiromasnija clanica. Uvesce se zakoni unije, ali to nece spreciti da i dalje po ulicama ima smeca, da zgrade po centru budu isarane, da se nigdje nepostuje red, da svako radi ko sta hoce. Koliko zelju imam da odem, jednostavno sam uveren da cu i ostvariti taj svoj cilj. Jedino me moze neka nesreca spreciti. I znam da cu se moci lako prilagoditi menatilitetu naroda medju kojim budem ziveo i da ce mi biti super. Znam sta hocu u zivotu i znam kako cu svoj zivot ziveti. Ja sam i tako po prirodi vise samotanjak nego neki drustvenjak, tako da mi ne bi nedostajale kafane i taj balkanski stil zabave koje nikad u stvari nisam ni voleo. Vise volim u zivotu imati par dobrih prijatelja i svoju porodicu. Od toga mi ne treba vise. Necu da se moja deca zanimaju za drazu, za karadjordja, za seselja za slobu, koje bolji koje losiji, ko je pravi srbin ko nije, ko nas unistava ko ne. Necu da moja deca ginu zbog ideolgogije degenerisanih pojedinaca. Ma dosta mi je tih izlivanja vise. A tamo na zapadu, inace bio sam tamo, i znam kao se ljudi ponasaju. Drugaciji je to mentalitet, jeste, tamo su ljudi vise zatvoreni nije kao ovde. Ali to je ono sto ja hocu, necu da mi prvi komsija ulazi u kucu bez kucanja, nego ako treba da se najavi da ce doci. Necu da komsija dolazi ej imas ovo da mi posudis imas ovo, ajde hoces mi ovo pomoc hoces mi ovo pomoci. Ha, svi smo kao povezani i dobri. Ma znam ja kako je to, svima si dobar kada im trebas. Takav je citav moj komsiluk u kome zivim. Ne zna se koje licemerniji od koga. Kada se spoje one stvari koje sam opisiavo sa stanovista karijere i ove opste e to ce onda biti nirvana. Smiley Jedva cekam da pocnem ziveti Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Eh costa, u pravu si ali zalosno nam je to. Ako mladi i obrazovani nastave da odlaze, ovde nece mnogo ostati. Imas pravo za mentalitet i slazem se dobrim delom. Medjutim, mnogo je zeznuto kada se otisnes preko bare recimo a kuci te cekaju matori, braca, sestre i cura. Ja sam mislio da necu zeleti da se vracam nazad kad se jednom dokopam Amerike i evo potpuno sam pogresio u proceni! Nazad u Srbiji, bio sam u stanju da ignorisem drustvo, bio sam dosta povucen prema okruzenju i slicno, ali kad sam dosao ovde video sam sta znaci biti sam iako sam stalno okruzen kolegama.

Personal advice: ako ides preko, nadji bar jos nekog da ide sa tobom, ovde mozes da steknes prijatelje ali prave prijatelje mnogo tesko! Ako mozes sa tim da se izboris, skidam kapu, samo napred!

Ostajanje u zemlji je jos gora varijanta, zbog svih gluposti, okruzenja, politike, ratova...

Ali ne moze covek ni u inostranstvu da se skroz distancira. Evo vise pratim vesti iz zemlje od kako sam ovde nego kad sam bio u Srbiji.

Sve u svemu, ostao u zemlji ili otisao u inostranstvo, naseg coveka ceka zivot pocepan na pola...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Sva uosptavanja -- a narocito nekakva o toboze mentalitetu naroda -- su potpuno besmislena. Sve je uvek jedinstveno i neponovljivo, i bajka o repetitivnosti je produket robovanja Microsoftovom Weltanschauungu u kojem se na istu kombinaciju znakova dobija "ista" reakcija silicijumdioksida.

Jer cak i to su samo ista slova, ali nista drugo nije isto.

Treba samo da uzmes pravu pilulu i da prozivis zivot. Ali to kosta.

P.S. Pozdravio te Morpheus. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:19:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.