Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Praroditeljski greh, kontradiktornosti ili...?  (Pročitano 8957 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Hvala, kada budem imala vremena...
Sto ce biti kada Sizif sedne na kamen.  Smile
Eto, nekome Bog nije dao toliko dug dan ili jeste- a taj neko cita kojesta sto mu nije primarno...
I, trosi oci do 4h, ne bi li procitao obaveznu literaturu, za casove...
Koji pocinju u 8.30h...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Idi spavaj sestro slatka - kod mene je tek 12:40 PM
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pa, uskoro...  Smile
Moram ponesto jos procitati  Smile
Navikla sam ja... Mada, kao, sutra petak. Tj. danas. Bio bi red da izadjem negde...
Pa, nastavicemo, kada iscitam vase recenice i nadjem nesto sto mi je nejasno... Do, sutra, ili danas...  Smile Vreme... Fascinantno...
ZZZZZZZZZZZZ
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Tvrdnje da je rajska vocka bila paradajz iliti rajcica. Paradajz je jednogodisnja zeljasta biljka. Adam i Eva su posle izgona iz Raja ziveli po 800 godina da bi to danas bilo 10 puta krace, paradajz kao simbol kratkovekosti i slabosti palog coveka, a to za sobom donosi nove grehe za kratkoveke i slabe. Zakljucak - paradajz (prosto ko pasulj  Smile )
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Hm...
Paradajz? Je l` to zbog svog sinonima- rajsko voce?
Ne znam, na osnovu cega si zakljucio to, ali stvarno bih volela da saznam.  Smile
Posto postoji, bas veliki broj zeljastih biljaka... Mada mi se to malo razilazi... Ko zna , mozda su se Adam i Eva saginjali kako bi ubrali paradajz. Mislim da stabljika nije visa od 1. m. (Uh, opet, to slikarstvo!!! U glavi mi je konstantno drvo.  Smile  )
Sto se mene tice- stavila bih lubenicu i kukuruz- na listu "rajskog voca- povrca"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Vec zamisljam sliku - struk paradajza i zmija sklupcana u podnozju stabljike, najprirodnija pozaa zmije, Eva hipnotisana pogledom zmije se saginje da ubere socan zreo plod, pridigla se zagrizla, zrei plod se raspukao zalivajuci Evine grudi svojim sokom i semenkama. Eva zvace u transu, u tom trenutku istovremeno gubi i dobija, menja se tim procesom koji  je tih i brz. Onda se u par sekumdi budi iz tranza, zmija bezi zadovoljna, ukocenost Eve koja prelazi u ocaj, pada na kolena u plac bez suza nespretno i tromo brisuci razmazani paradajz sa brade i grudiju. To je trajalo 2-3 minute onda joj je pogled bostao ostar i hladan "Nista necu reci Adamu" rutinski je pocupala stabljiku i bacila u oveci zbun. Trenutak koncentracije i vedar i blag osmeh. Prilazi mazno Adamu "Adame, mi smo u Raju, prepustimo se uzivanju" Ostali su tu gde jesu samo je Bog pomakao klatno ka Zapadu u predeo bez ljudi.

P.S. Hoce li Eva ikada reci Adamu sta je saznala grizuci paradajz dar zmije??

IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Зар Ева није дала парадајС Адаму да проба?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ovo je jereticka verzija!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
E, ova tvoja predstava zmije me podseca na onu iz "Knjige o dzungli"...       Smile

Smile      Smile        Smile


Eva je vec davno odgovorila na, zenama, svojstvenom nacinu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@ euridicat

Prvo zelim da te pozrdravim   Smile    

Ja bibliju posmatram kao alegoricnu kjnigu. Ona je napisana jezikom vremena u kom je nastala, kada  je jednini nacin da se pohrani informacija bila alegorija. Kada danas citamo bibliju treba da je prevodimo modernim jezikom, to jest da je tumacimo.

Izjednacio si zelju za putenom ljubavlju sa poslusnoscu.("zelja za decom"- tako si naveo. Mada, Bog im je rekao da ne jedu s drvete saznanja, jer ce umreti! Jasno je meni da je sex bitan i jeste, veoma. Ali oni nisu znali, ni sta je to. Odakle im onda zelja za sexom ili decom?)  Zanimljivo glediste. Ne znam, sto sada odstupas od njega.
Doslo je do putene ljubavi- culnog uzivanja, ali tek posle sagresenja.

Opet ja moram da redam pojome:
         1. Zelja (za uzivanjem)
         2. Zelja za sex-om
         3. Zelja za potomstvom
         4. Zelja za zivotom i njegovim produzenjem

Zivot je glavna karika u lancu individualnih ljudskih vrijednosti, i usko je povezan sa zeljama. Tako da kada idem korak dalje, "zelja za decom" koju navodis moze da se zamjeni pojmom potrebe za zivotom i njegovim produzenjem. Privlacnost izmedju muskarca i zene u osnovi lezi na potrebi da se zivi. Muskarac u zeni nalazi mogucnost da produzi svoj zivot, zena isto nalazi u muskarcu.. Adam i Eva su morali znati sta je zivot ako su uopste bili zivi. Medjutim, mi imamo Adama i Evu koji su u ovom podrucju totalno drugaciji,tj. nema seksualnih osjecanja prije nego sto su istjerani. Biblija hoce da nam kaze da su Adam i Eva istjerani iz raja zbog zelje za zivotom, sto nas vuce u zabunu  Smile . Ja bih ovu zabunu rjesio jednostavno cinjenicom da su prije «grijeha» Adam i Eva bili u sastavu bozanskog, tj. Sastavni dio Boga. Tako da je covjek totatalna individua tek nakon isterivanja iz raja. Zakljucak je da praroditeljski grijeh i nije neki grijeh, vec pirodni tok stvari, sto je decky vec rekao ako se ne varam.


Biblijske price- NE TREBA suzavati na gordost i ljubomoru... Da li negde Biblija navodi njihove osobine? Implicitno, svakako... Ali mislim da je to mnogo siri dijapazon. Gordost i ljubomora- sta je sa radoznaloscu, zaviscu, neposlusnoscu, naivoscu, odolevanjem iskusenjima?


Ja samo sužavam na bitno. Kada se uzme u obzir danasnja situacija, ljude najcesce muci ili gordost ili ljubomora. Obe ove tendencije u sustini su jednake ali na realizacionom planu potpuno suprotne, tako da ljubomoran covjek cesto sve karte baca na posao i karijeru, koji vise razvija zelju za upravljanjem (gordost) a manje ljubomoru. Gotovo sve bolesti nastaju zbog unutrasnje agresije koja nastaje usled ova dva grijeha.

Radoznalost, neposlusnost, naivnost... sve je ovo daleko manjeg znacaja nego predhodno pomenuto. Odoljevanje iskusenjima je pojam za sebe, a o njemu se vise govori u novom zavjetu.

Zavist je spoljasnja manifestacija ljubomore. Zanimljivo je da na zavidljivog covjeka bolesti zivotinja mnogo brze i lakse prelaze nego na obicnog covjeka i da sam taj covjek cesto lako postaje objekat agresije zivotinja. Znam da jednog covjeka koji je bio ispunjen ljubomorom i agresijom prema zenama cijelog progutala ajkula. Medjutim, iznenada ga je odmah nakon toga ispljunula jer covjek se u jednom trenutku odrekao zivota a samim tim i svojih zavisnosti za zivot i zelje. Zbog toga je ajkuli vjerovatno pozlilo.


?
"Zmija je slika muskog gresnika"- mozes li mi pojasniti... Pa, cemu onda vekovna osuda zenskog roda???!!!  Smile

Sta da ti kazem. U zmiji je bio đavo,  a sta je đavo najasnije se vidi na slikama Vrubela. Osuda zesnkog roda lezi na zenskoj popustljivosti prema zeljama, ali realno gledano i muskarci se previse zanose duhom. Razlika je u tome sto je zena stub zdravog drustva. Drugim rjecima najuspjesnije i najjace je ono drustvo u kom su zene pravilno vaspitane[b] .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.