Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 30 31 33 34 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prakticna pitanja i odgovori u vezi islama - YouTube klipovi  (Pročitano 56713 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Bilo je dosta reči oko tih "finih podešavanja". Tačno je da nama odgovaraju postojeći parametri, ali to ništa ne dokazuje. Da su oni drugačiji,  svet bi bio fino podešen za neke druge oblike života.
Sama Zemlja nije oduvek bila idealno mesto za ljude. Prvi oranizmi živeli su u okruženju u kojem čovek ne bi ni minut izdržao. Zemlja je potom prolazila kroz više faza, a svaka od njih je nečemu odgovarala. Trenutno je svet idealan za ljude, ali kao sve prethodne i ova faza je privremena. U budućnosti nas očekuju mnoge promene koje će doneti i promenu sadašnjih parametara, te planeta neće biti tako gostoljubiva za nas. U isto vreme razviće se novi organizmi kojima će novonastalo okruženje pružiti idealne mogućnosti da napreduju.

Konačno rešenje ovog pitanja sačekaće još malo, do otkrića života negde drugo u svemiru. Potencijalni kandidati postoje kako u našem solarnom sistemu, tako i drugim sistemima. Neke od novootkrivenih planeta u drugim solarnim sistemima, s obzirom na njihov položaj i sastav ulivaju optimizam i pružaju podstrek za dalje istraživanje.
U naredne dve decenije očekuje nas misija na Mars. Do kraja stoleća ljudi će verovatno stići do Jupiterovih i Saturnovih satelita.
Pre toga odgovore mogu doneti moćni teleskopi nove generacije ili pak roboti koji će biti u stanju da prepoznaju život. Za sada možemo da detektujemo samo pojedine elemente i molekule. I pored toga organske struture su prepoznate na više mesta u sunčevom sistemu, čak i u kometama.
Ko zna kakve tajne kriju crvena plenete ili okeani jupiterovog satelita Evrope.
Živi bili pa videli.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7

Slazem se.
Dakle, kao sto je mala verovatnoca da je dvogodisnjak lupkajuci po tastaturi napisao komplikovan roman, ista je verovatnoca da je planeta Zemlja, savrsena za zivljenje, nastala tek onako sama od sebe - bez da je Neko razuman kreirao - znaci beskonacno mala.

Malo mesamo babe i zabe.

Planeta zemlja moze biti da je dovoljno dobra za zivot, ali posto nemamo ni jedan drugi primer, ne mozemo tvrditi da je savrsena za zivot. Mozemo samo da kazemo da je dovoljno dobra. Nesavrsenstvo se ogleda u tome da je vecini organizama potrebno da ubiju svoju hranu na neki nacin. Drugo kao sto mozes procitati ako te interesuje planeta Zemlja nije nastala slucano, tek onako, nego postoji tacan redosled koraka kako je gravitacija uticala da se oformi nas suncev sistem.

Ako te buni jedna druga stvar - recimo jacina gravitacionog polja ili druge kosmicke velicine, objasnjenje je vrlo jednostavno cak i iznenadjujuce jednostvano: Nije ni moglo drugacije.

Evo ti jedan jednostavan primer: Krug.

Krug nikada nece biti krug ako se broj pi promeni cak i za 1/10 na 24 deo. Mozda je tvoj bog sposoban da napravi krug ciji odnos obima i precnika nece sadrzati pi nego recimo neki drugi broj, ali taj objekat sasvim sigurno nece biti krug.

Sto ce reci za potrebe kruga, tvoj bog je nazalost potpuno nemocan da ga menja. I tako dalje, analogno videces da je za sve stvari koje su nastale posle velikog praska (ili ekspanzije), bog apsolutno nepotreban entitet.

Svemir je nastao ili iz velikog praska ili iz dodira dve membrane ili neka potupunija treca mogucnost, ali potpuno je poznato kako je nastao nas svemir, kako je nastao nas suncev sistem a izmedju toga i nasa planeta.

Mi jos ne znamo da li jos negde u svemiru postoje pogodne planete za nastanak zivota i ako postoje kako izgleda taj zivot na tim planetama.

Dalje, nastankom zivota na planeti bavi se naucna disciplina koja se zove abiogeneza, a evoluciom i daljim razvoje vec nastalog zivota bavi se evolucija koja je potanko objasnila kao se od minijaturnih primitivnih organizama razvilo sve ovo sto ti sada vidis i pokusavas da pripises nepostojecem entitetu. Dakle nije se slucajno dogodilo, nije se tek tako dogodilo, nije uragan prosao i sklepao tvoj krvotok . nego milioni godina i oni mali sicusni geni.

@Makros - ovaj odgovor nije bio tebi namenjen, uspeo si da se u sekundi pre mog ubacis izmedju... hebiga
« Poslednja izmena: 03. Avg 2011, 15:36:03 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Bluesoniq, nas dvojca se izgleda nikako ne razumemo. Ja sam samo hteo reći da kreacionistički argument "finog podešavanja" nije dobar jer polazi od čoveka i iz njegovog uobraženja da sve postoji radi nas. A onda sam konstatovao da će otkrićem života u kosmosu taj argument biti konačno pobijen, jer će pokazati da je fino podešavanje jako relativan pojam.

Propustio sam malopre da pomenem decu koja nasumično udaraju slova i napišu roman. To je loš argument jer  se ne može porediti sa mehanizmima koji dovode do nastanka života. U prirodi postoje mehanizmi koji isključuju mnoge kombinacije. Svi molekuli ne reaguju jedni sa drugima, niti se sve reakcije dešavaju u svim uslovima. Zna se šta se sa čim i kad može povezati jer prirodni zakoni diktiraju određeni redosled biohemiskih reakcija. Kod nasumičnog kucanja slova to nije slučaj jer ne postoji ništa što bi sprečilo da se se neka slova ili reči nađu jedni do drugih.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 202
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122

Malo mesamo babe i zabe.


Hoces da kazes da nije dobar primjer sa dvogodisnjakom?

Nije ti dobro porediti Prirodu sa dvogodisnjim detetom bez razuma, ruku, nogu, sluha, vida i porediti dobar roman sa Zemljom na kojoj zivis, onim sto je na njoj i u njoj i nebesima i onome sto je na njima?

Meni je to bas fino poredjenje, zato sto i vi opisujete Prirodu i Evoluciju kao nesto sto nema razuma niti kuveta, snage.


Dakle nije se slucajno dogodilo, nije se tek tako dogodilo, nije uragan prosao i sklepao tvoj krvotok . nego milioni godina i oni mali sicusni geni.

Slijepi i gluvonijemi maloumni dvogodisnjak bez ruku i nogu nece uspet da napise ni jednu stranu romana ni za milion godina, ni posle milion pokusaja. Niti ce se tvoja neraspremljena soba sama od sebe raspremiti ni posle milion godina, niti posle milion uragana. Moze biti samo gore.

Prihvatljiviji su ti vanzemaljci, Darvin, nerazumna evolucija, nerazumna priroda i ostale gluposti od vjerovanja u razumnog Stvoritelja.
Ali, ti kao i svi nazovi-ateisti duboko u sebi vjerujes da "ima necega", zato se i toliko vrzmas po forumu za religiju.
Dobro vas je ono opisala bivsa pristalica vaseg (ne)vjerovanja.

Dok ne skontas da "ima neceg", i dalje vjeruj da te je razumnog kreirala nerazumna priroda.

Ili postani advokat i zastupaj nekog ubicu tvrdnjom da nije on povukao obarac, nego da se obarac sam od sebe pokrenuo. Kad moze tako da bude kod Big Benga, sto ne bi i kod pistolja.  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1

Dakle, kao sto je mala verovatnoca da je dvogodisnjak lupkajuci po tastaturi napisao komplikovan roman, ista je verovatnoca da je planeta Zemlja, savrsena za zivljenje, nastala tek onako sama od sebe - bez da je Neko razuman kreirao - znaci beskonacno mala.

Pa eno Muhamed izmislio boga, opet postoji verovatnoca  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7

Prihvatljiviji su ti vanzemaljci, Darvin, nerazumna evolucija, nerazumna priroda i ostale gluposti od vjerovanja u razumnog Stvoritelja.
Ali, ti kao i svi nazovi-ateisti duboko u sebi vjerujes da "ima necega", zato se i toliko vrzmas po forumu za religiju.
Dobro vas je ono opisala bivsa pristalica vaseg (ne)vjerovanja.

Dok ne skontas da "ima neceg", i dalje vjeruj da te je razumnog kreirala nerazumna priroda.


Interesantno bash. Mada moracemo da poradimo malo na tvojim informacijama. Ne postoje takozvani ateisti. Ili verujes ili ne-verujes.

Ateizam je moj izbor. Tacno predstavlja sledece: U nedostatku validnih dokaza, ja NE verujem da  bog(ovi) postoji.

Opet mi je zao sto nemozes da shvatis da ateisti NE veruju da ima "necega" i da postoje ne znam koliko razlicitih religija na ovoj planeti i da su sve bezvezne.

Drugo, ne vidim uopste kako ti sa tako slabim kapacitetima uopste imas hrabrosti da tumacis sta neko radi na forumu za religiju.

A sta sam ja vec objasnio jednom prilikom i ponovicu - muka mi je vise od vas vernika, da nam trujete planetu vashim besmislenim teorijama, za koje ste spremni da pobijete milione ljudi.

Coveciji razum je trenutno misterija za nauku (kao sto postoje mnoge misterije), ali kako smo evoluirali kao ljudski rod do ovog trenutka je potanko opisano, sa sve naucnim cinjenicama u teoriji evolucije.

Tvoj problem, kao i mnogih drugih je sto ne mogu da shvate principe evolucije, sto ne mogu da shvate sta znaci period od milion godina.

Evolucija je proces, koji traje i dan danas. To je proces u kome se nasledje predaje sledecim generacijama.

I ta entropija, kako to da dozvoljava jednom entitetu da opstane u prvobitnom stanju? Mozda crpi energiju iz nekog drugog svemira mozda? Ima jedan svemir za igranje a drugi za sisanje.

Drugo kao i svi vernici uzimas nauku samo onda kad ti je potrebna i samo one selektivne stvari koje mogu da ti olaksaju da univerzumu uklopis u svoju izmisljenu kockicu u kojoj tvoj dominantni bog kreira, siluje, ubija i muci ljude. Zao mi je, ali ste svi vi vernici mazohisti po prirodi. Lozite se na mucenje.

I opet cu ti ponoviti. Evolucija se nije desila slucajno, niti tek tako. To nije dogadjaj u proslosti. To je proces koji se ziva bica prilagodjavaju surovoj prirodi. Dobar primer ti je ajkula koja je takva kakva je opstala preko milion godina, a zasto? Pa nije bilo potrebe da se menja. Priroda je stedljiva, ne trosi se energija tek tako.

Mi sa druge strane slobodoumni, slobodni mislioci, ljudi koji ne gutaju bajke iz bronzanog doba sa sve besmislenim tekstovima za moraju da izmisljaju tomove knjiga ne bili "objasnili" sta je maliciozni pisac hteo da kaze, mi zivimo slobodno, razvijamo se i pokrecemo ovu planetu napred.

Vi vernici, zaostali u svom intelektualnom razvoju, ipak se licemerno provlacite na talasu napretka, koristeci sve blagodeti 21. veka, ali zdusno pljujuci istu tu nauku koja vam je omogucila sve ovo sto danas imate.

Tebi ako nauka smeta, a ti lepo brate u tvoj Avganistan da zivis u satoru, jedes sa zemlje, da muzes koze ili sta vec a ne tu da koristis internet i kompjuter.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 202
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Ateizam je moj izbor. Tacno predstavlja sledece: U nedostatku validnih dokaza, ja NE verujem da  bog(ovi) postoji.

Jeste, moj rodjak opljacka radnju, policija me ubjedjuje da je on opljackao, pokazuje sve raspolozive dokaze, a ja i dalje tvrdim da nema dokaza.

Jesi li se ikada zapitao sta bi to, po tebi, trebao da bude validni dokaz? Kakav uopste dokaz ti trazis? Ili si se samo zadovoljio time da "nema dokaza".
Ja ti upravo dokazujem da je mogucnost da budes stvoren od strane nerazumne prirode jednaka mogucnost da maloumni, gluhonijemi i slijepi djecak od dvije godine napise roman bez da upotrebljava ruke. A ti svoj poso.

Jednog dana ces shvatiti da nisi bio bas sasvim u pravu..


muka mi je vise od vas vernika, da nam trujete planetu vashim besmislenim teorijama

Pa sta ces bolan na forumu religije?!  Smile

Mislis da ces, ako ubjedis nekoga da bog ne postoji, time stvarno pokazati i sebi i drugima da ne postoji. Zato te zovem takozvanim ateistom, nazovi-ateistom, kvazi-ateistom.
Zapitaj sebe koliko puta u toku dana izgovoris rijec "bog". Toliko o tovom "ateizmu"


Evolucija je proces, koji traje i dan danas. To je proces u kome se nasledje predaje sledecim generacijama.

Mudra evolucija.  Smile

Mi sa druge strane slobodoumni, slobodni mislioci, ljudi koji ne gutaju bajke iz bronzanog doba sa sve besmislenim tekstovima za moraju da izmisljaju tomove knjiga ne bili "objasnili" sta je maliciozni pisac hteo da kaze, mi zivimo slobodno, razvijamo se i pokrecemo ovu planetu napred.

..i visite na forumu religije.  Smile

Vi vernici, zaostali u svom intelektualnom razvoju, ipak se licemerno provlacite na talasu napretka, koristeci sve blagodeti 21. veka, ali zdusno pljujuci istu tu nauku koja vam je omogucila sve ovo sto danas imate.

Postoji jedna nauka o vjerovatnoci. I sam si vidio da ona osporava tvoje tvrdnje o nerazumnom kreatoru zvanom priroda.
I ta ista nauka osporava i evoluciju, zbog cega evolucionisti u pokusajima da njihova zamisao ne ostane samo teorija izmisljaju i falsifikuju dokaze, podmecu kosti itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
You believe, or you die  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7

Jeste, moj rodjak opljacka radnju, policija me ubjedjuje da je on opljackao, pokazuje sve raspolozive dokaze, a ja i dalje tvrdim da nema dokaza.

Jesi li se ikada zapitao sta bi to, po tebi, trebao da bude validni dokaz? Kakav uopste dokaz ti trazis? Ili si se samo zadovoljio time da "nema dokaza".

Ja ti upravo dokazujem da je mogucnost da budes stvoren od strane nerazumne prirode jednaka mogucnost da maloumni, gluhonijemi i slijepi djecak od dvije godine napise roman bez da upotrebljava ruke. A ti svoj poso.

Pa sta ces bolan na forumu religije?!  Smile

Mislis da ces, ako ubjedis nekoga da bog ne postoji, time stvarno pokazati i sebi i drugima da ne postoji. Zato te zovem takozvanim ateistom, nazovi-ateistom, kvazi-ateistom.
Zapitaj sebe koliko puta u toku dana izgovoris rijec "bog". Toliko o tovom "ateizmu"

..i visite na forumu religije.  Smile

Postoji jedna nauka o vjerovatnoci. I sam si vidio da ona osporava tvoje tvrdnje o nerazumnom kreatoru zvanom priroda.

I ta ista nauka osporava i evoluciju, zbog cega evolucionisti u pokusajima da njihova zamisao ne ostane samo teorija izmisljaju i falsifikuju dokaze, podmecu kosti itd.

Za tvog rodjaka ce policija prezentovati dokaze - validne dokaze na sudu, pa ce onda porota da odluci jer nevin ili nije. U tvom slucaju nema ni jednog dokaza da bog postoji.

Validan dokaz trazis za boga - pa recimo cudovisno visoka granitna ploca visine 100 kilometara na kojoj je opisan na minimum 400 jezika proces stvaranja svemira. Sa sve matematickim dokazom.

Nista ti nisi dokazao. Ti si napravio glupu analogiju. Kreacionisticki um ne moze da prihvati proces evolucije jer je za taj um postoji skok od neceg sto je jednostavno, kao sto su recimo slova, do krajnjeg romana tako sto ce neki klinac da lupa po tastaturi. Istina je potpuno na drugoj strani. Evolucija nastaje kroz ogroman broj pokusaja i gresaka dok sistem napreduje ka slozenijim oblicima.

Dakle proces u kome jednostavan organizam napreduje postepeno, milionima godina ka slozenijim. Ne skace odmah sa amebe na coveka, kako to ti zamisljas.

Mogu milion puta da pomenem rec bog, kao i rec jabuka, kruska, idiot, bicikl, prozor pa sta? To je rec koja opisuje vas izmisljeni entitet.

Visim na forumu, pa sta opet? Jel treba da okrenem glavu na drugu stranu i da se pravim kako najvece zlo na planeti i dalje jase na talasu primitivnosti unistavajuci ljudske zivote?

Nauka koju ti koristis selektivno za svoje potrebe takodje pokazuje da je tvoj neizmerno komplikovaniji razumni entitet maltene beskonacno manje verovatan nego svemir koji je evoluirio od subatomskih cestica.

Takodje pukusavas da spojis dve razlicite naucne dicipline pod isti krov: Kosmologiju i Evoluciju zivih organizama.

Kakva smejurija. Nauka ne osporava teoriju evolucije, ajde bre ne lazi vise. Ako vec hoces da diskutujes budi bar posten, ili ti je to tvoj muja rekao da smes da lazes da bi sirio svoju besmislenu religiju.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
U naredne dve decenije očekuje nas misija na Mars. Do kraja stoleća ljudi će verovatno stići do Jupiterovih i Saturnovih satelita.


Зар стварно мислиш да ћемо када нам нестане нафте и воде на земљи размишљати о путовању на Марс?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 30 31 33 34 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.