Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:00:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 38 39 41 42 ... 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pozorišne premijere  (Pročitano 362564 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Premijera Molijerovog "Uobraženog bolesnika" u JDP-u


BEOGRAD - Premijera "Uobraženog bolesnika" Žan-Batiste Poklena Molijera, u režiji Jagoša Markovića, biće održana 25. aprila na velikoj sceni sceni "Ljuba Tadić" Jugoslovenskog dramskog pozorišta, najavila je danas direktorka tog teatra Tamara Vučković.

Marković je naglasio da i komad i predstava imaju puno slojeva. Tu je društvena satira po horizontali, ali stvari u ovoj komediji nisu samo smešne nego i bolne, rekao je on na konferenciji za novinare.

"Glavni lik je uobrazio da je bolestan. To je i slika ovog sveta, jer njegova hipohondrija pokazuje opsednutost sobom. To je egocentrizam, sebičnost, kao velika boleština ovog sveta. Molijer se tome smeje, ali to je i tragikomedija", ocenio je Marković.

Kako je dodao, na osnovu scene i kostima priča se dešava "i onda i sada", nije epoha već je na naš način savremeno.

Naslovnu ulogu, hipohondra Argana igra Dragan Mićanović. U ansamblu su Radovan Vujović, Jelisaveta Sablić, Goran Šušljik, Vlada Velisavljević, Bojan Dimitrijević, Nebojša Milovanović, Slobodan Tešić, Marta Bjelica, Mladen Sovilj i dečak Miloš Jevtović.

Mićanović je izjavio da mu je proces rada na ovoj predstavi bio najteži do sada i zahvalio celoj ekipi na razumevanju tokom dva i po meseca proba.
"Kraj predstave je mračan, sve se ruši, a u mojim mislima je i Avala film koji nestaje pred našim očima, dok ova naša nesrećna sredina nema potrebu da zaštiti blago koje su stvarale generacije", izjavio je on.

Jelisaveta Sablić je rekla da su njenu Toanetu "uglavnom igrale mlađe glumice jer taj lik nosi lascivnost, život, ali ima i razum, osećanje šta je vredno i okreće se ka tome".
"U ovoj postavci lik je starica koja jedina još nosi ostatke razuma, snage i energije da spase šta se može, u prvom redu mlade", izjavila je ona.

Komad je preveo Bogdan Popović, a stihove Dragoslav Ilić.

Reditelj Marković potpisuje i adaptaciju, scenu i izbor muzike, kostime Bojana Nikitović, scenski govor Ljiljana Mrkić Popović, dizajn svetla Mile Buturović.

U svom poslednjem delu francuski klasik književnosti i scene Molijer definisao je svoj konačni odnos prema konzervativizmu, nadriučenjaštvu i šarlatanstvu, ali pre svega, prema društvu i njegovim tužnim porodicama koje pate od pohlepe i sebičluka. Boljka od koje pati glavni junak ove drame nije lako izlečiva, a preti da bude pogubna za celu porodicu.

Molijerova kritika savremene medicinske nauke zasnovana je na uverenju da je način na koji ljudska "mašina" funkcioniše i dalje misterija. Međutim, kao i Molijer, Jagoš Marković u njoj prepoznaje i boljke jedne druge vrste, one koje se javljaju u telu društva, pa otud njemu nisu misterija.

Njihova scenska dijagnoza neznalaštva izaziva smeh, ali je i istinski blagotvorna i lekovita, navodi se u programu predstave.

Izvor http://www.tanjug.rs/novosti/175239/premijera-molijerovog-uobrazenog-bolesnika-u-jdp-u.htm
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Premejera moderne "Crvenkape" pozorišta "Boško Buha"


BEOGRAD - Pozorište "Boško Buha" izvešće premijerno modernu verziju bajke "Crvenkapa" 27. aprila uveče u Ustanovi kulture "Vuk Karadžić", ali će najmlađa publika već sutra u podne moći da vidi pretpremijerno ovaj scenski i muzički spektakl.

Tekst Milene Depolo režirao je Darijan Mihajlović, raskošne kostime i scenografiju kreirao je Miodrag Tabački, kompozitor je Aleksandar Lokner, a koreograf Nebojša Gromilić.

Naslovnu ulogu igra mlada Jelisaveta Karadžić, Crvenkapinu mamu Lena Bogdanović, baku Anastasia Mandić, lovca Ivan Mihailović, vuka Aleksandar Radojičić.

U ansamblu su i Nenad Nenadović kao drvo koje govori, Aleksandra Tomić (Marijeta), a pevačice Sara Jovanović, Nevena Božović, Mirna Radulović i Aleksandra Janković nastupaju kao izmišljeni likovi šumenjaci. Tu je i grupa mladih baletskih igrača koji predstavljaju razna neobična bića.

Mihajlović je danas na konferenciji za novinare zahvalio upravniku "Buhe" Miloradu Mandiću što je omogućio da se radi predstava tako velikog formata.

Ovo je svojevrsna opera za decu, kao što se za "Zvezdane staze" kaže da su svemirska opera. Pogrešno je misliti kako su deca mala, pa će se zadovoljiti malom formom, sa dva-tri glumca i nekoliko skečeva. Ovo je divna, velika i moderna bajka, a siguran sam da ni roditelji kada smeste decu i počnu da gledaju neće izlaziti pre kraja, istakao je reditelj.

Autorka je dodala da je sadržaj pomeren u odnosu na poznatu, jednostavnu bajku o tome kako treba slušati mamu i ne razgovarati sa nepoznatima, da se ne upadne u nevolje.

Naša predstava, mada ostaje pri osnovnoj poruci, puna je iznenađenja i prerasta u savremenu priču o odrastanju. Glavna junakinja sreće u šumi ne samo vuka nego i mnoga druga bića koja utiču na njen put, a složeniji su i više današnji po karakteru mama, baka i lovac, ispričala je ona.

Izvor http://www.tanjug.rs/novosti/175658/premejera-moderne-crvenkape-pozorista-bosko-buha.htm
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Premijera Mrožekove drame "Tango" 29. aprila u Ateljeu 212

BEOGRAD - U Pozorištu Atelje 212 priprema se nova predstava "Tango", po tekstu čuvenog poljskog pisca, dramaturga i karikaturiste Slavomira Mrožeka (1930-2013), u režiji Filipa Grinvalda.

U predstavi igraju Branka Petrić, Branislav Zeremski, Boris Komnenić, Branka Šelić, Dejan Dedić, Jovana Stojiljković i Nenad Ćirić.

Autor scenografije je Vladimir Pavlović, a kostimograf Maja Mirković.

Premijera će biti 29. aprila na velikoj sceni "Mira Trailović".

"Tango" je drama o generacijskom jazu u savremenom svetu, u kojem je sistem vrednosti rasturen, a da novi nije stvoren. Konformizam, anarhija, entropija i forma su konfliktna pitanja između generacija unutar porodice.

Kod Mrožeka, suprotno uobičajenom, mlađa generacija je predstavnik struje koja želi čvrst poredak i sistem, pa makar on bio i povratak na staro.

Glavni junak, Artur, koji može da bude posmatran i kao reminiscencija na Hamleta, sazreva tokom drame i započinje grčevitu borbu ne bi li doveo stvari u red u svetu koji je postao groteskno mesto.

Mrožek je svoju kreativnu priču započeo kao ilustrator, nastavio kao pisac kratkih priča, a svetsku slavu stekao kao tvorac drama apsurda i groteske. Po mnogim ocenama, on je najuniverzalniji poljski pisac.

Debitovao je kao ilustrator i crtač satiričar 1950. godine, a od 1953. redovno je objavljivao crteže i satire u nedeljniku Pšekroj.

Prvu dramu "Policajci" objavio je 1958. godine. Svetsku slavu donela mu je drama "Tango" koja je prvi put objavljena 1964. u književnom časopisu "Dijalog", a zatim prevedena na mnoge jezike i igrana u pozorištima širom sveta.

Izvor http://www.tanjug.rs/novosti/175831/premijera-mrozekove-drame-tango-29--aprila-u-ateljeu-212.htm#

  Ko nije gledao ili čitao nešto od Mrožeka ne zna šta je propustio.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Premijera predstave o Arčibaldu Rajsu u Narodnom pozorištu


Predstava "Arčibald Rajs" po dramskom tekstu prvaka Drame Narodnog pozorišta Ljubivoja Tadića koji je reditelj i igra u naslovnoj ulozi, biće premijerno izvedena na Sceni Narodnog pozorišta "Raša Plaović" u četvrtak, 7.maja.



BEOGRAD - Predstava "Arčibald Rajs" po dramskom tekstu prvaka Drame Narodnog pozorišta Ljubivoja Tadića koji je reditelj i igra u naslovnoj ulozi, biće premijerno izvedena na Sceni Narodnog pozorišta "Raša Plaović" u četvrtak, 7.maja.

Na današnjoj konferenciji za novinare v. d upravnik nacionalnog teatra Dejan Savić rekao je da je predstava prvaka Tadića, koji se skoro dve decenije bavi istraživanjem dela najvećeg prijatelja koga je Srbija imala u 20.veku, imala premijeru prošle godine u februaru povodom obeležavanja Dana državnosti.

"Narodno pozorište nastavlja sa tradicijom okrenutosti istoriji svog naroda. U tom duhu je i nova premijera drame o Rajsu, njegovim tekstovima na koje toliko volimo da se pozivamo i koji su toliko tačni, iz glave čoveka koji nije sa ovog podneblja ali odlično podcrtava neke stvari kojih mi nismo svesni ili ih namerno guramo pod tepih", rekao je Savić.

On je istakao da je predstava lekovita za sve bez obzira koji stav imaju prema svom narodu i da ima izražen edukativni karakter. Prvi put ona se igra kao koprodukcija sa Centrom za strateške projekte i pored igranja na sceni nacionalnog teatra gostovaće u gradovima u Srbiji a planiraju se i inostrana gostovanja.

Nevladino, neprofitno udruženje građana Centar za strateške projekte Beograd podržao je predstavu u okviru svog projekta "Evropljanin koji nas je najviše voleo" povodom obeležavanja stogodišnjice Prvog svetskog rata.

Arčibald Rajs (1875-1929), švajcarski forenzičar, publicista, doktor hemije i profesor Univerziteta u Lozani, bio je najistaknutiji ratni novinar u Velikom ratu u Srbiji. Ko kriminolog istakao se istraživanjem zločina nad srpskim stanovništvom u vreme Prvog svetskog rata.

Njegove knjige "Šta sam video i proživeo u Velikim danima" i "Čujte Srbi" putokaz su kuda danasnja Srbija treba da ide da bi prepoznala vrednosti koje smo pomalo zaboravili, smatra dramski umetnik Tadić koji se gotovo dve decenije bavi istraživanjem Rajsovog nasleđa.

"Rajs je objavio više od 600 članaka u različitim evropskim časopisima, bio je izvanredan ratni novinar i najslavnijih policajaca 20.veka, stručnjak čija se reč poštovala, osnivač novih metoda u istrazi najtežih krivičnih dela", rekao je Tadić.

On je istakao da je pored ličnosti Rajsa i istorije treća dimenzija predstave naša stvarnost zato je 7.maja premijera jer se razlikuje od prošlogodišnje.

"Ima političkih realnosti koje je šteta ne iskoristiti, naprimer nestanak i krah javnog mnenja i javnosti u Srbiji", rekao je Tadić.

Izvor http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=177271
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Predstava "Sladoled" premijerno u Domu sindikata 8. maja


Predstava "Sladoled", prema tekstu Mira Gavrana i u režiji Spasoja Ž. Milovanovića biće premijerno izvedena u petak, 8. maja na sceni Doma sindikata u Beogradu.



BEOGRAD - Predstava "Sladoled", prema tekstu Mira Gavrana i u režiji Spasoja Ž. Milovanovića biće premijerno izvedena u petak, 8. maja na sceni Doma sindikata u Beogradu.

"Sladoled" je komedija o životu. Uzbudljivo, duhovito i uverljivo  predstava prati sudbinu majke i  ćerke - od dana ćerkinog polaska u vrtić  i majčinog prvog dana na poslu, pa sve do dana u staračkom domu.

Jedna za drugom nižu se scene o ljubavi, ženama, muškarcima, porodici, deci, ljubavi ...

U predstavi igraju Nada Blam i Mina Lazarević.

Izvor http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=177147
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Predstava sa Žan Mark Barom u Madlenianumu

Melodrama "Krojcerova sonata", u kojoj igra slavni francuski glumac Žan Mark Bar, biće premijerno izvedena na velikoj sceni Madlenianuma u nedelju 14. juna.

BEOGRAD - Melodrama "Krojcerova sonata", u kojoj igra slavni francuski glumac Žan Mark Bar, biće premijerno izvedena na velikoj sceni Madlenianuma  u nedelju 14. juna.

Adaptaciju i dramatizaciju dela Lava Tolstoja uradila je Irina Dečermić, koja je takođe kreirala kostime i dizajn zvuka, a predstavu režira Goran Šušljik.

Dok muziku Betovena (Sonata za klavir i violinu "Krojcerova") i drugih klasičnih kompozitora (Šuman, Hačaturijan) uživo izvode Irina Dečermić (klavir) i Sonja Kalajić (violina), koje takođe glume u predstavi, teče priča o neobičnim bračnim, ljubavnim, partnerskim odnosima Tolstoja i njegove supruge Sofije.

Direktorka Drame u Madlenianumu Ana Zdravković najavila je danas na konferenciji za novinare da će zbog velikog interesovanja publike "Krojcerova sonata" dan posle premijere biti izvedena dva puta (15. juna).

Predstava je u celini na engleskom jeziku, a za jesen se sprema verzija na srpskom, kada će glavnu ulogu preuzeti Šušljik, ali će, kako je rekla direktorka, Žan Mark Bar ponovo gostovati u Madlenianumu.

Slavni glumac je podsetio da je sa Irinom Dečermić dugo bio u braku i istakao da ga je ona na pravi način upoznala sa klasičnom muzikom.

"Sreli smo se u Londonu, stigao sam iz Kalifornije i bio u kul fazonu, a ona mi je otkrila klasiku. Emocije koje sam osetio na njenim koncertima bile su hiljadu puta jače nego ono što sam osećao igrajući ispred kamere", rekao je on.

Ponudu da igra u predstavi prihvatio je, kako je dodao, zato što je želeo ulogu koja će imati terapeutsko dejstvo i omogućiti mu da izrazi emocije koje je imao slušajući klasičnu muziku.

"Bio sam oduševljen ovim predlogom. Teme koje obrađuje "Krojcerova sonata" - ljubomora, muško-ženski odnosi, plus klasična muzika - to je nešto zaista posebno", izjavio je on.

Bar je napomenuo da se posle "Velikog plavetnila" usmerio ka nezavisnoj produkciji, igrajući u evropskim filmovima, na engleskom jeziku za međunarodno tržište.

"Na inicijativu Madlenianuma ova predstava imaće englesku i srpsku verziju. To predstavlja izraz zajedničke evropske kulture, na engleskom se svi razumemo i dobro je da se taj jezik koristi i na filmu i u pozorištu", ocenio je on.

Bar je naglasio da je atmosfera predstave moderna, savremena i da je interesantno to što dramu u kojoj muž ubija ženu igraju bivši supružnici.

"Živimo u svetu gde se, na primer, sve više odobravaju homoseksualni brakovi. Sva pravila na kojima smo odrastali dovedena su u pitanje. U sadašnjem svetu vlada prava konfuzija što se tiče odnosa muškaraca i žena. Veliko je pitanje kako definisati ljubav", izjavio je Bar.

Šušljik, sadašnji suprug Irine Dečermić, zahavlio je Madlenianumu što im je omogućio da uđu u ovu veliku temu i to u tako neobičnoj formi, a "prijatelju Žan Mark Baru što je pronašao vreme da se pozabavi ovim projektom".

"Želimo da donesemo na scenu emociju i misao Tolstoja, sudbinu Sofije Tolstoj i Betovenovu muziku", rekao je Šušljik, ističući da je ideja potekla od Irine.

Ona je izjavila da ju je uvek intrigirala "Krojcerova sonata", naročito zbog dela u kojem Tolstoj pravi paralelu između muzike i žene.

"I jedno i drugo uznemirava glavnog junaka Poznjecova, razara mu emocije, on bi hteo da utihnu i muzika i žena. Kada su objavljeni Sofijini dnevnici, pomisilila sam da ne bi bilo loše da i ona učestvuje u debati. Tolstoj u pripovetci ženi ne daje ime, ja sam rešila da to bude Sofija, da progovori kao žena, mislilac, ljubavnica, majka, da prenesemo njeno osećanje", objasnila je autorka.

Sonja Kalajić u predstavi svira i igra senzualnog violinistu Truhačevskog.

Scenograf je Ivana Krnjić, koreograf za scene tanga Kalajićeva, a dizajner svetla Srđan Jovanović.

Izvor http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=183792
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Predstava 'Čikaške perverzije' u Novom Sadu, Beogradu i Kragujevcu

'Čikaške perverzije' će pre odlaska na zasluženu letnju pauzu biće izvedene još samo 19. juna u Pozorištu mladih u Novom Sadu, 20. juna u Domu omladine Beograda, i 22. juna u Domu sindikata u Kragujevcu.

Posle deset godina pauze Dragan Gagi Jovanović ponovo je u decembru 2014. oživeo “Perverzije” za fascinantan niz od 16 izvedbi u prepunom Domu omladine Beograda, i još nekolicinu podjednako uspešnih gostovanja u Novom Sadu, Pančevu, Inđiji…

Obnovljene “Čikaške perverzije” sa Gagijem, Brankom Pujić, Olgom Odanović i Igorom Đorđevićem samo u poslednjih pola godine u Srbiji gledalo je preko 10.000 posetilaca.

Prodaja ulaznica za “Perverzije” u Kragujevcu 22. juna ide preko Doma omladine Kragujevca, za izvedbu 20. juna u Domu omladine Beograda preko mreže Eventim, a za 19. jun informacije možete dobiti preko Pozorišta mladih u Novom Sadu.

U Kragujevcu “Čikaške perverzije” će biti izvedene kao deo najavnog programa pred Arsenal Fest 05 koji se održava 25, 26. i 27. juna, uz učešće Rundek Cargo Trija, Gorana Bregovića, Hladnog piva, Van Gogha, Kolje i Grobovlasnika, Leta 3 i brojnih drugih…

Izvor http://www.prolog.rs/Predstava-%C4%8Cika%C5%A1ke-perverzije-u-Novom-Sadu,-Beogradu-i-Kragujevcu-article-16339.htm

 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.124
Kako nemamo ni jednu drugu temu o pozoristu - za sledecu sezonu preporuka "Rahelina kutija" u JPD-u. Sve tri glumice odlicne Smile (premijera bila tek pre dva meseca)

Malo o predstavi

http://jdp.rs/predstave/rahelina-kutija/

a ovde i mali video

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/16/Kultura/1879582/%22Rahelina+kutija%22+-+umetni%C4%8Dki+oma%C5%BE+%C4%8Duvenoj+glumici.html



« Poslednja izmena: 21. Jun 2015, 23:48:48 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Инфант: Представа у градском аутобусу

 НОВИ САД -

У аутобусу ЈГСП "Нови Сад" сутра ће бити одиграна представа "Не/Видљиви град" у којој ће глумци ДАХ театра, као својеврсни увод у Инфант фестивал, путницима на линији 3 испричати причу о мултиетничкој историји града.

Полазак аутобуса је у 12.00 сати, а због ограниченог простора у коме ће бити одиграна представа, медијима ће бити послата саопштење и фотографије након одигране представе.

Како се наводи у саопштењу, ЈГСП "Нови Сад" подржавањем пројекта који промовише толеранцију и мултинационално друштво "жели да пружи допринос развоју културе и бољем суживоту грађана подржавањем пројекта који промовише толеранцију и мултинационално друштво".
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
"Braća (B)luzeri" večeras u Miksalištu

U okviru ovogodišnjeg Beogradskog letnjeg festivala (Belef) večeras će u Miksalištu premijerno biti izvedena predstava "Braća (B)luzeri" u režiji Ivana Jevtovića.

BEOGRAD - U okviru ovogodišnjeg Beogradskog letnjeg festivala (Belef) večeras će u Miksalištu premijerno biti izvedena predstava "Braća (B)luzeri" u režiji Ivana Jevtovića.

Predstava je koprodukcija Belefa i Miksera, gde će od jeseni biti na repertoaru. Na festivalu, koji traje do 25. jula, predviđena su četiri izvođenja na otvorenom, a u slučaju kiše u Mikser Hausu.

U predstavi "Braća (B)luzeri" glavni likovi "definitivno nisu luzeri jer se radi o jednoj katarzičnoj priči", rekao je Tanjugu glumac i reditelj Ivan Jevtović.

"U američkom filmu ("Braća Bluz" iz 1980.) braća su Džejk i Elvud, a ovde kod nas su Džidži i Elvis. To su dva momka koji naravno da vole bluz, žive za bluz, bluz je u korenu, u suštini nešto što je ljudskoj civilizaciji podarilo i rokenrol i džez i sve ove moderne muzike", rekao je Jevtović.

U srpskoj verziji Jevtović (Džidži) i mladi glumac Ivan Mihailović (Elvis) "u uzbudljivoj misiji pokušavaju da sačuvaju jednog umetnika".

"Umetnik je tu kao citat onoga što nam se dešava u zemlji u kojoj država jednostavno ne mari za naše talentovane umetnike i dopušta da oni, kao i drugi mladi ljudi, odlaze iz ove zemlje. Oni u ovoj našoj priči uspevaju konačno, okupljanjem benda, da naprave veliki koncert i da praktično sačuvaju tog čoveka da ostane sa svim svojim genetskim kapacitetom i sa njegovom porodicom, u kojoj su očigledno i neki budući umetnici", otkrio je reditelj.

Kako je dodao, "kroz muziku, kroz izrazitu glumačku veštinu, kroz moju želju da pokažem da glumci mogu sve - da glume i da pevaju i da sviraju, da plešu,  pričamo jednu veoma aktivnu priču, sa jasnom poentom".

Aranžer muzike je Uroš Ranković, kostimograf i scenograf Sandra Jevtović - Bugarin, koreograf Tamara Antonijević - Spasić.

U ansamblu su Dušica Novaković, Jelena Gavrilović, Duško Radović, Amar Mešić, Anđelko Beroš i drugi, dok živi bend "(B)luzeri" čine Maks Kočetov - saksofon, Dragančo Ristevski - truba, Mihajilo Bogosavljević - trombon, Uroš Ranković - klavijature, Arsenije Tubić - električna gitara...

Izvor http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=186723
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 38 39 41 42 ... 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:00:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.