Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poznati Zvezdasi: Zvezda je ponižena, žale je i dušmani  (Pročitano 2519 puta)
20. Jun 2005, 05:12:34
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zvezda je ponižena, žale je i dušmani
Predlažem veliku konvenciju na "Marakani", a ja nisam ni dovoljno hrabar da pričam o svemu što me boli - kaže Matija Bećković
Košarkaški klub je odavno ispušten, slična je situacija i kod fudbalera poručuje LJubivoje Ršumović
Nije mi jasno zbog čega je odložena izborna skupština, jer kada će biti angažovana pojačanja i da li će se tada menjati trener - pita se Bajaga

Nema para, mladi igrači prerano odlaze, sudije drži zna se već ko, otimaju nam pobede, mediji su deo zavere protiv našeg kluba, Zvezda svima smeta, ali istrajaćemo u ovoj borbi sa vetrenjačama...
   
      

Zvezdi treba škola

LJubivoje Ršumović je crveno-belima darivao himnu, godinama doprinosio u upravi Fudbalskog kluba, Košarkaškog kluba, bio predsednik Karate kluba Crvena zvezda, međutim, iako danas od vladajuće strukture ima samo status regularnog navijača koji na sportski događaj može da uđe pošto kupi ulaznicu, Zvezdu ipak drži u srcu.
- Dobro je za Zvezdu što će predsednik da bude još jedna Zvezdina zvezda. Nemam bilo šta da zamerim Piskiju, kao što nemam ni Draganu Džajiću - kaže za Glas LJubivoje Ršumović. - Što se tiče košarkaškog kluba, on je već odavno ispušten. Zvezda nema svoju školu košarke i to je osnovni problem na Malom Kalemegdanu, ali i na "Marakani", koja takođe nema školu fudbala. Smatram da je budućnost klubova u školovanju sportista. Jer, kada imate dobru bazu mladih igrača onda sve greške uprave mogu da se isprave, ovako...
Ršumović ne želi da deli predloge aktuelnim članovima uprave. Samo podseća:
- Nisam stručnjak, ali sećam se da sam bio u upravi kada smo doveli Pižona Petrovića iz Hajduka sa Liona. Sećam se i kada je Miljan Miljanić imao hrabrosti da ga pusti da debituje u utakmici protiv Real Madrida, gde je Pižon postigao gol. Smatram da bi sadašnji rukovodioci morali da imaju, kako to političari vole da kažu, anticipaciju, sposobnost da se predvidi budućnost, a ne da nam se dogodi da pustimo Peđu Stojakovića. Mi smo, na primer, doveli Ducija Simonovića, Todorića smo hteli, ali nismo mogli zbog njegovog oca koji je bio vatreni partizanovac.
Pitali smo jednog od naših najvećih pesnika, da li bi se ponovo vratio u Crvenu zvezdu.
- Sebe sada ne vidim tamo. Smatram da je to i jedan prirodan proces. Ono što ipak nema smisla je to što Zvezda nikada nije umela da svoje ljude isprati do kraja. Jedan pesnik, koji je napisao Zvezdinu himnu, ne može da dobije ulaznicu za utakmicu ili pretplatnu kartu... Oni su na neki način mene isključili iz kluba, ali, ja sam Zvezdaš i dalje - zaključuje LJubivoje Ršumović.
P. Rg.
      
      
      
   

To smo slušali svih ovih godina. Ko god je zvao - na "Marakanu", Mali Kalemegdan, u rukometni klub ili neku četvrtu sekciju najpopularnijeg sportskog društva u zemlji Srbiji - i pitao za zdravlje Crvene zvezde, dobijao je ovakve odgovore. Kroz razgovore sa ljudima koji su deo Zvezdine organizacije, sagovornici su mogli da saznaju da su se protiv crveno-belih udružile brojne zle sile (nikada imenovane) i loše društvene okolnosti, a da će klubu biti bolje tek kada sile budu pobeđene a okolnosti promenjene.

U međuvremenu, Zvezdu su napuštali besni kapiteni i neisplaćeni treneri, titule su odlazile u ruke nekih drugih sportskih kolektiva, a crveno-belo carstvo gomilalo je dugove, nezadovoljstvo i osude. Da ne zaboravimo, Dragan Džajić se povukao sa mesta predsednika FK, Živorad Anđelković najavio je isti potez u KK, a ni u ostalim sekcijama ne cvetaju ruže.

Glas se, zato, za mišljenje o aktuelnom trenutku Sportskog društva Crvena zvezda obratio javnim ličnostima koje su se otvoreno izjasnile kao deo navijačke armije - Matiji Bećkoviću, LJubivoju Ršumoviću i Momčilu Bajagiću.
- Predlažem da se na "Marakani" održi velika konvencija Crvene zvezde, koja bi okupila sve njene stare i nove zvezde, ne bi li se klub podigao iz sadašnjeg poniženja, koje je toliko da izaziva sažaljenje čak i kod Zvezdinih dušmana - kaže za Glas akademik Matija Bećković, jedan od većih zvezdaša u javnom životu Srbije.

- Ne postoji nijedna druga institucija ili partija u ovoj zemlji koja bi mogla da okupi toliko pristalica. I to ne samo iz Srbije nego iz svih krajeva nekadašnje Jugoslavije. Nedavno sam bio na proslavi 90. rođendana Srđana Mrkušića. Tu je bilo toliko pameti i lepote, dovoljno da se nađe neko rešenje. Ti ljudi se ne bi ni razilazili dok ne bi našli izlaz iz ove situacije. Priča se da Zvezdi ovom krizom obaraju cenu kako bi je neko povoljnije kupio. Ali, Zvezda koja je oborena na zemlju više i nije Zvezda. Vreme je isteklo i neverovatno mi je da se oni, koji su za ovo stanje i odgovorni, usuđuju da i dalje stoje i smetaju onima koji vapiju da nešto učine.

Šta su najveći problemi koji su doveli do ovakve krize?
- Nisam toliko upoznat sa detaljima, ali ni toliko hrabar da kažem ono što mislim. Te stvari su predaleko otišle, zbog toga su i dovele do ovog stanja.
Koji vas neuspesi kluba za koji navijate najviše bole?
- Najviše me bole fudbalski neuspesi, jer je fudbalski klub uvek bio okosnica celog sportskog društva. Ove ostale sekcije su ipak došle kasnije.

Koji su porazi, ili potezi, doveli do ovog poniženja?
- Ništa tu nije bilo odjednom, niti je u pitanju samo jedan poraz. Ne bih mogao da izdvojim.

Da li prepoznajete neku ličnost koja bi mogla da ponese projekat ozdravljenja Zvezde?
- Ima ih, što se kaže, kao na gori lišća. I jedva bi čekali da ih se Crvena zvezda seti.

Za sada je jedini kandidat za predsednika fudbalskog kluba Dragan Stojković Piksi. Da li vam on uliva poverenje?
- Piksi bi mogao da dođe i možda bi bio dobro rešenje, ali ako bi bio izglasan na ovakvoj konvenciji koju predlažem. I ako bi došao na ramenima ljudi o kojima pričam, koji žele da spasavaju Zvezdu.
M. Zarković

(02. May 2007, 21:38:36)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bora Čorba: Cvele, vrati se!

Nikada Bora Đorđević, alfa i omega kultne "Riblje čorbe", nije krio da mu je Crvena zvezda na srcu. "Zaražen" fudbalom, koji mu, kako često tvrdi, u kladionici obezbeđuje pristojan džeparac, zamenik srpskog ministra kulture odmah je pristao da analizira dešavanja u našem najtrofejnijem klubu. Na pitanje šta je uzrok sadašnje krize, kao iz topa odgovara:

- Brza prodaja igrača. Niko se u Zvezdi ne zadrži dovoljno dugo - kaže Đorđević za Glas. - Osim toga, rezultati se unapred znaju. Zašto da igrači treniraju kad se zna ishod meča?! I sam fudbal je prestao da bude igra i sve više postaje posao. Mislim da i igrači više ne uživaju u tome.

Koji vas neuspeh Zvezde najviše boli?
- Fudbalski, naravno. Iskreno se nadam da će Zvezda izaći iz krize, jer je ona suviše veliko ime da bi sebi dozvolila takav pad.

Trenutno je Dragan Stojković jedini kandidat za predsednika FK Crvena Zvezda. Da li vam on uliva poverenje?
- Sad smo bili zajedno u Kanadi i mogu da kažem da je on vrlo simpatičan i drag čovek. On ima moju punu podršku.

Da li možda vidite još nekoga na horizontu, ko bi mogao da vrati Zvezdu gde je bila?
- Ja bih vratio i Vladimira Cvetkovića, ako bi on bio dovoljno lud da se ponovo prihvati tog posla.
V. J
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Šta da kažem "grobarima"?!

Ako govorimo o košarkaškom klubu, Žika Anđelković je veliki zvezdaš i tvrdim da je dao sve od sebe da Zvezda bude bolja - komentariše situaciju u crveno-belom taboru Milan Kalinić, voditelj, glumac i deklarisani zvezdaš.

- Mislim da je nije napravljena dobra selekcija igrača. Možda je trebalo da se nađu sponzori koji bi omogućili više para za dovođenje igrača. Mislim i da su ljudi iz Saveza sekli Zvezdu na svakom koraku. Sve to ima veze sa politikom, mnogi ljudi iz "onog" vremena su se vratili, a zna se da je Žika član Demokratske stranke i da je bio blizak saradnik pokojnog premijera Đinđića.

- Što se fudbala tiče, Džaja je Zvezdina legenda i tu nema priče, ali sam mišljenja da je on u nekim stvarima prevaziđen i da treba dovesti mlađe i sposobnije ljude koji će doneti pare u klub, a on može da bude počasni predsednik ili nešto slično. To je jasna filozofija, pa pogledajte Čelzi - do juče su bili srednjoligaški klub u Engleskoj, a onda je došao Roman i uložio pare.

Koji vas neuspeh Zvezde najviše boli?
- Najviše me boli to što sam došao u situaciju da prijateljima partizanovcima nemam šta da kažem, nemam nikakve argumente protiv njih.

Da li vam Dragan Stojković uliva poverenje?
- Podržavam sve ljude koji su sposobni, koji hoće da ulože i nešto naprave. Mislim da je Piksi taj čovek, ali mu treba dati vremena da se dokaže, ne treba ga odmah napadati.
V. J
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.135 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.