Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poznati brendovi kod nas najskuplji: zarada na odeći i 400 odsto!  (Pročitano 8392 puta)
09. Jun 2013, 08:21:05
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Odeća i obuća poznatih marki u Srbiji je i do 30 odsto skuplja od istih komada u Evropi. Sako poznate modne marke za koji je u Srbiji potrebno izdvojiti 7.600 dinara na zapadu košta čak 2.000 dinara manje.



Ivan Marinković, pravnik iz Beograda, za trenerku, pidžamu i džemper poznatog brenda u Beču je dao samo 55 evra. Za taj novac te tri stvari u Srbiji ne bi mogao da kupi ni na buvljaku, dok bi ih u prodavnici istog proizvođača u našoj zemlji platio skoro duplo više. U Privrednoj komori Srbije objašnjavaju da je odeća evropskih proizvođača u startu skuplja zbog carina.

- Proizvodnja brendova izmeštena je u Kinu, Vijetnam i u druge zemlje Dalekog i Bliskog istoka, pa se na nju plaća carina po stopi od 22 odsto - objašnjavaju u PKS, uz objanjenje da, kad bi ta odeća bila proizvedena u EU, i carina bi bila znatno niža.

Srpski trgovci tvrde da centrale ovih modnih kuća propisuju cenovnike za svaku zemlju i da oni ne mogu mnogo da utiču na njih.

- Na fakturnu cenu robe dodaju se troškovi transporta, carine, špeditera, analize kvaliteta, porez i zarada trgovca - objašnjavaju oni.

Ipak, domaći proizvođači tekstila objašnjavaju da upravo previsoke trgovačke marže, nedovoljna konkurencija i dominantan položaj pojedinih trgovaca utiču na to da cena odeće u Srbiji bude i do 30 odsto skuplja nego u inostranstvu.

- Proizvodna cena majice je četiri evra, a pantalona oko devet. Sve je drugo trgovačka marža koja iznosi od 200 do 400 odsto. Čak i kada je roba na sniženjima, marža trgovaca je najmanje 100 odsto. Kod brendova se kupuje ime, pa je cena u odnosu na kvalitet često nesrazmerno velika - kaže Milan Knežević, direktor tekstilne industrije “Modus”.

Izvor: Smedia
« Poslednja izmena: 09. Jun 2013, 08:21:21 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 27.0.1453.110
битно да је правник купио пиџаму познатог бренда ...геј Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Apple iPhone 6s
Ko jos nosi pidzamu Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

kimi, from d rezistens

Zodijak
Pol
Poruke 2559
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
ја ту разлику у цени истих робних кућа нисам приметила. Једино код њих остане много више робе на снижењу него код нас, па може нешто да се пробере. Наши купују ко да им је последње. И то што онај наложени ејч енд ем још није стигао код нас (можда су га већ и отворили на стадиону), који  држи цене испод ове средње класе, али има мало  разноврснију гардеробу у односу на сличне марке које су већ униформисале наше малде девојке. Све у свему и једно и друго су крпе, које не вреде тих пара ни овде ни у иностранству. А зашто све ово причам, зато што силни попусти, груповине и сл. само штанцују шопинг ваучере за палманове, темишваре, бечеве... и жене се задовољне враћају са пуним кесама доброг пазара   Smile Smile

Ko jos nosi pidzamu Smiley

ја носим доњи део, горе спонзорисане мајице - лав, јелен, кока-кола, неки клубови...
IP sačuvana
social share
не вреди будали објашњавати да је будала
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
E obožavam ovakve tekstove, te stvari za 55 eura "poznatog brenda" nije mogao nigde da kupi. To može biti roba c&a kvaliteta, što ne znači da nema kvalitetnih stvari tamo ali su malo skuplje od prosečnih stvari koje ljudi tamo kupuju. Kupio sam neki duks za 3000 dinara u c&a i pogrešio sam samo tako, bolje da sam dodao još toliko i uzeo najk i mogao bi da ga nosim bar 5-6 godina, ovako sada još ovu jesen i ćao je.

Evo gledam nike duks na netu košta oko 50 eura na sniženju, taj isti je zimus u NS-u bio ispod 6 hiljada isto na sniženju, poprilično realno cena. Takođe nike majice su koliko vidim u EU nove oko 20-30 eura, a i kod nas im cena bude 3000 dinara. Sve zavisi od robe i marke.

Takođe sam kupovao farmerice i nisu bile na popustu, ali bilo je ono da ako uzmeš dva komada treći dobiješ džaba, i tako su me izašle kao i napolju.
« Poslednja izmena: 09. Jun 2013, 09:43:30 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Zavisi, nema pravila. Recimo, kod nas nigde nisam video er maks dvojku za 39 eura. Ne postoje patike koje nisu jeftinije preko. Nije bitno koliko, jeftinije su i ovosezonske i one po outlet-ima, makar i za 10 e.

http://www.dodaj.rs/f/h/130/LfSuCLV/adidas.jpg Kod nas ih nema ispod 6 hiljadarki, u Italiji 20 evra jeftinije.


Ko jos nosi pidzamu Smiley

Spavacice su zakon, one jednodelne. Em se lako navlace, em zgodno za pissing ujutru.
« Poslednja izmena: 09. Jun 2013, 09:46:57 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
Patike jesu skuplje, pogotovo ove ređe. Ali npr. ja sam zimus uzeo NB patike za 2600 dinara, sada te iste koštaju 5200. Kod nas je loše što su popusti retki, dok tamo stalno traju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Apple iPhone 6s
Ja dosta putujem po Svajcarskoj i Francuskoj, tako da sam kupovao po H&M, C&A, i jos nekim takvim prodavnicama, roba u Svajcarskoj je boljeg kvaliteta od robe u Francuskoj npr, a da ne kazem u Madjarskoj. Ali su zato cene skoro pa iste u svim ovim zemljama, jedino kvalitet je drugi. Sve zavisi od trzista.
Stalno citam kako se u nemackoj na snizenjima moze naci majice za 1 euro, Ja jos to nisam nasao u Francuskoj a ni u Svajcarskoj, naj jeftinije je bilo 3 eura u Francuskoj i 5 franaka svajcarskih u Svajcarskoj, ali taj kvalitet je bio od danas do sutra.
Jedino se slazem da su kod nas stvari bas skuplje nego u ovim zemljama. Inace kad sam u Srbiji onda kupujem u legendu, ali samo stvari na snizenju, meni je bolji kvalitet od H&M i C&A

sto se tice pidzame, ja nosim samo majicu kratkih rukava, a dole nista, super je pri jutarnjem pissingu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
mob
Samsung SGH-E590
Pa normalno da je NIKE odeca skuplja u Srbiji, kada je mnogo lakse prodati je ovde nego u Italiji. Tamo sportsku odecu nose samo klosari i stranci. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

kimi, from d rezistens

Zodijak
Pol
Poruke 2559
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
постоје аутлети и код нас у којима можеш фино да пазариш за 2000 3000 хиљаде патике (најк, адидас). Наравно то  није кожа, као ни ове са слике. Што се тиче избора преко је много разноврснији поготово у аутлет радњама где су неке заостале серије у већим количинама, које рекла бих, купују само странци.

Ево пример тимберлед ципеле ове године код нас 12, 14ипо и 18 хиљада у зависности од модела. Исте цене и преко - идентичне.
IP sačuvana
social share
не вреди будали објашњавати да је будала
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.