Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:12:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: poziv u pomoc  (Pročitano 3689 puta)
07. Avg 2011, 17:30:11
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
Browser
Opera 11.50
Pre nekih 10 dana mi je dosla sestra iz Umaga. Posto je jedva i poznajem (video sam je 2 puta na po nekoliko sati pre toga) prvo smo poceli neko upoznavanje. Ona vam fura neki kao rock fazon. Oblaci crno i sminka joj je uvek tamnija.

Kasnije sam primetio da radi sve obrnuto(kao da privlaci paznju)i. (posto joj je mama umrla pre nekoliko godina, tacnije ubila se, malo sam se zabrinuo. U jednom trenu mi je proslo kroz glavu da nije to mozda neki od onih "poziva u pomoc" kako ih zovu. Naravno mislio sam da umisljam jer su to  sitne stvari.)

I tako smo za par dana otisli u izlazak. Otisli smo u neki kafic popili par pica i onda je krenula sa nekom svojom filozofijom. Prvo je rekla da je ateista (ajd ok. mada je i to nasuprot vecini) pa je pocela pricu o tome kako bi se trebala ubiti kad napuni 45 godina  Smile . Kaze da bi trebalo proziveti sve do te dobi (bas sve, sve probati...) i onda se ubiti. Jer kao tako star nikome ne trebas. Ja naravno zbunjen kazem kako u toj dobi nisi toliko mator da ne mozes nista... i tako je krenula jos neke price (koje sam na zalost zaboravio ali ova je bila naj sokantnija. al znam da su sve bile cudne i drugacije). Kasnije se ispostavilo da je ona totalni pesimista slusa samo neke depresivne pesme, gleda takve filmove, drame trilere horore.. luda je za filmovima. (posebno tim tako dramama..) kao da jebe sebe u glavu.

Juce smo otisli do jedne druge sestre i naravno i tamo se napili  Smile pa sam ja ostao sam sa njom i slusao sta mi je pricala. E tad sam skontao da je jos vecem problemu nego sto sam zamisljao...

Mama joj je patila od nekih teskih dusevnih bolesti. Bila je opsednuta svojim izgledom i terala je muza da joj govori svaki dan da je lepa i da je voli... Za sve su mogli da je vredjaju ali je se doticalo jedino nesto vezano za lepotu. Bila je i histericna (ne dijagnostikovano Smiley nije bila na lecenju. ali razumete. vristanje deranje iz cista mira...) Padala je u stanje depresije po vise meseci i znala je da se bode nozem u stomak. Tada je moja sestra (ona o kojoj pricam) molila da ne naudi sebi (verujem, mnogo lose za razvoj jednog deteta. ne zdrava sredina) u tom stanju ponasala se prema detetu kao da nije njeno i tretirala je veoma lose. Na kraju se i ubila.

Posle toga njen otac (veoma dobar covek) se povukao u sebe. jedva da je i pricao sa Betom (sestra). NJena tetka je znala nekada da napada nju i da joj govori da je ona kriva i njen otac za to sto joj se mama ubila, da nije trebalo da se rodi... (u trenutcima kad joj se mama bola nozem tetka je njenu mamu znala krvnicki tuci..). I najvise od svega Betu boli to sto je otac ne slusa. Ona mu prica (ne bitnp sta) on u pola recenice izadje iz sobe kao da ona ne postoji. Tako se nasla sama (96. godiste je) bez ikoga. Otac joj je jedno vreme bio u takvim dugovima da je radio od ranog jutra do kasno uvece, jedva su se vidjali. neko vreme nisu imali ni za hleb... ona je dane (one kad su imali vise naravno..) provodila sa dadiljama... Sekla se po rukama (njene reci: tako dusevnu bol pretvara u fizicku i bude jooj lakse) on je video rane al ih je ignorisao. Tako je poceo da postupa sa problemima, pravi se da ne postoje. tek kad je moja tetka (njena strina valjda) rekla on je odregovao. Rekla mu je i da pusi on je reagovao tek posle par dana. Retko ga vidja (ona je dole u umagu a on cesto ide u nemacku da radi.. ona je dotle sa dadiljama)

I kako ja sad da joj pomognem??? Kaze da je bila vise puta kod psihologa (nije pomogao). Pitao sam je da li su probali zajendo 9cale i ona) da odu na sta se ona samo nasmejala i rekla kako su bili 4 puta- bezuspesno. Odlucio sam da budem neko ko ce da je saslusa. Rekao sam joj da me nazove kad god joj  je tesko i da dodje u Sombor (mnogo daleko ali sta ces..) kad god moze i zeli. Ne znam sta bih vise ucinio... Dobra je devojka ali je prosla kroz takva sranja koja ne bi mnogo cvrsci iljudi izdrzali...i mislim da mi sad stvarno treba neki odbar savet. znam da ne mogu puno ali... Smile Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
I zaboravio ssam da je nekoliko meseci imala decka. On skoro da nista o njoj nije znao i on joj je bio kao beg od realnosti (njene reci) ostavio ju je bez nekog objasnjenja. To joj nije ni malo pomoglo naravno... i ne zeli porodicu niti bilo kakvo vezivanje za bilo koju osobu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Depresija može biti nasledna bolest i u pubertetu sa sazrevanjem ličnosti to stanje se ispoljava. Nažalost ne lečena depresija se vremenom pogoršava. Ona može biti na majku depresivna ili je samo u pitanju post traumatski sindrom ali joj se može pomoći da se sa tim bolje nosi. Tu joj ne možeš pomoći ti nego samo psihijatar, kolektivna terapija u kojoj će se osloboditi svojih trauma i naučiti da se nosi sa životom i odrastanje. Pošto kažeš da živi sama u Umagu najbolje bi joj bilo da se dogovori sa ocem i trajno preseli kod nekog od familije u grad koji je ničim ne veže za ranije traume.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Dobro bi bilo da se preseli. Mislim da nisu u mogucnosti za selidbu(finansijski)..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 13.0.782.107
Tolike traume za tako nejaku osobu vode ka dnu.Kako sam procitao i otac bjezi od bilo kakve odgovornosti,cim moze ostaviti vlastito dijete da neko drugi brine o njemu (finansije stoje kao opravdanje,ali ne zadugo).
Ovo bi prica za roman i tesko je tu dati bilo kakav savjet,osim da ima nekoga pored sebe stalno.Da osjeti ljubav i tisinu...napokon mir bez stresa.Treba imati pored sebe nekoga...vrlo mi je tesko pisati o ovome jer sam po prirodi emotivan,ali nista joj ne pomaze dok ne bude imala nekoga pored sebe.U suprotnom...vjerujem da ide ka najgorem.
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Nije ona depresivna, mlada je i ne ume da se izbori sa problemima u toj meri. Nije opasno ukoliko bas ne zapadne u neko stanje gde ce sa problemima da se nosi tako sto ce da se alkoholise, drogira ili pokusa da se samoubije.

Citat
I kako ja sad da joj pomognem???
Nikako. Budi uz nju i pricaj(al ne o depresiji nego o necemu veselijem  Smile ). Nadji joj nekog momcica da bude uz nju, to ce je bas obradovati.  Smile

Kazem, dok ne ode u neke druge stvari nije opasno...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
ne zeli da se veze ni sa kim (to iskljucuje momka). verujem da joj treba neko da slusa sta je muci (tako ljudima bude lakse). malo zezanja nije na odmet..samo ne sa tim stvarima i u pravom momentu..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Psihijatar ili psiholog, odnosno psihoterapeut, pod hitno. Majka je očigledno bila jako bolesna (liči na histrionični poremećaj ličnosti sa bogami i graničnim crtama i psihotičnom obradom, ni malo naivna stvar). Samo odrastanje uz takvu osobu ostavlja nesagledive posledice po mladu devojku. Potreban joj je dobar psihoterapeut, pod hitno, jer samopovređivanje kod ovakve strukture neretko dovodi do suicida  Smile
« Poslednja izmena: 07. Avg 2011, 21:36:34 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Citat
Kasnije se ispostavilo da je ona totalni pesimista slusa samo neke depresivne pesme, gleda takve filmove, drame trilere horore.
Citat
Ona vam fura neki kao rock fazon.

води је на концерт стоје и милета китића и све ће бити ок Smile
да не заборавим...обавезно розЛе мајице да почне облачити,напућене усне,равне шишке и сличица поред бојлера за фејЗбук и то би био комплетан третман Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
 Smile
da,treba joj pomoć stručnjaka...takvo razmišljanje,urezane slike iz djetinjstva i tinejdžerskog perioda ne mogu da se srede toplim zagrljajem. treba čvrsta volja i treba da nju ubijediš da joj treba pomoć jer,ne samo što bi stagnirala,nego bi počela da pada u ambis.
žalosno je šta je konkretno ona preživjela,šta toliko djece i generalno 'ukućana' preživi zbog jednog ili više neuzornih članova porodice. svakako,sama to ne može
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:12:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.