2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Povukli se Vujasinović, Savić, Ćirić i Šapić  (Pročitano 7418 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
VATERPOLO: Odoše i Šapić i Ćirić!
Vaterpolo reprezentacija Srbije pretprela je prinudnu smenu generacije! Posle odluka Vladimira Vujasinovića i Dejana Savića da kažu zbogom nacionalnom timu zbog godina, teške saobraćajne nesreće Danila Ikodinovića, kao i bes golmana Denisa Šefika na selektora Dejana Udovičića, od reprezentacije su se oprostili i Aleksandar Šapić (30) i Aleksandar Ćirić (31)!


Odluka dvojice Aleksandra je više nego neočekivana. Posle svega što se dešavalo ovog leta u vaterpolo timu Srbije, svih pehova, ali i tuče Šapića i Šefika u Pekingu, mislilo se da su ti problemi kako-tako prevaziđeni. Ali, u sredu su dvojica trofejnih srpskih vaterpolista saopštili srpskoj javnosti da je za njih reprezentacija završena priča.

Ćirić je rekao da se povlači zato što je kivan na nekadašnjeg selektora i bivšeg predsednika Vaterpolo saveza, Nenada Manojlovića. Optužio je sadašnjeg selektora Dejana Udovičića da je uveo amaterizam u reprezentaciju, a da je za opšte stanje vaterpola u Srbiji krivac isključivo Partizan, kao i da klub sa Banjice ucenjuje igrače da moraju da budu članovi Partizana da bi se domogli reprezentacije.

Šapić je saopštio da se takođe definitivno povlači iz reprezentacije, ali da nije hteo da priča o razlozima zato što je "do sada mnogo govorio".

Konferenciji za štampu prisustvovao je i predsednik Vaterpolo saveza, Velibor Sovrović, koji je takođe najavio odlazak iz vaterpola, jer se oseća odgovornim za odlazak trojice igrača (Šefik, Šapić, Ćirić).

Posle emotivnih reči da je dao mnogo reprezentaciji, da se uvek rado odazivao igranju za nacionalni tim, "iako je bila hladna voda, loši hoteli i loša hrana", Ćirić je "opleo" po nekadašnjem i sadašnjem selektoru srpske reprezentacije Nenadu Manojloviću i Dejanu Udovičiću, ali i po instituciji evropskog vaterpola kakav je Vaterpolo klub Partizan, šestostruki prvak Evrope.

Ćirić tvrdi da su problemi počeli sa dolaskom Nenada Manojlovića, koji "jeste zaslužan za medijsko dizanje vaterpola", ali i "zaslužan za mnoge probleme". "Zašto Manojlović nije napravio strategiju razvoja vaterpola u Srbiji? Zašto takvim stručnjacima kao što su Petar Porobić i Mirko Blažević nisu bili ponuđeni ugovori, a bili su voljni da rade? Manojlović i sada Udovičić su radili pod ugovorima, šta je bio problem sa Porobićem?", pita se Ćirić.

Dosadašnji srpski reprezentativac i sada član Budvanske rivijere tvrdi i da su svi klubovi u Srbiji podređeni Partizanu i da klub sa Banjice "ucenjuje mlade igrače iz drugih klubova" da pređu u Partizan kako bi navodno mogli da igraju za reprezentaciju.

"Filip Filipović je prošle godine to izjavio, ali su mu posle u klubu zapretili. Dečko je bio u pravu 100 odsto", rekao je Ćirić, a na pitanje novinara da li će on konačno da saopšti ko to ucenjuje igrače, odgovorio je: "Sve se to zna". Na dodatni komentar novinara da se to ne zna i da ako to postoji neko treba konačno da kaže, Čirić je rekao: "Braća Pijetlović, Duško i Gojko, kao i Nikola Rađen, bili su ucenjeni da pređu u Partizan ili nikada ne bi igrali u reprezentaciji".

"Sve se čini da se ojača jedan klub, sve se reke slivaju u isto korito", rekao je Ćirić, ne objašnjavajući kako je moguće da jedan klub sprečava druge klubove da se razvijaju, da li je moguće da je Partizan toliko jak da sprečava sponzore i privrednike u manjim sredinama da grade bazene i pomažu razvoj vaterpola...

Postavlja se i pitanje ako je to već sve tako da li je jedan Vladimir Vujasinović tolika budala da se vrati u takvo zlo kao što je Partizan!!??

Ćirić je potom optužio i selektora srpske reprezentacije i trenera Partizana Dejana Udovičića da je "uveo apsolutni amaterizam" u rad reprezentacije i da se "bavio svim ostalim samo ne vaterpolom".

"Njega su više interesovale priče po kuloarima, nego igra, sistem igre i rezultati", tvrdi Ćirić.

Vaterpolo as dodaje da su igrači dočekali "otvorenih ruku" dočekali Udovičića 2006. godine kada je postavljen za selektora, a upitan da li je bilo razgovora sa selektorom ili nekim iz Saveza na tu temu, Ćirić je rekao: "Mi smo dužni da radimo po tom planu (selektora)".

Na pitanje zašto je odlučio da tek sada progovori kada je, kako sam kaže, bio kivan oposlednjih godina, Ćirić je rekao da "je pet puta gledao isti film, a da šesti put taj film više nije mogao da glda".

Ćirić je rekao i da je ovo njegov denifitivni oproštaj od reprezentacije i da se neće vratiti ako se promene stvari u Savezu.

Šapić je takođe saopštio da je ovo njegov definitivni oproštaj od nacionalnog tima i poželeo je mlađim igračima koji ostaju u reprezentaciji puno sreće i da odsanjaju dva sna koja on nije - da neko dostigne cifru od 1.000 golova za reprezentaciju i da osvoje zlatnu medalju na olimpijskim igrama.

"Ne povlačim se ni zbog umora, niti nedostatka motiva, niti iz straha da nisam u stanju da igram na vrhunskom nivou, niti zbog svađe sa Šefikom, koji je moj prijatelj i koga poznajem od sedme godine. O razlozima zašto se povlačim - neću da pričam", rekao je Šapić.

Šapić je najbolji strelac u istoriji vaterpolo reprezentacije svih vremena. Odigrao je 385 utakmica i postigao je 981 gol. Sa nacionalnim timom osvojio je čak 10 zlatnih medalja na velikim takmičenjima.

Ćirić ima 31 godinu i u 346 utakmica za nacionalni tim postigao je 201 gol i osvojio je osam zlatnih medalja.

Predsednik VSS Velibor Sovrović koji je bio na konferenciji za novinare u hotelu "M", pomno je slušao dosadašnje srpske reprezentativce, a onda novinarima rekao da oseća veliku odgovornost zbog odluke pojedinih igrača da napuste nacionalni tim i da će, najverovatnije, i on, uskoro napustiti mesto predsednika Saveza.

"Ja sam deo sistema koji je ovde kritikovan. Pokušavao sam da budem maksimalno kooperativan u odnosu prema igračima, ali osećam deo odgovornosti zbog ovih dešavanja", rekao je Sovrović i dodao da je "pravo Ćirića i Šapića da pričaju o nekim ljudima sa kojima su bili dugogodišnji saradnici".

Upitan da li je moguće da je Partizan baš toliko odgovoran za stanje u srpskom vaterpolu i da li je moguće da se sa Banjice sprečava razvoj drugih klubova, Sovrović je odgovorio da je istina "mnogo dugačija" i da Partizan ne treba optuživati. "Ne znam ko sprečava sponzore i da li ih neko sprečava, ali možda i ne postoji interes u manjim sredinama za razvoj vaterpola", rekao je predsednik VSS.

Nenad Manojlović i Dejan Udovičić, za sada, nisu bili dostupni za komentar.

Izvor: MTS-Mondo

-------------------

Туга  Smile
« Poslednja izmena: 15. Okt 2008, 13:07:57 od trstra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia E72
Uf. Mada je mozda i bolje ovako.

Hvala vam svima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 18631
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jbg...tuzno je sto  majstori odlaze zbog ovakvih razloga. Da definitivno nesto nije u redu dalo se naslutiti za vreme slucaja "Filipovic" koji iako osvedoceni partizanovac nije hteo da predje preko nekih stvari... Vreme ce pokazati ko je u pravu mada mislim da se vec moze naslutiti kuda ce otici ova reprezentacija sa Udovicicem na celu i takvim nacinom rada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Iskreno se nadam da ce se situacija srediti i da ce oni u medjuvremenu svoje misljenje promeniti...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Jedan je Fidel

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4447
Zastava Nishville
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S
Udovičić: Planovi nisu poremećeni

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Udovičić nije želeo da komentariše optužbe igrača Aleksandra Ćirića i Aleksandra Šapića.

Ćirić i Šapić kritikovali su selektorov rad u nacionalnom timu i klubu, a Udovičić je izjavio da njihovo povlačenje ne remeti planove. Udovičić je podsetio da je još ranije najavio podmlađivanje reprezentacije za Olimpijske Igre u Londonu 2012. godine, tako da povlačenje Ćirića i Šapića ne remeti planove.

Ćirić je na današnjem opraštanju od reprezentacije rekao da je "Udovičić u vaterpolo uveo amaterizam kakav nije viđen", a obojica igrača optužili su Partizan da se bavi ucenama i pritiscima u domaćem vaterpolu.

"To su stvari van pameti. Kako da komentarišem takve stvari? Ovo za Partizan mogu da shvatim samo kao pokušaj destabilizacije, kao spoljni uticaj na naš klub i cilj da ove sezone konačno postanemo evropski prvak", rekao je Udovičić Beti.

Selektor je kazao da odlazak skoro celog tima ne remeti planove reprezentacije. Ovog leta od nacionalnog tima oprostili su se, pored Ćirića i Šapića, i Vladimir Vujasinović, Denis Šefik i Dejan Savić, dok je Danilu Ikodinoviću karijera prekinua posle teške saobraćajne nesreće.

"Ranije sam govorio, a to sam i njima rekao, da ću podmladiti reprezentaciju u cilju što boljeg nastupa u Londonu, tako da nam ovo ne remeti planove", rekao je Udovičić.

Ćirić je tokom vikenda bio u Beogradu sa svojim klubom, crnogorskom Budvanskom rivijerom, a Udovičić je kazao da su se samo pozdravili i da nisu pričali ni o čemu.

Izvor: B92

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Baš mi je žao Smile
U svakom slučaju hvala vam na svemu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Jos nje dobio svoj avatar :(

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2824
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Samsung e690
Dok se ne sklone Udovicici,Manojlovic,Jovovic i Milanovic,ili ne smire,ode sve u k...,a ovo je tek pocetak.
Videcemo kako ce Vanja Udovicic reagovati na ovo,posto je bio pod velikim uticajem ovih starijih igraca.
IP sačuvana
social share
Izvrsni Generalni Direktor A.LJ.K.-a       
     
                "Smrt Ljigama"                                           
       @2007 Co., LTD. All rights reserved.
This is oficial moto and logo of A.LJ.K. internacional organisation

Me like (.)(.) !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


silov'o si zvezdu Mateja

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava Banja Koviljaca
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 6300
hvala im za sve ali mislim da je doslo vreme za smenu generacije a mi imamo dovoljno mladih i talentovanih vaterpolista tako da mislim da nam ovo nece predstavljati veliki problem...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
A gde je onaj text gde Cira prica o tome da su Hrvati i Montenigersi poceli da grade po tri bazena, a da se na Tasu urusio deo krova pre neki dan. Cira mi je uvek i delovao kao intelektualac medju vaterpolistima. Nek je i samo pola od toga sto je rekao tacno i situacija je poprilicno bedna. Sapic se skoro rasplakao kao zena na konferenciji za stampu. Covek od 120 kila sa vratom ko u bika zapao u emotivnu krizu - Jung bi imao stosta da kaze o tome... Smile
Elem, mislim da bi mi mogli da se vratimo na ovaj topic za jedno godinu danai da konstatujemo kako su stvari definitivno otisle u q, ali dobro, ako ja mislim da smo sad pukli, ne znaci da ce tako i biti. Smena generacija se ne radi tako, pogotovo ne kad likovi i dalje gaze sve pred sobom, a ovi su to definitivno radili...
(Jos) nesto je trulo u drzavi Srbiji na brdovitom Balkanu...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2169
Zastava Prokuplje
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
hvala im za sve sto su uradili za nas vaterpolo,ali ja mislim da je ovo raspad sistema u reprezentaciji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.