Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Постом против злоћудних тумора  (Pročitano 12250 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Nokia zvrr
Gladovanjem protiv kancera

Kratki periodi gladovanja prije i poslije hemioterapije usporavaju razvoj raka dojke, melanoma i tumora mozga, tvrde američki stručnjaci.
Tim naučnika na čelu sa profesorom gerontologije i biologije Valterom Longom sa američkog Univerziteta Južna Kalifornija, u nedavno objavljenoj studiji u naučnoj reviji "Naučna transnacionalna medicina", otkrili su da kratkotrajna gladovanja u kombinaciji sa hemiotarapijom daju najbolje rezultate u liječenju pojedinih tipova karcinoma.

Ovaj tim stručnjaka je pacove kojima su ubrizgane kancerogene ćelije ljudi i životanja podijelio u tri grupe koje su imale različite tretmane. Prva grupa je bila podgrgnuta samo hemioteraopiji, druga je podvrgnuta gladovanju, a treća i gladovanju i hemioterapiji.

Metastaze melanoma su pronađene kod 40 odsto miševa koji su bili tretirani samo hemioterapijom, kod 20 odsto pacova koji su gladovali i samo kod 10 odsto životinja podvrgnutih i gladovanju i hemioterapiji.

"Kombinacija kratkotrajnih perioda gladovanja i hemioterapije je najefikasnija, daleko delotvornija nego sama hemioterapija", istakao je profesor Longo. Naučnici objašnjavaju da je gladovanje ljekovito jer smanjenje unosa hrane usporava rast tumora i razvoj raka.

"Kada se ćelije raka suoče sa neprijateljskim okruženjem kao što je glad, one slabe", objašnjavaju biolozi.

Ljekari su još 2008. dokazili da dijeta štiti zdrave ćelije od toksičkih efekata hemioterapije. Ljekovi koji se koriste u liječenju raka napadaju istovremeno i kancerogene i zdrave ćelije, kao što je slučaj sa opadanjem kose.

U istraživanju sprovedenom 2010. i objavljenom u ameriičkoj reviji "Ejdžing" pokazano je da su pacijenti koji su za vrijeme hemioterapije bili na dijeti daleko bolje podnijeli sekundarne efekte te vrste liječenja.

Profersor Longo napominje da učinak gladovanja tek treba da bude dokazan na čovjeku, jer sprovedeni testovi na miševima često ne pokazuje iste rezultate i kod čovjeka, pogotovo što se maligne ćelije ubrizgavaju u kožu ili mišiće životanja, dok su kod čovjeka tumori najčešće smješteni u unutrašnjosti ogranizma.

Izvor: Vijesti
« Poslednja izmena: 15. Feb 2012, 15:10:27 od slavko_pg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
 svak proba pa kako mu se zgodi. al,vera ne ide na probu kao ni ispravan auto na guranje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.46
sve ide na probu Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 779
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.00


"Samo informativno " :



IP sačuvana
social share
Ausvic , Buhenvald , Treblinka su "Nemacka Industrija Smrti" , a Jasenovac , Jadovno  - "Rucni rad Neovisne Drzave Hrvatske" ..., [b]
A EUropo zdaj...? "Nema alternativu" -  jel`te?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Postoji li bilo kakav drugi tumor osim zlocudnog?  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Postoji li bilo kakav drugi tumor osim zlocudnog?  Smile
Исп'о си глуп у друштву.  Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2012, 21:53:59 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Postoji li bilo kakav drugi tumor osim zlocudnog?  Smile
Исп'о си глуп у друштву.  Smile
Ne bih rekao, imas maligni i benigni, a svaki tumor je zlocudan jer ne bi se zvao tumor da je super  Smile

Ali dobro je neka sam ja glup, bar imam dobro drustvo pored sebe Smiley
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
Postoji li bilo kakav drugi tumor osim zlocudnog?  Smile
Исп'о си глуп у друштву.  Smile
Ne bih rekao, imas maligni i benigni, a svaki tumor je zlocudan jer ne bi se zvao tumor da je super  Smile

Ali dobro je neka sam ja glup, bar imam dobro drustvo pored sebe Smiley

Opet nisi u pravu. Wink Nije svaki tumor zloćudan (zar ne postavih ja link?). Tumor označava ćelijsku masu koja se nekontrolisano razmnožava. Na latinskom tumor označava otok zbog povećanja tkiva usled bujanja ćelija. Postoje benigni i maligni(odnosno dobroćudni i zloćudni). Razlikuju se po sposobnosti metastaziranja jer samo maligni imaju tu sposobnost. Zbog toga su i opasni po život.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Ali dobro je neka sam ja glup, bar imam dobro drustvo pored sebe
Наравно!  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.