Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: postavljanje lokalne mreze nakon reinstalacije sistema  (Pročitano 1815 puta)
01. Sep 2007, 17:03:50
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Znaci ovako stoje stvari....
Danas sam reinstalirao sistem i stvar je u tome sto je komp moj povezan sa kompom moga oca i on nema pristup internetu ako ja nisam na njemu,posto sam ja danas reinstalirao sistem verovatno sam nesto pokvario i izbrisao pa on sada vise nema internet,bili smo povezani ccproxy-em i njega sam instalirao (ali nista nisam podesavao u njemu ) i opet on nema pristup netu hitno ali hitni mi treba resenje sta trebam da podesim u ccproxyu ili da li uopste trebam tu  Smile  Smile

Barem bi ti trebao da znas kako ne treba ostavljati naslove tema...   Smile      - Belgrade -
« Poslednja izmena: 02. Sep 2007, 22:42:19 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Truth is out there

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6020
Predpostavljam da internet ide preko tebe ?
Ukoliko je tako, moracjesh ponovo da sharujesh internet i da dodelish IP adresu svom rachunaru (verovatno 192.168.0.1, to mozhesh videti na njegoovom rachunaru po gateway-u u LAN properties-u)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
ok mozes li da mi malo bolje pojasnis  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Truth is out there

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6020
Evo ovako, ovo je skinuto sa Valhalle i veoma je dobro objashnjeno, siguran sam da cjesh se snacji... Pozdrav..

ICS (Internet Connection Sharing)

Ima vishe nachina da se ovo odradi a ja cju prikazati samo jedan i to sledecji:
(Nemojte da vas zbune 2 slike jer je to isti nachin samo za razlichite situacije)

Situacija sa 2 kompjutera




1. 2 mrezhne karte (adaptera, mozhe jedan biti i USB koji cje icji na modem) za server mashinu (gateway)
2. 1 mrezhna karta za drugi komp
3. normalno i utp kabl koji cje ih povezati.

Situacija sa vishe kompjutera




1. 2 mrezhne karte (adaptera, mozhe jedan biti i USB koji cje icji na modem) za server mashinu (gateway)
2. po 1 mrezhna karta za svaki komp u mrezhi
3. 1 swich (hub)
4. i naravno kablovi
Pretpostavka u ovoj situaciji je da vecj imate sve od opreme sem mozhda 2 karte u server mashini.

Kada smo sve ovo namestili i umrezhili (fizichki deo posla) vreme je da predjemo na "Intelektualni". Kao shto sam napomenuo ovo je identichno za obe situacije.

1. Na serveru otvorite "Network connections" - Start >> Control Panel >> Network connections
2. U prozoru treba da vam stoje bar 2 adaptera (konekcije) u nekim sluchajevima (wireless, bluetooth, Dial-Up itd.) i vishe. Nas interesuju samo LAN konekcije


3. Preimenujte te konekcije (radi laksheg rukovanja) u recimo Internet i LAN. ona kartica koja ide na modem neka bude Internet.
4. Desni klik na Internet konekciju pa "properties"


5. U novom prozoru imate u vrhu tab Advanced pa klik na njega


6. U ovom delu obelezhite "Allow other network users to connect..." i ako zhelite obelezhite i "Allow other network users to control..." i klik OK


Posle ovoga trebao bi da vam se pojavi prozor koji vas obaveshtava da cje druga kartica (u nashem sluchaju LAN) dobiti adresu 192.168.0.1 shto i jeste normalno i samo kliknite Yes i sve zatvorite do prozora network connections.

Dakle sve ovo vam radi i vreme je da podesimo drugi adapter.
1. Desni klik na LAN konekciju i properties.


2. U prozoru su vam prikazani razlichiti tipovi konekcija a nas interesuje onaj "Internet protocol (TCP/IP)"


3. Klik na njega pa na dugme properties.
4. U tom delu imate polja koja treba da budu sledecja i sa sledecjim vrednostima:

- IP address: 192.168.0.1
- Subnet mask: 255.255.255.0
- Default gateway: NISHTA, PRAZNO, NONE

- Preferred DNS server: 87.116.152.1 (ovo su vrednosti SBB DNS servera, ne mora da znachi da su te. Dakle proverite ako su drugachije za vas. Provera se vrshi desnim klikom na adapter internet, zatim status, i klik na tab support. Tu cjete videti koja je adresa gatewaya koji vam je dao SBB-ov DHCP server)
[img]http://www.valhallatorrent.net/uputstva/ics/lan2.jpg[/img

Sve zatvorite sa OK pa da idemo dalje.
Idemo na ostale kompjutere...
Na svim ostalim kompjuterma treba oticji i podesiti sledecje:
Start >> Control Panel >> Network connections
Tamo desni klik na mrezhni adapter >> properties >> Internet protocol (TCP/IP) >> i uneti sledecje:
- IP address: 192.168.0.x (x proizvoljan broj izmedju 2 i 255. Naravno jasno vam je da taj broj ne sme da se ponavlja na mrezhi ako imate vishe rachunara. Dakle poseban broj za svaki rachunar, a prva tri neka vam budu ista.)
- Subnet mask: 255.255.255.0
- Default gateway: 192.168.0.1
- Prefered DNS server: 192.168.0.1

I sve to lepo zatvorite sa OK
Napomena ljudi koji vecj imaju razradjenu mrezhu i podeshenu znaju da se IP adrese i ostale vrednsti mogu podesiti i drugachije, ali ovo i nije pisano za njih. Ovo je standardno podeshavanje i namenjeno ljudima koji ne znaju kako to da urade.
Dakle posle ovih podeshavanja trebalo bi da imate osnovni tip ICS-a i da kada otvorite browser na nekoj mashini koja nije direktno na modemu sada imate pristup internetu. Ako vam ne radi, prochitajte sve ovo ponovo i proverite jeste li sve uradili kako treba, ako ni tada ne radi onda ostaje da me zovete i da vam uzmem pare za podeshavanja

Preuzeto sa sajta: Valhalla Torrents   :by Zen
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.