Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:59:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postali smo zli i malodušni  (Pročitano 4335 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
To je, kažu, „ljudski“, kao i to da ljudi čine loše stvari.

Ne, ne, Kazu da je to prirodno  Smile  Smile Takav je covek po prirodi  Smile

Citat
Ipak, bez obzira na to što postoje zla dela, psihoterapeuti poručuju – ne postoji podela na loše i dobre ljude.

K'o sto kaze Pavle, postoji podela samo na ljude i neljude...

Citat
Nikad vam niko neće reći sa ponosom „ja sam zao“, osim ako nije satanista.
Vrh  Smile

Citat
1. Neka ljubav bude središte vašeg emocionalnog života. EQ u čijem središtu se nalazi ljubav daje moć svima koje dotakne.
Dobro jutro, Kolumbo. Religija (ko sto neko kaze - vrhunsko sujeverje  Smile ) je ovo znala "i pre Hrista"  Smile Smile Smile

Citat
2. EQ zahteva da ne lažete niti prećutkujete. Nemojte lagati, osim ako nije u pitanju sigurnost vaš i vaših bližnjih.

I ovo mi zvuci poznato  Smile

Citat
9. Jednako volite sebe, druge i istinu. Nikada nemojte žrtvovati jedno zarad drugog.

-II-

sve u svemu, hot water  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
U vezi onog tipa s mosta. Ja u autobusu sa zenom koja ima rak i koja zuri na zracenje. Jebenom zdravstvu je trebalo 3 mjeseca da joj zakaze zracenje koje je trebalo da pocne odmah poslije operacije. Njoj je odredjen tacan broj termina i tacno vrijeme u kome mora da se pojavi. Ako se ne pojavi nece dobiti pomoc koja joj je neophodna da prezivi.

S druge strane neki kreten na mostu stoji i zajebava citav grad. Da li je logicnije da ja saosjecam s njom ili s njim?
Ja sam navijala za nju i po cjenu da kretena licno bacim sa mosta. Zasto? Zato sto je razlika izmedju nje i njega u tome sto su se oboje nasli u govnima, ali se ona bar trudi da se iz istih izvuce, dok je njegovo rjesenje da u ista uvuce sto vise ljudi oko sebe.

U situaciji kad smo svi u govnima, zalim slucaj, ali ruku pomoci ce dobiti samo oni koji pokusavaju da se iz istih izvuku ili bar oni koji u ista ne guraju druge ljude. Oni koji samo sjede i kukaju ne mogu ocekivati nikakvu empatiju u ovom trenutku.  Mozda kad svima bude x10 puta bolje i oni dodju na red.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1042
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Ne postoje dobri ili loši ljudi. Loše ponašanje je nešto što je ljudski, iako nije u redu. Nikad vam niko neće reći sa ponosom „ja sam zao“, osim ako nije satanista.

Good god... ovo kaze neko ko je (valjda) zavrsio fakultet....

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Citat
Ne postoje dobri ili loši ljudi. Loše ponašanje je nešto što je ljudski, iako nije u redu. Nikad vam niko neće reći sa ponosom „ja sam zao“, osim ako nije satanista.

Good god... ovo kaze neko ko je (valjda) zavrsio fakultet....


Sigurno su mislili u kontekstu da ceo koncept dobra i zla zavisi iz cije prespektive gledas.Ni Hitler nije za sebe verovao da je los i zao vec da cini dobro za svoj narod koji vodi
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1042
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne, nego na banalizaciju teme...

Pazi ti taj koncept... niko sem satanista nece za sebe reci da je zao...

Hm... koliko satanista ona poznaje, i jos vaznije, koliko ljudi ona poznaje?

Zanimljiva konstatacija posebno sto u nastavku razradjuje o tome kako ljudi nisu empaticni... bla...bla...bla...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Ne, nego na banalizaciju teme...

Pazi ti taj koncept... niko sem satanista nece za sebe reci da je zao...

Hm... koliko satanista ona poznaje, i jos vaznije, koliko ljudi ona poznaje?

Zanimljiva konstatacija posebno sto u nastavku razradjuje o tome kako ljudi nisu empaticni... bla...bla...bla...

Taj rad  Smile  Smile

Nisam znao sta drugo da kazem kao komentar na taj odlomak, osim "vrh  Smile ".  Gluposti...
« Poslednja izmena: 28. Mar 2010, 23:02:28 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Skoči, pa da se razilazimo

Najači deo teksta
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Skoči, pa da se razilazimo

Najači deo teksta
Da je zensko bilo u pitanju skandirali bi "baci sisu da se igramo"

O nedostatku empatije evo pogledajte ovaj forum. 90% tema koje otvori neko sa problemom zavrsi se teskim napusavanjem doticnog, da se on vise i ne pojavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Ma jok  Smile

Toliko su neki clanovi zli i malodusni da autor i ne dodje do reci koliko se ovi iznapusavaju  Smile Smile

Citat
O nedostatku empatije evo pogledajte ovaj forum.
Polazis od pretpostavke da ljudi ozbiljno shvataju forum... Neki ce ti reci ako mogu da te povrede "slova na ekranu" da stvarno nisi "sav svoj".

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Citat
Skoči, pa da se razilazimo
Pre godinu dana Beograđani su bili šokirani reakcijom pojedinih sugrađana koji su „bodrili“ mladića samoubicu da „skoči već jednom“ jer je zbog njega most bio blokiran satima u oba pravca. „Dajte, bre, meni da mu priđem, ja ću da ga gurnem, kasnim sat vremena!”, jedna je od reakcija građana koje su mediji preneli. Neki su čak nesreću mladića koristili za zabavu, snimajući ga kamerom na mobilnom telefonu. Vrhunac odsustva saosećanja pokazala je majka koja je iz automobila izvela svoja dva deteta i namestila ih da se zagrle, kako bi na fotografiji ovekovečila taj trenutak – sa mladićem koji na ivici mosta želi sebi da oduzme život!
Aleksandra Bubera smatra da ovaj primer ilustruje apsolutno nerazumevanje i odsustvo saosećanja (empatije) za probleme drugih.
– Pretpostavljam da su ti nervozni vozači mislili nešto u stilu: “Šta sad tu glumiš. Nema tu hoćeš-nećeš da živiš... Naravno da hoćeš, batali to i pusti me da prođem, žurim kući, imam puno obaveza.“ Mi smo, sticajem raznih okolnosti, navikli da gledamo samo kako ćemo da preživimo, u tolikoj meri, da ne stižemo da obraćamo pažnju na druge – smatra Bubera.

Ovo je ja mislim vrhunac.
Dokaz da smo svi mi kolektivno otisli ..............................
Ja delim ljude na dve strane :
Zdrave osobe
Bolesne(mentalne) osobe
I u skladu sa tim tako se i postavljam.Shvatam da su ljudi u sustini dobri , ali ima i jedna stvar...Ljudi su spremni na sve i svasta za svoju srecu .
Dakle ako majka vidi svoju srecu negde tamo,ona bi svoje dete ostavila i otisla za tom srecom.
A sto se tice mene ja sam uvek bio taj koji nekog brani,isteruje pravdu jede govna..to me izgleda zajebala priroda.I kad branim nekog ja ga ne branim zato sto mi je stalo do toga da ga odbranim vec zato sto mi je stalo da onu drugu stranu unistim jer radi losu stvar i napada neduznog.I tako sam znao da najebem zestoko kroz ovo malo zivota kolko sam prosao.
I ne mogu da se suzdrzim i prosto molim samog sebe da okrenem glavu na drugu stranu ali ne mogu..i ako znam da cu da najebem.
Piranje..Jel emotivna inteligencija to sto sam svestan toga ili je emotivna "Ne-inteligencija" to sto znam sta radim a ipak radim ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:59:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.