Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:01:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posljednje riječi osuđenih na smrt  (Pročitano 574 puta)
01. Jul 2013, 21:59:21
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia 
Teksas je pogubio 500 zatvorenika od kad smrtna kazna ponovo uvedena 1982. godine. Odabrane posljednje riječi nekih od tih zatvorenika pružaju nam uvid u tračak humanosti koja stoji iza ovih anonimnih brojeva.





Posljednje riječi zatvorenika ne mogu se svrstati pod određeni šablon i sadrže poruke izvinjenjenja, kajanja, tvrdnje nevinosti i izlive bijesa.

Džesi Hernandez (47) – pogubljen 2012. godine

„Recite mom sina da ga mnogo volim. Neka Bog balgoslovi sve. Nastavite da šetate uz njega. Naprijed Kauboji, sve vas volim! Gospođice Meri hvala vam za sve što ste učinili. Mogu sve da osjetim, nije loše“.

Hernandez je osuđen za ubistvo jedanaestogodišnjaka baterijskom lampom.

Karl Čemberlen (37) – pogubljen 2008. godine

„Moja smrt započela je 2. avgusta 1991. godine, i nastavila se dok sam gledao divan i nevin život koji sam oduzeo. Užasno mi je žao. Volio bih da mogu da umrem nekoliko puta kako bih vam pokazao koliko mi je žao. I ranije sam rekao u intervjuima, ukoliko želite da me povrijedite i ugušite, toliko sam se ja loše osjećao prije ovog zločina“.

Čemberlen je osuđen za seksualni napad i ubistvo tridesetogodišnje žene.

Gregori Rajt (42) – pogubljen 2008. godine

„Bilo je dosta zabune oko toga ko je počinio ovaj zločin. Znam da svi želite zadovoljenje. Donina vjera ostala je netaknuta kada je umrla. Nikada nije posjetila kuću droge. Džon Adams je lagao. On je otišao u policiju i ispričao im priču. sa njima je napravo dogovor koji ga je držao van zatvora. Napustio sam kuću i ostavio ga tamo. Jedino to što mu nisam rekao može predstavljati moju umešanost. Džon Adams je ubio Donu Vik. Išao sam na test poligrafom i prošao sam. Džon se nikada nije ponudio da učini isto. Učinio sam sve što je bilo u mojoj moći.

Dona Vik mi je pomogla, sklonila me sa ulice. Bio sam vozač kamiona. Dona mi je dala sve što sam mogao da tražim. Pomagao sam joj oko poslovao u dvorištu. Pomagao sam joj po kući. Pitala me je da li je još nekome potrebna pomoć. Ja sam hrišćanin takođe tako da sam joj pričao o Adamsu. Pokupili smo ga u jednoj kući gdje se drogirao. Nisam znao da je kriminal njegov posao. Kada smo se vratili kući primijetio sam da je krenuo da traži drogu. Bio sam u kupatilu kada ju je napao. Gluv sam an jedno uvo a televizor je bio glasan. Utrčao sam u spavaću sobu. Došao sam prekasno i nisam mogao da joj pomognem. Vene na njenom vratu bile su presječene i bila je ubodena u srce i to je ono što ju je ubilo. Rekao sam Adamsu da se prijavi ili da nestane. Dugovao sam mu uslugu zato što mi je jednom pomogao u nezgodnoj situaciji. Nekoliko godina kasnije me je izdao. Učinio sam sve što je u mojoj moći da vas uvjerim da sam nevin. Pred vama je nevin čovjek. Volim svoju porodicu. Čekaću vas. Završio sam sa pričom“.

Rajt je osuđen za provalu i ubistvo žene.

Džonatan Mur (32) – pogubljen 2007. godine

„Dženifer, gdje si? Žao mi je. Čovjeka sam znao svega nekoliko skundi prije nego što sam ga upucao. Učinio sam to iz straha, gluposti i nezrelosti. Tek kada su me zatvorili video sam u novinama njegovo nevino lice i osmijeh – znao sam da je bio dobar čovjek. Žao mi je zbog nepoštovanja prema vašoj i svojoj porodici, zaslužio je bolje. Žao mi je Gas. Želim sve najbolje tebi i tvojim ćerkama. Nadam se da će vas od sada pratiti samo sreća. Prestao sam sa heroinom i metadonom. Volim te tata. Gotov sam upravniče“.

Mur je osuđen za ubistvo policajca.

Džejms Džekson (47) – pogubljen 2007. godine

„Znate, nekada su dijamanti bili neprocjenjivi. NIsam to znao dok nisam naišao na svoj. Samo želim da Eva to zna. Jednog od ovih dana vratiću se i uzeti jedan za sebe. Hvala mojoj porodici, volim vas sve. Ovo nije kraj već početak novog poglavlja u kom ćemo svi vječno biti zajedno. Sve vas volim. Sjeti se šta sam ti rekao Bred. Gospođice Ajrin neka vas Bog blagoslovi, volim te. Vidimo se na drugoj strani. Upravniče, ubite me. Sodoma i Gomora koji su okrug Heris.

Džekson je optužen zato što je zadavio svoje dvije pastorke.

Daglas Roberts (42) – pogubljen 2005. godine

„Okej, previše dugo sam se motao oko ovog štanda sa sladoledom. Prije nego što odem, želim da vam svima kažem. Kada umrem, zakopajte me duboko, postavite dva zvučnika kod nogu, stavite mi slušalice i pustite rokenrol. Vidimo se u raju. To bi bilo sve upravniče“.

Roberts je optužen zbog kidnapovanja, pljačke i ubistva čovjeka.

Napoleon Bizli (25) – pogubljen 2002. godine.

„Djelo koje sam počinio nije bilo grozno, bilo je nerazumno. Međutim, osoba koja je počinila to djelo nije više ovdje – ja sam. Večeras govorimo svijetu da ne postoje druge prilike u očima pravde. Večeras govorimo djeci da je u pojedinim slučajevima ubistvo pravedna stvar.

Postoji mnogo ljudi poput mene u redu za smrt, dobrih ljudi, koji su osjetili iste pogrešne emocije ali se nisu poporavili kao ja. Dajte tim ljudima šansu da urade ono što je ispravno. Dajte im šansu da isprave svoje greške. Mnogi od njih žele da srede nered koji su napravil, ali ne znaju kako. Problem nije u tome što ljudi ne žele da im pomognu da shvate svoje greške, već je tome što im sistem govori da to nije bitno. Večeras nema pobjednika. Niko neće dobiti svoj mir. Niko neće izaći odavde kao pobjednik“.

Bizli je osuđen za krađu kola i ubistvo šezdesettrogodišnjeg muškarca.

Erl Berindžer (33) – pogubljen 1997. godine

„Danas je dobar dan da se umre. Ušetao sam ovdje kao muškarac i otićiću kao muškarac. Imao sam dobar život. Upoznao sam ljubav prave žene. Imam dobru porodicu. Moja baka je stub zajednice. VOlim i cijenim svoje prijatelje i porodicu. Hvala vam za ljubav. Jako mi je žao zbog bola koji sam vam nanio porodico Henson. Ukoliko vam moja smrti ponudi utjehu, neka tako bude. Želim da kažem prijateljima da ovo nije način na koji treba da se umre, ali ja pripadam Isusu. Priznajem svoje grijehe“.

Beringer je osuđen zbog ubistva para.

Markum Daf Smit (46) – pogubljen 1993. godine.

„Ja sam grešnik svih grešnika. Bio sam odgovoran za slučajeve iz 1975. i 1979. godine. Moje suđenje nije bilo pošteno. Nije bilo pravedno. Ljudi su lagali protiv mene. Volim sve koji čekaju na smrt i zauvijek ću ih držati u svojim rukama. Uvijek ću voljeti sve one koji su bili uz mene“.

Smit je osuđen zbog organizovanja ubistva njegove imućne majke koja ga je usvojila 1975. godine. Kao uzrok smrti prvobitno je proglašeno samoubistvo, ali Dafova umešanost otkrivena je kada je pokušao da organizuje ubistvo svoje sestre, njenog muža i njihove bebe 1979. godine.

Čarls Bas (30) – pogubljen 1986. godine.

„Zaslužujem ovo. Recite svima da sam rekao zbogom“.

Bas je osuđen za ubistvo policajca.

Henri Porter (43) – pogubljen 1985. godine.

„Ljudi me zvou ubicom zato što sam ubio čovjeka koji je prvo pucao na mene. Jedina stvar koja me je osudila jeste to što sam Meksikanac a on je bio policajac. Život Meksikanca nije vrijedan. Kada policajac ubiej nekoga pošalju ga na odsustvo. Kada Meksikanac ubije čovjeka, dobije ovo. Slobodno me možete zvati hladnokrvnim ubicom. Nisam nikoga vezao za nosila. Nisam mu upumpao otrov kroz vene iza zatvorenih vrata. Možete ovo zvati pravdom. Ja vas i ovo društvo nazivam hladnokrvnim ubicama. Ne govorim ovo iz bijesa ili ljutnje, govorim ovo sa iskrenošću. Nadam se da će mi Bog oprostiti grijehove. Nadam se da će biti milosrdan prema društvu kao što je bio prema meni. Spreman sam upravniče“.

Porter je osuđen zbog ubistva policajca.
Izvor: B92
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Hernandez je osuđen za ubistvo jedanaestogodišnjaka baterijskom lampom.


A?  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:01:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.