Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 297 298 300 301 ... 929
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poslednji film koji ste pogledali  (Pročitano 705238 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
To Be Or Not To Be - tipicno melbruksovski 6/10
Ran - maestralno 10/10
The Blue Max - solidna ratna drama, donekle pristrasna 8/10
Paris Vu Par... - omnibus sestorice sjajnih reditelja 10/10

@ Orpheus
Slazem se da su i Kurosava i Leone izuzetno uticali na film u proteklih 40 godina, ali samo u svom polju rada. Leoneov uticaj je prisutan u gangstersko-akcionim i vestern filmovima, svakako, ali ne ide dalje od toga... Sa druge strane, Kurosava je postavio standard sto se tice scenarija i rezije u klasicnoj (ili sto bi rekli Ameri mejnstrim) filmografiji, ali veliki broj reditelja je radio i radi po sistemu razbijanja forme radnje, mesta i vremena, a cesto po promenljivim ili cak nepostojecim scenarijima... Taj stil su zaceli reditelji francuskog novog talasa i italijanski neorealisti, a po njemu su stvarali reditelji od Hopera, Kormana, Skorsezea, preko Kronenberga, Dzarmusa, pa sve do Kusturice... To je stil u kome Kurosava nije imao upliv i koji paralelno postoji sa klasicnim vec 50 godina... Tako da postoje i drugi reditelji (Trifo, Godar, Antonioni, Felini) ciji je uticaj podjednako znacajan kao i Kurosavin, samo u drugoj vrsti filmadzijstva...

Naravno da sam mislio na njihov uticaj u njihovom zanru, kao i zanrovima koji su proistekli iz njih, ali njihov uticaj ide i malo dalje, zato sam bas njih pomenuo kao najuticajnije.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4285
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Warlord - nije los film 6/10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.65
mob
Ericsson jeste
citzen kane neverovatno dosadan i debilan film...ne zbog toga što je crno beli već stvarno film je... Smile ](*,)jedina svetla tačka je kad je kane udario onu iritantnu kučku  3/10

ne sekiraj se...cuo sam da je paris hilton snimila novi film...njeni filmovi bi ti verovatno bili zanimljivi...a i u boji su Smile


da nije ko gledao knowing sa Nicolas Cage-om???
http://www.imdb.com/title/tt0448011/
ako ko jeste neka da neku kratku recenziju ne bilo mu tesko.  Smile
ja nisam, al ima dobru pricu kako se cini.

i mene zanima kakav je, ako je ko pogledao?

knowing je razbibriga film....ima nekoliko interesantnih twist-ova ali je takva prica ispricana hiljadu puta na filmskom platnu Smile
naravno,moze da se odgleda...za razliku od citizen kane-a Smile Smile

znaci...morao sam posle ovdasnjih komentara da opet odgledam citizen kane...da se podsetim koliko su danasnji filmski stvaraoci ocajni i bedni...naravno...ocena 10/10
ne seri molim te,mogu da se kladim da većina vas koji kenjate o tim starim debilnim filmovima nemate pojma o  čemu se radi,al ko ga j*ebe,bitno je da kenjate i pišete kilometarske postove i kurčite se kako ste jedino vi inteligentni pa razumete o čemu se radi...nema veze što je je***o crno beli,film smara jednostavno!!!o čemu se uopšte radi o filmu?sad,što je dobio ocenu 8.6 na imdb-u pa to kao automatski znači da je dobar...odakle ti da ja volim filmove paris hilton Smile Smile šta ti to pade na pamet Smile
ajde mooolim vas da mi neko objasni o čemu se (stvarno) radi u filmu i zbog čega je dobar???šta je to što vas tera da kažete ''majku mu,pa ovo je odličan film''???šta je to što biste izdvojili??? Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5634
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple 
Stop-Loss[2008]-6/10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
ne seri molim te,mogu da se kladim da većina vas koji kenjate o tim starim debilnim filmovima nemate pojma o  čemu se radi,al ko ga j*ebe,bitno je da kenjate i pišete kilometarske postove i kurčite se kako ste jedino vi inteligentni pa razumete o čemu se radi...nema veze što je je***o crno beli,film smara jednostavno!!!o čemu se uopšte radi o filmu?sad,što je dobio ocenu 8.6 na imdb-u pa to kao automatski znači da je dobar...odakle ti da ja volim filmove paris hilton   šta ti to pade na pamet
ajde mooolim vas da mi neko objasni o čemu se (stvarno) radi u filmu i zbog čega je dobar???šta je to što vas tera da kažete ''majku mu,pa ovo je odličan film''???šta je to što biste izdvojili???

decko...nemoj se brukati sa recenicama tipa:"tim starim debilnim filmovima..."...jer onda moja konstatacija o tvom obozavanju paris hilton vrtoglavo dobija na tacnosti Smile
sto se tice ocene sa imdb ja to nikad nisam uzimao u obzir...igrom slucaja je trenutno na prvom mestu the shawshank redemption i za taj film se ne moze reci da je nezasluzeno na prvom mestu ali imas biser a to je the dark knight koji je trenutno medju prvih deset sto je blago receno-smesno Smile

a sto se tice citizen kane-a...orpheus je sve lepo objasnio tako da nemam potrebe da i ja to isto kucam...citizen kane je tezak film(onakav kakav film i treba da bude-naravno,mislim na ozbiljne filmove koji se bave nekom odredjenom tematikom) i sigurno nije za svakoga...ti si ocit primer za to Smile

ako je za tebe pojam dobrog filma samo filmovi koji su snimljeni posle 1990 i koji vrve od specijalnih i ko zna kakvih jos efekata ja ti ne mogu pomoci...mada...evo,danas sam odgledao crank 2....taman za tebe(verovatno ces dati ocenu 10/10 Smile)
sto se mene tice...crank 2 je zabava od 80 minuta sa nekim dobrim forama...nista vise od toga...
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Trenutno skidam Star Trek, novi film. Eto i on neko zaluta u top 250 posle nekoliko dana prikazivanja. top250 je jedna jezivo smesna lista na momente. Cenim sta je gosn. Nolan uradio sa Batmanom, smatram da je verovatno zasluzio mesto u top 100 filmova svih vremena, ali be real for just a minute. Kad vidite koliko je kultnih filmova iza njega na listi ne znam kako mozete tu listu smatrati merodavnom. Jedan od mojih omiljenih filmova Night Watch, je eto daleko ispod top250 sa ocenom 6.5! Smatram da je film jezivo underrated. Kljuc je u tome da previse ljudi ima boles'ne predrasude o filmovima, na osnovu jezika na kom su snimljeni, budzeta, pa cak i toga koje su godine snimljeni. @abanaz, ovo nije prozivka za tebe, samo sam govorio o merodavnosti imdb liste. Svaki zaljubljenik u film ima svoju listu filmova i boli ga koplje za imdb.


da ne bude totalni off, da pomenem da sam odgledao iransko ismevanje filmu 300 u par kratkih epizoda i odusevio se njihovim smislom za humor  Smile inace, rade na pravom igranom filmu sa tom tematikom koji ce se zvati "More than a million"  Smile
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 21:48:06 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5b4
mob
Apple iPhone
Pulp Fiction 10/10

Verovatno najbolji film koji sam ikada gledao. Genijalna rezija, odlican izbor glumaca, svakako odgledati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Pulp Fiction 10/10

Verovatno najbolji film koji sam ikada gledao. Genijalna rezija, odlican izbor glumaca, svakako odgledati.


Gledaj i Reservoir Dogs, obozavam ta 2 filma. Tarantino at his best.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5b4
mob
Apple iPhone
Vec skinuo, veceras krece gledanje. Smile Tek sada vidim njegovu genijalnost... ali rupa od glumca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung galaxy s4
Valkyrie    8/10
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 297 298 300 301 ... 929
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.131 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.