Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posao za Univerzijadu u Beogradu dato hrvatskoj firmi bez tendera !!!  (Pročitano 5253 puta)
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
pa pa Jasnicu  Smile
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
rvate u rezervate... Smile Smile Smile

dođi dedi , dat će deda bonu Smile
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Evo sad cuo na vestima da su raskinuli ugovor sa Varteksom.

« Poslednja izmena: 04. Okt 2007, 22:50:59 od niksa517 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
raskinut ugovor s varteksom ali pade neki jadnicak - neki direktorcic a ostade lopina Jasnic. Samo je :strogo" opomenut i nastvalja da radi "dobar" posao za Univerzijadu.
Jebem te Djelicu -debilicu od banke.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Nabavke za „Univerzijadu“ samo preko tendera
Autor: S. Vrakela | 06.10.2007 - 09:48



Tenderi koji će se sprovoditi biće transparentni, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, kaže predsednik Organizacionog komiteta Univerzijade 2009.

Organizacioni komitet Univerzijade Beograd 2009. sporazumno je raskinuo ugovor sa preduzećem „Varteks“ iz Varaždina vredan pet miliona evra o šivenju 45.000 odela za studente sportiste.
Na taj način ispunjen je zahtev Privredne komore Srbije koja je zatražila od vlade premijera Vojislava Koštunice da poništi ugovor preduzeća „Univerzijada Beograd 2009“ sa hrvatskom modnom konfekcijom, potpisan pre tri i po meseca, jer za njega nije raspisan tender, što je u suprotnosti sa Zakonom o javnim nabavkama.
Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić, koji je predsedavao sastanku, u izjavi za B92 kaže da jeste bilo početnih problema koji nisu u domenu odgovornosti samo ljudi koji vode Univerzijadu: „Svi poslovi koji su odrađeni do sada, ići će na tender. Naravno, tenderi koji će se sprovoditi biće transparentni, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama. Što se tiče same nabavke od „Varteksa“, budžetska inspekcija razmatra taj slučaj i za desetak dana će doneti zaključke u skladu s kojim će Vlada i postupiti.“
Organizacioni komitet razrešio je dužnosti izvršnog direktora Srđana Boškovića i na tu funkciju postavio Zorana Jovanovića, dosadašnjeg zamenika gradskog sekretara za sport grada Beograda.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
05.10.2007, BEOGRAD
Izvor: PRESS
SMENITE JASNIĆA!
Potpredsednik PKS Dragan Đurić traži od Vlade Srbije da bez oklevanja smeni direktora „Univerzijade" Sinišu Jasnića




Potpredsednik Privredne komore Srbije Dragan Đurić zatražio je juče od Vlade Srbije da pod hitno smeni direktora preduzeća „Univerzijada Beograd 2009." Sinišu Jasnića. Ova inicijativa usledila je nakon odluke Vlade da smeni izvršnog direktora preduzeća „Univerzijada Beograd 2009." Srđana Boškovića „zbog nezakonito sklopljenog ugovora s hrvatskom firmom „Varteks", mada je sam Jasnić priznao da je sam, bez tendera, sklopio ugovor s varaždinskom firmom.


Naše firme spremne, Varteks neobavešten

Domaći tekstilni proizvođači spremno su dočekali vest o raskidanju ugovora između „Univerzijade" i „Varteksa". Tako srpski bankar i biznismen Đorđe Nicović kaže da će na tenderu učestvovati sve njegove tekstilne fabrike - „Prvi maj", „Rudnik" i „Niteks".

- Odavno se spremamo za to, a, iskreno, i očekivali smo da će taj prethodni posao biti raskinut - bio je kratak Nicović.

Hrvatska tekstilna firma „Varteks" iz Varaždina saopštila je juče da zasad nije dobila nikakvo službeno obaveštenje o eventualnom raskidanju ugovora sklopljenog s preduzećem „Univerzijada 2009."


Dragan Đurić, koji je i direktor „Zekstre", kaže da bi Jasnić posle svega trebalo sam da podnese ostavku, a ne da čeka da ga Vlada razreši, što će se, kako kaže, uskoro i dogoditi.

- Ako ima malo savesti, Jasnić treba sam da podnese ostavku jer je bez tendera sklopio ugovor s hrvatskim „Varteksom", koji će u utorak sporazumno biti raskinut. Sve je ovo on zakuvao. U slučaju da to ne uradi sam, Vlada će ga sigurno smeniti u najskorije vreme. Na njegovo mesto treba da dođu novi ljudi, koji će raspisati tender i nastaviti ovaj posao - rekao je Đurić.

On je dodao da će u najskorije vreme biti formiran konzorcijum tekstilnih firmi koje će učestvovati na tenderu za nabavku odela za Univerzijadu u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama.

- Srpske firme, poput „Zekstre", „Nikolasa", „Prvog maja", imaće priliku da pokažu šta umeju, odnosno da su bolje od inostranih tekstilaca - navodi Đurić.


fakti

- Siniša Jasnić, direktor „Univerzijade 2009.", u junu ove godine bez tendera je zaključio ugovor s hrvatskom firmom „Varteks" o nabavci opreme za sportiste i volontere na Univerzijadi 2009. u Beogradu, čime je prekršio Zakon o javnim nabavkama

- Organizacioni komitet, na sednici Vlade Srbije u četvrtak, odlučio je da se taj ugovor sporazumno raskine i raspiše tender s povlasticama za domaće tekstilce


S druge strane, direktor preduzeća „Univerzijada Beograd 2009." Siniša Janić kaže za Press da mu ne pada na pamet da napusti direktorsko mesto. On je optužio Đurića da je patološki lažov.

- Zašto bih ja dao ostavku? Mene ne grize savest jer nema zbog čega. Tender nije bio raspisan jer nismo imali novca za to. Sada, čim država obezbedi novac, biće raspisan tender i naše tekstilne industrije moći će da se pokažu u najboljem svetlu. A to što Đurić priča nije istina. On bi trebalo da se pobrine za svoju savest. Taj čovek je patološki lažov koji medijima govori kako ja neću da se sastanem s njim, a pritom me nijednom nije pozvao na sastanak - tvrdi Jasnić.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Samsung S7220
Univerzijada raskida ugovor s Varteksom
Subota, 20. oktobar 2007. 11:14



Preduzeće "Univerzijada Beograd 2009" potvrdilo je da je varaždinskom Varteksu uputilo zvaničan predlog za sporazumni raskid ugovora o izradi odela za učesnike tog takmičenja.

"Očekujemo odgovor Varteksa početkom sledeće nedelje na osnovu koga će se definisati dalji koraci vezani za raskid ugovora", navodi se u saopštenju tog preduzeća dostavljenom agenciji Beta.

Varaždinski Varteks je početkom juna s firmom "Univerzijada Beograd 2009" potpisao Ugovor o poslovnoj saradnji kojim je postao ekskluzivni nabavljač službene odeće i obuće za sportiste, članove odbora i službene osobe Univerzijade koja će se 2009. održati u Beogradu.

Medjutim, taj je ugovor izazvao brojne reakcije u Srbiji, pa je u septembru inspekcija Ministarstva financija Srbije najavila preispitivanje tog ugovora zbog kršenja Zakona o javnim nabavkama.

Preduzeću "Univerzijada Beograd 2009", čiji su osnivači Vlada Srbije i Univerzitetski sportski savez Srbije, zamereno je što je posao izrade uniformi vredan oko četiri miliona evra poverila Varteksu bez javnog nadmetanja.

Vlada Srbije je 4. oktobra potvrdila da je Organizacioni odbor 25.
letnje Univerzijade doneo odluku da se "sporazumno raskine ugovor s poduzećem Varteks iz Varaždina koji je sklopilo poduzeće Univerzijada Beograd 2009."

Univerzijada će se održati od 1. do 12. jula 2009. u Beogradu.

(Beta)

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3;M
Сад ми је јасно зашто не волим групу U2!
ludilo prejako Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3;M
za ovu kompilaciju svaka cast:
Усташки
Народ
Има
Великог
Европског
Ратног
Злочинца
И
Југословенског
Андрију
Доктора
Артуковића

87-огодишњака
A mi Srbi bas znamo sta je NACIONALNI INTERES. jeste mozda gledali otvoreno ili neki drugi progrma gde se raspravlja o tome zasto Varteks dobija poslove u Srbiji  niste !!! Pa naravno da niste oni samo raspravljaju kad Srpske firme idu u Hrvatsku tad je to hegemonisticke Milosevicevski Seseljovski Srbo -Cetnicki novac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.