Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poruke bica svetlosti - Barbara Mracnjak  (Pročitano 2884 puta)
29. Mar 2010, 17:38:20
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Sony xperia
Obzirom da se provlace stvari i ovih dela, nije na odmet za one neupucene ... koji bi se upoznali s tim delima ... pruziti priliku za tako nesto.

Knjiga:
"Porodica svetlosti", autor Barbara Mracnjak


Realnost kao ogledalo

Iz našeg ugla posmatranja mi smo pripovjedači priče i veoma se radujemo prilici da stupimo u vašu realnost; bilo da je to da čujete naše glasove, čitate naše riječi, ili ste već tako fino podešeni da možete u vjetru slušati tišinu ljetnog popodneva i naše šaptanje , naš eho i naše glasove. Svejedno je kako nas srećete. Mi smo radosni da za trenutak pridobijemo vašu pažnju.

Mi smo Plejadanci; u najmanju ruku sami sebe tako označavamo. Iz vašeg ugla posmatranja pada vam sigurno isto tako teško da nama date ime, kao što nama pada to isto u odnosu na vas. Izgleda da je moguće da vi sebe poznajete; vi imate imena, adrese i u svakom slučaju brojeve, koji vas identifikuju. Možda ćete za kratko vrijeme biti opremljeni kompjuterskim čipovima i programima, možda ćete biti holografisani, automatizovani i prefunkcionisani u robote. Vas se usmjerava u ovom pravcu. Znate li ko ste vi?

Mi smo jedan kolektiv energija, svjesni i živi. Ono što mi označavamo kao naš zavičaj je jedna mala gomila zvijezda na nebu, vama poznata pod imenom Plejade.Ova gomila zvijezda je u svim kulturama svijeta zauzimala posebno i važno mjesto, a neki od vas su tamo putovali ili bi to rado učinili , ili su se u svojim snovima sjećali ovog mjesta. Mnogi stanovnici zemlje su ukazivali na srodstvo sa Plejadama, isto tako kao i sa drugim zvjezdanim sistemima, jer mi sigurno nismo jedini igrači u ovoj priči. Mi smo Plejadanci, a neki nam ponavljaju da smo po svojoj pojavi slični vama.

Ostali tvrde opet da smo srodni sa reptilima, da smo plave boje ili da smo oni, koji mogu da mijenjaju svoj oblik. "Kako glasi odgovor?" mogli biste se pitati. Sada sa sigurnošću mi imamo naš dom izvan vašeg svijeta, a ipak mi smo dio vašeg svijeta.

Vi ste sa nama srodni po biću i stoga bismo htjeli da sa vama dijelimo gledišta. Onako kako mi posmatramo vaš svijet, mi smo u položaju da smo svjesni vremena kao da je ono jedan neprekidan dnevnik; mi možemo iz njega izdvojiti po želji neku tačku i slijediti je. Šta zapravo uopšte nije lako, razumijete li? Jer tamo su oni koji jure za ovakvim tačkama u vremenu, čija je jedina ambicija da određene tačke lokalizuju i da se nađu tamo unutar njih.
Oni su "skakači u vremenu", ili po pozivu, ili na osnovu svojih ciljeva i namjera. To je koncept koji vaš svijet na kraju 20. i početkom 21. vijeka tek počinje da uči i da razumije.

Jedan poseban oblik energije struji u ovom času prema vašem svijetu sa enormnom snagom i to u oblicima, koji su u sadašnjem trenutku za vas potpuno nevidljivi, pošto vaše čulo vida za to još nije dovoljno razvijeno. Vaše ostale percepcije vam međutim govore da upravo sada živite u jednom od najapsurdnijih vremena. Sve je postavljeno na glavu. Nalazite se tačno na tački raspada vaše civilizacije, a to je razlog zbog kojeg mi kao vaši srodnici - multidimenzionalna bića, koja su sa vama u vezi - smo upravo ovdje. Posebno hoćemo da sa vama podijelimo naše gledište o tome što se dešava u vašem svijetu. Mi sami sebe smatramo kako za učitelje , tako i za učenike, za drugare i prijatelje - a sa sigurnošću kao buntovnike i otpadnike. Mi volimo da sebe same označavamo kao "minere sistema " i da pronalazimo u porodici svjetlosti one koji su isto tako mineri sistema. Mi svi
smo dio porodice svjetlosti i svi oni među vama koji se osjećaju, privučeni našim riječima i energijama znaju o porodici svjetlosti. Vi ste jedna ili jedan od nas i možda ste već čuli naše priče i čudili se vašem porijeklu. Mi ćemo vam ponešto pripovijedati o ovim pričama i o tome šta se sa vama dešava.

Za vrijeme dok vi tako živite iz dana u dan, vjerovatno se pitate, šta se u stvari dešava. Zašto se sve stalno mijenja? Zašto tako mnogo ljudi ispada iz ravnoteže? Šta treba to sve da znači? Zašto su u dnevnom životu prevare i laži na dnevnom redu i dio su igre? Gdje je moralni integritet? Gdje je odgovornost? Gdje je suosjećanje? Gdje je prijateljstvo? Gdje je ljubav? Gdje je vjenčanje, gdje partnerstvo? Konačno, gdje su oni? U nekoj kulturi, koja zapada u samu sebe, u nekoj kulturi koja sama sebe postavlja na glavu, ovi kvaliteti više ne postoje. Vi živite u jednom vremenu, vremenu u kojem se razvijate kao pioniri novog terena, u kojem se održava temeljni preobražaj opažanja - i u kojem vam pripada sveukupna dobrobit jedne vremenske epohe.
Ako sakupite tu dobrobit, otkrit ćete da je ono što tu skupljate vaša sposobnost za preobražaj vašeg opažanja.To je razlog zbog kojeg smo mi ovdje.

U našoj težnji da to pitamo i otkrijemo, ko smo mi i zašto je naš svijet takav kakav jeste, našli smo put da dospijemo u vaš svijet, svijet koji vi označavate kao "zemlja". Svijet u kojem vi živite je mjesto gdje je koncetrisan jedan dio vaše pažnje; ima međutim još tako mnogo o vama što do sada još niste istražili i upoznali. Naša namjera u ovom vremenu, najapsurdnijem od svih, je da vas upozorimo da te apsurdnosti imaju sasvim određen razlog: Vi počinjete naime da se preobražavate od jednog vrlo krutog, linearnog, ograničenog načina života i izražavanja ka otvaranju percepcije jednake lepezi, ka većim oblicima izraza i funkcije. Naša namjera pri time je da razdrmamo vašu svijest.

Vi ste mnogo više od onoga što vam je nekada rečeno. Čak i oni među vama koji su se već bavili mnogim stvarima koji se označavaju kao predstavnici misticizma, spiritualnosti, šamanizma i okultizma, kažemo uprkos svemu : Sačuvajte vašu nevinost, vaš respekt i vaše stremljenje ka tome da u životu stvarate stalno nove prostore. Bez ovog stava ćete, u pogledu na sve ono što sada morate da znate, biti zaslijepljeni vašim vlastitim svjetlom i odrezani od vašeg izvora. A to je tačno provjera koju apsurdnost ovih vremena navodi čovječanstvu: da li ćete biti u stanju da vaše opažanje nanovo usmjeravate? Pogledajte različite oblasti života u kojima postaje prepoznatljivo da su vaše slobode ipak jako redukovane. Vama se ne dozvoljava da slobodno izrazite svoje mišljenje i nameće vam se da činite, poslušno kao ovce, ono što vam se kaže. Novac kao takav uopšte više ništa ne znači; auta koštaju hiljade i hiljade evra; cijene za skoro sve su nečuveno visoke, od obrazovanja pa do
komunikacije vaša kuća je takođe u opasnosti. Možete li sebi još da priuštite svoj dom? Odakle dobavljate vaša prehrambena sredstva? U današnje vrijeme košta nevjerovatno mnogo novca da bi se imalo makar malo zabave. Ni djeca se više ne igraju štapovima i kamenjem jer imaju strah od zemlje.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Barbara Marciniak ... (493.38 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Sony xperia
Knjiga:
"Donositelji Novog Svitanja", autor Barbara Mracnjak



Mi smo Plejadanci, jedan energetski kolektiv i dolazimo iz vaše budunosti. Iza nas je duga povijest. Naši preci su došli iz jednog svemira koji je ve iskusio završetak. Vi sada radite na jednoj planeti koja upravo stoji pred završetkom jednog ciklusa, a mi smo tu da vam pri tome pomognemo. Ova transformacija se najavljuje ve eonima. Ovo što se sada dogadja na zemlji odrazit e se na cijeli svemir. Završetak ciklusa znai da vi shvatite tko ste vi, da bi mogli nastaviti ovaj experiment.

Naši preci su došli iz jednog svemira koji je iskusio završetak. Oni su spoznali da je Pra- Stvaratelj uzrok svega, odnosno da je uzrok svega iskustvo Pra-Stvaratelja kroz vrijeme. Oni su spoznali svoju pravu iskonsku prirodu, a to je MO STVARANJA. Kad su to spoznali, shvatili su da smo MI svi STVARATELJ. Kao i uvijek, kad jedna kreacija dodje do kraja svog puta, naši preci su imali IZBOR da se vrate ka Pra-Stvaratelju – na jedan viši nivo ili da
se jednostavno kreu dalje. Oni su se odluili da dodju u ovaj SVEMIR, jer su spoznali da ete i vi jednog dana biti spremni za završetak ciklusa.

Naši preci su bili jedni od originalnih stvaratelja planete Zemlje, stvaratelja koji su sa puno umijea i ljubavi “sijali” svijetove i civilizacije. Zbog njihovih kvalifikacija, voljeli su kreirati svijetove, baš onako kako dirigenti vole dirigirati orkestrom. Naši preci su takodjer i VAŠI preci, i mi vas rado zovemo našom “starom obitelji”, što vi zapravo i jeste. Naši preci su dali dijelove svoje DNA originalnim stvarateljima Zemlje i ta DNA je postala dio ovjeje
genetike.

U jednoj verziji našeg “sada” postoji jedno mjesto tiranije i nemira. Mi smo vidjeli vjerojatne verzije zemljine budunosti u kojima vlada ista takva tiranija i kaos. U trodimenzionalnoj stvarnosti vrijeme je jako krivo razumijeno. Vi vjerujete da se vrijeme mjeri u sekundama.

Vrijeme je puno kompleksnije nego što vi možete zamisliti. Vrijeme zapravo kodira informacije i igra se s njima. Zbog toga se vi možete istovremeno kretati u razliitim realitetima – ako vrijeme rastegenete, savijete, okrenete, uvinete. Vi možete takorei, skoiti na jednu eliptinu liniju i doživjeti bezbrojne realitete, jednostavno kreui se na toj elipsi i otkrivajui da vrijeme nije ništa “vrsto”, kao niti stvarnost.
Kao što stvarnost nije vrsta niti determinirana, tako nije niti budunost determinirana – mi upravo zato vidimo sada tu mogunost, da promjenimo “mogunosti za budunost” za jednu puno pozitivniju budunost za Zemlju.

Mi želimo ponovo donijeti svjetlost na Zemlju i dovesti Zemlju do njene prvobitne SVRHE, a to je da postane velianstveno intergalaktiko sjedište za razmjenu informacija. Tako smo došli natrag u vremenu, da posadimo “sjeme” koje e izazvati promjenu na bolje. Ova promjena nee utjecati samo na Zemlju, nego na vašu budunost, našu sadašnjost i itav svemir.

To su fantastine novosti. Vi ste inkarnirani na Zemlji u mjestu i vremenu u kojem slijedi znaajna evolucija. Jedan veliki skok u razvoju e se desiti uskoro i vi ste došli da sudjelujete u njemu. Vi niste sami i prepušteni sami sebi, jer puno drugih “energija” dolazi sada, da sudjeluju takodjer u tom velikom projektu.

Oko Zemlje se sada skupljaju “matiini brodovi” koji služe kao transformatori energije. Na Zemlju sada dolaze svjetlosna zraenja od starih i prastarih zvjezdanih sistema, koji s vama rade ve eonima. Ova zraenja svjetlosti odnosno zraenja informacija su usmjereni direktno na Zemlju. Kada se ove informacije šalju prema Zemlji, vaše tijelo mora biti u mogunosti primiti to zraenje, mora ih moi transformirati i proslijediti dalje svima drugima oko vas u vašoj okolini. Mnogi od vas e uspostaviti direktnu telepatsku vezu sa tim «matinim brodovima» i vi ete moi primati raznorazne informacje – po želji.

Ovo što sada slijedi na Zemlji je jedna evolucija super-svjesnosti, VAŠA evolucija u najvei mogui aspekt vašeg bia. Ne brinite se kako ete vi postati to super-svjesno bie, VI to ve jeste, VI se samo morate toga sjetiti.
Od vremena Harmonine Konvergencije (1987) gusti zastori oko Zemlje sa kojima je Zemlja bila do tada okružena razrijedjuju se i rastvaraju. Od tada ste vi konstantno bombardirani sa tom energijom iz svemira i nivo te energije se konstantno poveava, u onolikom stupnju u kojem ste vi to u stanju podnijeti.

Vi se sada jako ubrzano razvijate i svaka godina sada e vam se uiniti kao 10 godina koje ste proživjeli u prošlom stoljeu. Osjetite koliko ste ve do sada postigli u svom osobnom razvoju i osjetite tko ete biti ako i dalje nastavite tim tempom. Bit e kao da ste živjeli sto godina u jednom desteljeu.

VI ete biti preplavljeni sjeanjima kao i mnogim drugim stvarima. Mnogi od vas e poduzeti putovanja svemirskim brodovima u razne dijelove sunevog sistema. Dok vi sada ulazite u “Doba Svjetla”, otvorit e vam se mnogi novi svijetovi o kojima niste ni sanjali da bi mogli postojati.

Vi ste se kretali kroz mnoga druga doba: bronano, željezno, industrijsko, informatiko. Kroz sva ova doba uili ste lekcije o sadjenju, kultiviranju, uzgajanju - jednostavno o mogunostima manifestacije života u treoj dimenziji.

SADA se bliži jedan veliki PRIJELAZ, jedan dimenzionalni pomak, kroz koji se gustoa tree dimenzije smanjuje, tako da se možete kretati u višlje dimenzije u kojima tijelo nema takvu gustou materije.

VI ste došli ovamo, jer ste željeli ovladati svojim evolucionarnim procesom i jer ste željeli živjeti s njim. To e biti jako uzbudljivo, jer to znai da ete istovremeno funkcionirati u razliitim stvarnostima.

SVI mogui odgovori na vaša pitanja su zakopani duboko u vama. Pitanja koja vam sada naviru u vašu svijest, dolaze u vašu svijest da bi VI našli odgovore na njih u VAMA SAMIMA. DA bi VI dobili te odgovore, vi morate kao prvo vjerovati da su sve informacije pohranjene u VAMA.

ovjeanstvo ui sada jednu velianstvenu lekciju. Ta lekcija je – da vi spoznate vašu BOŽANSTVENOST, vašu povezanost sa Pra-Stvarateljem i sa svime što postoji. Lekcija je da je SVE POVEZANO i da ste VI DIO SVEGA. Postoji nebrojeno mnogo kultura i društava u širinama svemira i ove kulture i društva su od samog poetka dolazili i odlazili na vas planet. Ne samo mi - Plejadanci – smo došli da vam pomognemo, mi smo samo jedna grupacija. Tu su mnogi i svi su oni tu iz razliitih razloga. Veina ih je tu zbog podizanja razine vaše svijesti, ali mnogi su tu i iz drugih razloga.

U vašoj povijesti, vi ste se kretali kroz mnoga važna razdoblja. Mnogi od vas su prije eona dobili mogunost, kroz rad sa višim nivoima upoznati Zemlju i raditi na Zemlji. Upoznati ste sa teškoama kroz koje je Zemlja prolazila, kao naprimjer, koliko puta su se Zemljina kora i kontinenti pomicali i koliko puta je došla pomo s neba.
Informacija je tada bila iskrivljena, kada se one koji su došli s neba i koji su vam pomogli u vašem razvoju pretvorilo u BOGOVE. Kao djeca koja idoliziraju odrasle, jer mogu nešto što oni ne mogu, vaše društvo je pretvorilo u Bogove one koji su bili tehnološki razvijeniji i koji su mogli raditi stvari koje vi niste mogli.

VI ste tu da promjenite upravo TAJ koncept, nain na koji nastaju TAKVA vjerovanja. Trodimenzionalni svijet je svijet velikih izazova, koji dozvoljava fantastina ogranienja. Kroz ta ogranienja se formiraju strukture i kroz taj proces – ograniavanja i obezgrani avanja, vi uite da ste vi zapravo dio PraStvaratejla i da je PraStavratelj taj koji želi osjetiti to ISKUSTVO.

VI ste velianstveni, lanovi Obitelji Svjetla i vi ste došli ovaj put na Zemlju sa zadatkom da kreirate PROMJENU, POMAK, da pomognete pri prijelazu. Ljubav je pri tome kljuni element. SVEMIR se sastoji od ljubavi. Sadašnja tehnologija na Zemlji e se moi razviti samo do jednog odredjenog stupnja, jer ovjeanstvo još uvijek ne razumije – da je ljubav neophodno potrebna.
Energija može poprimiti sve mogue forme kreativnosti, ali kad je pri tome osnovni motiv pohlepa ili mržnja, ili bilo koja druga emocija koja ne teži prema svjetlu, može se napredovati samo do odredjenog stupnja razvoja. Za ovaj stupanj vibracija (vodjeni npr. mržnjom ili pohlepom) stoji na raspolaganju samo jedna ograniena mjera informacija. Ako je netko u stanju da osjea ljubav, ljubav prema svemu postojeem, njemu su sve mogunosti otvorene.

VAŠ plan je donijeti natrag na zemlju koncept SVJETLA, koji je koncept INFORMACIJE i koncept LJUBAVI – koja je kreativnost. Za ovakav plan su potrebni upravo odmetnici kao “Obitelj Svjetla”, da dodju u sistem koji je eonima bio pretežno mraan i da izazovu
promjenu.

Mi smo takodjer odmetnici, kao i VI. Naš vlastiti sistem takodjer treba transformaciju. MI djelujemo kao inicijator kroz “Obitelj Svjetla” u raznim sistemima – da bi tako promjenili naš vlastiti sistem.
Ako VI sa ljubavlju i odgovornosti podižete svoj nivo svjesnosti, to nas hrani, jaa nas i širi našu svijest, tako da se mi možemo dalje razvijati. Tako da - kako smo mi prijatelji i pomagai VAMA, vi pomažete nama na isti nain.
Kud e vas odvesti ova promjena? Mi želimo da vi postanete kvalificirani da stvarate i oblikujete SVEJSNO druge svjetove. Vi se sada pripremate da date vašu “žetvu” dalje, da pripremite sjeme i da budete vrsta koja e biti posijana u mnoge nove svjetove koji se upravo formiraju. Zato jer su u vašem sjeanju pohranjene informacije o tome što se sve dešavalo na Zemlji, vi ete biti sposobni da UITE druge i da svjesno držite pravac u kojem e se ti novi svjetovi razvijati.

Vi upravo sudjelujete u jednom grandioznom planu. SVI ste VI željeli doi upravo u ovo vrijeme na OVO mjesto. Bili ste sigurni da ete u tom planu uspjeti. Osim toga, prije nego što ste došli ovamo, bilo vam je reeno da ete dobiti svu moguu pomo koju budete trebali, na raznim tokama vašeg razvitka, razni entiteti e doi u vas život i aktivirati vas i podsjetiti vas, ali ne i da ce odraditi vas posao za vas.

MI smo jedan od tih AKTIVATORA , mi smo katalizator. Kad vi ujete “Plejadanci”, vi osjeate povezanost, jer vam mi pružamo potporu da otkrijete vaše vlastite informacije, vaše vlastito znanje.

Dok radimo s vama, naša namjera je da se vi sjetite tko ste VI, tako da vi SAMI otkrijete najvei izvor vaše vlastite inspiracije. Mi želimo da vi budete sami sebi najvea INSPIRACIJA. Ako postanete sposobni da tako živite, postat ete inspiracija za sve druge u vašoj okolini, za sve druge sa kojima se sreete i tada ete uistinu živjeti vaše vlastito SVETLO i to je nešto iznimno i posebno.

Sjetite se, mi smo tu iz naših razloga, vi ste tu iz vaših razloga i mi svi smo tu da bi evoluirali ZAJEDNO i stvorili novu vibracijsku frekvenciju. Mi želimo raskinuti stare OBRASCE VJEROVANJA koji na sve gledaju kao na razdvojene individue. MI želimo kreirati jednu igru zajedništva i suradnje, dajui vam informacije koje prodiru do srži vašeg bia i dodiruju vas, bez obzira na to što ste do sada vjerovali.

MI, grupa koja razgovara s vama, imamo namjeru da popunimo našu vlastitu biografiju sa nekim interesantnim iskustvima. Kad smo vam se prvi put poeli obraati u 1988, naš kolektiv se sastojao izmedju 50 do 75 bia, neki od njih fiziki, neki ne-fiziki, sve Plejadanci. Naš broj je konstantno rastao i naš kolektiv se sada sastoji od oko 100 bia iz razliitih sistema. Nas se sada može zvati Plejadanci Plus. Ima i onih u našoj stvarnosti koji
ne vjeruju da mi možemo postii to što namjeravamo postii s vama. Oni smatraju da riskiramo previše, pa ipak sjede napeto na ivicama njihovih stolica i promatraju što e se dogoditi.

Neki ljudi u vašem sistemu vjeruju da smo mi ovdje da širimo strah, ali mi to ne vidimo tako.

Mi ne želimo strašiti nikog od vas: MI vas jednostavno želimo informirati. Ako sjedite u tamnoj sobi i ujete udne zvukove, to može biti zastrašujue. Ako upalite svjetlo, da vidite što stvara te udne zvukove, onda to više nije tako strašno. Mi želimo da budete informirani – da spoznate sve sa ime imate posla. Svjetlo je informacija, ingnoriranje je tama. Mi želimo da vi radite sa svjetlosti, a ne u mraku.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Barbara_Marciniak_... (866.35 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Ostavi munjo ovaj text na temi za sportsku kladionicu, ili velikog brata, ili Veciti derbi... Smile
Zbog nas (dobro i sebe) se toliko Svetlosti okupilo a sta mi radimo? Gledamo teletext, ka ce da se promeni reza! Jedan Vecni Kreator zaista ima vrhunski smisao za humor. Smile Smile Smile Neka mu je vecna slava (kao sto i jeste)!
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.225 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.