OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Posle 1 - 0 za Portugal i 16 zutih i 4 crvena kartona tesko da je ovo bila prijatna utakmica (verovatno sada zele da im je sudio Grejem Pol,ali sad...).Igraci su se vise puta zakacili i to je vise puta moglo da preraste u tucu vecih razmera(hvala Bogu na par igraca hladne glave koji su te sukobe prekidali).

Deco 77 min  (2 zuta)
« Poslednja izmena: 26. Jun 2006, 00:12:07 od litricind »

Browser
Znam,otvori sam ovu temu zato sto je utakmica bila zanimljiva u ovom  Smile smislu

Apple iPhone 3Gs
Anarhija u režiji Ivanova, Portugal prošao!

Ruski sudija Valentin Ivanov podelio je ukupno 16 žutih kartona, od toga četiri isključujuća, a reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je u Nirnbergu savladala Holandiju minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Strelac pobedonosnog pogotka bio je Maniš u 23. minutu, kada je posle maestralne akcije u kojoj su učestvovali Luis Figo, Deko i Pauleta, udarcem po zemlji matirao nemoćnog Edvina van der Sara. Posle 97 minuta igre, ispostavilo se da je to dovoljno za put u Gelzenkirhen, gde će izabranici Luiza Felipea Skolarija 1. jula odmeriti snage sa Engleskom.

Na terenu stadiona Franken vidjena su dva potpuno različita poluvremena, a čini se da je prelomni momenat bilo prvo isključenje, koje je vezista Portugala Koštinja zaradio u samoj završnici prvog dela.

On je zbog zaustavljanja lopte rukom, na sredini terena, dobio drugi žuti karton, kao posledica neravnopravnog brojčanog stanja utakmica se u nastavku prvo sasvim otvorila, a onda pretvorila u totalni haos. Bila je to klasična fudbalska anarhija, u kojoj onaj koji je trebalo da uspostavi red - Ivanov - očigledno nije bio sposoban za to.

Zašto Figo nije isključen?

Prvi koji je trebalo da leti u svlačionicu bio je Figo, pošto je u 59. minutu udario bez lopte Marka van Bomela, glavom u glavu!

Ivanov je iz ko zna kog razloga izvadio samo žuti karton, da bi četiri minuta kasnije prestrogo isključio Holandjanina Bularuza, kada je ovaj pokušao da zagradi loptu, a usput nenamerno zakačio Figa, koji je pao kao pokošen.

Posle toga se više nije znalo ni ko pije, ni ko plaća, napolje su pre vremena morali Deko (78. minut) i Djovani van Bronhorst (94), a oštrih startova, koškanja i simuliranja bilo je u nevidjenim količinama.

Naravno, bilo je i uzbudljivog fudbala. Robin van Persi je u 37. minutu "na petoparcu" obrnuo dvojicu portugalskih defanzivaca, poslao ih na travu, ali onda zahvatio loptu pogrešnom stranom kopačke i sa oko pet metara iskosa promašio gol.

Šut Paulete u 45. minutu Van der Sar je zaustavio refleksnom odbranom, a najbolju priliku za Holandiju propustio je Filip Koku, pogodivši prečku početkom drugog poluvremena, kada se neometan našao na oko sedam metara od gola.

Razumljivo, "lale" su u potrazi za izjednačenjem napadale, dok je Portugal pretio šutevima iz daljine i iz kontri, najčešće preko Deka i Migela. Dirk Kajt, koji se našao u startnih 11 umesto Ruda van Nistelroja, propustio je u finišu dve prilike da meč pošalje u produžetak i aktuelni vicešampioni Evrope prošli su dalje.

Ostaje da se vidi kako će nadoknaditi odsustvo Deka i Koštinje, koji zbog suspenzije neće moći da nastupe protiv Engleza.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."