Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Porodica voljene osobe svrati "kad im dune"  (Pročitano 4830 puta)
18. Sep 2008, 09:14:05
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Nenajavljene posete najčešće nisu baš zgodne, samo što, ako se radi o porodici voljene osobe, nije uvek najbolja strategija ne otvarati vrata. A ni voljena osoba se ne pokaže uvek efikasna u rešavanju tog problema, pa bi moglo da bude neophodno da stvar uzmete u svoje ruke.

Najčešće se tu ne radi samo o nenajavljenim posetama već i pozivima u nezgodno vreme; ako vas dvoje imate neki omiljeni restoran u koji idete u određeno vreme, svrate i oni, i tako dalje. Jeste da je normalno da vam porodica voljene osobe postane deo života, ali je pitanje u kojoj meri - a neki ljudi mere nemaju, ni osećaja za tuđu privatnost.

Šta u takvim situacijama? "Izdresirati" ih, koliko god je moguće. Sledeći put kad banu nenajavljeno, recite im da ste upravo krenuli da se tuširate, i zamolite ih da se sledeći put najave. I stvarno i idite da se istuširate (naravno, ponećete preobuku u kupatilo), to bi trebalo da im stavi do znanja da su zaista došli u nezgodno vreme. Zovu vas kasno uveče, hoće s vama da proćaskaju o epizodi neke serije koju su upravo gledali (ili nečemu podjednako "bitnom")? Zamolite ih da zovu "u pristojno vreme", sad je već kasno, odbijte da dalje ćaskate s njima jer ste umorni i hoćete na spavanje, a ako je neophodno, prestanite da se javljate na telefon onda kada vam razgovor ne odgovara (možete da ostavite uključenu sekretaricu, telefonske sekretarice sada nisu skupe).

Imaju običaj da "zvrcnu" i kažu da bi sad navratili, znaju da je to vreme kad ste oboje kod kuće? Recite im da se sada odmarate, i dogovorite se za neko drugo vreme kada ćete se videti s njima. Ako baš ne shvataju poruku, i malo-malo pa navrate (toliko da ih već i puštate da "poljube vrata"), objasnite im da ste oboje prezaposleni, i da je stvarno neophodno da se najave, i da ih ne možete viđati svaki čas jer fizički nemate vremena za to.

Ne kažemo da ih treba u potpunosti izbaciti iz vašeg života. Međutim, ako želite da vaš život bude vaš i da imate i nešto vremena bez njegove previše druželjubive porodice, dobro je biti učtiv kada im neke stvari stavljate do znanja - učtiv, ali i odlučan. Ukoliko s takvim osobama budete popustljivi, možete da se oprostite od odmora, tihe relaksacije i bar nekog vremena nasamo s voljenom osobom.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Sa takvima samo oštro, i na vreme ih naučiti nekim stvarima koje su očito propustili.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Generalno je dobro da se oko pravila ponašanja u svojoj kući dogovaraju muž i žena a da svako ta pravila prenese svojoj strani. Vrlo je loše ako se svekrva i snaja ili tast i zet svađaju pošto takve svađe kad jednom špočnu nikad ne nađu kraj. Svaki roditelj lako prihvata volju svoga deteta, naročito ako je i pretstavljena kao najbolji interes njihovog deteta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Svi vole Rejmonda Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Navika je cudna stvar...
Postoji veliki broj ljudi koji na tako nesto prosto gleda kao na nesto normalno...
Njihova kuca je uvek puna i stalno se smenjuju gosti i oni tako funkcionisu...
Problem je sto ne kontaju da nisu svi takvi... ali sta je tu je.. naucice...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson w350
Navika je cudna stvar...
Postoji veliki broj ljudi koji na tako nesto prosto gleda kao na nesto normalno...
Njihova kuca je uvek puna i stalno se smenjuju gosti i oni tako funkcionisu...
Problem je sto ne kontaju da nisu svi takvi... ali sta je tu je.. naucice...

cist primer moja sestra i zet... ne mrdaju iz kuce od svadbe, ali im je kuca non-stop puna gostiju... a moja sestra jos trudna...  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 19882
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
cist primer moja sestra i zet... ne mrdaju iz kuce od svadbe, ali im je kuca non-stop puna gostiju... a moja sestra jos trudna...

strasnoooo...


zavisi ko je u pitanju, kakvog sam raspolozenja...i od mnogih drugih okolnosti, jedino sto znam je da ne volim da mi bilo ko dodje nedeljom posle podne...ne podnosim to!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Bitan je i stav. Zašto se meni nikad ne dešava da mi neko bane na vrata, nepozvan i nenajavljen?
Zato što zna da to ne trpim, da ne može da upada ko kako hoće i remeti mi moj mir, koji u svom domu imam, i tumba moje vreme.
Ni najmanje me nije sram da kažem: sad je nezgodno vreme, navrati drugi put. Pa nauče lekciju, i sledeći put budu pozvani ili se najave. A i onako ne ludujem za tim da mi kuća bude kao autobuska stanica.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson w350
strasnoooo...

Da znas da je strasno... Od kako su se uzeli (decembra 2007) svako vece drugi im dolaze u goste...  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Imaju li oni ključ od ulaznih vrata?  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.