Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 22:01:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poreklo Albanaca  (Pročitano 119770 puta)
12. Jan 2009, 01:01:11
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.0.3
mob
Samsung Galaxy S10
Budući da se ne bavim istorijom, treba mi mala pomoć od onih koji se time bave ozbiljnije. Ja s' vremena na vreme nešto pročitam, što mi privuče pažnju, ali nisam istoričar i mnogo toga ne znam, međutim, jedna stvar me je totalno sludila. Ja sam temu postavio ovde, ako sam pogrešio, moderatori će me ispraviti.

Nedavno sam sa jednim Grkom imao jedan razgovor, bolje reći duel. Pričao mi je o antičkoj Grčkoj, Sparti i Atini, i tako tome, i pomenuo mi je da između Atine i Peloponeza ima ostrvo, koje je nekada bilo piratsko, i da su tadašnji pirati na tom ostrvu bili arbanasi. To me zbunilo i začudilo, Arbanasi u antičkoj Grčkoj, i to na ovim prostorima Balkana i sredozemlja?? Ako se dobro sećam, nas su u školi učili da su oni pleme srednjeazijskog porekla, međutim, kako ovaj Grk tvrdi, oni su ovde bili mnogo pre dolaska Slovena  Smile  Da ne idem dalje, on tvrdi da su albanci ustvari skoro pa starosedeoci na ovim prostorima. Bilo nas je više u društvu, bilo je i polemike, pa do cara Dušana, koji je bio proglašen carem grka, srbalja i arbanasa, i to u Grčkoj, tako da su oni tu još mnogo pre njega. Budući da ja nemam mnogo znanja o svemu ovome, može li mi neko potvditi ili demantovati sve ovo? Jel moguće da su albanci starosedeoci balkana i zapadnog sredozemlja, i da smo mi ustvari pogrešno učeni o ovome???
« Poslednja izmena: 12. Jan 2009, 01:04:28 od MladenIsakovic »
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
posto se niko ne javlja za rec, da kazem sta sam ja cuo.
dakle siptari poticu od nekog kavkaskog plemena "čerkezi". italijani su ih dovodili u italiju kao robove. s obzirom da je taj tadasnji italijanski vladar bio veoma surov prema njima kao nizim bicima, spas su potrazili u Srbiji. kao sto to uvek i biva, zajebao nas je tadasnji vladar i dozvolio im da zive na kamenjaru koji se danas naziva siptarija ili na engleskom albanija.
jedini pirati u tom delu evrope su mogli biti turci sto se i vidi po tome kako su prefarbali grke. inace ne znam odakle ti je taj grk, jer su i oni podeljeni na sever i jug. tako su nas kao solunci voleli a atinjani mrzeli.
po nekoj naravno falsifikovanij istoriji pokusava da se nametne da su siptari poreklom iliri, medjutim mi Sloveni smo u davna vremena skoro sve ilire poklali, a mali deo koji je ostao smo absorbovali.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Zamisli njihovu priču. Oni su kao Dačani i Sveti Petar kad je išao u Rim iz Konstantinopolja on je njih pokatoličio, pa su onda došli Srbi i njih pokorili. Onda oni jadni pod pritiskom Turaka predju u islam.Prema tome sve na Balkanu je u stvari njihovo mi ostali smo strani zavojevači. Čak su i kao locirali i iskopali 20-tak crkvica i naravno ove naše nisu naše nego Albansko-Vizantinske jer smo mi kao zavojevači to prisvojili. Strašno! Bio je neki dokumentarac na RTS-u pričali razni Albanci da se čovek naježi. Jedan od njihovih otaca državnosti Skenderbeg je čist Srbin. Zna mu se i ime i prezime i familija gde je sahranjen i sve to negiraju pa šta dalje da se priča. Najgore je što ni sami ne mogu da se usaglase ko su i odakle su.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2009, 12:05:56 od dule16 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Постоје две теорије. Једна је да су аутохтоно балканско становништво и да вуку порекло од Илира, а друга је да су дошли са Кавказа.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung S7
Citat
plemena "čerkezi"

Cerkeza ima i dan danas..........to je slicna teorija kao sto su Osmajlije dosle iz Irana.Ja licno ne verujem u ovu verziju, mislim da je poreklo Ilira nekako realnije. Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
ne mogu da se setim gde videh neku pra-staru kartu evrope, na njoj postoji neka mala oblast negde u gruziji mislim  Smile koja se zvala (proslo vreme) nesto kao "albania".
osmanlije sa iranom imaju samo zajednicku veru. jer rece jedan clan koji "im je blizak" da su arapi bili napredna civilizacija, a turci divlje mongolsko pleme.

albanski jezik je jedinstven, nema nikakve slicnosti sa jezicima na ovim prostorima. znaci ne poticu odavde. da su stvarno poreklom iliri, zar mislite da bi bili na ovom civilizacijskom nivou? jedino sto sam cuo da imaju musko ime "Ilir"  Smile
postoje neki zapisi (jbg ne pamtim naslove) o doseljavanju siptara "podno planine rudnik, niski rastom, divlji i veoma surovi".
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
О Албанцима се натура мит да су илирски потомци, мада то није уопште испитано до краја.

Лингвисти су нашли одређене сличности у њиховим језицима, али оне уопште нису толико велике колико би очекивао да требају бити, ако су већ потомци тог народа.

Већина косовских Шиптара физичким изгледом јасно одаје порекло. Свакакви народи из азијских вукојебина су овде завршили нажалост. Курди, Черкези, Цигани и ко зна све која још олош су служили као башибозуци, тј. нерегуларна турска војска, којој је задатак углавном био да застрашује покорене народе. Сетите се само сеоба Срба са Косова и Метохије и све ће вам бити јасно.

Порекло Шиптара је нешто што и даље није испитано и објашњено до краја. Како су они тренутно миљеници НСП, за очекивати је да се истина неће о њима неће пробити. Мит о Илирима, као и сама држава Албанија је стоврен да би се уносила забуна међу околне народе. Шиптарија је од самог настанка оруђе сила које имају интересе овде и служи за ширење немира у околини.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Joj gottago drugi put to pominješ pa malo da pojasnim. Džingis Kan i njegovi potomci osvojili su područje Irana. Njihova vojska se pored mongola sastojala i od drugih naroda. Najveći deo te vojske su činili turkofoni narodi. Svi oni su razbili arabljane i posle mnogih unutrašnjih ratova stvoreno je Osmanlisko carstvo. Vladari ovog carstva sebe su smatrali potomcima Džingis Kana. Zato sam onoj temi onako izrazio. I da, oni mi nisu nešto naročito bliski. Pre će biti da ste mi vi bliži. Pošto dobro poznajem svoje poreklo znam da sam iz crnogorskog plemena Kuči od Popovića sa Meduna. Izvinite za off. Malo i o temi. Za Albance lično mislim da su mešavina raznih naroda. A najviše kosovari. Posle seobe srba, turcima je nestalo radne snage pa dovodili aziske narode i mešali sa starosediocima u Albaniji koji verovatno jesu potomci ilira. Mada ko zna. Može biti da grešim.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.0.3
mob
Samsung Galaxy S10
albanski jezik je jedinstven, nema nikakve slicnosti sa jezicima na ovim prostorima. znaci ne poticu odavde.

Čekaj, zar albanski jezik ne spada u indoevropske jezike??
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
Joj gottago drugi put to pominješ pa malo da pojasnim. Džingis Kan i njegovi potomci osvojili su područje Irana. Njihova vojska se pored mongola sastojala i od drugih naroda. Najveći deo te vojske su činili turkofoni narodi. Svi oni su razbili arabljane i posle mnogih unutrašnjih ratova stvoreno je Osmanlisko carstvo. Vladari ovog carstva sebe su smatrali potomcima Džingis Kana. Zato sam onoj temi onako izrazio. I da, oni mi nisu nešto naročito bliski. Pre će biti da ste mi vi bliži. Pošto dobro poznajem svoje poreklo znam da sam iz crnogorskog plemena Kuči od Popovića sa Meduna. Izvinite za off. Malo i o temi. Za Albance lično mislim da su mešavina raznih naroda. A najviše kosovari. Posle seobe srba, turcima je nestalo radne snage pa dovodili aziske narode i mešali sa starosediocima u Albaniji koji verovatno jesu potomci ilira. Mada ko zna. Može biti da grešim.

Албански Шиптари разликују од косовских. Наравно да се и међу њима може свашта наћи, али сасвим је могуће да су се у оним планинама и кршевима задржале одређене староседелачке групе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 22:01:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.