Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ponoš u Beču predstavio reorganizaciju Vojske Srbije  (Pročitano 9664 puta)
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens 
Koliko je reorganizacija bila dobra najbolje se vidi sa vrha Stare planine.Svaka cast....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Smile

Imamo samo jedan helikopeter koji moze da poleti i gasi pozar  Smile Smile Smile
Tako da iz prve ruke mozemo da vidimo kako izgleda ta manja ali "efikasnija" vojska!  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 24. Jul 2007, 18:27:16 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Smile

Imamo samo jedan helikopeter koji moze da poleti i gasi pozar  Smile Smile Smile
Tako da iz prve ruke mozemo da vidimo kako izgleda ta manja ali "efikasnija" vojska!  Smile Smile Smile

Ti bi sa ovim helikopterom gasio pozar. Bas me zanima kako. Nasa armija ima samo gazele, transportne helikoptere, koji nikako ne mogu da sluze za gasenje pozara.


IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Pa ako si gledao TV mogo si da vidis da na transportni helikopeter zakace balon(ili kako se to vec zove) napune vodom i gase pozare. I sve to sa jednim helikopetrom, na vise lokacija i na nekoliko hiljada hektara jer je sa tako malim brojem mnogo efikasnija nasa vojska i njeno delovanje!!!   Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 24. Jul 2007, 20:42:21 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Helikopter sa bačvom vode je jako "slabo oružje" protiv požara
Jedino Kanaderi uspijevaju gasiti

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 706
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N80
Koliko je reorganizacija bila dobra najbolje se vidi sa vrha Stare planine.Svaka cast....

Ili pitati ljude koliko je efikasan helikopter.

Ugasi jedan pozar a zato rasplamsa 3 nova zarista.
IP sačuvana
social share
Кроз ватру и воду дигнуте главе, стазама Победе, Части и Славе!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
   Požare mogu da gase i Dromaderi, znam da ih je bilo u našoj poljoprivrednoj avijaciji. Samo neko da se seti pa da vidi gde su.  Mogu da gase i helikopteri Mi8.

@danilobg:

   E sad, po rečima samog generala Ponoša kada  je formirana Druga brigada KOV tada je on predstavio i kako je formirana brigada, od kojih jedinica i kakav je formacijski sastav tih brigada. I lepo rekao da brigada ima komandu brigade i jedanaest bataljona i diviziona, plus razne prateće jedinice manjeg nivoa, da je brigada nastala spajanjem 8 jedinica ranga brigade i samostalnih bataljona sa njihovom opremom i delovima ljudstva, da će se bazirati u 3 grada i to Kraljevo, Raška i Valjevo. Ja gledao na TV ceo njegov govor, pronele sve novine, on i Stanković nasmejani i zadovoljni. Dakle, kada lepo pratiš sve oko naše vojske onda i ovo mora da znaš. Sad koliko je to efikasno i dobro, pa odgovor znaš i sam.


   Ja znam da u svetu nema brigade sa 12 bataljona , nema ni sa 11, nema ni sa 10. Samo treba da to kažeš našem načelniku generalštaba a ne meni. Da je postavljen van zakona, pa jeste. Njega je predsednik vanredno van zakona unapređivao do generala, pa mu je priznao kurs iz Britanije kao da je u rangu naše Generalštabne akademije i Škole nacionalne odbrane iako po zakonu general može da bude samo neko ko ima završene obe pomenute škole kod nas. On nema pa nemože da bude general. On nema dovoljan broj godina na visokom komandnim dužnostima koje je propisao zakon koji je na snazi kod nas, da ne pričamo da nikad u životu nije postrojio jedinicu veličine bataljona. Pa ga je postavio na nepostojeće mesto vršioca dužnosti načelnika generalštaba, ni toga nema u zakonu o vojsci. E sad, ako je neko nezakonito stigao tamo gde je onda je i postavljen nezakonito, bez ikakve priče.
  Sve je to u skladu i sa njegovim ponašanjem, i izjavama, kao kada je u Novostima ili Politici ( čitam nekoliko novina pa pomalo i pomešam) dao intervju i kada je rekao da on sprovodi reformu vojske, da nikoga nema šta da pita, da ga ne interesuje šta drugi misle. I da ga ne interesuje ni zakon ni ustav, pa ni drugi ga nepoštuju. Jeb...š parlament i to što je u ovoj zemlji jedino naš parlament ovlašćen da može da usvoji strategiju odbrane i da odobri reformu i reorganiaciju vojske. Bitno je šta misli Ponoš. E pa brate, to ne ide tako i ne može da se radi tako. Nije njemu vojsku u nasledstvo ostavio otac ili deda, ne plaća je on i nije ona njegova privatna tvorevina. Pa na kraju ode lepo u Beč i tamo predstavlja nekoj organizaciji našu reformu i njima podnosi izveštaj a nije se udostojio da pojavi pred parlamentom ili da bar zatraži od parlamenta da podnese izveštaj šta i kako radi. Pitam se dali i u SAD i drugim demokratskim zemljama se to tako radi pa da znam da sam ja stvarno poludeo kada se pozivam na zakone i poštovanje zakona.

   Ova priča između tebe i mene je opostala mnogo glupa. Naša reforma je krenula time da je pod Popnošem napisana strategija odbrane, postavljeno je da će vojska imati ukupno 21000 profesionalaca ( 15% oficiri, 25% podoficiri, 45% vojnici i 15% civilna lica) i ratnu vojsku odnosa 2:1. Zatim je taj odnos pomeren na 3:1, pa je sad pomenuo naš novi ministar vojske odnos 4:1 onako usput, a predsednik nas obavestio da će u slučaju rata da se sprovede opšta mobilizacija, pa pobogu u ratu je ceo narod ugrožen i svi treba da podnesu teret odbrane. Ostaje nam još nepoznat broj goodina regrutacija, pa se najavljuje da se razmatra da se ona i ne ukida i da se mora da pogleda ko može i kako na civilno služenje vojnog roka. Ajd sad, šta osta od te Strategije odbrane, ona je neki dokument koji se onako u hodu dorađuje kako kome padne na pamet? I sada se pozivamo na nju? Aman, mi tu Stategiju odbrane i reformu vojske prilagođavamo kako kome se ujutru digne ili ne digne, zavisi kakva mu je žena.
   Uostalom, problem je u samoj postavci početnih parametara da bi se stvarala vojska i strategija odbrane. Početno je za sve zemlje da će biti rata i da se zato spremaju za rrat i imaju vojsku. Naša strategija počiva na pretpostavci da rata neće biti. Pa ako neće biti rata šta će nam onda vojska i zašto trošimo pare na nju? I zašto isti način postavki početne pretpostavke ne važi i za policiju i vatrogasce i zdravstvo? Pa da se kaže u strategiji borbe protiv kriminala da kriominala neće biti i da u skladu sa tim treba toliko policajaca, ili da požara neće biti i da treba toliko vatrogasaca, a lepe pare će da se uštede i ako kažemo da bolesti neće biti pa da nam netreba ovoliko doktora.
   Pitanje je dali je moguće da se na pogrešnim( po meni pogrešnim) pretpostavkama pravi neka doktrina i strategija odbrane zemlje i da to da rezultate. Koliko sam ja na faksu naučio takav pristup skoro uvek da pogrešne rezultate ili da rezultate koji obuhvataju samo ograničen broj slučajeva na koje se odnosi ta pretpostavka. Sad, šta da radimo ako ta pretpostavka padne u vodu? I ako mi se nađemo u ratu? Kolika je cena u materijalnim a pogotovu u ljudskim životima? Isplatili se to? I ko je odgovoran za takav fijasko tada? Ovo se ne razmatra, već smo na gluvim telefonima, ja u klin ti u ploču. Ko kada arhitekta pravi lepu zgradu i svima se hvali, a kada se nađe neka budala ko ja i pita a koliki zemljotres to izdrži on kaže i samo ponavlja da je zemljotresa bilo u prošlosti i da ih sada neće biti. Dali će neko da veruje tom arhitekti? Ja neću, neznam za druge.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2007, 12:09:01 od vasiljevic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Васиљевићу, после 8 страна наших писанија на овој теми, ја нисам успео да схватим која је твоја идеја око реформе војске. Осим што безразложно мрзиш ген. Поноша, шта теби у ствари смета, везано за реформу војске. На страну лик и дело ген. Поноша, па ни Гошњак није завршио нашу генералштабну академију, већ руску, па је био званично начелник генералштаба и савезни секретар за НО 14 година, а фактички је био први човек ЈНА пуних 30 година, под разним "титулама и звањима".

Ухватио си се терминаа "бригада" као да је то најважније. У реду, оно што Понош назива бригадом и има 12 батаљона и остале пратеће јединице, у другим армијама би се назвало дивизија или чак корпус. Али, зашто је битан назив, зар није важније функционалност и борбена употребљивост овако склопљене јединице.

Да ли можеш да објасниш детаљно како ти видиш реформу наше армије, а не само да цитираш "научне" радове Титових ОНО и ДСЗ генерала и пуковника у пензији.
Њихова "партизанштина" и ратовање типа "сви смо ми армија, цео народ ће ићи у шуме и збегове, ако затреба" је одавно превазиђено.

Извини, али твоје критике на рачун Поноша ме подсећају на неке наше познате политичаре (СРС), демагоге који само критикују, али никако да понуде неко алтернативно решење, па да упоредимо. Они немају никакав свој концепт реформе армије, али је важно да лупетају како Поношева реформа "није добра".
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 706
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N80
Vasiljevic,

Nije tačno da je NGŠ postavljen mimo zakona. Po ustavu ove zemlje načelnika generalštaba postavlja predsednik.


A ja dosad mislio da NGŠ postavlja pašenog.
IP sačuvana
social share
Кроз ватру и воду дигнуте главе, стазама Победе, Части и Славе!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Pozdrav svima,

Što se tiče gašenja požara - Srbija bi danas sve svoje požare mogla da sanira sa četiri Kanadera samo da ih korumpirani ljudi u vojsci i Miloševićev režim nisu u u poluprivatnom aranžmanu prodali Grcima sredinom 90-tih godina.

Što se tiče Vasiljevicevog komentara - brate pa ti ne znaš elementarne stvari o funkcionisanju države kada pričaš ovakve gluposti. Ne može NGŠ da se pojavi pred parlamentom kada to njemu padne na pamet, već parlament treba da ga pozove. A to ne radi ni parlament ni famozni odbor za odbranu i bezbednost. Ono što je Ponoš uradio u Beču, u sedištu OEBS-a je izvrsna reklama za ovu zemlju i sve ono što je urađeno na planu reformi vojske pred celom Evropom. Tamo je čovek naravno bio pozvan da govori i zato je i govorio za razliku od naše famozne skupštine.

Fascinira me nivo neistina koji iznosiš. U prethodnom postu si naveo da nigde na svetu nema slučaja da se bataljoni iz sastava jedne brigade nalaze u različitim gradovima. Eto, ja sam ti naveo primer Češke, mogu da navedem naravno još - ali očigledno to nema nikakvog efekta. Onda hvališ Model 21 - a kada ti kažem da je njegov autor najveći pobornik integracije Crne Gore u NATO i stvaranja male profesionalne vojske za to kažeš da te ne zanima. Očigledno da primaš samo one informacije koje se uklapaju u neki tvoju dimenziju stvarnosti, a sve što ti ne odgovara to jednostavno ignorišeš ili kažeš da te ne interesuje.  Ne vidim čemu onda diskusija.

Niksa - bataljonski model koristi čitava Evropa jer je najprimereniji za kreiranje namenskih snaga za izvršenje potrebnih zadataka. Prostije rečeno vojni komandant tako pred sobom  ima švedski sto - bira po potrebi manje sastave i udružuje ih za izvršenje potrebnog zadatka. To je koncept namenskih snaga tj. task force koncept kome teže sve moderne vojske sveta.
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 22:09:30 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.