Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:00:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomozite da smrsam  (Pročitano 7991 puta)
29. Maj 2014, 16:54:08
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Vec se mesecima gojim i neumereno jedem  Smile

Pretrpeo sam tezak stres kada mi je deda umro, i ostavilo mi je to neko secanje kada smo bili na slavi i jeli zajdno a bilo je puno toga i to mi je nekako ostalo.  ne znam  

Hocu nesto da vas pitam, posto ne mogu stvarno da smesam imam skoro 130kg

Da li smem da rizikujem i jeden u malo vecoj meri voce i povrce  :-k

Svaki dan recimo od 4-5 banana, 3 kruske, jagode pa moze i kombinacija za rucak sa povrcem sir, krastavac, luk paradajz. . . jer imam neki problem ne znam ni sam, moze li to pomoci ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Никакви драстични резови, за почетак ће бити довољно да избациш грицалице, сокове, тјестенину ограничиш. Убациш кретање, мало трчања и подижеш границу с временом.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Jednom sam probao da ne jedem jedno 7-8h bez dorucka do veceri i osetio sam da mi je organizam poludeo za secerom i pocela da me boli glava, verovatno sto sam navikao u velikim kolicinama da ga unosim

A kako se to organizam oslobadja kilograma? Da li to zavisi od gladovanja ili kalorija?

Sta predstavlja kalorija i da li znaci ako je unesem veliki broj kalorija da cu se ugojiti.  Npr: Ne mogu da verujem da zlatni pek koji je posan keks i sa kakao kremom je, ima u celom pakovanju 1000kcal. . . to znaci da su iste kaloriske vrednosti sa 2 big mac-a  :weirdface:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 5470
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
Ja sam uspeo za 2 meseca da smrsham 25 kg ali to je nulta dijeta !!!

I to su mi u bolnici rekli da moze da se to radi kada pacijent ima vishak kilograma a treba da se uradi neki hirushki zahvat.
Dijeta je sledeca i traje 7 do 10 dana pa prekid 5 dana i opet isto s tim shto ne smrshash odmah 25 kg mislim da ne shvatish pogreshno :

Svakog dana ti je dozvoljeno da pojedesh jedan do jedan ipo dvopek i popijesh od dva do tri litara caja,vode ili nekog ne gaziranog soka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Organizam se oslobađa sala pomoću hormona leptina, koji se luči najviše prilikom fizičkih aktivnosti i u toku noću, za vreme spavanja. Dalje, koliko sam razumeo na osnovu nekih svojih istraživanja, kombinacija adrenalina i serotonina takođe potpomaže sagorevanje.  Dakle, uz određene mere, telo samo polako odbacuje salo. Problem je što lučenje insulina blokira leptin. A insulin se luči kad jedeš slatku i masnu hranu. Hormon kortizol, koji se luči u stanju stresa (al ne mislim samo na nerviranje nego na bilo kakav stres za telo) takođe blokira sagorevanje.

Što znači da se sve opet svodi na ono - što više kretanja, a što manje slatkog i masnog. Jbg, jeste smor,ali tako je. Od vajkada. Pored kretanja i izbegavanja loše hrane, ono što možeš da uradiš da doprineseš jeste da imaš dobro i kvalitetno spavanje, da si što više napolju, da stres svedeš na minimum i da svu hranu lepo i dobro žvaćeš, a ne da gutaš u sebe pa budeš opet gladan posle a stomak ti u agoniji od prošlog obroka.


I,da... uzdanje u ''integralna'' sranja, barem što se slatkiša tiče... zaboravi. Kao što si i sam primetio, od tog ''integralnog'' nema ništa. Kao što ne postoji ni crni hleb, bar ne u radnjama. Verovatno si video i onaj Štarkov ''integralni'' posan keks koji na 100 g ima više ugljenih hidrata nego jedna Jaffa. Sve ti je jasno... Tako da pusti to integralno - neintegralno nego gledaj kolko ugljenih hidrata i hemije u sebi ima (npr umesto nekog Bravo soka, ako već moraš, uzmi neki Next - nije ni on 100% prirodan, ali je manje zlo).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
P.S. Mislim da je bolje da trčanje ostaviš za kasnije jer sa ovom težinom, ni tvoja kolena ni srce neće to podneti dobro. Pogotovu neće kolena ako si primoran da trčiš po tvrdoj podlozi. Čak i ako ideš polako. Zato predažem brzo hodanje,gde nema tumbanja po kolenima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Ма само се дићи и ходати, ходати... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
SonyEricsson W800i
Никакви драстични резови, за почетак ће бити довољно да избациш грицалице, сокове, тјестенину ограничиш. Убациш кретање, мало трчања и подижеш границу с временом.
1+
Izbaci grickalice skroz, pogotovo to vazi za vecernje sate. Eventualno, mozes nekada da sam sebi napravis kokice, ali bez soli i sa minimalno ulja.
Hleb ogranici na nekoliko parcica dnevno, i to obavezno CRNI hleb. Banane ... nemoj preko 2,3 dnevno ( i nemoj da ih jedes bas svaki dan), i neka ti to bude neka uzina, povrce naravno ubaci, gledaj vise da jedes meso poput piletine ( po mogucstvu belo, ili bilo sta samo bez kozice) , ribe ( fileti su ti jako mocna stvar - a ne kostaju mnogo ), mozes i junetinu ... ali uglavnom neka ti taj jedan jaci obrok gde jedes meso i 2-3 parceta hleba bude rucak... Vecera lagana, najmanje 2,3 sata pre spavanja, u pocetku ce ti uvece biti tesko al' navikne se covek. I da, zaboravih - pij dosta vode, dobro je iz vise razloga, i ubaci svaki dan bar jedan zeleni caj. Ne znam da li tripujem, ali kao da mi drzi kilazu iako cesto umem da se prejedem  Smile
Trcanje za pocetak zaobidji zbog kolena i srca. Mozes da setas, jer i to ume da bude fin kardio ( sagorevanje masti/skidanje sala), a vremenom kako budes mrsao ubaci i trcanje, i ostale vezbe tipa - sklekovi, trbusnjaci  ... Gledaj da ti fizicke aktivnosti i ishrana postanu neki rituali, napravi ritam koji ce ti vremenom postati navika, i sve ce to lako da ode.
I da, nemoj da ides sa ciljem da gladujes i da za mesec dana smrsas 15-20 kila, jer, ostace ti gomila nezategnute koze koja ce ti kasnije biti problem.
Neka 20 kg smrsas za 6,7,8 meseci, uz neki normalan trening ne bi trebalo da imas velikih problema sa tim ...
« Poslednja izmena: 29. Maj 2014, 19:48:44 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Za grickalice,slatkise,alkohol i gazirano potvrdjujem licnim primerom,samo li se opustim dobijem par kilograma,samim eliminisanjem gorenavedenog vrlo brzo se vratim na standardnu tezinu cak bez bilo kakvog treninga,redukcije obroka ili bilo cega dodatnog,cak ne ni masne hrane u obrocima ili ne znam cega,samo bez ovoga gore,ali striktno se pridrzavam,nema jedno,nema samo malo nego NIMALO I NISTA!
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Наравно да боли глава, не можеш правити хроничне резове у исхрани.

Да ти кажем ја нешто... све то стоји, воће, кретање, спорт, без слаткиша, грицкалица... али једна ствар је најосновнија за било какво мршављење и то те лаже као пас свако ко ти каже да није - гладовање. Не гладовање у смислу да не једеш ништа 24 сата, далеко било, али, пријатељу, има дословце да гладујеш и да трпиш. Та количина хране која ће ти бити препоручена је једно 5 пута мања него што си иначе јео и биће тешко. Сад, ако си карактер да трпиш - смршаћеш. Ако ниси, после два дана ћеш сести и расплакаћеш му мајку са 2 кила бурека и кило јогурта.

По неком идеалном принципу, човек би требао да идентичну количину енергије коју дневно унесе храном - истог тог дана и потроши физичким и менталним радом. Због стреса, туге, чега већ, људи посежу за храном и после неког времена уносе далеко више енергије него што троше, организам почне  да се навикава на то... и онда ти треба 3 пута већа количина хране него раније, за исте активности.

Тако да, рекох ти... иди код доктора или нутриционисте да ти препоручи шта ћеш и како јести и шта радити. Спреми се на гладовање и буди карактер и изгурај то што ти је речено. Намерно кажем буди карактер, знам много људи (између осталих, мој рођени брат) који нису имали карактер него после недељу дана дигли руке и наручили велику каприћозу.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:00:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.