Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoc-trovanje ili gen. Poremecaj kod pasa?  (Pročitano 2377 puta)
22. Mar 2008, 12:00:22
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Imam 5 pasa koji zive u kuci ali imaju veliko dvoriste za trcanje preko dana--i u tome je problem.   Psi u igri laju, komsije dok prolaze dizu obrve i vrte ocima, dovikuju se s nama da ih ucutkamo i sl.  Da su u pitanju rotvajleri ili nem.  ovcari jos bi ih i zatvorili u stenaru-ali govorim o malenim psima,oko 12kg tezine, dakle mi prvi ne bi mogli da zivimo od "neprestanog laveza" kako tvrde ti baksuzi.  

Elem,pre par meseci je napad dobila pudla majka kojoj je skoro 16g (pa smo pomislili da je sustizu staracke bolesti).   Odjednom je, dok je lajala na nesto pocela da se zanosi, ide ukrug, trese i zabacuje zadnje noge.  Umotali smo je u cebe i tad joj je krenula krv na njusku (ne znamo jel iz usta ili nosa).  Uspanicili smo se da umire ali se sve smirilo ubrzo, lezala je ceo dan na krevetu i ujutru ustala kao nova.  
Sledeca na redu bila je njena cerka Duca-kuchkica slepa od rodjenja, kojoj su sad dve godine.  Istovetno zanoshenje u stranu,kochenje i zabacivanje zadnjih nogu--s tim sto se cak izvrnula na ledja za razliku od majke i izgledalo je kao da se gusi nechim.  To smo i pomislili i pregledali joj usnu shupljinu i grlo ali nista.  Prestalo je takodje posle 10ak min.   ali je odmah pocela ponovo da trci (valjda zato sto je mladja i izdrzljivija).   I opet nismo pomislili na bilo sta drugo, vec da je taj napad povezan s time da je slepa Duca rodjena od oca i majke koji su u najblizem krvnom srodstvu (majka i sin) te da je, kao i slepilo, taj napad izazvan nekim genetskim poremecajem.  
Ali kad se i njenom bratu-ocu to isto desilo shvatili smo da nesto nije u redu.   
Tad sam prvi put pomislila da im mozda neko ubacuje manje parcice mesa sa malim dozama nechega, tako da  ne bude suvise ocigledno ako neki pas i ugine.  
Stanujemo waaaaaaayyyy far od veterinara, kerovi povracaju i krkljaju dok se voze kolima(ni to mi nije jasno-zasto SVI tako reaguju??? Jel moguce da gledaju jedni druge i imitiraju se ili im podsvesno krecu te mucnine?).  

Dakle ne bi ih mrcvarila ukoliko su potrebna ispitivanja i testiranja, niti smo u novcanoj mogucnosti za velika lecenja a polako pocinje da me hvata strashna panika.   E sad PITANJE-da li ta moja poslednja teorija stoji, to u vezi s trovanjem? Kako se dokazuje otrov u krvi zivog psa? Koliko se otrovi uopste zadrzavaju u organizmu? Pretpostavljam da bi lekari morali da znaju tacno koji otrov da traze, ili bi trazili one koji se najcesce koriste ali postoji puno vrsta-da li se to uopste radi u ovim krajevima Istocne Evrope
Koja sve neuroloska oboljenja imaju slicne simptome kao ti koje sam opisala? Da li je moguce da posto se radi o majci, sinu i cerki da svi u stvari boluju od neke nasledne bolesti koja se tako ispoljava.   Da napomenem da su svi imali samo po jedan napad i da su inace zdravi, lepo negovani i pazeni psi.   U pitanju su mesanci pudle (ili cak madjarskog pulina)i terijera.   Slepa Duca je naucena na raspored u kuci i okolini, tako da se i ne primeti da nema oci(nisu se ni formirale dok je bila u materici).  
Mnogo ih volimo i zaista ne smem ni da pomislim sta bi se desilo da neki od njih ugine zbog komsijske zlobe.  

Izvinjavam se na duzini pisma, ali drugacije nisam umela da objasnim.  IMA LI OVDE NEKI VETERINAR RASPOLOZEN DA MI OBJASNI makar ukratko na sta se prvo posumnja pri ovakvim simptomima.  

Hvala unapred,Milica
« Poslednja izmena: 22. Mar 2008, 12:02:22 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Ovako Mico, ako nisi u mogucnosti da ih odvedes kod veta, pokusaj kontaktirati veterinere preko interneta, mozes ih sama naci, Niketic, novak, Julijana itd. oni ce ti sigurno dati preciznije odgovore.Drugo probaj na kinoloskim sajtovima i forumima da obrazlozis problem npr. http://balkankinology.net, http://www.zivotinjsko-carstvo.com itd.Meni je jednom pas bio otrovan, imao sam srecu da sam brzo primetio i odneo ga kod veterinara, urino testom je tacno odredio cime je bio otrovan tako da ga je shodno tome i lecio.Puno srece i javi kako su ti psi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
molim vas za pomoc. brinem o jednoj lutalici jos od kad je bila beba. sada ima 3 god. mnogo je mila i pametna. . . i naravno mnogo je volim,ali okolnosti su takve da ne mogu da je uzmem da zivi kod mene.  :(malo pre sam je videla da kunja i jedva hoda,ide joj pena na usta. . . predpostavljam da se otrovala.  :cry:stoga vas molim za neki savet. dala sam joj mleko posto znam da je dobro i pila je. izgleda mi malo bolje,ali sam jos zabrinuta.  zvala sam vet ,kaze da mu lici na trovanje i da je dobro  sto sam dala mleko i to je to . . .                                                                                                                      
 unapred zahvalna ivana             


cisto da javim ako neko bude citao prethodnu poruku...kuca je dobro!hvala bogu ziva i zdrava! Smile  mleko ju je spasilo!!!!!                



[Edit by montenegrina: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]                              
« Poslednja izmena: 13. Apr 2008, 13:04:45 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.