Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:09:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoc-staratelj deteta  (Pročitano 4332 puta)
23. Jan 2009, 12:55:35
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
Treba mi pomoć,više neznam šta da radim. Razvela sam se pre dve godine i dobila sam starateljstvo nad detetom,koja sad ima 6 godina. Kakva ja prava imam kao staratelj?Dete ide kod oca svaki drugi vikend,što je ok.  Ali imam problema sa majkom od bivšeg muža,ona kontroliše moje dete,priča joj razne laži o meni,savetuje je koliko da jede,da nejede hleb,uci je da razmišlja kao odrasla. Otac deteta neućestvuje u izdržavanju 2 godine nije dinar dao,kad ode kod njega spava sa njim u krevetu,nevodi lićnu higijenu deteta,neigra se,ne razgovara sa njom,pusti je kod majke i ona radi šta želi sa njom,on čak nije ni kući kad dovede dete,ide kod druga,ili ta dva dana radi. Ja je zovem svaki dan jer mala traži to a njegova majka sluša kraj telefona i posle komentariše sa detetom. Dete se razbolelo kod njega za vreme raspusta,nije vodio kod doktora niti je meni išta reko,dobila je boginje i on joj lepio flaster jer majka mu rekla da je mladež izlazi,kad mi dete doslo kući poludela sam. Mala nije mogla da kaki a ona joj kuvala neke trave iz bašte i sad ima problema sa stomakom. On kao covek je nezreo,nije spreman ni za brak ni za decu ma ni za sebe,kad treba da uradi nešto pita mamu kako treba,ima 30 godina. . Ja sam se razvela od njega a ne od njegove majke i imam dete sa njim a ne sa njegovom majkom. Da li ja mogu da zabranim da dete ide tamo,vec da otac dolazi da je vidi kad god želi?? Jer mentalno loše utiču na nju. .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
Nadam se da ste me razumeli i da mi možete dati neki savet šta da radim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson K610i
Zovi socijalno... ili idi na sudski postupak da mu oduzmu puno starateljstvo  (ništa drugo mi nepada na pamet)

Ako je istina to što si rekla, verujem da ćeš imati dosta dokaza protiv njega npr:
Citat
Dete se razbolelo kod njega za vreme raspusta,nije vodio kod doktora niti je meni išta reko,dobila je boginje i on joj lepio flaster jer majka mu rekla da je mladež izlazi,kad mi dete doslo kući poludela sam. Mala nije mogla da kaki a ona joj kuvala neke trave iz bašte i sad ima problema sa stomakom.

On ako je nesposoban da izdržava dete na svaki drugi vikend, i ne zaslužuje da ga ima... A njegova keva treba da odjebe iz tvog života i života tvoga deteta, mada se vidi da se ona sveti preko tvog deteta tebi zbog tog razvoda... A on (kako si ga opisala) očigledno pati od Edipovskog Kompleksa... tako da kada ga pitaš za mišljenje, daje mišljenje njegove keve  Smile



Mada iskreno, ja se i nerazumem mnogo u tim poslovima... šta da se radi i tako to...  sačekaj neke iskusnije, zrelije i pametnije članove za savet...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
Sve sam sam napisala iskreno,jer dete kad mi dodje od oca ja mislim da cu da poludim,on nije sposoban,zato je i doslo do razvoda.Moram otici do socijalnog ili ce mi upropastiti dete,to jako boli,jer ja sam je rodila i trpela razna poniženja da bi ona imala tog oca kraj sebe..on ni vojsku nije odsluzijo,nesposoban je..ja neželim da moje dete nevidi njega,ipak otac joj..razumete
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Znas i sama da ti nije trebalo da dete pravis sa takvom osobom i da to nije trebalo da se slucajno desi (ako je bilo slucajno)...

Moje neko misljenje je da ti tu ne mozes previse da uradis... najbolje konsultuj nekog advokata koji se bavi porodicnim pravom... mislim da cak imaju i neka besplatna savetovalista, ali nisam siguran da je to i dalje aktuelno...
U svakom slucaju oni ce ti reci sta je tacno potrebno da uradis da bi imala sansu da dobijes to sto hoces....

Siguran sam da komunikacija ne bi imala nikakvog efekta pa ti treba pravni lek... a u toj varijanti mnogo zavisi od pripreme i za to ti treba advokat...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
Nije bilo slucajno vec smo hteli dete,udala sam se sa 18 god. Da sam znala da je bolestan nebi se udala a ne dete pravila,icicu kod narodnog advokata pu cu pisati ovde možda nekome pomoći koje u slićnoj situaciji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
Prvo treba da odeš u centar za socijalni rad kod svog socijalnog radnika i da mu ispričaš šta se desilo. Da zatražiš da on (ona) pozove tvog muža i njegovu majku na razgovor i izda im najstrože uputstvo da on ne može ostavljatrio dete koje mu je povereno nekom trećem, pa ni majci. Da ona ne sme da šteti zdravlju deteta već da u slučaju bilo kakve bolesti mora da te obavesti da vodi dete lekaru i strogo se pridržava lekarskog saveta. Socijalni radnik će možda tražiti i razgovor sa detetom, to svakako treba da dopustiš. Treba i da doneseš lekarski izveštaj o boginjama i o prolivu koji dete ima.

Tek posle takve ozbiljne instruktaže možeš u slučaju novih problema da vršiš dalje pritiske.
« Poslednja izmena: 23. Jan 2009, 23:44:23 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Nepoznat
Browser
SAGEM-VF533 1.0
Dete mi nije bilo tamo vec 2 vikenda zbog bolesti a i neide joj se kad je zove otac i baba mala kaze nisam jos ozdravila,ima jos dokaza o tome kako su oni poremecena porodica,moja mala je dokaz i kazace i ako treba u socijalno.Otac mog bivseg muza je alkoholicar i maltretira ih sve dere se na moju malu kad ode tamo,onda ona ode kod tetke u sobu (koja je isto razvedena i sedi sa svojom cerkom u toj kuci,a ta mala muca i moja mala zamuckuje kad se vrati kuci) i puste muziku da ga neslusaju tako pijanog,kad dodje kuci ona mi sve to prica,i place..a ta matora je uci da svaku noc ocita oce nas da se moli bogu,i kaze da ako laze bog ce da je kazni..a licno znam da zena ide kod vracara i da vraca sebi i svojoj deci..mnogo ste mi pomogli sad samo da joj bude skroz bolje odo ja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
Ako je taj bivši svekar agresivni alkoholičar to je tek dobar razlog da socijalni radnik ospori odlazak deteta u tu kuću.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Nepoznat
Browser
SAGEM-VF533 1.0
Pa mislila sam i vi ste potvrdili to,mala je dozivela veliki stres kad je imala sam 9 meseci zbog bivseg svekra,ma da negnjavim to je to..mnoge zene sa svojm decom trpe i gore stvari i nemaju hrabrosti da ucine prvi korak,ali trebaju prvo zbog deteta koje su nosile u utrobi9 meseci i mucile da ih rode pa onda i zbog sebe..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:09:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.