Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:18:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoc oko stvaranje filma  (Pročitano 2417 puta)
22. Dec 2009, 15:16:46
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Da li neko zna neki sajt ili zna neku semu po kojoj se radi film.Zele bih da probam da napisem scenario za neki flim.
Znam da ti nije lako i da ima dosta posla ali voleo bih da znam kako to sve izgleda i koji je protokol.

Cesto u glavi imam neke slike i situacije koje mislim da bi bile pogodne za film.Razmisljao sam da krenem da ih zapisujem ali ne znam kako.
Verujem da postoji neki sablon ili sema uz koje je sve to lakse...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Hehe...ovo je interesantno. I mi imamo slichnu stvar - vech neko vreme radimo i skupljamo materijal za film...samo shto smo doshli do poslednjeg problema....nedostatak mikrofona.

Ovako, ovo shto ti ja kazhem, nikako ne trebash smatrati profesionalnim misljenjem, a kamoli ga pratitit u stopu. Jednostavno chu ti rechi smernice koje su... bilo tachne ili ne...po meni lake.

Prvo shto ti treba je scenario, stvar koja che ti pduzeti mozda i najvishe vremena. Ako chesh i da rezhirash i da pishesh scenario, onda ti dodatan opis u scenarijima nije potreban, jer vech imash u glavi neku predstavu - znachi samo dijalog, lokacije, i par kljuchnih momenata u naraciji.

Kako se pishe scenario - to vech imash milion primera na netu, cilj ti je da ih pregledash par, po moguchnosti neke nagradjivane i to je to. Imash par programa koji sluzhe samo za kreiranje scenarija - npr. Sophocles.

E sad da svatish svoja ogranichenja i da imash jasnu sliku treba ti neka vrsta vizualizacije par bitnijih/komplikovanijih scena. Ovo ti je opcionalno, ali sasvim korisno. Trebao bi ti storyboard - znachi vizualna prezentacije bitnijih uglova kamere i likova za odredjenu scenu.
Primer:



Ovo je uradjeno krajnje profesionalno, i stvarno ne trebash da budesh umetnik da bi mogao da napravish ove scene. Mozhesh da ih radish i sa chichaglishama. Nakon ovoga bilo bi lepo da uzmesh fotoaparat i slikash lokacije na kojima planirash da snimash, sve u korist iskorishtavanja scena do maksimuma.

OK. Sad imash prichu, imash neku jasniju viziju. Nadam se da imash i glumce. Treba ti kamera. To se iskreno nadam da mozhesh nabavit, i to neku dobru. Ne treba da bude neka filmska, profesionalna, vec samo da mozhe da uradi svoj posao. E za rezhiranje ti treba dosta lukavosti - treba da improvizirash kako da kameru krechesh, da je kontrolishesh, mjenjash scene. Tu sam sebi morash pomoch, ali treba puno da eksperimentishesh. pretpostavljam da ne zhelish da ti kamera bash stalno bude statichna ko u svakoj srpskoj seriji, nego da prati likove, menja uglove u prelazu itd.

Ozvuchenje - to je problem, barem nama trenutno. Tj. ako ima dijaloga u tvom filmu. Trebash da nadjesh pravu vrstu mikrofona da bi se audio povezao s videom. Tu ti ne mogu pomoch. Morachesh da se raspitujesh. Ima mjesta gde se mikrofoni kogu iznajmiti ali koliko se sjecham jako je skupo.

Ako si sve ovo nabavio treba samo da okupish ljude i krenesh da snimash.

Doprinjelo bi na kvalitetu, ako se razumijesh u efekte da odraadish post produkciju...u After Efectu recimo. Tu chesh mochi vizualni stil da ispeglash i neke scena da poboljshash...pod uslovom da se razumijesh.

Mozda i najbitnija stvar je vrsta filma kojim chesh se bavit. Mozda je najbolje da krenesh da snimash neki krachi 5-10min film, onda probash onaj od 30 min, pa tek onda neshto ozbiljnije. To che ti bit savrshen trenig za korishcenje kamere.

Eto, to ti je neka moja perspektiva na to, za koju sam siguran da nije po proceduri. Smile Ako bash ochesh pro-film, imash fakultet za to, i par odlicnih knjiga(iako ih ima i par na srpskom, mislim da ne rade objasnjavaju to detaljno).

Kontam da bi ti ovo trebalo pomoch, barem malo. Budi siguran da che ti za ovo trebat puno, puno vremena. Strpljenje je kljuchhna stvar. Ako mislish raditi sporadichno, ili ti je ovo neka faza, najbolje je da sve zaboravish. Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Dzuksi hvala na ovako detaljnom opisu.Sada imam predstavu kako to odprilike izgleda.
Ali za mene samog bi ovo sve bilo previse.
Vecinu toga bih mogao da izvedem ali nije to ono sto ja zelim.
Objasnicu onako ofrljaj.Da li je moguca kombinacija da ja napisem text za neki film ili radnju nekog filma i da to nekom prodam ili dam pa da on to dalje realizuje.Naravno ja bih tu dodao par predloga za neke kadrove i scene tom nekom.

Ako je to moguce gde mogu da nadjem shemu texta,price(ili kako se to vec strucno zove) iz nekog filma ili serije npr?

Jos jednom hvala za odgovor.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N8
samo da dodam ako imas zamisljene scene na otvorenom i npr kaficu (klubovi, restorani itd...) onda ce ti najskuplja stvar biti statisti
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Dzuksi hvala na ovako detaljnom opisu.Sada imam predstavu kako to odprilike izgleda.
Ali za mene samog bi ovo sve bilo previse.
Vecinu toga bih mogao da izvedem ali nije to ono sto ja zelim.
Objasnicu onako ofrljaj.Da li je moguca kombinacija da ja napisem text za neki film ili radnju nekog filma i da to nekom prodam ili dam pa da on to dalje realizuje.Naravno ja bih tu dodao par predloga za neke kadrove i scene tom nekom.

Ako je to moguce gde mogu da nadjem shemu texta,price(ili kako se to vec strucno zove) iz nekog filma ili serije npr?

Jos jednom hvala za odgovor.

Za koje trziste pises scenario domace ili strano ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Verovatno za... Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

hollywood.jpg
(37.02 KB, 400x300)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
@mare900
Pronadji i neke klipove po Youtubu,mozes uvek da dobijes ideju  Smile
Primer  http://www.youtube.com/watch?v=WRS9cpOMYv0
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
@mare900
Pronadji i neke klipove po Youtubu,mozes uvek da dobijes ideju  Smile
Primer  http://www.youtube.com/watch?v=WRS9cpOMYv0

Auuu pa ovo je maestralno.
A pisao bih za pocetak za nase.
A onda za strano...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Bas me zanima kako bi neko iz Srbije napisao scenario za film cija radnja se desava u USA ono razlika u mentalitetu, kulturi, stilu zivota... meni to deluje kao nemoguca misija jedino ako je SF film tipa neko unistavanje LA ili NY.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Bas me zanima kako bi neko iz Srbije napisao scenario za film cija radnja se desava u USA ono razlika u mentalitetu, kulturi, stilu zivota... meni to deluje kao nemoguca misija jedino ako je SF film tipa neko unistavanje LA ili NY.
Pa znas kako pogledao sam bas puno filmove.Tokom gledanja tih filmova nekima sam se divio a za neke sam mislio da bi ja mogo bolje da izreziram neke kadrove.
I tako vec duze vreme ali nikako da nesto preduzmem.
I evo sada sam startovao.
Na kraju sam poceo da pisem film koji ce biti u Americkom fazonu ali koji ce se odvijati na nasim ulicama.
Nesto kao cetvrti covek samo mnogo bolje odradjeno.Nebi bilo inih malo glupih scena.
Sve je ovo za sada jako daleko mozda i neuspem,ali cu se potruditi.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:18:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.143 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.