Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:42:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: pomoc oko remote desktop  (Pročitano 2249 puta)
08. Sep 2007, 21:38:27
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 62
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
trazio sam po forumu ali jedino sta sam nasao je jedna slicna tema koja je zavrsena jos 2006. mene interesuje postoji li program koji moze pristupiti nekom kompu preko interneta a da taj drugi komp ne mora da instalira isti program vec samo da prihvati moj poziv. meni samo treba da vidim sta se radi na tom kompu i nista vise. hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Ericsson GA628
remote assistance
IP sačuvana
social share
<Sabdo> on one of those speech-to-text programs my friend ripped ass onto the mic.
<Sabdo> and it typed out "France"
<Sabdo> we were like, wtf?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 62
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
a kako to radi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Ericsson GA628
veoma jednostavno

sve je objasnjeno ovde

Kod:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb457004.aspx

IP sačuvana
social share
<Sabdo> on one of those speech-to-text programs my friend ripped ass onto the mic.
<Sabdo> and it typed out "France"
<Sabdo> we were like, wtf?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 62
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
neznam meni nesto nece. kaze da treba da skinem najnoviju verziju windovs live messengera i da mi link. kad skinem to on opet isto. probao sam sve moguce programcice. ali uvek mi trazi IP adresu. kad ja ukucam IP adresu tog racunara koju vidim u njegovoj konekciji kaze da ne moze da se poveze. koliko sam skontao trazi neku host ip adresu. da li je to ista ta ili nije neznam. govorim o anyplace control, radmin-u, remote desktop-u, vnc veiwer-u itd.
« Poslednja izmena: 10. Sep 2007, 10:09:04 od Black-Angel »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Ericsson GA628
remote assistance se konfigurise malo drugacije on treba da ti posalje fajl kao neka pozivnica..itd da ne duzim

host ip je njegova ip adresa ako je privatna npr.192.168.1.1 ne kucas nju jer nije na internetu ,nego kucas adresu rutera npr 212.200.200.234
dalje treba podesiti firewall ako ga ima ,a ako ima ruter treba podesiti port forwarding sto je malo dublja prica

ako ti treba pomoc na pm da ne pisem ovde


da dodam, sve te programe koje si naveo mora da ima instalirana i druga strana,mozda ti zato daje gresku!!
« Poslednja izmena: 10. Sep 2007, 17:40:52 od jackal2006 »
IP sačuvana
social share
<Sabdo> on one of those speech-to-text programs my friend ripped ass onto the mic.
<Sabdo> and it typed out "France"
<Sabdo> we were like, wtf?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 62
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
e uspeo sam preko radmina da povezem racunare. ali evo u cemu je moj novi problem. hocu da imam jedan racunar u firmi koji ce biti server recimo i na njemu ce biti firmin program. a nas nekoliko da radimo od kuce ali sa tim racunarom.tj da pristupimo njemu i da svako udje u taj program koji ce se nalaziti na tom kompu. medjutim ako radim sa radminom onda svako ko recimo otvori jedan program onda se kod svih otvara. znaci posstoji li nesto sto bi  mi mogli da uradimo a da svako radi zasebno sa tim racunarom nezavisno u isto vreme. znaci da se radi u pozadini. ili kada sam ja kuci da ja mogu da radim nesto na tom serveru a da oni pristupe programu nesmetano i da meni ne smetaju dok radim. znam da je komplikovano ali bi nam olaksalo posao mnogo. hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 115
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 7110
Ovako posto ne znam cime ti se bavi firma ali to sto ti hoces nije remote desktop nego hoces da napravis VPN (VirtualPrivateNetwork). Ako to zelis profesionalno da odradis onda angazuj nekoga ko je obucen za to, tj. nekog ko ce umeti da iskonfigurise VPN tunele i ko ce umeti da zastiti tu mrezu. Obicno ISP daju takvu uslugu ali to kosta bato.

Druga solucija je jeftina (ako ti ne trebaju neke preterano napredne funkcije moze da bude i dzaba) i jednostavna, ali ne toliko sigurna. Tj. imas program Hamachi koji instaliras na svakom racunaru koji zeli da koristi odredjen program (nadam se da ne moram da pomenem da svaki racunar mora da ima Internet konekciju). Ako imas Firewall na racunaru podesi ga da propusta IP adrese iz odredjenog opsega koje ce ti Hamaci dodeliti. Sherujes folder gde se nalazi program. Pristupas na sledeci nacin Start-Run, pa kucas "\\IP adresu racunara na kom se nalazi odredjeni folder" (IP adresu koju je dodelio Hamachi) i onda ce ti se otvoriti folder gde je instaliran taj program. E sad ako taj program to i podrzava mozete svi da radite u isto vreme.

Naravno ovaj program moze da ti koristi i za jos mnogo toga.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 08:39:53 od Lucifer999 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 62
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
hvala djavolcicu probacu i taj program
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 115
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 7110
Nema na cemu javi sta si uradio. Pozz!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:42:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.