Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Помирити се с пријатељицом  (Pročitano 574 puta)
01. Maj 2008, 22:47:04
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Помирити се с пријатељицом (1)

Ивана Милаковић 01.05.2008.

Свађа с добром пријатељицом се може десити, и повремено се и деси, свакоме - а онда би требало помирити се, што понекад, из разноразних разлога, не испадне нимало лако. Као што сви знају, помирити се с неким ипак није немогућа мисија.

Не знате више ни саме ко је почео свађу, ви или она. Још мање знате како су ствари доспеле тако далеко, зашто су све те ружне речи изговорене, све те увреде изречене, све те оптужбе пале - знате само то да већ неко време не разговарате са женом која вам је дуги низ година пријатељица. И недостаје вам. Волеле бисте да се помирите. Али...

Имате и ви свој понос. Зашто бисте ви морале да учините први корак? Да јој је стало да се помирите, зар вас не би већ сама звала? А још ако сматрате да је сукоб њена кривица, да је она та која је отишла предалеко, "прва почела", или нешто те врсте, тек је онда тешко учинити први корак ка помирењу.

Међутим, ко год да је "крив" (а за сукоб је увек потребно двоје, не може један сам да се свађа ако други то одбије), то вас не спречава да учините први корак ка помирењу. Имате и ви свој понос? То је у реду, нико не каже да ће вас тај први корак унизити, нити да сте обавезни да паднете на земљицу црну и молите за опроштај. Све што чините је хвале вредан покушај да обновите пријатељство - и да се саме осетите боље, уместо да пуштате да незадовољство у вама расте, и да и вама и пријатељици постаје све теже да обновите комуникацију.

Први корак би био да решите да више не чекате, већ да покушате да обновите комуникацију. Ако вам се то и даље чини немогућим, изазовите саме себе да смислите бар један добар разлог због којег се она понела онако како се понела. Немојте одмах рећи да такав разлог не постоји, јер да не постоји, оно што се десило не би се десило. Само пробајте да смислите шта ју је навело да се тако понесе (не мора уопште да укључује вашу кривицу, можда је она нешто погрешно разумела, а осетљива је на то), то ће вам помоћи да се подсетите да постоји и њена страна приче, и олакшаће вам да је позовете.

Сутра прочитајте шта даље.

Извор: Крстарица
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Fuck You in Hell

Zodijak
Pol Žena
Poruke 544
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
VIP 
Dosta je lakse posvadjati se,ali dosta teze pomiriti se,za to je potebno vreme!!!Ja imam par prijatelja koji su mi onako ok.ali imam samo jednu drugaricu sa kojom mogu o svemu da pricam,bez ikakvog ustrucavanja!!!Druzimo se vec 7 godina,svi nam zavide na prijateljstvu,ali ni to nase prijateljstvo nije tako savrseno kao sto se drugima cini!!!Puno puta se posvadjamo oko sitnica (nekih komentara na koje je ona slaba,jednostavno je povrede),ali kao sto kazu izvori krstarice svako ima svoj ponos koji mu ne dozvoljava da ucini prvi korak ne bili doslo do pomirenja!kao sto se kaze "klin sa klinom izbija" je i tacna tvrdnja,nas dve smo potpuno iste po nekim pitanjima,a po nekim totalno razlicite! "Suprotnosti se privlace" (ovo ne vazi samo za pripadnike razlicitix polova,da najavim)Eto nasle smo se,i milion puta bix joj oprostila i pomirila se sa njom,ali greske se moraju priznati jer od pomirenja ne bi bilo nista!!! pozZ Smiley
IP sačuvana
social share
Dobre devojke idu u raj,a lose gde god pozele!!!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pomiriti se s prijateljicom (2)

Ivana Milaković 02.05.2008.

Posvađale ste se s dobrom prijateljicom, i već nedeljama ne razgovarate. Ko god da je "kriv" (a za sukob je uvek potrebno barem dvoje, ko god da "počne"), to vas ne sprečava da učinite prvi korak ka pomirenju - taj korak ne podrazumeva da smesta morate da se izvinjavate, niti da izjavljujete da ste krive za nešto što nije vaša krivica; treba samo da rešite da ćete pokušati da se pomirite i da pozovete prijateljicu.

Pre samog poziva, dobro je biti svestan šta tačno želite tim pozivom da postignete. Možda čeznete da se izvinite zbog nečega što ste rekle ili uradile? Ili biste radije raspravile šta je uopšte dovelo do te svađe? Dobro je unapred znati šta tačno pokušavate, inače se lako može desiti da mahinalno pozdravite prijateljicu, pitate je šta ima novo, i nervozno se pravite da se ništa nije desilo. A nerazrešeni sukob će nastaviti da vam "kljuca" prijateljstvo, i nezadovoljstvo će rasti u obe i pre ili kasnije izbiti u novom sukobu.

Dobro je i da unapred pažljivo odaberete čime ćete početi razgovor. "Nismo pričale tri nedelje i nedostaješ mi" ili "Želela bih da znaš da se zaista loše osećam zbog one svađe. Naše prijateljstvo mi puno znači" mogli bi da budu dobri počeci. Nikog ne napadate, ne optužujete ni sebe ni nju, samo joj stavljate do znanja da vam je stalo do nje i do vašeg prijateljstva.

Budite svesne da bi njen odgovor moglo da bude hladno: "Ne mogu sad da pričam. Čućemo se kasnije. Zdravo". Od takvog odgovora osetile biste se kao polivene ledenom vodom u zimsko doba, ali, setite se, vaš poziv ju je iznenadio, i možda je preplavljena emocijama. Pozdravite je bez ljutnje i sačekajte. Sasvim je moguće da će vas kasnije pozvati. Ako to ne učini ni nakon dve nedelje, pošaljite joj poruku (mejl, recimo) u kojoj ćete ponoviti ono što ste joj telefonom rekle, i nakon toga inicijativu prepustite njoj. Vi ste pokazale dobru volju da ponovo pokrenete komunikaciju između vas dve, ali ako je ona ne želi, ne možete je naterati na to.

Sutra, u završnom delu teksta, pročitajte šta kad se razgovor nastavi - ako se nastavi, naravno.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pomiriti se s prijateljicom (3)

Ivana Milaković 03.05.2008.

Posvađale ste se s prijateljicom i niste pričale nedeljama. A onda ste rešile da batalite "Zašto bih ja prva morala da se javim, neka ona to učini" stav i da je pozovete (bez ikakvog samounižavanja i prelaska preko sopstvenog ponosa). Možda je u početku bilo malo hladno i neprijatno, možda nije, tek nekakav razgovor je krenuo.

Dobra je ideja da, pošto su za sukob uvek potrebne dve strane, preuzmete odgovornost za ono što ste učinile vi, i izvinite se zbog toga. Neki primeri: ako ste uverene da ste vi bile u pravu, fokusirajte se na ono zbog čega vam jeste žao, i recite joj da žalite što toliko dugo niste razgovarale, da su vam nedostajali vaši redovni razgovori i vaša viđenja. Ako vam je žao što niste bile taktičnije prilikom sukoba, možete reći, recimo, da ste osetljive povodom toga-i-toga, da ste zato preoštro reagovale, i da vam je žao što niste na lepši način izrazile to što ste želele. A ako ste svesne da ste rekle ili učinile nešto što ju je uznemirilo, izvinite se zbog toga, recite da niste želele da budete neljubazne ni preoštre. Recimo: "Izvini što sam rekla da ti je muž teška lenština koju mrzi da se pomeri i pomogne ti, rekla sam to bez razmišljanja kad sam videla koliko si umorna."

Nije loše ni da pojačate pozitivna osećanja koja postoje u vezi s vašim prijateljstvom. Na primer: "Izvini što sam se izdrala na tebe kad si zakasnila onaj dan. Uvek se unapred radujem našim viđenjima, ulepšaju mi dan". Nakon takve izjave će joj biti teže da bude ljuta na vas, i biće sklonija pomirenju. Kad okončavate razgovor, učinite to uz optimizam, nešto kao: "Baš mi je drago što smo to raščistile" ili "Stvarno je divno ponovo razgovarati s tobom". Smešite se dok to izgovarate, osmeh se neretko oseti i preko telefona. A nakon što ste pregrmele celu tu stvar, ubrzo (dobro, ne baš nakon pet minuta) ponovo pozovite prijateljicu, čisto ćaskanja radi - bilo je i previše odbijanja komunikacije, zar ne?

Mala napomena: cela ova priča važi onda kada želite da se pomirite s prijateljicom. U slučaju kada osećate da su stvari otišle predaleko, da se radi o nečemu preko čega ne možete da pređete i što ne možete da oprostite, tu teško da može biti priče o mirenju.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Mogu da se posvadjam samo sa nekim koga dugo znam i koga postujem ... nikad ne bih mozga da se upustim u svadju sa osobama koje mi nisu pravi prijatelji ili partner (pri tome u prijatelji racunam i roditelje). Sa tih par prijatelja koje imam svadjala sam se cesto i niti jedan put nismo imali problem sa kontaktom nakon svadje ... otprilike trkali smo se ko ce koga prvi da pozove i iskreno se izvini sto je u toj situaciji bio onaj drugi jarac na brvnu, bez obzira sto se ne slaze sa stavom onog drugog  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: pri pomiriti

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.