Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:42:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomaže li bog?  (Pročitano 5363 puta)
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Ebiga odes u crkvu,skoro sve bake i cicice....malo mladih.Zasto?Zato sto su i oni kad su bili mladi zaebavali se i nisu sljivili boga ni 2%.....a kako se blizi kraj,pa se sete da su mloooogo gresili pa pomisle: u jebote,pa sta cemo ako stvarno postoji bog....naebali smo ga.....ajde da probamo da ovo sto nam je ostalo vremena da zivimo da postimo i da postujemo bozije zapovesti.....(a dok je ganjao komsinicu po kukuruzu pre 60godina nije mu padalo na pamet tako nesto,a tek sto je otrovao kravu cika Mladenu, sto je ubijao golubove sa pracku,sto ispijase litre sljivovice,ni to nikom nista)
Ne moze to tako...
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
ko veruje njemu i pomaze...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
E, mozda ce ovo zvucati malo morbidno, ali iznad biblije bi se komotno moglo napisati da su autori braca Grim ili Puskin jer takve bajke ni jedan covjek ne moze da procita a da se ne nasmeje, jos ako nadjes zitija nekih vladika ili drugih svjestenika u kojima pise da dvojicu kamenuju a sjutradan jedan biva izlijecen dok umjesto drugog iznice carobno drvo koje isceljuje, onda se zapitas... Ne, Bog ne dijeli ni pomoc ni pravdu, isto ko sto Baba Roga ne jede malu djecu i Drekavac ne napada ljude po mracnim mjestima, a to je samo ukratko da ne otvaram polemiku...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
Ovaj zivot je itekako privremen i zarad buduceg vecnog zivota i zajednicarenja sa Bogom.Sve sto se desava na zemlji se desava po promislu Bozjem a  ta deca koja po tebi nisu imala sansu da zive verovatno su vec otpocela buduci zivot sto normalno pocinioce zlocina na primer ne opravdava.
Bog pomaze onima koji mu sa verom pristupaju a i onim drugim ali oni to tesko vide!
IP sačuvana
social share
Ja hocu svoj deo!
Necete da me prevarite!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Većina bi ljudi htjela da Boga nema jer bi tada mi bili oni koji stvaramo svoju sudbinu, tj. mi bi sami sebi bili stvoritelji, no nije tako. MI smo na ovoj planeti samo putnici koji se kratko zadržavamo i "najbolje" što stvaramo je da uništavamo onu koja nam život daje. Biblija bi rekla da nismo sposobni učiniti ni jednu vlas na glavi bijelom, odnosno crnom. Naravno, nije se poznavala tehnika bojenja kose kao danas, no važna je stvarnost, tj. da čovjek na može učiniti nešto što nije na njemu da učini. Čovjek je samo čovjek. Ograničeno biće. I vremenski i spoznajno i osječajno i krhko.... Ništa na ovom svijetu ne možemo promijeniti. Čak ni sami sebe. Pa kakva se nama onda "velika" uloga u cijeloj priči daje? Gledajući osobno svaki ima nekakvog neprijatelja koji bi htio da ja ne postojim. Gledajući regionalno? Naši narodi bi bili najsretniji da nema onog drugog. Gledajući kontinentalno. Samo smo skupinica ljudi u nekom kutku Europe koja služi za pokuse i "igru" velikih. Gledajući globalno. Većina ni ne zna gdje se nalazimo, a svakodnevno nas je u stanju uništiti, naravno, nuklearno, opet iz nekih stotih razloga. Gledajući "svemirski". Samo smo jedan planetić, negdje u mnoštvu i mnoštvu planeta i zvijezda, asteroida i crnih rupa... I u tolikom bi svemiru mi htjeli biti jedini. Zašto? Da bi se pokazala neka naša veličina. A te veličine nema. Čovjek kao čovjek i ljudi kao ljudi sitnica smo. Nemjerljivo mali u ogromnom svemiru. Malo sam skrenuo s teme, no poruka bi bila ova. Nemojmo se zavaravati da nešto značimo. Kao pojedinci proći ćemo Zemljom i nakon nekog vremena nitko nas se neće sjećati. Možda se neće ni znati da sam živio. Kao zajednica, vrsta smo na najboljem putu da se uništimo i onda od nas neće ostati nikakvog traga.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Većina bi ljudi htjela da Boga nema jer bi tada mi bili oni koji stvaramo svoju sudbinu, tj. mi bi sami sebi bili stvoritelji, no nije tako. MI smo na ovoj planeti samo putnici koji se kratko zadržavamo i "najbolje" što stvaramo je da uništavamo onu koja nam život daje. Biblija bi rekla da nismo sposobni učiniti ni jednu vlas na glavi bijelom, odnosno crnom. Naravno, nije se poznavala tehnika bojenja kose kao danas, no važna je stvarnost, tj. da čovjek na može učiniti nešto što nije na njemu da učini. Čovjek je samo čovjek. Ograničeno biće. I vremenski i spoznajno i osječajno i krhko.... Ništa na ovom svijetu ne možemo promijeniti. Čak ni sami sebe. Pa kakva se nama onda "velika" uloga u cijeloj priči daje? Gledajući osobno svaki ima nekakvog neprijatelja koji bi htio da ja ne postojim. Gledajući regionalno? Naši narodi bi bili najsretniji da nema onog drugog. Gledajući kontinentalno. Samo smo skupinica ljudi u nekom kutku Europe koja služi za pokuse i "igru" velikih. Gledajući globalno. Većina ni ne zna gdje se nalazimo, a svakodnevno nas je u stanju uništiti, naravno, nuklearno, opet iz nekih stotih razloga. Gledajući "svemirski". Samo smo jedan planetić, negdje u mnoštvu i mnoštvu planeta i zvijezda, asteroida i crnih rupa... I u tolikom bi svemiru mi htjeli biti jedini. Zašto? Da bi se pokazala neka naša veličina. A te veličine nema. Čovjek kao čovjek i ljudi kao ljudi sitnica smo. Nemjerljivo mali u ogromnom svemiru. Malo sam skrenuo s teme, no poruka bi bila ova. Nemojmo se zavaravati da nešto značimo. Kao pojedinci proći ćemo Zemljom i nakon nekog vremena nitko nas se neće sjećati. Možda se neće ni znati da sam živio. Kao zajednica, vrsta smo na najboljem putu da se uništimo i onda od nas neće ostati nikakvog traga.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat

Ništa na ovom svijetu ne možemo promijeniti. Čak ni sami sebe. Pa kakva se nama onda "velika" uloga u cijeloj priči daje


U novijoj ljudskoj istoriji se nije deslio nista slicno tipa Mojsija, Isusa, Muhameda, Bude ili slicnih mesija ili nekih drugh pojava koje bi nagovestile da stvarno ima Boga hriscanskog ili islamskog ili slicnog. U ovom trenutku samo sto mozemo da konstatujemo je da je covek, ljudsko bice primarni primat i da je njemu poverena uloga glavnog kolovodje na ovoj planeti. Tako da covek bas i nije mala uloga kako kazes. To su vec komplikovane spekulacije. Ovo sto je ovde je realnost. Koliko losa toliko i dobra.  Ma kako da je planeta savrsena (relativno) a i jeste toliko ima stavri u koje ruka Boga nije direktno umesana. Prva i najveca stvar su ratovi. Zamislite da se kroz istoriju nisu vodili surovi ratovi te prvi i drugi svetski kolika bi populacija danas bila na planeti? Sad se ves spekulise da je prenaseljeno. Nema hrane dovoljno, voda je losa itd. Dakle ratovi ma koliko da su negativni imaju opravdanu ulogu jer smanjuju poplulaciju a time se produzava vek trajanja ljudskog covecanstva. Dakle hocu da kazem da ako je to sve deo Boga onda on neucestvuje tu direktno ni sada. Nego je to sve smislio na prapocetku i pustio da se to odvija. Pa sad ili je otisao na drugu starnu ili nas posmatra.

Citat

Kao zajednica, vrsta smo na najboljem putu da se uništimo i onda od nas neće ostati nikakvog traga.


Sunce je zivot za sve nas. A ono pak ima svoj vek trajanja. Siri se kao svaka druga zvezda i onda eksplodira. Tako da je vec sudjeno da ova planeta jednog dana nestane samo je pitanje koliko cemo produziti nase bivstvovanje. Ako budemo konzervativni (stajali u vremenu) pre cemo se unistiti nego li i otkrijemo gde smo pogresili!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
Pomaze jer je BOg u nama. Bog je Energija. Ne moze da se izgubi samo menja oblik. Ne kaze se uzalud pomozi sebi i drugome, vratice ti se. Zasto? Zato sto se utrosena energija vraca jer se vrti u krugu. Iz kruga ne mozemo pobeci. Samo se opustite i uzivajte.
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:42:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.