Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Polna infekcija uz stalnog partnera  (Pročitano 9815 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ne verujem da se izlecio, ne postoji pouzdani lek za tu vrstu bolesti. E sad... zarazio se, ukoliko je utvrdjeno da je seksualnim putem, iz razloga sto nije koristio zastitu, a ko zna kome je on sve preneo upravo takvim nacinom zivota.

Covek nije u mogucnosti da se zastiti bas od svega, ali od prenesivih bolesti seksualnim putem jeste ukoliko ima i malo mozga.

Recimo... (al sam od jutros brbljiva  Smile )... neko voli brzu voznju, neka voli i neka uziva u pomenutoj, medjutim... mora bez obzira na sve da vodi racuna i o sebi, a i o ostalima... nije se vezao? seo je za volan pripit? prekoracio je dozvoljenu brzinu? u samom startu je ugrozio i sebe i sve ostale... i sta mu na kraju znaci ljubav prema brzoj voznji ukoliko sebi ugrozi zivot, ili ugrozi zivot nekog nevinog bica? ... tako je i u seksualnim odnosima, jedna nepaznja moze mnogo da kosta.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Moraću ja bogami da vodim računa šta radim u krevetu  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
"zastita, zastita i samo zastita"  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
"zastita, zastita i samo zastita"  Smile

Ma ko je još video svrhu od plastike .. udri brate dok je vruće  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
hpv je zajeban, mozes ga dobiti samo dodirivanjem spolnih organa, kamoli odnosom ..

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Herpes ima 2 tipa... polni i usni..

E taj usni je stalno u mozgu (senzitivni dio gangliona trigeminus)   Smile  i sidje do usne prilikom opadanja imuniteta.
Ima jos nekoliko virusa koji se tako ustekaju u covjeku i cekaju priliku.. da ne nabrajam...

Moguce da je slicna situacija i sa polnim.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
hpv nije herpes, nego humani papiloma virus; to u principu svi imamo (mladezi i bradavice su produkt hpv-a).
kad se pojave bradavice na spolnim organima jelte, to je hpv, ali je onaj od kojeg ne mozes dobiti rak grlica maternice.
oni koji su rizicni se ne ispoljavaju u vidu tih bradavica; koliko se sjecam postoje i neke podjele tog hpv-a, tipovi.

pa sad .. ako imas bradavice, olaksavajuca je okolnost da to nije opasno po zivot.
ali izgleda odvratno.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
A ja... pomjesah sa hSv...

HPV se djele na papiloma (bradavice) i papova  viruse ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Virusi su najsitniji i najjednostavniji oblici živih organizama i ne mogu se videti  običnim, već samo elektronskim mikroskopom, koji uveličava nekoliko desetina hiljada puta. Nemaju formu i oblik ćelije i veoma su jednostavne građe. Mogu da se razmnožavaju sami u živim ćelijama koje nastanjuju, izazivaju različita oštećenja, transformaciju ili uništenje ćelije.
Sam izraz papiloma znači bradavica. Postoji preko 100 vrsta ovih virusa, neki od njih izazivaju bradavice na rukama, stopalima ili usnama, dok se neki prenose samo seksualnim kontaktom i izazivaju genitalne bradavice. Ove promene su češće kod žena i razvijaju se oko ili unutar vagine, na otvoru ( usnama) vagine, grlića materice ili anusa. Kod muškaraca se obično javljaju na vrhu penisa. Veličina genitalnih bradavica je različita i nekada su toliko male da se ne mogu videti golim okom i ako su uz to tankih, ravnih oblika, boje kože, govorimo o papilomatozi, a ukoliko su promene veće i podsećaju na karfiol to ide u prilog kondilomima.
Genitalne bradavice se vrlo lako prenose seksualnim kontaktom (vaginalnim, oralnim i analnim) sa osobom inficiranom HPV virusom, a bradavice se razvijaju 3-6 meseci nakon kontakta.

Kada jednom uđe u organizam HPV virus se više ne može izbaciti, može se prenositi na druge osobe seksualnim kontaktom, čak i ako nema simptoma ( bradavica). Genitalne bradavice se mogu otkriti redovnim ginekološkim pregledom. Postoje tretmani za lokalno lečenje bradavica, isključivo pod nadzorom lekara. Dakle, same promene se mogu izlečiti i otkloniti, ali virus ostaje trajno u rganizmu, može izazivati nove infekcije i prenositi se na druge osobe.

Na genitalne bradavice treba posebno obratiti pažnju, jer u sadejstvu drugih faktora mogu dovesti do razvoja raka na genitalnim organima, posebno na grliću materice.

Rak nastaje kada dođe do promena u ćelijama cerviksa i kada počne njihov nekontrolisani rast. Na sreću, od početnih promena ćelija do razvijenog stadijuma raka grlića materice prođe mnogo godina. Ti rani stadijumi bolesti, pre nego se razvije karcinom, leče se lako i uspešno. Bolest se najčešće javlja kod žena preko 45 godina, ali oko 30% novootkrivenih uočeno je kod pacijentkinja mlađih od 45 godina. Petnaestak od poznatih HPV virusa dovodi do ćelijskih promena u grliću materice koji se mogu razviti u rak. Kondom kao mera zaštite, nažalost ne štiti u potpunosti od oboljenja, jer HPV infekcija ne zavisi od penetrantnog polnog odnosa. Infekcija se može dogoditi prilikom kontakta koža na kožu.
Većina HPV infekcija nestaju spontano u periodu od 6 meseci do 2 godine bez ikakvih posledica. Postoje lekovi protiv HPV-a, no oni nisu uspešni u borbi protiv virusa koji uzrokuju karcinom grlića materice. Danas je dostupna vakcina koja štiti žene od 2 najčešća tipa HPV virusa, tip 16 i tip 18, koji uzrokuju 2/3 slučajeva raka, ali to ne isključuje potrebu redovnih konrola.

Postoje dva načina prevencije raka grlića materice:

primarna prevencija ( vakcinacija)
sekundarna prevencija ( Papa testiranje)
Od infekcija HPV-a do razvoja raka grlića materice može proći 7 do 10 godina, što ostavlja dovoljno vremena za prevenciju. Redovnim ginekološkim pregledima može se smanjiti mogućnost nastanka karcinoma i do 80%. Rizik je i do 5 puta veći kod žena koje ne rade Papa testiranje.
Potom se radi DNA hibridizacija papiloma virusa viskog rizika, to je dijagnostički test kojim se određuje prisustvo 13 tipova HPV VR u brisu grlića materice.

Bivalentna vakcina ( Cervarix) služi u prevenciji infekcije od 2 najčešća tipa ( tip 16 i 18) visokoonkogenih virusa. Daje se u 3 doze po šemi 1. data prva doza 2. druga doza nakon 30 dana 3. posle 6 meseci. Efikasnost zaštite je do sada u trajanju od 6,4 godine koliko se i ima iskustva sa vakcinacijom.

I još jedna napomena, većina infekcija je češća kod žena i ima ozbiljnije posledice. Objašnjenja leže u anatomiji ženskih genitalnih organa, kao i u načinu seksualnog kontakta. Kod žena postoji mnogo veća površina genitalnih organa, pokrivena vrlo osetljivom sluzokožom preko koje se infekcija prenosi, pa se virusi mnogo lakše distribuiraju sa muškarca na ženu, nego obrnuto. Kod muškarca se sve dešava spolja, na penisu, a kod žena unutar vagine, pa su infekcije češće i ozbiljnije. Pored toga, s obzirom na složenu anatomiju genitalnih organa žene i njenu funkciju, kao nosioca ploda, ima mnogo više mogućnosti za komlikacije i negativne posledice infekcije.



Izvor: 21dan
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.