Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:58:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poljska napala SSSR?  (Pročitano 3703 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Poljaci su veoma ljigav narod.Sami su dosta krivi za sve sto im se desavalo.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
zahvaljujem aleksi shto je nashao originalni chlanak , a pilota molim da se ne ljuti  Smile ,poshto nisam hteo da otvaram novu temu  Smile .

naslov teme bi verovatno trebao da bude "izazvala rat" ane "napala" ,ali ja sam podlegao bombastichnim naslovima iz britanske judeo-liberalne shtampe i pomislio da se radi o nekim drugim teorijama (o tome da li su poljaci izazvali granichni incident koji je bio povod ratu) .

 bilo kako bilo , mislim da chlanak baca odredjeno svetlo na chinjenicu da je zapadni deo poljske zaista nekad bio istochna pruska i da je bio naseljen velikim brojem nemaca - kao i da je danashnji kalinjingrad (u rusiji) nekad bio gotovo iskljucivo nemachki grad.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
To jeste činjenica da je to bila Prusija, Gdanjsk je nekada bio Danzig.

I ne ljutim se uopšte, ali verujte mi da ću ovako svima olakšati. Treba samo vremena Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
У вези Калињграда.Та територија се звала Источна тј. стара Пруска. Њена површина је била 37 хиљада квадратних километара. Скоро пола Србије. Пред Други светски рат имала је 2.5 милиона становника од тога 85% Немаца. Руси су узели северни део и назвали Калињградска област која има 15 хиљада квадратних километара а 22 хиљаде квадратних километара дали Пољацима. Требали су Руси све дa узму. Реално они су и освојили.

Ово је мапа територијалних губитака Немачке. Пољаци су се далеко највише окористили.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

730px-Germanborders.svg.gif
(39.67 KB, 730x550)
« Poslednja izmena: 07. Jun 2009, 12:21:37 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Са друге стране Руси јесу узели источни део Пољске од 200 хиљада квадратних километара али и онако су тај део насељавали Украјинци/Белоруси а Пољаци су тај део окупирали после Првог светског рата док је Русија била у грађанском рату. Погледајте етничку мапу.
У том смислу наслов теме није далеко од истине јер је суштина да је Пољска окупирала тих 200 хиљада квадратних километара територије на коју је право полагао СССР. У том смислу Пољска јесте напала СССР.

И после свега су их Руси још наградили са 130 хиљада квадратних километара етнички немачких територија а ови су незахвални и још кукају да су покрадени а суштина је да је подела ишла по етничким принципима данашња Пољска би морала да буде мања за тих 130 хиљада квадратних километара.

Руси су требали да узму за себе тих 130 хиљада а не да их дају Пољацима.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

474px-Polska-ww1-nation.gif
(85.54 KB, 474x599)
« Poslednja izmena: 07. Jun 2009, 13:30:35 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
У вези Калињграда.Та територија се звала Источна тј. стара Пруска. Њена површина је била 37 хиљада квадратних километара. Скоро пола Србије. Пред Други светски рат имала је 2.5 милиона становника од тога 85% Немаца. Руси су узели северни део и назвали Калињградска област која има 15 хиљада квадратних километара а 22 хиљаде квадратних километара дали Пољацима. Требали су Руси све дa узму. Реално они су и освојили.
Ово је мапа територијалних губитака Немачке. Пољаци су се далеко највише окористили.
slazem se sa celim yekstom,pogotovu za boldovanim delom...

Poljaci su veoma ljigav narod.Sami su dosta krivi za sve sto im se desavalo.
to i ja pricam,ali retko ko slusa.svi njih vide samo kao neke "zrtve Sovjetskog rezima",a ne ljigave izdajnike koji kroz celu istoriju na sebi osecaju posledice svog inata i kontriranja.ja njih ni ne smatram Slovenima...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pa ti isti rusi su rat poceli kao Hitlerovi saveznici, a posle rata su okupirali pola evrope i sada neko njima treba da bude zahvalan za tenkove na ulicama, to je kao kada bi mi neko tvrdio da treba da budem zahvalan amerikancima sto su nas bombardovali i okupirali Kosovo  Smiley 1
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Шта теби није јасно у чињеници да су Руси после 1945. године Пољацима поклонили 130 хиљада квадратних километара немачких територија где су живели етнички Немци?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Nisu im nista poklonili, nakon ruskog prekrajanja granica, poljska je iz drugog svetskog rata izasla 20% manja.
I poljaci se tu nista nisu pitali, posto su bili okupirani, rusi su o svemu odlucivali, i nije ih bilo briga da li ce se to poljacima svideti ili ne, tako da o nekom ruskom dobronamernom poklanjanju nema govora. Rusi su usli u rat okupacijom Poljske na strani Hitlera sa kojim su delili plen, i izasli iz njega kao okupator ne samo Poljske vec i dobrog dela istocne evrope.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Curzon line.jpg
(53.61 KB, 563x513)
« Poslednja izmena: 07. Jun 2009, 21:09:48 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
poljaci su posle 1.sv rata okupirali teritorije na istoku  naseljene belorusima i ukrajincima , iskoristivshi tadashnju slabost SSSR.to nisu bile njihove etnichke teritorije,tako da se smanjenje poljske s te strane nikako ne moze smatrati nepravednim.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:58:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.138 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.