Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:58:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Politicka korektnost  (Pročitano 5421 puta)
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
Nokia 6630, valjda
Politichki korektno:
-ljudi koji rade u drzavnim sluzbama su vredni i pomazu nam da se izborimo sa svakodnevnom neophodnom papirologijom i malo ih je, treba ih josh zaposliti...
-bankari su ljudi koji brinu o nashem novcu i pomazu nam da kupimo sve te divne stvari
Politichki nekorektno:
-ljudi koji rade u drzavnim sluzbama su generalno dzabalebaroshi koji nisu uspeli da nadju nikakav drugi posao - pravi posao, ima ih ko zutih mrava, okupili se na leshinu od drzave i sisaju poslednje atome energije iz posrnule privrede i vrednih i radnih ljudi...
-bankari su lopovi - svi do jednog... svet bi definitivno bio lepshe mesto kad bi bilo manje banaka i bankara...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Samsung 111111
Politichka korektnost je overrated...
Kako postajem matoriji tako vidim da stereotipovi sve vishe imaju smisla...

Svidja mi se ovo XD

Iskreno to proseravanja...Tolerancija,politicka korektnost bla bla bla ...
Trebam da glumim budalu u razgovoru..ako ne postujem to sto prica ne postujem.Kako cu da odreagujem posledica je toga.Da li je to ispravno  Smile Pa i nije , ali ljudi su takvi i ne treba ici protiv svoje prirode,jer se to obavezno obije o glavu kad tad.

A i ne vidim kakav to problem stvara..Ja i moj najbolji drugar smo totalne suprotnosti.Navijamo za rivalske klubove,imamo totalno opozitna misljenja u pojedinim stvarima.
Malo malo pa se iznapsujemo...
Ali evo vec dugo se druzimo..i to nas nije mnogo poremetilo Smile
Poenta da ja to sto on navija za zvezdu,vidi ovako ili onako Srbiju,voli ili ne voli pasulj..ne znaci da je on ovakav ili onakav.On jednostavno vidi neke stvari kao sto ja moje vidim na drugi nacin.Ako ga ubedim u moje super,ako ne ostaje mi da se trudim XD
Nismo se slozili nikad oko nicega,ali njegova keva pravi odlicne kiflice pa mu oprastam XDD

Sustina price koju sam izneo je to da .. ljudi mogu da se psuju,pljuju i ostalo..to im je u prirodi.To rade decenijama.To tako i treba da bude,svi se razlikujemo i treba da se razlikujemo.Poenta je da se medjusobno dopunjujemo.

Zamisli da zivis u zemlji gde vlada samo ljubav,tolerancija,postovanje...Za mene je to horor  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
iza političke korektnosti u većini slučaja zna da se sakrije pasivna agresija.

ništa drugo.

politička korektnost ne naziva stvari, pojave i ljude pravim imenom.
u većini slučajeva.

u mnogim primjerima i slučajevima sa političkom korektnošću problem se ne rješava.
on se samo negira.
ali negiranjem on ne nestaje.

politička korektnost do ekstrema je najsterilnija pojava koja u potpunosti negira ono što čovjek jeste i što bi trebalo da bude.
biće koje misli.
dobro, loše...ali misli. donosi neke zaključke.i pogrešne. ali jebeno ima prava na to.

politička korektnost je...dosadna na kraju krajeva. ona je prečesto samo paravan iza koga se uvijek i u svakoj prilici sakriju oni koji misle da su nadrasli svoju sasvim prosječnu i jadnu prirodu sa kojom nemaju petlje da se suoče.



IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 17.0.963.83
Covjek prvo treba krenuti od licne korektnosti prema samom sebi.Ako mislimo da je nebo nase te svi ostali "marva"  mizerna,takav ne poznaje rijec korektno,a kamoli jos politicki korektno.I kada covjek postane svjestan svojih gresaka,uvidi uspone i padove jednim sasvim objektivnim i racionalnim pogledom,tada je sasvim normalno za ocekivati njegovu nadasve kulturu pa zatim i korektnost.
Psilogiju covjekovog mozga je vrlo lako objasniti.Funkcionise sasvim normalno do odredjenih eksremnih situacija kao sto su gnjev,revolt,osveta,ugrozenost ili strah i tada vuce sasvim krive poteze.Ako uspijemo u sebi savladati ove osjecaje (malo vise od ostalih) tada mozemo na kraju price ostati politicki korektni ili samo korektni.
Dok, kao sto neko rece,postane dosadno biti politicki korektan
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Problem je sto su i ti ljudi(kao i svi drugi) razliciti cak i jedni od drugih pa ih vredjaju drugacije stvari a da li cemo mi nesto reci ili ne zavisi od naseg odnosa sa tom osobom i postovanju prema istoj. Mozes i da kazes Ciganinu da je Ciganin a da se on jednostavno ne naljuti jer ga ne vredja ili ne smatra da si ga ti uvredio kada si mu to rekao a mozes da mu kazem da je Rom ali da misli da si ga uvredio time jer ga ne postujes.

Uopsteno, ceo taj sistem zavisi od samih ljudi kojima pricamo i od onoga sto je receno i kako je receno. Ako imas takav odnos sa tom nekom osobom(kao sto je jasikasi naveo) da mozes i da se popickaras sa njim i da mu kazes sve i svasta i on tebi al da budete u redu nije bitno da li si ti nesto politicki korektan i da ne koristis taj spisak uvredljivih izraza. Shvatice kao zajebanciju, ili kritiku u odredjenom momentu i nastaviti dalje kao da nista nije bilo. Ako ljudi nemaju taj odnos mozes da ih uvredis time sto si rekao "Zdravo".

Druga stvar je, mora da postoji neko postovanje u razgovoru ali nije svako zasluzio postovanje. Ako vam neki pripadnik manjine opsuje mater naravno da ne moze ocekivati da mu ne kazete sve i svast, i to ne zato sto je pripadnik manjine vec zato sto vam je opsovao mater.

Tako da, stvarno zavisi od mnogo stvari. Treba se paziti donekle jer bas ne ide ni da idete okolo i pricate sve i svasta jer se neko vama drag zaista i moze uvrediti time sto ste rekli, ali kao sto rekoh, sve to zavisi od ljudi i njihovih shvatanja. A i bitno je sta se zaista misli, a ne sta se kaze. Mada nije lepo vredjati kako god da se kaze, ali opet, to je obicno do samog shvatanja tih ljudi i vas i niceg drugog...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
HTC One
Mesate kulturu/kucno vaspitanje i politicku korektnost.  Smile

Vaspitanje ima veze sa nacinom dijaloga, komunikacije, kanalisanjem emocija i ostalog o cemu govorite.

Politicka korektnost nema veze sa tim. Politicka korektnost je ona glupa kategorija koje bih trebao da se drzim i u razgovoru sa ljudima koje poznajem, sa kojima mogu o svemu da pricam... pa da pazim koje reci upotrebljavam, da li koristim neki stereotip, predrasudu, uvredjivu rec... iako te reci mozda nisu pobrojano vec istina... al' jbg, nije politicki korektno.  Smile

Korektnost stiti mediokritete i razne negativne drustvene pojave od kritike, sa ciljem da svi budemo one happy family.  Smile Nema veze sa postovanjem vec sa eutanazijom nasih osecanja i pogleda na svet ukoliko ne upadaju u kalup pozeljnog, "savremenog" i "civilizovanog".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
upravo to!

sasvim je izvjesno da bez trunke političke korektnosti svijet bi ličio na lomaču, ali je i nepobitna činjenica da ovolikom političkom korektnošću ( koja je u većini slučaja politikanska manipulacija) tom istom svijetu prijeti realna šansa od propadanja i truljenja, jer su u takvom svijetu ugroženi oni najnormalniji, najproduktivniji, oni bolji, kvalitetniji....zdravo tkivo jednog društva.

ustoličeno je ludilo.
izjednačeno je ono što se po logici stvari ne može izjednačiti.
data je šansa mediokritetima da se pitaju i odlučuju.
masovno.

« Poslednja izmena: 28. Mar 2012, 09:11:39 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 17.0.963.79
mob
Nokia 6630, valjda
primer2:
korektno:
-LGP populacija, je danas protestvovala u gradu zahtevajuci svoja prava...
-romima je omoguceno lechenje na teret fonda rzzo kao nacionalnoj manjini i nomadskom narodu....
nekorektno:
-Pederi su danas zakrchili ceo grad... Koja prava hoce koj qrac? Shta im je uskraceno?
-Cigani se leche na grbachi radnika koji rade za 18000, placaju porez i ako im gazda (robovlasnik) ne uplati doprinose, oni u svojoj drzavi (gde su vecina) nemaju prava da se leche...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Добра теме ... и одлични примери  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Izvesti tenkove na ulicu. Smile

Sta je to sa zenama u Novom Sadu, neka pobuna protiv muskaraca ja ne znam nista o tome, zasto nisam obavestena?

Mogu da ga duvaju (mozda je tu i problem). Necu da se bunnim, suvise volim jedno musko.  Smile
Niije ni princ, nije ni konj...al' neki majmun jeste - kad se posvadjamo  Smile

Ovih dana nisam za politicku korektnost. Vise sam za radijator varijante. Ovih dana.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:58:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.