Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:06:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policijska država.  (Pročitano 14264 puta)
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 3510
Полицајац признао да је избо навијача
Тужилаштво у Београду подигло је оптужницу против полицајца З. Ђ. (37), који је 31. октобра тукао и ножем секао Б. Г. (17), навијача Рада. Пошто је ухапшен полицајац је признао да је тукао и ножем избо младића, а то су потврдиле и његове колеге. У међувремену је пуштен из притвора, а прети му казна до осам година затвора.
 

Избодени Б. Г.
 
Прво основно тужилаштво у Београду подигло је јуче оптужницу против полицајца З. Ђ. (37), који је 31. октобра претукао и избо ножем Б. Г. (17), навијача ФК "Рад". Полицајац је оптужен за злостављање и мучење и прети му казна до осам година затвора. 
Ж. Г, отац избоденог младића, каже да је задовољан што је брзо подигнута оптужница, али да је шокиран што је полицајац пуштен на слободу.
"Знам да је подигнута оптужница и да ће суђење почети врло брзо. Истражни органи брзо су реаговали. Међутим, не могу да схватим да пусте на слободу човека који је унаказио моје дете. Судски вештак је утврдио да је у тренутку док је убадао мог сина полицајац био урачунљив и свестан свог дела. Повреде мог сина још увек нису зарасле, а и психички је пукао. Пре неколико дана плакао је два сата без разлога. Нисмо могли да га смиримо! Водио сам га код психолога на ВМА. Два пута је био на разговору због онога што му је полицајац урадио. Ето, тог човека сада су пустили из притвора", каже Ж. Г.
Б. Г. из Кумодража претучен је и избоден 31. октобра, непосредно пред почетак фудбалске утакмице Рад - Војводина на Бањици. Младић је тада испричао да су га двојица полицајаца убацила у бели полицијски комби и бацила на под, после чега је почела десетоминутна тортура.
"Лежао сам на стомаку, између ногу полицајаца. Чуо сам да један полицајац виче: 'Дај нож! Дај нож'. Нисам знао шта хоће и мало сам окренуо главу да видим шта се дешава. Видео сам 'скакавац' са црвеном дршком. Неко ме је зграбио за косу и повукао. Полицајац је почео да виче на мене: 'Сад ћу очи да ти једем!' Мислио сам да хоће да ме уплаши, али сам онда осетио како ми вуче уво и сече га", испричао је одмах после догађаја.
Два дана после овог догађаја и после пријаве младићевог оца, полицајац, иначе старешина у полицијској биргади, је ухапшен. На саслушању је признао да је ножем убо малолетника, а саслушани су и остали припадници патроле који су такође потврдили да је З. Ђ. скакавцем прво посекао Б. Г.
После саслушања пред истражним судијом случај је предат тужилаштву, које је јуче подигло оптужницу против полицајца за кривично дело злостављања и мучења, за које је предвиђена казна до осам година затвора. 

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ukinuta presuda policajcu za ubistvo Đorđa Zarića
Vuk Z. Cvijić | 14. 12. 2010. - 13:55h | Komentara: 0

Veće Apelacionog suda u Beogradu ukinulo je presudu policajcu Miljanu Raičeviću (26), pripadnik beogradske Interventne jedinice, od sedam godina zatvora za ubistvo Đorđa Zarića (23), studenta Beogradske poslovne škole i fudbalera FK Resnik, i vratilo postupak na novo suđenje u beogradski Viši sud.

U obrazloženju odluke da prihvati žalbu branioca okrivljenog Raičevića navodi se da “nisu navedeni razlozi o odlučnim činjenicama, te postoji znatna protivurečnost između onoga što se navodi u razlozima presude o sadržini isprava ili zapisnika o iskazima datim u postupku i samih tih zapisnika, pa je na taj način i nepotpuno utvrđeno činjenično stanje”.

Odlukom veća Apelacionog suda optuženom Raičeviću produžen je i pritvor do dalje odluke suda.

U optužnici, koja je podignuta juna 2009. navodi se da je Raičević sa umišljajem ispalio smrtonosni hitac u glavu sa razdaljine od pet centimetara „u situaciji koja nije iziskivala primenu bilo kakve sile".Raičeviću je na teret stavljeno obično ubistvo sa umišljajem za koje je zaprećena kazna od pet do petnaest godina zatvora.

 

Patrola u kojoj je bio okrivljeni Raičević zaustavila je 19. marta u 4.15 časova u Novom Beogradu u Ulici Omladinskih brigada, posle potere, „pežo 307”, koji prethodno nije stao na crveno svetlo. „Pežo” je vozio Filip Milićević, a na mestu suvozača sedeo je Zarić. Okrivljeni je, prema navodima optužnice, došao do mesta suvozača držeći u desnoj ruci službeni pištolj CZ 99, koji je prethodno repetirao.

Izvor: http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/223502/Ukinuta-presuda-policajcu-za-ubistvo-Djordja-Zarica

IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
evo pre neki dan puko ker pa ubio neku zenu i sebe Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 3510
Нови протест због хапшења противника геј параде

Породице ухапшених противника геј параде организоваће у петак, 17. децембра, протест под називом "Против незаконитости и кршења права" у 12 сати на углу Немањине улице и Хајдук Вељковог венца (Испред музеја Железнице). У затворима се још увек налази више од 200 ухапшених.   
Протестна шетња почеће у 13 сати према згради Министарства правде а затим ће се вратити до зграде Владе Србије, наводи се у саопштењу Иницијативног одбора родитеља ухапшених достављеног порталу "Вести-онлине". 
Протест има за циљ да укаже на бројне неправилности током хапшења и одређивања притвора ухапшеним противницима геј параде 10 октобра.   
Породице ухапшених ће Влади предати захтев за пуштање на слободу свих ухапшених 10. октобра како би се бранили са слободе. 

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:06:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.