Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policija u borbi sa 200 uličnih trkača  (Pročitano 9224 puta)
26. Feb 2007, 09:55:16
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
Policija u borbi sa 200 uličnih trkača



RIJEKA - Na poznatoj internetskoj stranici Youtube.com u posljednja se dva mjeseca pojavio veći broj snimaka noćnih uličnih utrka i jurnjava automobilima po riječkim cestama i parkiralištima. Ondje se izvode raznorazne vratolomije opasne po život vozača, njihovih brojnih gledatelja i ostalih sudionika u prometu. Najveći broj filmova snimljen je na autocesti Rijeka - Rupa, odnosno na novootvorenoj benzinskoj OMW-ovoj crpki, koja je središte okupljanja “streetracera”, a na jednom od posljednjih takvih događaja okupilo se 200-tinjak tvornički snažnih i brzih automobila, ili dodatno “nabrijanih” motora  s najmanje 100 konjskih snaga.

To je okupljanje bilo krajem siječnja, a policija je nakon informacije o pripremama za utrkivanje krenula u akciju kojom je spriječeno planirano divljanje po autocesti i gradskim ulicama.

Nakon okupljanja u OMW-u kolona automobila krenula je autocestom prema naplatnim kućicama na Rupi, ispred kojih su se polukružno okrenuli u namjeri da se sjure do grada, no policijska ih je blokada u tome spriječila.

Snimci tog događaja objavljeni su na internetu, a to o kakvoj je “masovki” bila riječ najbolje pokazuje podatak da su policajci u koloni zaustavili i popisali 142 vozača, odnosno automobila.

Objavljene su i nevjerojatno opasne utrke duž Aleje pomorskih kapetana u Kostreni - automobili se istodobno utrkuju u oba prometna traka brzinom većom od 130 kilometara na sat, a pritom se čuju komentari oduševljenih gledatelja okupljenih uz rub ceste. Srećom dosad se, osim nekoliko manjih udesa i oštećenja vozila, na takvim utrkama nije dogodio teži incident, no pitanje je dana kada će se to promijeniti.

Drska poruka Policiji
Nevjerojatno drskost potvrđuje podatak da je jedan od kolovođa nakon sprječavanja posljednjeg okupljanja poslao e-mail riječkoj policiji kojim ih proziva za postupanje, navodeći da su pri sprječavanju mitinga mogli izazvati tragediju, odnosno lančani sudar 200 automobila.
Problem je i u tome što sudionici takvih utrka alejom divljaju individualno, i to ne samo noću nego i tijekom dana, i tako ugrožavaju živote ostalih sudionika u prometu. Posljednjih godina na takvim su se lokacijama događale teške nesreće, za koje se sumnja da su bile indirektno vezane uz “street race”.

Jedan od primjera je i nedavna nesreća u Kostreni u blizini aleje, u kojoj je usred dana poginuo 26-godišnji Riječanin. Na stranici Youtube.com postoji i filmić vezan uz tu pogibiju. Jedno od mjesta na kojima se izvode vratolomije je i parkiralište na krovu Tower centra na Pećinama. Svojevremeno su se utrke održavale i kod velecentra Plodine na Viškovu i na Novoj cesti na Krnjevu, na kojoj se također prije mjesec dana dogodila teška nesreća kada se vozač BMW-a okretao polukružno pod ručnom kočnicom.

- Ono što rade u Kostreni prilično je bolesno. Oni misle da su frajeri. Čine to kako bi zadivili djevojke i društvo. Nešto što je druženje i zabava oni pretvaraju u iživljavanje. Izazivaju smrt. Misle kako je to cool - kaže nam 23-godišnji Riječanin koji se odaziva okupljanju, ali samo zbog zabave i druženja, a on nas je i uputio na internetske snimke.

Doznajemo da policija uvijek od takvih “savjesnih” sudionika dobiva dojave o mjestima okupljanja, a česte su i dojave građana. O tome da se susreti temeljito organiziraju svjedoči i to da u OMW dolaze i vozači iz Labina, Raba, Vrbovskog, pa čak i Virovitice i Zadra.
   
Načelnik Robert Mišan pak kaže kako su ulične utrke takvoga tipa jedan od oblika rješavanja vlastitih frustracija.

- Te osobe nisu svjesne koliko sebe i druge izlažu opasnosti i pogibelji. Mogu im poručiti da policija prati takva okupljanja i ilegalne utrke. Većinu smo sudionika identificirali i poduzimamo sve zakonom predviđene mjere i sankcije - izjavio je Mišan. Radi se o osobama višekratno registriranim u raznim prekršajima, čak i kaznenim djelima, koje novčane kazne nažalost ne sprečavaju u daljnjem divljanju.

S Getzom jurio 183 km na sat
Pomnim pregledom snimki, putem registracije automobila, uspjeli smo utvrditi identitet jednog od mladića koji je objavio snimke na YouTubeu. Riječ je o 20-godišnjem Opatijcu koji vozi Hyundai Getz specifičnih registarskih oznaka. Taj je mladić objavio vlastitu snimku vlastite jurnjave Getzom po autocesti Rupa - Rijeka, koju je nazvao '183 km/h'.

Nakon službenog upita doznali smo da je riječka policija utvrdila i identitet velikog broja sudionika i utrka i divljanja. Opatijac je u međuvremenu shvatio što je učinio te prije nekoliko dana 'ugasio' stranicu na kojoj su objavljeni filmići. 



Izvor: Jutarnji.hr
----------------------------------------------------

na slici je i moj Punto GT.
ajme kako pretjeruju te novine.. a spomenut sam i ja.. ja sam iz Labina.. Policija vodi neku evidenciju.. bolje bi im bilo da idu loviti narkomane ili nešto slično jer na ovim susretima ne bude ništa ilegalnog osim da ponekad neko možda malo jače stisne gas.. okupimo se na OMV-u i tamo družimo, auti su parkirani i kasnije se krene u koloni do Grada Rijeke i vozi se koliko je dozvoljeno i tamo na Riječkoj rivi parkiramo aute i idemo negdje u koj disco ili nešto pojest.. a to za divljanje po autocesti su pojedinci koji nemaji veze sa našim susretima..
« Poslednja izmena: 26. Feb 2007, 12:14:10 od tojo909 »
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6120c
ja necu nista reci sem: da imam nesto sto makar lici na auto, pridruzio bih vam se Smile

p.s I da me ne mrzi ici do Hrvatske  Smile
p.p.s. I ne znam kako bi me primili sa Sabackim tablama i zvezdinim grbom na ogledalu  Smile Smile
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung 
evidentiran si - nema ti spasa   Smile
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
a nisam ništa napravio šta krši zakone.. evidentiram sam kao posjetitelj okupljanja.. ništa mi ne mogu..
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Obicni kreteni, sutra kad ubiju neduzne ljude onda ce to biti slucajno i jadan decko, a vozio 200 na sat u gradu. Pravi idijoti, bolje da se zamisle kako bi im izgledali clanovi porodice da ih neko "iskasapi" autom koji vozi jedan od tih napaljenika. Po vecim gradovima u Srbije se takve nesrece cesto dogadjaju.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Obicni kreteni, sutra kad ubiju neduzne ljude onda ce to biti slucajno i jadan decko, a vozio 200 na sat u gradu. Pravi idijoti, bolje da se zamisle kako bi im izgledali clanovi porodice da ih neko "iskasapi" autom koji vozi jedan od tih napaljenika. Po vecim gradovima u Srbije se takve nesrece cesto dogadjaju.
ma najgore je to sto deblcici mali misle da znaju voziti,misle da imaju punu kontrolu auta pri velikim brzinama,voze auta stara po 20 g,neznaju sta je dobra guma,neznaju sta su brembo kocnice,i td.sva prica se svodi na to da mi nije zao tih ljudi,neka ginu,njihov problem,al zao mi je neduznih ljudi koji gube glavu bez razloga.idi brate na pistu pa gini,mislim da u javnom saobracaju,auto-putevima,gradu nema mjesta za te debile.
njima je vazno da auto ima dobru muziku,niskoprofilne gume,nije vazno sto su celave,vazno je da su siroke :evil:nije vazno sto nema dobre farove,vazno je da ima dobre maglenke,nije vazno sto nema srednji lonac,ni katalizator,vazno je da ima remusov zadnji lonac,cuo pricu da njim "dobija" 5-10 ks.nezna kad je promjenio zadnji put ulje,a prica o kojekavim chip tuning-ima.takav primitivan nacin razmisljanja kosi se sa svim normama bezbjedne voznje.dok je ovakvih likova,bit ce i neduznih mrtvih glava.zalosno je to!
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ja ali ja sam bio na tom susretu i ovdje su svi auti bili parkirani.. niko nije radio sranja.. okupili su se sa svih auto foruma u HR. upoznali smo se, gledali aute i onda smo krenuli prema RI brziniom koja je na autoputu dozvoljena i policija tamo postavila blokadu i svih zapisali..a nismo ništa napravili!! čak je ovaj susret na OMV-u bio i prijavljen policiji.. novine nemju pametnijeg posla pa pišu o nečemu tek da nešto napišu.. a zbog pojedinaca koje nemaju veze sa okupljanjima nije u redu da ostali nastradaju..

@hupajupa
ja se o svom autu brinem, redovno ga servisiram, čuvam, mazim i pazim..
« Poslednja izmena: 26. Feb 2007, 13:05:57 od tojo909 »
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Gde bas tebe da slikaju Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5237
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Nokia 6680
samo ti vozi tojo, ko ih  je*e
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3660
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
samo ti vozi tojo, ko ih je*e
tako je, samo nastavi , glupi panduri
IP sačuvana
social share


http://forum.burek.com/grupa-smak-t514261.20.html
http://forum.burek.com/mangulica-t503738.80.html

Jedan jedini Ronaldo, jedna jedina neponovljiva karijera, igrac koji  je uvek odusevljavao, covek koji je vecito bio uporan ali stavio je tacku na nesto fenomenalno. Neka mu je sa srecom u penziji. =D>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.144 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.