Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:32:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pokreti koji vas odaju  (Pročitano 2391 puta)
22. Sep 2008, 21:16:15
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson w350
Pokreti koji vas odaju

Sigurno se često nalazite u situacijama kada želite sakriti svoje osjećaje ili izbjeći istinu, a možda i namjerno nešto želite slagati. Ljuti ste, tužni, zaljubljeni, a to želite zadržati za sebe.
Koliko god riječima pokušavali sakriti svoje osjećaje, svjesno ili nesvjesno, neverbalni znakovi su vaši izdajnici. Čak i kada osoba pokušava svjesno kontrolirati neverbalne znakove, pravi osjećaji ipak izbiju na vidjelo, makar na djelić sekunde. Ma čime se bavili i u ma kojoj situaciji bili, u prednosti ste ako znate prepoznati kada neko pokušava sakriti istinu.



- Ruka preko usana pokazuje da se osoba taidi ne progovoriti ili izbjeći odgovor. To može biti i nježan, brz pokret prstima preko usana.

- Ograničeni pokreti rukama
 Ruke prestaju sa gestikulacijom kada su ljudi nesigurni u ono šta govore. Tada prirodne kretnje rukama prestaju, jer se nastoje usredotočiti na ono što govore, da bi ostavili dojam kako su sasvim sigurni u sebe. U normalnim razgovorima, dakle, kada se ništa ne nastoji sakriti, ruke su gotovo uvijek u pokretu, pa i onom najmanjem.

- Lizanje usana
Ako neko počne lizati usne, to može značiti da nije posve siguran u ono što govori.

- Nervozan kašalj
 Ako neko počne kašljati (a nije bolestan) u isto vrijeme kada i objašnjavati svoje stanje, a to je popraćeno i drugim, toj osobi neprimjerenim kretnjama, imajte na umu da ta osoba vjerovatno laže.

- Crvenilo je znak upozorenja da se osoba ne osjeća ugodno u određenom društvu. Možda je tome uzrok neka osoba ili tematika. Neke osobe se mogu crveniti i zbog svojih riječi, odnosno nelagode da se izraze.

- Tapkanje nogama
To je znak upozorenja koji šalju jako napeti ljudi. Može biti znak da se razgovor ubrza, ali može ukazivati i na sitne laži.

- Vrpoljenje
 Mnogo je ljudi koji potpuno vladaju sobom i svojim tijelom dok lažu. Ruke se vrlo blago pomiču, lice je skoro bez mimike, glas jasan i glasan. Pa ipak, uprkos svim tim znacima koji ukazuju na sigurnost, blago vrpoljenje se uvijek primjećuje. Meškolje se pokušavajući kontrolisati sve.

- Zatvorene oči
 Ponekad ljudi zatvore oči na nekoliko trenutaka dok nešto govore. Tom nam kretnjom pokazuju da ne žele biti u toj situaciji. Žele biti negdje drugo. Isključuju se na momenat.

- Izbjegavanje pogleda
 Izbjegavanje pogleda je jako česta pojava kada je osobi nelagodna tema o kojoj se govori, ili bi je najradije preskočio ili je nešto zatajio. To treba prepoznati i nastaviti sa pitanjima koja će nas dovesti do istine.

- Stišavanje glasa
 Kada ljudi lažu može doći do stišavanja glasa. Razgovor obično potkrepljuje glas i kretnje, a onda se desi da kretnje i glas splasnu. Glas poprima snižen ton, kretnje zamira. To ukazuje na laž, te je stoga uvijek bitno pažljivo, slušati.
Kada lažemo ili samo pokušavamo sakriti osjećaje, podsvijest djeluje automatski i neovisno o našoj izgovorenoj riječi, pa nas govor tijela odaje. Tijelo upućuje suprotne signale od izgovorenog, a posvijest emituje nervozu.

Izvor:Ljepota.Blogger
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
Stišavanje glasa
 Kada ljudi lažu može doći do stišavanja glasa. Razgovor obično potkrepljuje glas i kretnje, a onda se desi da kretnje i glas splasnu. Glas poprima snižen ton, kretnje zamira. To ukazuje na laž, te je stoga uvijek bitno pažljivo, slušati.
Kada lažemo ili samo pokušavamo sakriti osjećaje, podsvijest djeluje automatski i neovisno o našoj izgovorenoj riječi, pa nas govor tijela odaje. Tijelo upućuje suprotne signale od izgovorenog, a posvijest emituje nervozu.

Ne mora da značl; kad sam besna kao ris i opasna po okolinu, glas mi je šapat.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Citat
- Lizanje usana
Ako neko počne lizati usne, to može značiti da nije posve siguran u ono što govori.
Pa sad... nemojmo Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ne slazem se bas  ...
Uvek mogu sebe da kontrolisem , ako to zelim ili ako je potrebno .
Mada sam vrlo otvorena i iskrena te nemam potrebu da nesto skrivam .

I mislim da vecinu nesvesnih pokreta ljudi prave zbog nervoze , sve ostalo nije pravilo ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
LG 4X HD
A ima i jako veshtih lazova koje ne mozesh da provalish,stvar vezbe i talenta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ipak je ovaj text malo preopshiran da bi se otkrio jedan lazov, mislim da ne znam osobu koja bar neshto ne radi od gore navedenog dok pricha...  Smile nemoguce je da svi oni lazu... ili jeste...  Smile ... damn  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:32:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.