Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: (Pokojne) Legendarne Kompanije  (Pročitano 29898 puta)
26. Feb 2011, 12:03:22
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Sendo 
Svi mi obožavamo da igramo igre, zato smo tu, ali ajde da zastanemo za sekund i da odamo počast kompanijama koje odavno ne postoje, a uživali smo u njima i njihovim igrama. Inače ovo sam zamislio kao free-for-all temu, gde se može pričati do mile volje o svima ponaosob, kao i prisećati se starih igara koje su pravili (mada ako vam se baš priča, napravite temu). So, lets begin:

3DO 1991 - 2003

Pamtimo ih kao likove koji su izdali Might and Magic sagu, Army Men i još neke igre (ja sam recimo obožavao da igram Requiem the Avenging Angel). Posle bankrota licence su rasprodali, i pošli u neki drugi svet. R.I.P.
wiki

Apogee Software 1987 - 1998

Apogee je bio jedan od mojih omiljenih developer/izdavača. kod njih su ispekli zanat momci i devojke iz ID Software, osnovali su 3D Realms, i napravili/izdali gomilu igara: Commander Keen, Wolfenstein 3D,  Raptor: Call of the Shadows, Duke Nukem itd. 3D Realms ih je nasledio kao ime, dok su oni postali kompanija za izdavanje i imaju samo par izdatih projekata, svi od 3D Realmsa. Poslednje što su "izdali" je bio Duke Nukem Manhattan Project i od tada im se gubi trag.
wiki

Accolade 1984 - 1999

Čuli ste za Test Drive? A jeste znali da je to čedo Accoladea, poznatog po casual old school igrama? Niste? E pa sada znate. Pravili su sve živo, a onda ih je pojeo mrak (čitaj Infrogrames).
wiki

Acclaim Entertainment 1987 - 2004

Mortal Kombat, Burnout, Forsaken, NBA Jam, Turok. Sve ovo (i mnogo više) je Acclaim izbacio. Midway je bio jedan od njihovih developera. A onda loša prodaja, bankrot i rasprodaja imovine. Ipak, oni i dalje žive u našim srcima.
wiki

Atari Inc. 1972 - 1984

Priča o Atariju je priča o početku i kraju jedne ere, i svakako je treba pročitati (vidi wiki stranu). Atari je bio pionir u oblasti komercijalnih igara, kompanija koju treba poštovati i ceniti kao takvu. Ako mislite na današnji Atari (bivši Infrogrames), onda "you are barking up the wrong tree". Ta kompanija je ime i ništa više. Od poznatih stvari treba spomenuti Pong, Breakout, Atari igračke sisteme...
wiki

Bullfrog Productions 1987 - 2004

Znate Peter Molyneux, lika koji je sada Microsoft bitch, i koji im služi samo da bi pravio Fable za XBOX konzole? Znate da je on nekada bio uber cool (prim Miodrag Kuzmanović) dok je Bullfrog postojao? Bullfrog je izdavač legendi: Populous, Syndicate, Magic Carpet, Dungeon Keeper, Theme igre itd. Kupio ih EA, a onda, kada su svi otišli, ugasio je kompaniju. Dobra vest je da se planiraju remakeovi igara, sa prekriženim prstima i nadom da su "PC-only".
wiki
« Poslednja izmena: 26. Feb 2011, 19:59:24 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Sendo 
Digital Anvil 1996 - 2006

...I onda je Chris Robers napravio Digital Anvil. I onda je izašao Freelancer. I onda je došao kraj. Chris je bio toliko razočaran da je režirao Wing Comander film, koji je bio sve samo ne dobar, inteligentan i uzbudljiv... Weals of time continue to turn...
wiki

Ensemble Studios 1995- 2009

Age of Empires. Jedan od prvih dobrih igara koje sam igrao u, sankcijom prekrivenoj, Jugi. I onda kraj. Nekome se baš svidela "igra otpuštanja" i rasturi kompaniju, a kao zadnja stvar po kojoj je ljudi pamte biće glupi Halo Wars. FPalm.
wiki

Gremlin Interactive 1984 - 1999

Obožavam stari Lotus serijal. Bio je Outrun klon, ali vraški dobar. Takođe Gremlin je imao svoj sprortski brend poznat kao Actua, i Premiere Manager. Kupljeni od Infrogramesa, ugašeni skroz 2003 i zgrada koja je ubrzo srušena jeste surova realnost koja se (nažalost) nije mogla izbeći.
wiki

GT Interactive 1993 - 1999

Veliki izdavač naslova Doom, Driver, Oddworld Abes Odysse and Abes Exodus, Quake, Total Annihilation, Unreal i Unreal Tournament. I pored svega ovoga, loša prodaja je učinila svoje i sada (većinu) prava na ove naslove ima Infrogrames.
wiki

Hasbro Interactive 1995 - 2001

Hasbro je postao poznat kada je otkupio (umirujućeg) MicroProse-a. Osnovani kao interaktivan deo Hasbro kompanije, Hasbro je bio poznat po 1000 edicija Monopoly igre, i raznih drugih. Kupljen je od strane Infrogramesa i ugašen.
wiki

Infrogrames 1983 - 2009

Sadašnji Atari (deo Bandai-Namco korporacije). Sećate se Alone in the Dark serije? To je radio Infrogrames. I sve gore navedeno su (mahom) oni kupili ili posedovali, da bi na kraju njih kupio Atari i onda on bio kupljen od Bandai Namcoa. Eh, ko od mača živi, od mača mre...
wiki
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Sendo 
MicroProse 1982 - 1998

Civilization, X-COM, Tycoon igre, razne simulacje. Sve je to nastalo u MicroProse kuhinji. Hasbro ih je kupio 1998 godine, a Sid Mayer (inače osnivač i jedan od igračkih gurua) ima svoj Faraxis Studo.
wiki

Midway 1988 - 2010

Mortal kombat, NBA Jam, Rampage samo su neki od naslova koje je Midway radio. Posle propasti Acclaim-a, postali su izdavač Stranglehold-a, Unreal Tournament 3, Mortal Kombat vs DC itd. Međutim bankrot ih je ugasio kao kompaniju, a najviše su od njih kupili Warner Interactive i EA games.
wiki

New World Computing 1984 - 2003

Igram Heroje 3, i dođe mi da plačem. Ne od sreće, već zato što njihovih tvoraca više nema. Sada sagu Heroes of Might and Magic kroji Ubisoft, sa "pola guza" i bez šarma kao što je to radio NWC. Kada je propao 3DO sa sobom je povukao i kompanije koje su im radile igre (jedna od njih je NWC). I tako nestade legenda...
wiki

Origin Systems 1983 - 2003

Ko se seća Lord British-a, aka Richard Garriott? Čovek je trenutno odleteo u svemir, nešto što je oduvek želeo. Njegove kompanije više nema. Naslovi Ultima sage (delo Richard Garriott-a) , Wing Comander sage (Chris Roberts, osnivač Digital Anvil-a), Crusader serije, System Shock 1 su njihova deca. A koko su nestali. Klasika EA kupi, i zatim rasturi...
wiki

Sierra Entertainment (poznata i kao Sierra Online) 1979 - 2008

Kompanija koja je vodila jedan od najslađih ratova ikad. Naime ona i Lucas Arts su se prepucavali sa avanturističkim igrama tokom 80tih i 90tih godina. Sieera je bila poznata po Quest igrama, Leisure Suit Larry ( ne računamo zadnje dve nazovi-igre), Gabriel Knight seriji, Phantasmagoria seriji (držala rekord po broju diskova neko vreme) itd. Pred kraj veka su objavili Valve-ov Half-Life, Relic Homeworld, Massive Entertament Ground Control. Kupljeni od strane Vivendia i sada su u mulju zvanom Activision-Blizzard.
wiki

I (za sada) na kraju mega tuga Westwood Studios 1985 - 2004

Ako po nečemu pamtim Westwood Studios, to je po špici Westwood Studios Proudly Presents. Bili su trolovi (u pozitivnom smislu) koji su stalno prodavali isti proizvod, samo prepakovan, toliko samouvereno da je trebalo biti i lud i pametan u isto vreme. Dune, Command and Conquer, Red Alert, Nox, Lion King. Ma samo pogledam ovo i dođe mi da odem u Kanadu da išamaram ceo EA upravni odbor:

wiki

Toliko za sada, ako imate nekog (a ima, nažalost, ima) ko je vredan dodajte. Pričati o njima samo i možemo, ali jedna stvar je sigurna, nisu zaboravljeni.
« Poslednja izmena: 26. Feb 2011, 13:47:04 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46867
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Legend Entertainment

(1989-2004)


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson K610i


1996-2003

Kompanija koja je pravila legendarne RPG igre: Fallout, Baldurs Gate, Planetscape: Torment, Icewind dale. Kada se zatvorila 2003, mnogi programeri su odlučili da otvore novu kompaniju, danas poznatu kao "Obsidian entertainment"

wikipedia 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Black Isle, Bullfrog, Westwood  Smile


Aaaa, bre Westwood! Da su još tu, ne bi bilo grozota kao C&C 4.

Voleo bih i da je Troika games još tu.
« Poslednja izmena: 26. Feb 2011, 13:28:48 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Dusa me boli za pola od ovih  Smile

Napravili su legendarne igre koje se igraju i dan danas a propali manje-vise bezveze. Zakon trzista je surov  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Sendo 
Pa dobro, mada sam ja jurio one koje su baš, baš ugašene.
Ajd onda da navedem Shiny Entertament 1993 - 2007

Shiny je bio poznat po naslovima Earthworm Jim 1 & 2, MDK, Messiah, Sacrifice i na kraju je radio Matrix igre (Enter the Matrix i Path of Neo). Bili su bukvalno ispred svog vremena, jer su im naslovi bili sjajno prihvaćeni od kritičara, ali slabo prodavani. Sada su deo Double Helix-a koji je radio predzadnji Silent Hill (mada ni oni ne rade kako treba).
wiki

Edit: Troika, njih sam zaboravio 1998 - 2005

Tim Cain, Leonard Boyarsky & Jason Anderson posle Fallout 1, su osnovali Troiku. Fenomenalni (ali često bagoviti naslovi). Malo igara ali sve su klasici  Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, Vampire the Masquerade BloodLines, The Temple of Elemental Evil. Slaba prodaja Vampire the Masquerade  ih je uništila. Šteta.
wiki
« Poslednja izmena: 26. Feb 2011, 13:36:50 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Vampire the Masquerade je genijalna igra... mada ne mogu da se pohvalim da sam je kupio  Smile, mislim jesam, ali popust je bio sa pet prsta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Sendo 
Moram i ja da imam original, vredi svoju težinu u platini (inače skoro sam kupio kod Bokca u Gamesu Baldurs Gate celu sagu za 1700, vredi, vredi!) Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.