Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: (Pokojne) Legendarne Kompanije  (Pročitano 29899 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46867
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Tim Cain, Leonard Boyarsky & Jason Anderson posle Fallout 1, su osnovali Troiku. Fenomenalni (ali često bagoviti naslovi). Malo igara ali sve su klasici  Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, Vampire the Masquerade BloodLines, The Temple of Elemental Evil. Slaba prodaja Vampire the Masquerade  ih je uništila. Šteta.
Dusa me boli za njih. I Arcanum i Vampire the Masquarade su mi jedne od omiljnih igara  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Sendo 
Citat
Tim Cain, Leonard Boyarsky & Jason Anderson posle Fallout 1, su osnovali Troiku. Fenomenalni (ali često bagoviti naslovi). Malo igara ali sve su klasici  Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, Vampire the Masquerade BloodLines, The Temple of Elemental Evil. Slaba prodaja Vampire the Masquerade  ih je uništila. Šteta.
Dusa me boli za njih. I Arcanum i Vampire the Masquarade su mi jedne od omiljnih igara  Smile

I mene isto. Kao i Fallout, bagova koliko oćeš, ali i dalje voliš igre kao da su savršene. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 739
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Samsung C3050
RIP!  Smile
IP sačuvana
social share
Gamer 4life

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

Slazem se da novi Atari nije nista specijalno u odnosu na stari,ali ipak umeju da naprave dobru igru.

Onaj Act of War iz 2005. im je stvarno bio remek-delo.Nazalost,kod nas magaraca je prosao ne bas zapazeno,ali svi koji su ga probali,pogotovu u svetu,kazu da je odlican.I ja to potvrdjujem.Nikad nije dosadno s njim.

Igrao sam onaj njihov Theme Hospital.Za 1999.,ono je bila odlicna igra.  Smiley

Age of Empires.
Svaki komentar je suvisan...  Smile

Driver...  Smile Evo,verovali ili ne,posle nekoliko godina potpunog zaborava,pre samo par nedelja sam ga se setio,nasao instalaciju koja radi na XPu,i uzeo da se malo zezam sa pandurima.  Smile
Obozavam da ih zezam,pogotovu da gledam kako se prevrcu po ulicama!  Smile Smile
DObra stara vremena...  Smile i to sve u 50MB...  Smile Smile  Danas tolko zauzimaju samo teksture iz nekih igrica.  Smile

UT 2003... ooooohhhh yeaaahhhh....  Smile
Ali i 2004 je ispao super.  Smile

Igram Heroje 3, i dođe mi da plačem.
i opet-no comment... neverovatna igra.druga,posle Midtown Madnessa,na koju sam se ozbiljno bio navukao.

Preporucujem svima da ehm... "kupe" komplet in the Wake of Gods.To je da tako kazemo ekspanzija,koju su radili Rusi i Koreanci,i koja je maltene potpuno nova igra.Obavezno probajte.  Smile

Sta,Sierra je bankrotirala?  Smile Smile

Neeee... NEEEEEeeeeeeeeeeee................  Smile Smile

Pa,ko ce onda da nam napravi jos jedan World in Conflict?  Smile Smile neeeeeee.... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S
Nisam siguran da je "bankrotirala" (Sierra), već da je jednostavno kupljena od strane jače i bogatije kompanije... ne moraš bankrotirati da bi bio kupljen... kao što je i sudbina većine ovih kompanija nabrojanih u temi.
Ali je svakako pokojna jer Blizard otkad je napravio svoju money-making mašinu zvanu Warcraft nema preteranu potrebu da razvija pos'o sa svojim parnterom Activision-om. Nema Activision-a nema Sierra-e. Simple as that.
Sierra je trenutno na aparatima za održavanje života i više je izdavač nego što je kreator.





Za mene lično je i LucasArts umro i može se smatrati pokojnom legendarnom kompanijom... iako je živ, aktivan i koncentrisao se na svoju StarWars franšizu koju stalno izbacuje skoro svake godine.
Nema tu više kreativnosti i genijalnosti koju je nekad imao i s kojom je u rivalitetu sa Sierrom izbacivao najlepše i najbolje adventure igre svih vremena.

Inače cela tema izaziva nostalgiju i vraća u detinjstvo.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Sendo 
Sierra nije bankrotirala u smislu da je ugašena. Kupljena je, njen ceo tim je otpušten, i više se ne bavi proizvodnjom igara. Deo je Vivendi Games, međutim sada je umesto nje Blizzard postao (deo) brend (izdavačkog) ime (na). Imate na wikipedia stranici priču o njoj (zato sam postavljao linkove). World in Conflict je pravio Massive Entertainment (inače Šveđani radili su i Ground Control), dok je Sierra samo izdavač.
Lucas Arts, pa ono, umro je u srcima mnogih, silujući franšizu, zbog koje je i nastao (odnosno kojim je parama stvoren).
Inače ni sadašnji vlasnici Sierra, ni Lucas Artsa ne daju licence ili franšize na naslove koji su im bili popularni, a s obzirom da se više ne bave time, niti namerajavu da ih prave ikada. A da ne kažem da je Lucas Arts ispao gomila majmuna kada je Tales of the Monkey Island postao underground hit, a radili su ga Telltale Games, bivši zaposleni.
Tako da Lucas Arts nije mrtav u onom smislu u kome sam počeo temu. Sry.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ma,znam,znam,pa bas sam hteo da kazem - jel ste primetili kako je vecinu ovih legendarnih naslova pozdrala ili EA,ili BLizzard?  Smile

Ko Miskovici u svetu igara su,jebote...  Smile

Znam i da su Massive entertainment ti koji su radili fenomenalni Ground Control i WiC,ali,ipak...sad kad je kupljena Sierra,sumnjam da ce biti nastavaka.Plus-ME je kupio UBisoft,a ko zna kakvu buducnost on planira za njih.(ne kazem da mora da bude losa,ali moze da bude i bez narednog WiCa)

P.s.-pa,da...ko sto sam i pretpostavljao-Ubisoft ih je angazovao na pravljenju novog Assassin's Creeda.  Smile

Znaci jebes ti odlicnu strategiju,jebes odlican i graficki prelep,a "lak" engine,jebes detalje i realnost(gde se postavljaju koje jedinice,na kojoj visini,uz koju opremu,i slicno...) daj da furamo AC dokle god se furati moze...  Smile
« Poslednja izmena: 01. Mar 2011, 23:34:23 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Sendo 
Sierra danas i nekada nemaju veze jedna sa drugom. Nekada je bila kompanija (držala je i legendaran studio Dinamix koji je takođe ugašen), svo osoblje kompanije je dobilo otkaz itd.
Njen trenutan vlasnik je Vivendi Universal (ogranak kompanije Universal, poznate po studiju Universal itd.). Ona je sredinom 2000 "oživljena", ali samo kao logo, brend, da ne bi pisalo Vivendi Games (kao što je negde i pisalo), i pod njom mi kao naslov pada F.E.A.R. 1.
Spajanjem sa Activison-om, promenili su brend u Blizzard, pošto im je on trenutno najprofitabilnija i najprepoznatljivija kompanija (ne znam stvarno zašto, ali sam siguran da nema veze sa WoW-om). Tako je Sierra (ponovo) ugašena. Inače su izbacili dva nastavka Leisure Suit Larry serijala, koji su bili toliko kvalitetni, da im se autor Al Lowe lično zahvalio, što nije radio na njima.

Ah da pade mi na pamet još jedna kompanija

Pandemic Studios
1998 - 2008

Poznati po najčudnijim strategijama na svetu, BattleZone 1 & 2, Full Spectrum Warrior; klonovima Battlefield serijala Star Wars: Battlefront i igri Mercenaries 1 & 2, Pandemonic predstavlja jednog po poznatijih igrača na polju games developmenta. Spojeni sa Bioware 2005, zatim kupljeni od strane (you guest it) EA 2007 Pandemonic je ugašen zbog lošeg Mercenaries 2 i kao zadnja igra im se beleži The Saboteur. Veći deo osoblja je spojen sa EA Los Angeles timom.
wiki
« Poslednja izmena: 05. Mar 2011, 15:49:35 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
Nema veze,Sierra je meni uvek bila odlicna kompanija.

A sto se Pandemica tice,nemoj da pricas da su i njih pozdrali?  Smile Smile


jaaaaaaoooojjj,braateee......

Ovi ce na kraju napraviti svetski oligopol.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.