Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pokazali Radikali ko su.  (Pročitano 2579 puta)
25. Mar 2004, 22:05:54
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
Radikali sa ovakvom politikom nećete daleko.
Do sada sam Radikale smatrao polu simpatične jer ipak je sve to borba za vlast i kao neka politička igrarija.
Od kad je puklo na Kosovu, izvinjavam se na izrazu ZGADILI MI SE, ne mislim nikoga da uvredim to je samo moje lično osećanje.
U momentu kad se pale crkve i gine gomila ljudi na kosovu Toma Nikolić isto veče izjavljuje da ima ljudi u sadašnjoj vladi koji su indirektno krivi za taj događaj.
U ovom oskudnom trenutku osuđivati nekoga i hvatati političke poene je  grozno i toliko sebično da svaka izjava da mu je stalo do srpskog naroda pada u vodu.
Taman da je izjava istinita treba sačekati da se prašina slegne pa onda osuđivati, jer kada takvu izjavu čuje svet videće kolika je nesloga među nama i koristiće sve da nam oteža bilo koji vid borbe protiv prognanstva srpskog naroda na Kosovu.  
Bez obzira šta mislim o Čanku ali sve je logičnija njegova izjava da Radikalnu stranku treba ukinuti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Безвезе  
Потпуно супротно од тога што си ти рекао, руководство Радикалне странке је,противно вољи већине чланова, било максимално суздржано и кооперативно (што потврђују и наши политички противници, чак је то и коштуњави признао), иако смо имали дубока неслагања са `млаком` реакцијом владе. Расположење народа је било такво да смо могли у сваком тренутку извести стотине хиљада људи на улице (за разлику од Коштунице) и крениути да рушимо владу, међутим ми смо се чак и од вербалних напада максимално суздржавали.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Pa bas nasao ko ce da ukuda partije... Jebem te Srpska demokratijo kada hoces odmah nekog da ukines, zatvoris, zbrises la lice zemlje ako ti se njegovo misljenje nesvidja.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Па то и јесте врхунац цинизма на политичкој сцени у Србији свих ових година. Такве `демократе` које би да забрањују странке нама пришивају да смо тоталитарни  `фашисти`, а уствари би требали од нас да се уче демократији.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
Argumenti su krajnje politički nepristojni jer ja sam rekao da sam Tomislava Nikolića gledao na TV-u i čuo što sam čuo, neka me neko neko ubedi da nije tako.
Spomenuti partiju i krivca za dešavanja na Kosovu u vreme kad proteruju Srbe sa Kosova je hvatanje političkih poena, u vreme dok narod u koji se Radikali kunu gine. I to je krajnje netolerantno ne prihvatiti ono što je Toma rekao i to preinačiti u to kako je neko rekao da su Radikali fini. Sa obzirom kako su se ponašali dok narod nije ginuo jesu fini ali ovo što su sada uradili je grozno i pokazuje koliko su bili nekulturni i željini vlasti u ranijem periodu.

Zajebite više priču o tome kako su svi ljubomorni na radikale zato što imaju najviše glasova. Govorim o činjenici.

Izjavu Čanka sam samo spomenuo ali nisam komentarisao i nemojte skretati temu, to je sporedna stvar u celoj priči osuđivanja Vlade u noći kada Srbi ginu.

Radikal rekao:
Расположење народа је било такво да смо могли у сваком тренутку извести стотине хиљада људи на улице (за разлику од Коштунице) и крениути да рушимо владу, међутим ми смо се чак и од вербалних напада максимално суздржавали.


PA ČOVEČE o čemu ti razmišljš? Treba da smo zahvalni Radikalima što nisu napravili nerede kad narod na Kosovu gine. Ovo je suluda izjava. Ovo govori koliko ste željni vlasti. Očekujete da vam je neko zahvalan što niste napravili sranje.
NE MOGU DA VERUJEM.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: lala
Argumenti su krajnje politički nepristojni jer ja sam rekao da sam Tomislava Nikolića gledao na TV-u i čuo što sam čuo, neka me neko neko ubedi da nije tako.

Замисли ситуацију да смо у авиону, авион почне да пада а пилот нема појма са пилотирењем, ем што је потпуно погубљен ем што су му рефлекиси ко у мртвога коња. Е сад замисли себе у том авуину, који си и сам случајно пилот и који видиш како твој колега нема појма и води вас у смрт. Да ли би ти покушао да се наметнеш и спасиш живот свима или би ћутао да не компромитујеш свога колегу и чекекао оно неизбезно?

Citat: lala
Spomenuti partiju i krivca za dešavanja na Kosovu u vreme kad proteruju Srbe sa Kosova je hvatanje političkih poena, u vreme dok narod u koji se Radikali kunu gine.

Ми једноставно нисмо на власти, а предуслов да би смо помогли народу на Косову, да спречимо да гину,  је да дођемо на власт и управо тај циљ се подудара са циљем Срба на косову који су за нас упрево зато и гласали. Гомила функционера који су у том тренутку били на положају и који су по опису свога посла требали да решавају ту ситуацију су већ три године на томе радили и ништа нису урадили. Зар неко може да очекује од Свилановића да нас адекватно заступа у Савету безбедности? То заседање је било срамота, мало је фалило да нас Србе оптуже за све. Зар се може очекивати од Тадића и оног `послушног` генерала Крге да ће да одбране Србе ако дође до најгорег? Зар можемо очекивати од оног ко је пустио 2000 шиптарских терориста на слободу, неки од њих су осуђени та најгнуснија злодела, да данас нешто значајно помогне. Исти ти које је Коштуница пустио су 17. марта били у првим редовима арнаутских терориста и паликућа. Шта би ти онда реко за Човића који је почео да диже галаму, прозивао је владу што не интервенише, сваком својом изјавон је скупљао политичке поене и правио се као да није управо он био најзадуђженији испред ове државе да ради на том проблему све ове године? Напад на такво руководство је у датој ситуацији могло само да буде позитивно, да се тргну и да схвате да метиљавим реакцијама неће ништа постићи, да своју трогодишњу политику према Косову, која очигледно не води никуда, морају из корена променити, баш у интересу заштите народа на Косову.

Citat: lala
I to je krajnje netolerantno ne prihvatiti ono što je Toma rekao i to preinačiti u to kako je neko rekao da su Radikali fini. Sa obzirom kako su se ponašali dok narod nije ginuo jesu fini ali ovo što su sada uradili je grozno i pokazuje koliko su bili nekulturni i željini vlasti u ranijem periodu.

Ма све и да је рекао, мада ја то нисам чио, то је најмање што је требао да каже. Човече тај дан терористи још од прошлог дана су почели да дивњају, влада не мрда престом, тек увече излази Коштуњави и даје ону `млаку` изјаву, како да пази да не увреди оне силне шиптарске терористе које попуштао из затвора. Двадесет сати се народу скупљало и скупљало, и коначно када је чуо нешто од свог `вољеног` премијера пуко му је филм и изашо је наулице и десио се тај неконтролисани излив беса коме је управо влада много допринела својом неблаговременом и млаком реакцијом. Да мо ми којим случајем били на власти ништа од тога се не би десило, а поготово не бисмо дозволили да се у једном таквом критичном тренутку тозволи да паљењем џамија изгубимо медијску иницијативу и шансу да коначно читавом свету предочимо ко је ко. И без обзира на ту једну изјаву која је кап у мору осталих изјава, неколико функционера владе су рекли да су `позитивно изненађени` држањем радикала у свему томе (мада мени похвале од њих нису ну најмање потребне, сао ти скрећем пажну да ти причаш једно а они чију политику подржаваш нешто сасвим друго).

Citat: lala
Izjavu Čanka sam samo spomenuo ali nisam komentarisao i nemojte skretati temu, to je sporedna stvar u celoj priči osuđivanja Vlade u noći kada Srbi ginu.

Ниси је само споменуо него си се у потпуности  сложио са њом.

Citat: lala
PA ČOVEČE o čemu ti razmišljš? Treba da smo zahvalni Radikalima što nisu napravili nerede kad narod na Kosovu gine. Ovo je suluda izjava. Ovo govori koliko ste željni vlasti. Očekujete da vam je neko zahvalan što niste napravili sranje.
NE MOGU DA VERUJEM.

Па човече Smiley како ти размишљаш? Народ у Србији, поготово на Косову где смо добили преко 70% гласове је за нас гласао управо зато да нешто предузмемо, зато што очекује од нас ацију и сматра да смо за то способни. Да је хтео метиљаве ДСС-овце или трговце из Г17 који су пред изборе говорили како је Косово оптерећење Србији и како морамо да га се што пре ослободимо, да је народ на косову хтео такве онда ок, како је тражио тако би и добио, али он је тражио радикале и то је очигледно. Али и читав народ Србије, поготово чланство и симпатизери радикалне странке су од СРС очекивали далеко конкретније кораке. Пошто нисмо на власти, ти кораци једимно су могли бити усмерени на вршење притиска на власт и евентуално кроз скупштину коју ви наравно нисте хтели да сазовете да би што дуже могли да се превите необавештени, да би сте се правили да не знате оно што би вам радикали саопштили. Погледај само форум српских националиста и критике наших чланова и симпатизера руководству странке что ништа конкретно не предузима, што ћути и трпи неспособну владу. Ако из овог изгубимо неке политичке поене то ће бити искључиво зато што нисмо конкретније реаговали против владе ко шт је већина народа од нас очекивала, а не због тога што ти тврдиш да смо наводно нападали владу.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
Situacija I PILOT
Prvo si rekao da ste bili iznanđujuće mirni a sada spominješ priču o pilotu i inicijativi. Sad mi objasni preuzimate inicijativu ili ne?
Kad vam odgovara dičite se kako ne smetate i ne stvarate probleme a kad se treba junačiti onda imate drugu priču.
ŠTA BI UČINIO DA AVION PADA: U slučaju kad pilot nema pojma sa polotiranjem (kako je uzleteo?), naravno da bi seo na mesto kopilota podelio iskustva sa njim i zajedno bi sleteli koristeći i njegovo i moje iskustvo.
ŠTA NE BIH UČINIO: Ne bi otišao među putnike i ogovarao pilota kako nema pojma i kako je sin jednog od kapetana JAT-a koji je opljačkao svoju firmu. Ne bi rekao kako sam ja bolji i da će oni videti da ću ja na sledećem prijemu (iako sam konkurisao već 5 puta), sigurno biti primljen i da će oni onda biti bezbedni.

Situacija II politički poeni
Apsolutna ista priča Radikalska. Pomenuo si tu par imena iz pozicije i opozicije koji ni jednom (bar ja nisam čuo), nisu spomenuli partiju i njeno delovanje. Već su rame uz rame stali i zajedno rade na rešavanje krize. A vi radikali samo kritikujete i hvatate političke poene na tuđoj muci. NAPOMINJEM sve koje si imenovao ni jednom nisu od kristalne noći pa nadalje spomenuli svoje partije.

Situacija III
Jako je ružno reći da smo mi na vlasti bilo bi onako ili ovako. Voljom naroda vi niste na vlasti i zato to nije tako.
Slažem se da je Vlada možda mogla drugačije reagovati ali tada nije bio momenat da se tako ponaša opozicija. Tominom izjavom samo se učinilo to da u svet odjekne priča kako vlada nesloga među političarima i kad Srpski narod gine. To što ja učinio Tomislav nikolić za mene je isti medijski gubitak kao paljenje Džamije.
I opet grešiš oko mog stava. Ne podržavam trenutno političku situaciju moglo bi se dosta toga promenuti.

Situacija IV Čanak
Pročitaj još jednom šta sam napisao o Čankovoj izjavi. Ni jednog momenta nisam rekao da sam za, ali posle Gnusnoe izjave Tome u noći progona na Kosovu počinjem da verujem da vam je vlast bitnija od bilo čega pa i od svog naroda. Zdrava pamet nikada ne bi koristila ovakve momente za osuđivanje ljudi.

Situacija V
Ako vas svi toliko traže zašto niste na vlasti?
Sada kada su izbori bili totalno regularni vi bi nešto da preduzmete protiv Vlade. Zašto niste reagovali kada je Šešelj dobio izbore protiv Lilića? Ćutali ste ko P...e i tražili argumente da niste hteli da stvarate nemire dok narod pati. Sad kada je sve regularno sad vam trebaju konkretniji koraci i sad treba osuđivati ljude iako narod ne samo da pati nego gine.Vama treba Milošević i njegova diktatura jer se onda userete i kad dobijete izbore.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
И ти кажеш да остале странке нису нападале друге странке и радикале посебно? Па и сам Коштуњави се на оном интервјуу на РТС-у правдао да је на Косову таквава ситуација наслеђена од претходних режима, значи посредно је окривио све остале странке, како ДС&компани тако и СПС и СРС.

И стварно немам намеру да се овде замајавам твојим накарадним тумачењима, сви смо били овде и гледали како се ко понаша. То што ти видиш нешто што нико други не види то је твој проблем. Тачно је да смо били веома суздржани (оправдано) у давању подршке влади и да смо имали много неслагања са њеним поступцима, али је тачно и то да смо били свесни да у том тренутку када је све то већ почело нема сврхе од конфронтације међу Србима и да би смо тиме погоршали ствар и зато смо се максимално уздржавали од напада на владу и тамо где је то било од националног интереса били потпуно кооперативни. Читав народ је сведок нашега понашања у тих неколико дана и то ће и показати када буде давао подршку политичким партијама, нема никакве сврхе ти овде тумачиш оно чега смо сви заједно били очевидци.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Imam svoje misljenje o radikalima, ali Tomi Nikolicu zaista svaka cast na govoru u skupstini povodom dogadjaja na Metohiji.
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Isfrustriranost je zajebana stvar vazda bila lala
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: radikali

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.