Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:32:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 857
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pogled na Istok - Srbija i Rusija danas  (Pročitano 767266 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3231
Zastava Šabac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Asha 302
Такође, довољна је и једна реченица светог руског цара Николаја Другог Романова:

Нећете ми замерити, господо, што сам пре свега Рус и што су ми најближи интереси Русије, али вас уверавам да сам одмах после тога Србин и да су ми најближи интереси српског народа…“
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Citat
Potpis pakta sa Nemcima je ulaz u saveznistvo sa drzavom koja je glavna odgovorna za smrt polovine muskog stanovnistva u Srbiji tih godina. Kraj. Ako ovo neces da prihvatis onda ne znam sta da ti kazem.

Stvarno si tvrdoglav, neverovatno... Prosto iritira... To je valjda zbog kraja iz koga potices...  Smile

Nesto se ne secam da smo pobedili ameriku 1999. naterali je u beg i uzeli joj teksas kao ratni plen...  Smile

Laku noc...  Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1430
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Суштина је у следећем... Америка, самим тим НАТО и ЕУ, и даље на Русију гледа као на највећу претњу и непријатеља. Пошто смо ми стари руски пријатељи, Америка нас такође гледа као непријатеља. Зато су помагали усташе, балије и зато сада помажу шиптарима.

Можда нам Русија није била неки савезник, што је опет предмет за расправу, али не само да нас кроз историју никад нису отворено напали, већ и никад у српским сукобима нису подржавали наше непријатеље, поготово не на начин на који то ради Америка и земље ЕУ.

Ко и после свега види Америку као већег пријатеља и савезника од Русије, тај је једноставно аутошовиниста.

Ko je doveo ustasu Tita i komuniste?
« Poslednja izmena: 16. Jan 2013, 02:45:17 od WizKing »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1349.2
mob
Nokia krntija
Запад.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12

Pa bravo. ALi izgleda to ne sme da se kaze jer se tereti kao trostruko ubistvo iz nehata.
Izgleda.  Smile


Treba vama jos jedno bombardovanje, nije vam dovoljno da se odlucite...  Smile

Jos se pozivate na razum i interes, a ne vidite da vam 15 % teritorije otimaju ti koji vam daju "pomoc"...  Smile
A jedino sto tu nasu teritoriju (i sve sto ide uz nju) bas ti zli rusi ne daju da prodje kao nezavisna... Mora da imaju neki interes...  Smile

"Rusofil", a?  Smile

Nigde nisam rekao da su mi Ameri nesto posebno dobri, ali alas, ovde cim si spreman da malo kritikujes necije misljenje misle da si deo "suparnickog klana" i da si protiv njih pa ti odmah podele "etiketu" kako si ti nesto i to u onom radikalsko-skupstinskom smislu(zuti, domaci izdajnik, strani placenik i ostalo). Da si malo pazljivije procitao sta sam napisao mesto sto si se brecnuo kao da sam ti u najmanju ruku zabo noz u stomak shvatio bi da sam rekao da u spoljnoj politici nema prijatelja vec samo interesa pa da mi tako ni Ameri ni Rusi nisu nesto prihvatljivi jer mi je svejedno dal ce da prodaju bilo sta Amerima ili Rusima kada ce i jedni i drugi gledati samo svoje dupe i ponasati se isto. Sto rekoh na jednoj drugoj temi, daj da probamo da neke stvari odradimo pametno, pa da napravimo neke investicije kako bi nam bilo bolje, pa makar taj sto investira bio i Marsovac. Busanje u grudi, pominjanje kako nam neko oduzima 15% teritorije(koje smo sami izgubili pogresnom politikom godinama i sada od tog istog busanja u grudi spali na to da se oni koji su to najvise radili kada moraju donositi odluke vezane za istu spadaju na to da im je prihvatljiva i podela te teritorije i samim tim priznavanje dela iste) i ostale patriotske zajebancije nam nece pomoci da uradimo nesto dobro za ovu zemlju. Pomoci ce nam to da shvatimo da smo irelevantni da bi bili ikakav faktor i pomoci ce nam to da cinimo pametne poteze koji ce nam omoguciti da malo stanemo na noge kao zemlja pa i da budemo relevantni i da nam se ne moze desiti ono sto se desavalo zadnjih 20 godina. Svejedno je dal ce da ti dodje Amer ili Rus ako ce se ponasati isto kao nasi tajkuni gde nece ulagati skoro nista i placati radnike budibogzasto. Jedan od svetlijih primera u mojoj opstini je fabrika "Holcim" koju drze Svajcarci. Em su sredili fabriku, em su im i plate dobre za nase uslove i em ulazu kako u deo oko fabrike sto se tice puteva i svega tako i u sam grad u vidu donacija i izgradnje infrastrukture samog grada. Daj da dovedemo u svaki manji grad makar jedan "Holcim" i ljude koji su spremni da uloze(pa makar bili tebi i ostalima mrski Ameri  Smile ) pa da vidis kako privreda polako ide na bolje. Od busanja u grudi i price kako je bolje da zemlju prodamo "braci Rusima" nego "mrskim Amerima" nemamo nista, ali od pametne politike gde cemo gledati da dovedemo nekoga ko je spreman da ulozi u ovu zemlju kako bi svima bilo bolje itekako imamo. A za sada ne videh pozitivan primer da smo nesto prodali Rusima ukljucujuci i taj NIS(gde smo umesto 50-50 izvukli 51-49 za njih i prodali ga po manjoj ceni upravo zbog tog Kosova i njihove podrske toga(toliko o njihovoj "ljubavi" prema nama  Smile ) tako da meni dodje na isto.

A kao sto rekoh, raspitaj se malo o donacijama i ulaganjima u ovu zemlju. Po tome ispada da su nam veci prijatelji Japanci i Kinezi nego Rusi sto samo po sebi govori to da nam i nisu nesto pomogli niti su bilo kako nesto preterano zainteresovani za to.
« Poslednja izmena: 16. Jan 2013, 02:59:28 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1430
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Запад.

 Smile

Zar nije dosao sa rusima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1349.2
mob
Nokia krntija
Па мисим, шта ти очекујеш... нормално да ће комунисти да подрже комунисте. Али питање је дал би Тито дошао на власт и како би данас историја изгледала да Запад није oрганизовао и финансирао 27. март.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung XYZ1004
Citat
Ameri ni Rusi nisu nesto prihvatljivi jer mi je svejedno dal ce da prodaju bilo sta Amerima ili Rusima kada ce i jedni i drugi gledati samo svoje dupe i ponasati se isto.[/b]

Aj izanaliziraj malo nasu istoriju pa mi objasni gde si video da su se zapad i Rusi prema Srbiji ponasali isto?

Naravno, svako gleda svoje interese/dupe, ali onda ti uzmi pa analiziraj kakvi su bili interesi Zapada prema Srbiji kroz istoriju (ne zaboravi da i Nemacka i Austrougarska cine taj zapad  Smile ) , a kakvi Rusije...i kako su ti njihovi interesi, i sporovdjenje istih u delo. uticali na Srbiju i Srbe.,,,i kako je, za ime Boga, to isto?!?!!?!?!?!

Ali ako moze bez nekih predpostavki, nagadjanja, i kako mali Perica zamislja buduca desavanja u svetu, vec izvedi neki stav na osnovu onog sto se desavalo kroz nasu dugotrajnu istoriju.

Citat
A za sada ne videh pozitivan primer da smo nesto prodali Rusima ukljucujuci i taj NIS(gde smo umesto 50-50 izvukli 51-49 za njih i prodali ga po manjoj ceni upravo zbog tog Kosova i njihove podrske toga(toliko o njihovoj "ljubavi" prema nama  Smile ) tako da meni dodje na isto.

NIS je primer najbolje privatizacije u Sribiji i nesto za sta se i Dinkic (a svi znamo njegov stav o privatizaciji NIS-a) hvata kao za glavni adut u povecanju izvoza i investicija u nasu zemlju.
Kupili su OMV u BiH i sad krecu na Rumuniju i Bugarsku uz ogomna ulganja u stvaranju NIS-a kao regionalnog lidera.
Naravno.....nikad nemoj izgubiti iz vida da je NIS godinama poslovao sa GUBITKOM! A da su posle samo jedne godine upravljanja ruskog menadzmenta poslovali sa DOBITKOM, a da se od skora i veliki novac sliva u drzavnu kasu (dok se ranije odlivao) i plus ce da isplate dividende (koje ce istina biti komicne, ali ti mi navedi primer kad je neko isplacivao dividende u zemlji Srbiji?)!

Naravno, sa onih 1% su nas mnogo zajebali, jer smo mogli i dalje mi da vodimo glavnu rec u NIS-u i polsujemo brilijantno kao i do sada sa velikim minusom!

Sve u svemu, zajebali nas Rusi! - Da je bilo ko sa Sartidom i Amrikancima.......Bog dragi, da nas vidi, poslovali bi uspesno kao oni sada u Smederevu  Smile


I da....vazna napomena  Smile  ....Ja glasam da sutra udjemo u NATO, dignemo u vazduh Juzni tok i posaljemo delegaciju u Moskvu koja ce Putinu zvanicno da kaze da je zena, a da Medvedev ima malu pisu! (cak bi i licno to odradio), ako ce to znaciti da cemo moci da zaokruzimo nasu drzavu sa RS i severnim delom KiM i da nas nece vise niko saplitati, podmetati, ponizavati i maltretirati! (ozbiljan sam, nije zajbeancija)
E to bi kolega Orfe bilo nesto slicno onome sto je Pavle prihvatio sa Nemcima 39-te...dakle, jesmo potpisali pakt sa onima koji su nas klali u I svetskom ratu, ali smo dobili debeo benefit za uzvrat!
A trenutno, posle decenijskog lizanja dupeta zapadu i podanickog ponasnaja, mi i dalje nismo dobili nista, niti imaju u planu da nam za nase podanistvo daju bilo sta osim jedne velike kurcine!

I kad sve saberes i oduzmes...Rusi i zapad su isti prema Srbiji, to je vise nego ocigledno  Smile

Hvala lepo i laku noc  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1349.2
mob
Nokia krntija
Ево пре неки дан нам и зли Руси одобрише и кредит за железницу са каматом нижом од тржишне. Очигледно је то урађено да би нас зајебали чим врли Запад то није већ до сад урадио.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Суштина је у следећем... Америка, самим тим НАТО и ЕУ, и даље на Русију гледа као на највећу претњу и непријатеља. Пошто смо ми стари руски пријатељи, Америка нас такође гледа као непријатеља. Зато су помагали усташе, балије и зато сада помажу шиптарима.

Можда нам Русија није била неки савезник, што је опет предмет за расправу, али не само да нас кроз историју никад нису отворено напали, већ и никад у српским сукобима нису подржавали наше непријатеље, поготово не на начин на који то ради Америка и земље ЕУ.

Ко и после свега види Америку као већег пријатеља и савезника од Русије, тај је једноставно аутошовиниста.

Slazem se. Samo bih dodala da nisam sigurna da se Rusija ne identicno ponasala da je na mestu Amerike ili da mi kojim slucajem promenimo nasu spoljnu politiku. A trenutnaa politika nam je "nit' smrdimo, nit' mirisemo".
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 857
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:32:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.