Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Maj 2024, 20:32:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Podmornicom za dva sata do Amerike  (Pročitano 3095 puta)
08. Mar 2015, 21:58:35
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Sony xperia
Podmornicom za dva sata do Amerike

Podmornicom od Kine do SAD za dva sata? Zvuči neverovatno, ali kineska mornarica razvija upravo ovakav tip plovila

Podmornicom od Kine do SAD za dva sata? Zvuči neverovatno, ali kineska mornarica razvija upravo ovakav tip plovila. Ipak, ono što zaista uliva strah u kosti Zapadu je mogućnost razvoje tehnologije koja je potrebna da bi se ovakvo plovilo napravilo, a prema pisanju kineskih medija, ova super-brza tehnologija se već razvija na Institutu za tehnologiju u Harbinu!

Uz pomoć ove tehnologije podvodna plovila ili torpeda trebala bi da mogu da dostignu brzinu zvuka, odnosno da plove brzinom od 3.600 milja na sat!

Ideja, ma koliko izgledala naučnofantastični, ipak, nije nova i zasniva se na starom sovjetskom projektu super kavitacije. Naime, ideja je da podmornica ili drugi ploveći objekat stvori neku vrstu vazdušnog mehura oko svoga tela koji bi mu omogućio da izbegne suviše trenja i otpora tokom putovanja.

Profesor Li Fengčen sa Intituta za tehnologiju kaže da je ideja da kada brod udari u vodu poprska površinu objekta specijalnom tečnošću, poput tečne membrane, koja će omogućiti brodu da stigne u super kavitaciono stanje i generiše vazdušni mehur.

Prema rečima profesora Lija, njihov metod se razlikuje od bilo kog drugog pristupa, poput vektor pogona, i sl.

Koristeći ovu tehnologiju i metod mogli bi, u teoriji da Tihi okean pređemo za manje od jednog sata.

Ipak, prema rečima profesora Lija još uvek postoje značajne prepreke koje moraju da se prevaziđu, poput dovoljno jakog motora i kontole upravljanja, ali sve to još uvek nosi oznaku vojne tajne.

Super kavitacija može da se koristi i za razvoj drugog oružja, a sličnim projektima rade SAD, Rusija, Nemačka i Iran.

Osim u vojne svrhe ova tehnologija bi mogla da se koriti i u civilne svrhe.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
SonyEricsson k750i
cuo sam davno za ovo i gledao sam simulaciju kako bi to trebalo da izgleda...

a bile su i probe sa rotacionim vrhom objekta koji stvara mehur i kako brzina raste mehur obajija ceo objekat...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3958
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0

Sa Kinezima nema sale.  Smile Odavno sam cuo za ovako nesto, sad je samo pitanje vremena da projekat zazivi.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
A sta ce biti sa ribama i ostalim zivuljkama koje bud na putu tog plovila. Kakav ce biti rezultat sudara? Ili ce sve zivuljke skliznuti niz taj mehur? Ako plovilo bude islo brzinom zvuka, tu bi moglo da dodje do zapetljancije! Ovako nesto me odmah podseti na one silne insekte sto ih poubijam  sofersajbom na nekom duzem putovanju. A dok sam imao Reno4 to je bio pokolj  Smile
Ne, stvarno , sta ako takvo plovilo naleti na plavog ili grbavog kita, ili gomile onih dubinskih riba, od kojih neke i nisu bas male  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Китови ће им увале киту  Smile

“When I saw it, I just about shit my pants,” said SO2(SEAL) Jason Bingham. “It was a whale, and he had a fucking erection. He was headed straight for the ass-end of the sub.”

http://www.duffelblog.com/2012/06/navy-submarine-avoids-tragedy-whale-rape-off-virginia-coast/

IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Taj tekst je neko zezanje, kao neki "duhovit" kutak za podmornicera.. ok,  Smile

Ali postoji ozbiljno pitanje sudaranja, kada nesto veliko kao podmornica juri brzinom zvuka (pa i mnogo manjom) kroz more.  Smile
« Poslednja izmena: 09. Mar 2015, 22:16:51 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Шта се може десити кад нешто тресне од металну конзерву од неколико хиљада тона?  Smile Сонар помаже, видиш шта је испред тебе, а кад нам Кинези дају супер брза пловила, онда ћемо видјети шта даље.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Podicice ograde, kao pored autoputa i resen problem (samo da im ne rade ovi nasi iz Puteva Srbije, ovaj iz Srbija rupa).... Malo sale nije na odmet, ali cela ova prica meni deluje totalno neostvarivo zbog mnogo faktora koji tu nisu uzeti u obzir, jedino pod uslovom da naprave nekog super autopilotas  koi ce prpreke izbegavati u mikrosekundama....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Шта се може десити кад нешто тресне од металну конзерву од неколико хиљада тона?  Smile Сонар помаже, видиш шта је испред тебе, а кад нам Кинези дају супер брза пловила, онда ћемо видјети шта даље.  Smile

Ma grdosiji od podmornice nece nista biti, ali ipak gomle sudara mogu imati uticaj vremenom; a s druge strane surovo je; pobice bez veze gomilu zivotinja i ko zna sta sve jos izazvati. Pa ti sonari vec sada prave haos sa delfinima i kitovima...  Ne znam, mator sam ja vec za sve ovo. Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 10. Mar 2015, 12:47:57 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
I-mate il` nemate
 Smile


Kod Kineza nema " Trte mrte" ,  ni kada su u pitanju stanovnici mora i okeana .
Oni to sve " fik - fik" i gotovo ...
Kinezi su to !  Smile
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Maj 2024, 20:32:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.