Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Podmornici na prvoj probi curila voda na šavovima  (Pročitano 4078 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Pogrešna odluka nadležnih u slučaju potonuća podmornice Kursk, se odnosila na to da nisu odmah prihvatili međunarodnu pomoć, kako bi se spasili preživeli članovi posade. Odugovlačenje sa prihvatanjem pomoći i nedostatak opreme u ruskoj mornarici, platili su na kraju svojim životima članovi posade koji su preživeli ekspoloziju.

Zvaničan uzrok eksplozije na Kursku je curenje torpednog goriva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Evo jedan dobar članak o ovome što se desilo (na engleskom): Link
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 926
Zastava Vanuatu, međ' šljivama
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Nokia 3720c
Ne razumem se previse, ali da li bi neko mogao da mi objasni, kakav je to protivpozarni aparat, ili sistem uopste, koji prilikom gasenja pozara dovodi do gusenja ljudi? Mislim, kome ga onda gasi? Koja je svrha gasenja pozara na podmornici, tako sto ce se sva posada pogusiti? Efekat je isti, kao i da nije ugasen pozar.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2008, 23:20:21 od Gibanichar »
IP sačuvana
social share
Mene sve rane moga roda bole,
I moja duša s njim pati i grca.


Neću da budem Švabo, u životu i u kinu

Naše će sjene hodati po Beču, lutati po dvoru, plašeći gospodu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
pishe ti lepo da za velike pozare koriste freon koji se vezuje sa kiseonikom - a u takvoj atmosferi ne moze da se dishe  Smile ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 926
Zastava Vanuatu, međ' šljivama
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Nokia 3720c
pishe ti lepo da za velike pozare koriste freon koji se vezuje sa kiseonikom - a u takvoj atmosferi ne moze da se dishe  Smile ...

Nisam citao dati link.
IP sačuvana
social share
Mene sve rane moga roda bole,
I moja duša s njim pati i grca.


Neću da budem Švabo, u životu i u kinu

Naše će sjene hodati po Beču, lutati po dvoru, plašeći gospodu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Mornar izazvao nesreću na podmornici
Autor: Tanjug | 13.11.2008. - 09:44


Ruske vlasti otkrile su mornara koji je greškom 8. novembra aktivirao sistem za gašenje požara na ruskoj nuklearnoj podmornici u Japanskom moru, što je dovelo do smrti 20 osoba, najtežoj nesreći te vrste od potonuća atomske podmornice Kursk pre osam godina.

"Istraga je otkrila osobu koja je slučajno i bez ikakvog razloga uključila protivpožarni sistem na podmornici tokom pomorskih vežbi, što je dovelo do pogibije 20 ljudi i povređivanja 21 osobe", izjavio je portparol komiteta za istrage državnog tužioca Vladimir Markin.
 

"Reč je o mornaru iz ekipe. On je već dao izjavu", rekao je Markin i dodao da se istraga nastavlja, prenela je ruska agencija Itar tas.
U trenutku nesreće na brodu se nalazilo 208 ljudi, od kojih 81 vojno lice, a među žrtvama je i 17 civila.
Komitet koji je vodio istragu o tom slučaju ranije je izneo da su prve forenzičke analize pokazale da su ljudi umrli zbog udisanja otrovnog gasa freona koji je icureo pošto je slučajno aktiviran protivpožarni sistem na podmornici.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
O Majko Bozja! Pa sta mu bi? E svasta, svasta, nemam reci... slucajno ukljucio ne zna ni on zasto Smile Smile Smile
Isuse  i Marijo i Paraskevo Bogorodice.... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Показало се често да је стара СССР технологија поузданија од нове. Кад год су нешто унапређивали, често у изнудици по систему "штап и канап" јер се стари уређаји не производе из разлога што је пропала фабрика или је остала у Украјини, деси се нека хаварија. Нема везе да ли се ради о подморници, свемирском броду или слично.

Нови уређаји не пролазе ригорозну контролу а ни корисници нису навикли на њу. Шта ће тек бити када крену да унапређују нуклеарне ракете и командне центре.... биће - чему служи ово мало црвено дугме, чек да пробам и онда БАМ !!!!! - Трећи светски рат.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18

E sad ovo je vec pljuvanje po Rusiji sta neki pisu,pa da je sve tako i da su tolko nesposobni kao sto neki predstavljaju havarije bi se desavale na svakih par sati. Smile
Jednostavno ljudski faktor je zakazao sto je nesto sasvim prirodno i sto se desava sirom sveta i Rusija nije tu nikakav crni izuzetak.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.