Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 29 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: /\/\/\/\/ pocni od kraja pocni od pocetka/\/\/\/\/\/\/\  (Pročitano 25953 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia N70
Plasim se na umrem ne ostvaren a ti ?Smiley
Ko je to rekao slazem se sa njim !

A cega bi se drugog plasio da me ne proburazi metak ?Da osetim bol citavih 5 stotinki ?
Plasim se sta ce biti samnom posle smrti !Ako nema nicega, nemam cega da se bojim, ali cak nije ni u tome poenta..Umrecu a nisam bio covek kakav sam znao da mogu da budem.

Ptice su zelele da vide sta ima gore...i sta su videle ?Da su gladne i da moraju pre ili kasnije da se spuste dole.Ja sam deo planete.Pa logici stvari i planeta je deo mene.Ako pricamo o egu on sam se namece.Planeta je ziva ja sam dokaz! Ne verujes mi? Ustini se, eto ti dokaz.Ako sam ja planeta i ti si planeta mi smo ista stvar.Na njoj se nalazis ti na njoj se nalazim ja na njoj zivis.Raduj se sto ovo znas.Planeta je ziva a mi smo dokaz.U kosmosu postoji zivot a mi smo dokaz.A sta je zivot ?Skup atoma ?Energija ?Dusa ?Ja znam sta sam... ja sam veter koji duva da bi devojkama kvario kosu, ja sam muzika koja se cuje jer bez nje bih bio gluv....ja sam sve kao i ti, ja sam nista trenutak u vremenu.Ne plasi me smrt, mnogi su umrli pre mene.Ne plasi me pakao u kome je svaki dan zurka i gde me peku vatrom i gde me je golog sramota.Plasi me samo pustinja gde nema zivota

A da li znas nekoga ko je umro ostvaren ? To bi znacilo da je svako zeleo da umre, znacilo bi da je svako ko je bio u toj mogucnosti rekao "Evo sada sam sve ostvario i hocu da umrem . "
covek moze da se plasi samo onoga sto zna, a ne zna sta je posle smrti, tako da ne postoji sansa da se
toga plasi. Ti si jednostavno neko ko se plasi smrti, ali to nece sebi da prizna.
Ti da si mogao da budes nesto sto nisi ti bi to bio, a ne bi bio to sto jesi.
Ptice nisu zelele da vide sta je gore, posto su one nastale od riba koje su gledale sta je u vodi i to je kreacija
a ne volja riba.
Kakve veze ima ova planeta sa egom ? Ego je rec i covek je jedina zivotna forma koja ima ego, posto je jedina zivotna forma koja ima rec pored toga sto ima instikte i nagone, koji su sve sto imaju ostale zivotne forme koje nemaju rec.
Zivot ili dusa je osecaj prisutnosti zive materije koji je odvaja od mrtve. To si ti, a ne vetar i zvuk.
Znaci koliko sam shvatio, priroda i covek su dve razlicite stvari ?:)Covek nije zvezda ?:)A zivi na njoj i hoda ?Jos ne shvatam ?Sta ga odvaja od planete iz koje je sazdan ?To sto moze da trci i skoca ili da nije to sto mi zovemo mozda ?Osecaj da smo posebni mozda:)
"Zivot ili dusa je osecaj pristutnosti zive materije koja je odvaja od mrtve ?"
Ova recenica mi ni je bas jasna.Ciji osecaj ?Sta je zivot ?Ko tu koga oseca i sta je ziva materija a sta mrtva, ako bih mogao to da mi pojasnis na nivou atoma bio bih ti zahvalan...rece moj ego sto se tice toga, znaci atomi u kamenu nisu zivi a atomi u nama su zivi , ne razumem u cemu je razlika ?
Kako atom ozivljuje ...da nije neka inteligentna energija mozda ?
Plasim se da umrem zasto se ne bih plasio...evo cak me nije strah i da to javno priznam ako je u tome neka caka...ali mene interesuju odgovori a ne hrabrost...mozda hrabrost i nije dobra, tacnije mozda smo svi robovi nasih, tela kada kazem mi mislim na ono sto ti zoves dusa a ja energija sacinjena od atoma...
Pre svega, sta god ja ovde pisao a ti citao mi smo zapravo ista stvar na kraju krajeva koja se odvija svojim tokom a na to ne mozemo da uticemo ni ti ni ja Smiley))Mi smo kao vetar koji duva zasto se prirodi hoce jel mozes da zaustavis vetar ?
Zamisli kao da je planeta kao jedan lonac u kome se krcka sve i svasta i onda grasak iz tog lonca kaze|:
"Ja se ovde samo kupam Smiley(kao sto ti ne priznajes jedinstvo tebe i planete)i kaze ljudi sta vi radite ovde ja sam ovde na odmoru inace nisam odavle :)A onda luk koji se takodje krcka u istom loncu kaze "ma sta ti je sada ce da provris a ja necu jer ja nisam deo tebe, dok voda kljuca spanac kaze znao sam da ce se ovo desiti a keleraba kaze predvidjam jos toplije vreme i tako svako kenja neku svoju politiku a svi se krckaju se u istom loncu i oni su deo njega..onaj pasulj koji cuti jedini zna da je cela njihova sudbina u rukama kuvara a gospodin kuvar je mozda bog a mozda je i on samo covek na planeti koja je ziva i koja je deo njega:)
Tako da zakljucak je jasan sta god mi ovde pricali ceka nas isto vreme, nadam se ne pretoplo rece jedan deo tebe ili mene ne znam da li smo u istom loncu pa zbog toga pitam Smiley ti bi bese voleo da nas sve jednog dana sunce sprzi cini mi se a ...ne nece nas to ce samo planetu :)ja i ti nismo odavde Smiley
« Poslednja izmena: 26. Avg 2009, 01:29:14 od Downloader »
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Plasim se da umrem zasto se ne bih plasio...evo cak me nije strah i da to javno priznam ako je u tome neka caka...ali mene interesuju odgovori a ne hrabrost...mozda hrabrost i nije dobra, tacnije mozda smo svi robovi nasih, tela kada kazem mi mislim na ono sto ti zoves dusa a ja energija sacinjena od atoma...


Meni se cini da je strah od smrti kod ljudi samo podvrsta jedne vece grupe strahova od nepoznatog. U "nezivoj" materiji manifestacija te pojave je nama poznata kao inercija.
Zakon o inerciji (I Njutnov zakon) glasi:

"Telo ostaje u stanju mirovanja ili se kreće konstantnom brzinom ako na njega ne deluje nijedna sila, odnosno je rezultantna suma svih sila na telo takva da se sile potiru."

p.s. Pokusaj da koristis formatiranje teksta. Slobodno napravi prored tu i tamo. Nista ne kosta a puno vredi  Smile
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
"Telo ostaje u stanju mirovanja ili se kreće konstantnom brzinom ako na njega ne deluje nijedna sila, odnosno je rezultantna suma svih sila na telo takva da se sile potiru."

           Na osnovo predhodnog teksta ja sam tvoju poruku shvatio ovako....Zivot je ono izmedju zadovljstva i straha.Naravno da se covek plasi nepoznatog,znaci zakljucili smo da covek ustvari plasi smrti jer je to za njega ne poznata stvar.Tacnije nismo otrkrili nista novo ili sto vec nismo znali.
     Znaci covek kada "Upoznaje nove stvari",pocinje od straha, a posle straha sledi zadovljstvo.To me malo podseca na bandzi jamping...Prvo se sledis od straha na onoj visini zatim pobedis strah skocis i dozivis zadovoljstvo na koje se neki posle navuku.Ali ovde ako izuzmemo telo( ne znam da li si primetio mi samo pricamo o emocijama).Sta je onda Raj ?:)Sigurno nije soljica u tegli meda:)Ahahahahah.A pakao ?
           Vise ne brinem sta me ceka kada umrem, da li nista ili sve iz pocetka.Vise me brine, da li ja imam neku obavezu na ovoj planeti dok znam da sam ziv,i ako mogu sada drsko da kazem da ste svi vi ovde na formu samo proizvod moje maste i niko nije ustanju da mi dokaze da gresim !Onaj ko mi kaze ej ja nisam deo tvoje maste ja sam ja i ja sam stvaran, stvorice novi univerzum.
            Koja je moja misija i sta bi ja trebalo da radim?Da citam bibljiju ili da verujem samo sebi.Ako ima neko odgovor na to pitanje bio ih mu puno zahvalan.E da i molim vas preskocite odgovore tipa "zena, deca, posao" posto ih znam napamet i nisu odgovor na postavljeno pitanje, hvala na razumevanju.
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 29 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.