Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:05:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pocinje proizvodnja "Bumbara"  (Pročitano 25746 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Citat
on bio spreman za proizvodnju josh 1998

Tek nedavno su otklonjeni problemi koje je Bumbar imao, @aleksa je to i napomenuo. Ispostavilo se, valjda, (po nekim natpisima) da je problem bio softverski. A zanimljivo je da su sve vrlo brzo sredili cim su dobili kameru za brzo snimanje kojom su snimali citav let i detaljno analizirali.

nije postojao nikakav problem kad su odrzavana probna gadjanja 1998. uostalom teshko da softverski problem moze da se uochi pomocu kamere za brzo snimanje  Smile Smile . moguce je da je problem nastao prilikom pokushaja da se zamene odredjeni delovi (prelazak sa metala na kompozitne materijale) radi smanjenja tezine .
Проблеми јесу постојали, директан извор имам са Машинског факултета у Београду, и могу ти рећи да тај извор ни мало није наклоњен актуелној политици... Дакле немам разлога да сумњам...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10

Mikrokabl se proizvodi u Jagodini i za Bumbar je razvijen nov jaci mikrokabl zbog vecih sila pri letu rakete...

jesi li ti siguran da ta fabrika (kablovi) josh uvek radi ?  Smile znam da je bila neka privatizacija , da je mnogo ljudi otpushteno ....



Што се тиче електронике, не слажем се, па нису то услови који владају у космосу, ни софтвер није проблем. Уз одговарајуће знање пуно се може постићи са комерцијалним компонентама, у сваком случају много више него раније. Али потребно је знање.

neki minimalni uslovi za vojnu elektroniku su -30 do +50 celzijusa (napominjem da recimo u iraku temperatura ide chesto preko 50 ,a u rusiji ispod -30 ) . probaj da koristish komercijalne aparate na tim temperaturama (bolje nemoj  Smile )


Проблеми јесу постојали, директан извор имам са Машинског факултета у Београду, и могу ти рећи да тај извор ни мало није наклоњен актуелној политици... Дакле немам разлога да сумњам...

pa shta kaze izvor , koji je bio problem ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8154
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Samsung 
I kada ce poceti proizvodnja ovog cuda???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
...napominjem da recimo u iraku temperatura ide chesto preko 50 ...

Tacno! U letnjim mesecima na jugu i jugoistoku Iraka zna biti dobrano vruce. Licno overio 55 stepeni celzijusa 1979 u okolini El Nasirije (Al Nasiriyah, tacnije na rusevinama starog sumerskog grada Ur-a). Verujem da je i elektronici sihgurno neprijatno u takvom paklu. Inace, kazu tamosnji stanovnici, da zna da ode i do 57! Smile
« Poslednja izmena: 13. Okt 2010, 00:03:36 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10

jesi li ti siguran da ta fabrika (kablovi) josh uvek radi ?  Smile znam da je bila neka privatizacija , da je mnogo ljudi otpushteno ....


FKS je jedan od najvecih izvoznika u Srbiji a da li je privatizovana to ne znam ali znam da oni proizvode sve konektore za vojne uredjaje, mikrokablove i opticke kablove kao i antene za radio uredjaje!
« Poslednja izmena: 12. Okt 2010, 23:21:41 od MilivojeX »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10

FKS je jedan od najvecih izvoznika u Srbiji a da li je privatizovana to ne znam ali znam da oni proizvode sve konektore za vojne uredjaje, mikrokablove i opticke kablove kao i antene za radio uredjaje!

mozda su proizvodili nekad . sad je to privatizovano ,a na njihovom sajtu ne vidim nigde da se pominju optichki kablovi , kao ni metalni kablovi manjeg dijametra koji su potrebni za ovu namenu :

Basic production in the Joint Stock Company FKS-Power Cables consists of the following group of products:

    * steel wire rods, diameters of 6, 8, 10 and 12 mm, for construction works
    * copper wire rods diameters of 6, 8, 10 and 12 mm used for processing and electromechanical purposes
    * stranded soft, semi-soft and hard drawn copper wires and conductors, sizes up to 1000 mm2
    * stranded aluminium conductors sizes up to 1500 mm2
    * aluminium conductors steel reinforced (ACSR) for overhead lines, sizes up to 1000 mm2
    * power cables insulated with oil or non-draining compound impregnated paper, voltage up to 35 kV and cables for electric filters, voltage up to 100 kV
    * PVC insulated power cables and conductors, rated voltage up to 11 kV
    * XLPE power cables, rates voltage up to 220 kV where triplex extrusion on the vertical or inclined line with the cross-linking in the nitrogen atmosphere is applied
    * Power cables with the natural or synthetic rubber based insulation, rated voltage up to 35 kV


http://www.fks.co.rs/fkse/maticna/index.htm
http://www.fks.co.rs/fkse/energet.htm
http://www.fks.co.rs/fkse/proizvod.htm
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10

dobro , moja greshka  Smile . medjutim , koliko vidim nijedan od ovih kablova nije pogodan za primenu koja se trazi (mala poduzna masa , velika izdzljivost )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
bf_109_g_6

Pre dvadeset godina sam bio u toj fabrici na praksi, znam da sam odusevljeno gledao nove japanske masine kako proizvode opticke kablove koji su tada bili nesto sasvim novo u svetu prenosa podataka. Za Bumbar se koristi bakarni mikrokabl za koji je na stranicama VTI-ja receno da je novorazvijen upravo za njegove potrebe, nema razloga da mi razvijamo novi kabl a da ga proizvodi neka strana firma... Znaci FKS rules!

Za Alas se koristi opticki kabl e sad ne znam ko njega proizvodi i da li FKS ima u katalogu opticki mikrokabl.

A evo i konektora za vojnu primenu:
http://www.fks.co.rs/fkse/elmos/konektor/12/index.htm
http://www.fks.co.rs/fkse/elmos/konektor/32/index.htm
http://www.fks.co.rs/fkse/elmos/konektor/14/index.htm
http://www.fks.co.rs/fkse/elmos/konektor/55/index.htm
http://www.fks.co.rs/fkse/elmos/konektor/15/index.htm

Pozz
« Poslednja izmena: 14. Okt 2010, 17:51:24 od MilivojeX »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10


Pre dvadeset godina sam bio u toj fabrici na praksi, znam da sam odusevljeno gledao nove japanske masine kako proizvode opticke kablove koji su tada bili nesto sasvim novo u svetu prenosa podataka.

verujem ja tebi za pre 20 godina  Smile , ali od tada su nam se dogodili sloba , djindjic , tadic i ostala bagra ... tako da je pitanje shta je od toga ostalo  Smile

Citat
Za Bumbar se koristi bakarni mikrokabl za koji je na stranicama VTI-ja receno da je novorazvijen upravo za njegove potrebe, nema razloga da mi razvijamo novi kabl a da ga proizvodi neka strana firma...

 VTI u poslednje vreme daje prilichno propagandistichka saopshtenja . shta su sve oni najavljivali pa od  toga ispade nishta ili vrlo malo ...  osim toga , moguc je da je kabl razvijen ali to ne znachi da ima gde da se proizvede u nashoj zemlji (isti primer kao ona cevka za noru ) .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:05:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.