Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Počelo snimanje serije "Pridji bliže"  (Pročitano 24621 puta)
29. Okt 2009, 23:41:51
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Počelo snimanje serije "Pridji bliže"


Danas je u Valjevu pala prva klapa tinejdžerske serije „Pridji bliže“, koja će biti emitovana kroz 16 epizoda, a glavni lik je gimnazijalka Beba, čiji su život i odrastanje tipični za mladu generaciju. Reditelj Petar Stanojlović kaže da je serija „Pridji bliže“ vrlo specifična, tretira temu ljubavi, odrastanja, sazrevanja, mišljenja, ali i razumevanja okoline. U Valjevskoj gimnaziji snimljena je prva epizoda serije „Pridji bliže“. Pored mladih, ponajpre beogradskih gimnazijalaca, igra i iskusna glumačka ekipa u kojoj su Nebojša Dugalić, Ivana Mihić, Gorica Popović, Mićko Ljubičić i Kristina Radenković.


Izvor : http://www.patak.co.rs/sh/1557/10/?tpid=4
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Tel.Me Your.Number
Radio-televizija Srbije će od 21. februara na Prvom programu emitovati tinejdžersku seriju "Priđi bliže". Serija realizovana prema modelu "edukacija kroz zabavu" i ima 16 epizoda.



Od nedelje 21. februara, na Prvom programu RTS-a u 17.30 časova počinje emitovanje tinejdžerske igrane serije "Priđi bliže".

Serija je realizovana uz podršku Ministarstva rada i socijalne politike, Programa Ujedinjenih nacija za razvoj i finansijsku pomoć Evropske komisije.

Potraga za identitetom glavne šesnaestogodišnje junakinje, Bebe, okosnica je svih dešavanja u seriji "Priđi bliže", a serija je specifična i po tome što je po prvi put rađena po primenjenoj metodologiji - edukacija kroz zabavu.

U centru priče nalazi se Beba koja živi sa roditeljima u Beogradu i proživljava slatke muke odrastanja. Njeno viđenje sveta je mladalački ironično i prožeto pop-kulturnim referencama - od muzike, knjiga i mode - do "Fejsbuka".

Urednik serije Tamara Vešković kaže da je cilj serije "Priđi bliže" podizanje nivoa svesti i znanja. "Edukativni sadržaji su suptilno utkani u seriji, a glavni akteri serije su tinejdžeri", rekla je Veškovićeva na koferenciji za novinare u Galeriji RTS-a.

Ekipa koja je radila na seriji je brojna, a mladim ljudima smo ostavrili san da zaigraju u igranoj seriji na televiziji, dodala je urednica serije.

Serija jeste priča o ljubavi. Prvenstveno, priča o ljubavi među ljudima, o međuljudskim odnosima i problemima u međuljudskim odnosima. Tinejdžerska grupacija, koja je ovde uzeta kao centar pažnje je zapravo samo jedna metafora opšteg društvenog konteksta.

Na kastingu 500 srednjoškolaca

Na kastingu za seriju prijavilo se 500 srednjoškolaca. U saradnji sa psiholozima, autornjska ekipa je došla do saznanja o tome kako mladi danas razmišljaju, kako žive, šta vole, šta očekuju, čemu se nadaju i kakav odnos imaju prema diskriminaciji.

Za seriju ulogu je dobilo njih tridesetoro tinejdžera, koji zajeno gume sa  iskusnim Nebojšom Dugalićem, Goricom Popović, Dragomirom Ljubičićem, Ivanom Mihić i Živkom Mirićem.

Bebina majka, Ljubica Protić, čiji lik glumi Ivana Mihić kaže da joj je mnogo drago što glumi u ovoj seriji, i da do sada nije igrala ulogu majke šesnaestogodišnjakinje.

"Reditelj ove serije Petar Stanojlović je izuzetana, talentovana osoba i od krucijalnog značaja je za ovu seriju", rekla je Mihićeva.

A njen suprug u seriji Moma Protić, glumac Dragoljub Ljubičić Mićko kaže da je za njega ova uloga bila pravi izazov, baš zato što je ovog puta pozvan da glumi običnog čoveka sa običnim životom, suočen sa svakodnevnim životnijm problemima

Prave vrednosti

Reditelj serije Petar Stanojlović na koferenciji za novinare zahvalio se svojoj gimnaziji, svojim drugovima, obema razrednim starešinama i direktoru Trinaeste beogradske gimnazije.

"Iz cele serije, osim glumaca, najbitniji je moj subjektivni osećaj da se vratim u mladost. I mladi ljudi iz serije su mi pomogli da se vratim u svet koji možda nisam proživeo, a trebao sam", rekao je Stanojlović.

Reditelj serije kaže da se serija bori za prave vrednosti, i u seriji nećete čuti nijednu psovku.

Glavni i odgovorni urednik Kulturno-obrazovanog programa Božidar Nikolić kaže da ova mladost ima posebnu energiju. "Radio sam kao profesor u gimnaziji, imam tri ćerke koje su tinejdžerke i prepoznao sam se u ovoj seriji", rekao je Nikolić.

Nikolić je rekao da se nada da će ova serija biti gledana i da želi da ovo bude početak nečeg novog i ohrabrujućeg.

Glavni lik u seriji tinejdžerka Beba, gimnazijalka Jovana Andrić kaže da razlika između nje i njenog lika je ta što su obe bebe, "samo što sam ja prohodala".

Izvor: RTS

Obrišite iz naslova "Počelo snimanje serije" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Samsung 
ovo je neka teska glupost, vidim ja
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Jos jedno sranje u kome tvrde da prikazuju istinske probleme mladih, a zapravo prikazuju onako kako oni to zamisljaju da jeste...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
  Sad kad sam video sponzore neke su mi stvari malo jasnije.Pored vaspitnog projekta Nacionalna klasa 2 dobismo i edukativno vaspitni projekat.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ovo,ono sve je satro urbano.Malo su preterali sa tim akcentovanjem i sa prevelikim kliseima(mnogo podsecaju na "Neki novi klinci").Znam da oni koji odu na fax ili u skolu u Beograd iz unutrasnjosti govore tako ali ja sam upoznao ljude koji zive u Beogradu duze vreme i uopste nemaju ni "u" od tog "urbanog" govora u "fensi" serijama

Serija i nije toliko losa(makar je pomak od Pavicevih "komedija situacije").Valjda pokusavaju da naprave nasu verziju "Nestasnih godina".Videcemo kako ce im to ispasti
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Koliko je ova serija daleko od realnosti... ovo je neki nas pokusao da ljudima koji ovde zive proda americki nacin tinejdz zivota i funkcionisanja srednjih skola  Smile

I mi placanjem pretplate nekon nekreativnom majmunu platismo ovaj "rad". Bem im mater lopovsku... a ovo karikiranje i akcenta i ponasanja je daleko od realnosti... jesu danas deca veci debili nego ikada ranije, ali ipam moram da im stanem u odbranu... ovoliki retardi nisu.

A gluma ovih "talentovanih" klinaca sto ih odabrase -  Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Apple iPhone 7 Plus
Dve reci: Jako lose.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
odlicna serija.......a ko nevoli neka ne gleda.......pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.342.2
mob
Tel.Me Your.Number
Meni se ne sviđa al' je gledam. Sve je izveštačeno... može se naslutiti i kakva će poslednja epizoda biti. Ova serija je neko teško sranje sponzorisano od EU da bi nama vandalima objasnila šta je to diskriminacija. Imaju me(n)talku, seljanku, štrebere, slepca, fuksare, fale im samo cigani.
E al najače je ovaj lik što drži kafić... kao jure ga kladioničari za pare, a takve kladionice postoje samo u zemljama gde je zabranjeno kockanje.
Onaj klinac se lepo izvata sa plavušom. Kao svira gitaru i onda bez reči ustanu i počnu da se ljube Smile
« Poslednja izmena: 15. Mar 2010, 00:20:43 od LaserXP »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.