Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pobedite strah od letenja  (Pročitano 1957 puta)
19. Jun 2005, 08:33:47
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pobedite strah od letenja

1. Da li svi ljudi na isti način doživljavaju strah od letenja?
- Strah nema uvek isti intenzitet. Kod nekoga je jači, kod nekoga slabiji.

2. Kako se manifestuje strah od letenja?
- Organizam reaguje tako što srce počne da lupa, usta se suše, otežano se diše, javljaju se grčevi mišića, agresivnost.

3. Da li strah od letenja može da se pobedi sa nekoliko čašica alkoholnog pića?
- Praktikujte tehnike opuštanja i disanja tri nedelje pred put i primenite ih u avionu. Ako mislite da će vas alkohol opustiti, ne uzdržavajte se.

4. Da li strah od letenja može da se pobedi ili je bolje zauvek se odreći putovanja avionom?
- Terapije mogu da pomognu u prevazilaženju straha. Oko 90 odsto pacijenata koji pate od ove fobije može se izlečiti. Dakle, ne odustajte i ne stidite se da posetite terapeuta.

Iako stručnjaci širom sveta tvrde da je putovanje avionom možda najbezbednije, i dalje ima mnogo ljudi koji se boje letenja. Psiholozi tvrde da su uzroci ove pojave višestruki i da se strah lako prenosi na druge osobe u neposrednoj blizini. Roditelji će lako preneti strah na decu, iako studije pokazuju da je procenat dece mlađe od sedam godina koja se plaše letenja neznatan.

Ova fobija može da utiče na kvalitet života. Na primer, osoba koja dobije ponudu za posao koji podrazumeva mnogo putovanja može isti da odbije i tako oduzima sebi šansu za napretkom i boljim životom. Da ne pričamo o odmoru u udaljene zemlje ili o uticaju na partnera koji je strahom od letenja i sam limitiran.

Jedino rešenje je da se suočite sa strahom! Pokušajte da spoznate zašto se plašite, a najvažnije je da strah kontrolišete. Evo nekoliko pitanja i odgovora koji bi mogli da vam pomognu.
Priredila I. Stojanov
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Ja obozavam da letim meni to strava. Mislim da bi mogao po celi dan da budem u avionu, da letim.


Strava je to.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.