Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:55:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pobedite iracionalne strahove  (Pročitano 19712 puta)
14. Sep 2010, 17:47:31
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.55
mob
Apple iPhone SE 2020
Pobedite iracionalne strahove

CDC/JS    | 14. 09. 2010. - 00:02h | Foto: Shutterstock    | Komentara: 1
Užasavate se zatvorenog prostora, paukova ili pasa? Po desetak puta proveravate da li ste isključili šporet ili peglu? Perete ruke svaki čas?


Strahovi koji se pretvaraju u fobije ili opsesivno ponašanje mogu da nam zagorčaju život i ugroze odnose s drugim ljudima. Imaju mnogobrojne uzroke, ali osobe koje od njih pate nisu u stanju da sagledaju pravi razlog svog ponašanja.

Ovih 10 saveta pomoći će vam da prevaziđete problem:

1Setite se da je ovakvo ponašanje pravo pravcato zvono na uzbunu i da se ne sme potcenjivati. Ono odražava osećaj da vas neka situacija tišti ili ugrožava.
 
2 Analizirajte mehanizam čija ste žrtva: u početku bežanje od nečega ili ponavljanje određene radnje smiruje anksioznost, ali s vremenom uznemirenost postaje sve veća, što nas prisiljava na nova bežanja i na sve opsesivnije ponašanje.
 
3 Prihvatite ideju da nervoza ne može da se pobedi snagom volje. Prvo treba shvatiti razloge koji su je izazvali. U protivnom, problem će postajati sve veći pošto ćete vi biti sve anksiozniji upravo zbog toga što ne uspevate da ga rešite.
 
4 Nemojte da lažete ni sebe ni druge tako što ćete prikrivati svoje fiksacije. Ukoliko to činite, na postojeći problem će se nadovezati novi problemi i izložićete se riziku od opasnih psihosomatskih bolesti.
 
5 Zapitajte se kada se javila vaša manija ili fobija. Pokušajte da ustanovite koji je događaj u prošlosti mogao da izazove takvu reakciju.
 
6 Potrudite da shvatite razvoj svoje nervoze, to jest da ustanovite da li je vaše ponašanje s vremenom postajalo sve gore i analizirajte sve njegove faze.
 
7 Utvrdite da li je neprijatna situacija ili sukob koji je u prošlosti izazvao fiksacije i danas prisutan (u potpunosti ili delimično). Zapitajte se da li ste nedavno prošli kroz stresne situacije koje su još više pogoršale problem.
 
8 Nemojte da osećate krivicu zbog svojih fiksacija. Ako o sebi stvorite negativno mišljenje, to će samo još više uzdrmati vaše samopouzdanje i prouzrokovaće još veće nelagodnosti.
 
9 Izrazite svoje probleme na kreativan način. Recimo, napišite priču o tome što vas tišti. I još nešto: trudite se da održite pozitivan odnos sa drugima tako što ćete često učestvovati u grupnim aktivnostima (upišite se na kurs plesa, glume...).
10. Obratite se lekaru ako ne možete sami da pobedite nervozu. On će vas uputiti kod stručnjaka koji će vas razumeti i pomoći vam da se izborite sa svojim problemom.
 
Opasnost od samoće
Fobije i opsesivno ponašanje otežavaju a ponekad i potpuno onemogućavaju odnose s drugim ljudima. Nije redak slučaj da se ljudi rugaju osobama koje imaju ovakve probleme (kolege se često otvoreno podsmevaju onome ko svaki čas pere ruke). Oni koji pate od fobija i prisilnih radnji često se stide svojih problema, strahuju da će okolina misliti da su smešni ili čak nenormalni i zato im je teško da govore o tome. Zbog svega toga osećaju se usamljeno i neshvaćeno.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Ne dozvolite da vas strahovi kontrolisu, vi kontrolisite njih  Smile

Nego: Obicno iza strahova stoji nesto (kao sto tekst kaze neki dogadjaj), to da li ce se strah prevazici zavisi upravo od osobe i njene psihe. Ako osoba uspe da prevazidje blokadu koju stvara odredjeni strah uspece da ga se oslobodi. E da, ako taj strah pocinje da smeta i odrazava se na zivot osobe obavezno posetiti lekara
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.12
Ja imam ogroman strah od golubova koji se pojavio u najranijem detinjstvu. Probala sam razne metode suzbijanja, ali bezuspešno. Doktor je na kraju predložio dovođenje straha do maksimuma, tako što bih uz nadzor, bila neko vreme sama u prostoriji sa golubovima i prosto kada vidim da sam preživela, kao strah bi nestao. Nisam spremna za tu opciju... Da ne dužim, prave fobije se ne mogu bez stručnjaka otkloniti, a i tada ishod nije zagarantovan. Uz svu dobru i jaku volju, to je prosto refleksna reakcija koja ne može da se iskontorliše. Tekst je ok za neke sitne blokade, ali za prave fobije, bez doktora, ne postoji način da se prevaziđe.
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Verovatno su te  pojeli golubovi u nekoj od prethodnih inkarnacija... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
mob
Tel.Me Your.Number
Kod nas Srba inat može da zameni svaku "tehniku" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Ja se plasim pasa...ali ono nenormalno.
Ima jedna ulica kod mene u kraju..onako bas je duga..I pored jedne kuce se skupljaju 4/5 lutalica.I obicno me ne napadaju..laju iz daljene ali ne krecu na mene.Tad me uhvati panika i gledam preko koje kapije da preskocim ako krenu na mene.. Smile plan mi se sam razvija u glavi  Smile Dok kad idem sa nekim nemam taj strah.
I skoro negde oko 4 izjutra ja se vracam kuci onako polu trezan  Smile i brateeeeeeee krenu na mene 3 komada a ja sam  Smile .. Blaga bi rec bila da sam se usrao i otrznio u sekundi.. Smile
Inace gde sam tu sam..gledam sta da radim..Oni me ono opkolili ..nazad ne mogu,sa leve strane ne mogu..a sa desne je neka ograda dva metra..I ja ono masem nogom pokusavam da ga sutnem u glavu onog najveceg  Smile ..I ne nema sanse da ga pogodim..Promasim ga mater mu jebem da mu jebem..A u medju vremenu mi se iza ledja priblizavaju dva manja ..I ja uzmem okrenem se i iz sve snage sutnem u glavu jednog belog i raspalim sprint pravo niz ulicu.I samo jedan poceo da me juri i da me laje ali i on je odustao posle nekog vremena..


Kako da resim ovaj strah ? Svaki put kad prolazim pored nekog kera..U glavi ohrabrujem samog sebe..Znam da ne smem da se plasim jer psi to osete kad se neko plasi i napadaju ga.. Ali ne vredi  Smile
Pocne strah sam da me obuhvata..i to krene od nogu jebote  Smile i tako se siri .
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Kupis jednog pit-bula (ili bilo kojeg psa koji vazi za malo opasnijeg) i provedes sa njim neko vreme Smiley Ako to ne uspe onda ne znam sta ce  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Ma imao sam ja pse..obicno vucijake ..Ali ja se mojih kerova ne plasim  Smile
Jedino da kupim pit-bula i da ga odvedem kod ove bitange tamo da ih iskida  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Ma to ti je obican strah, to nije opasno. Cim si ti imao psa to ne moze da bude fobija a veruj mi upoznao sam ljude koji se fobicno plase pasa i ne mogu da ih smisle  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Retko ko je potpuno opušten pored nekog većeg kera. I ja uglavnom razgledam okolinu, da vidim da li nešto može da posluži kao motika, za svaki slučaj.
« Poslednja izmena: 15. Sep 2010, 21:58:00 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:55:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.