Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:20:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Po bebu kod Žike iz Štubika  (Pročitano 4844 puta)
09. Jun 2005, 01:57:16
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Po bebu kod Žike iz Štubika

Majka mi je umrla od raka kada je imala četrdeset, sestra u tridesetčetvrtoj, a meni su, sa 22, po celim rukama, izrasli tumori veličine oraha. Otpisan od mnogih, tražio sam pomoć prvo od "pravih" pa na kraju i od "narodnih lekara". I dok su me prvi samo kljukali terapijom, a drugi mi prodavali svašta, mazali me svakakvim mastima bez ikakvog efekta. Tako sam odlučio da sam berem bilje i napravim sebi melem. Svašta sam izmiksovao, počeo da utljavam i jednom dana - vidim čudo. Tumori nestali - počinje priču sedamdesetjednogodišnji Živojin Ilić.

Za izlečenje se tada, pre ravno pedeset godina, brzo pročulo, najpre po Štubiku, njegovom rodnom selu, a zatim je vest pukla mnogo dalje od Timočke Krajine. Od tada je Žika iz Štubika pomogao mnogima da izleče razne bolesti. Uz to, njegovi melemi pomogli su, kaže, da svet ugleda četrdeset i jedna beba.

I pored pola veka iskustva, smatra da još nije otkrio sve čudotvorne moći biljaka i meda. U istraživanje sveta bilja upustio se davno, ne da bi zgrnuo pare već gonjen nevoljom. Lekovito bilje Žika bere na obroncima Miroča. Berba biljaka počinje krajem maja i traje do kosidbe i u to vreme Žiku je moguće naći jedino negde na livadi gde "istražuje teren".

Iako u preparate prosečno smućka više od dvesta različitih biljaka, on sam još nije siguran koja je od njih najvažnija. Nekada je za dobar melem potrebno i šest meseci rada.

- Nikada nisam davao lažnu nadu pacijentima kojima nema leka. To su oni sa metastazama na jetri i plućima. Takođe, moji lekovi ne mogu da razbiju kamen, ne leče šećernu bolest, psorijazu i sidu - kaže narodni lekar iz Štubika, napominjući da nikome, ko mu se obratio za pomoć, nije savetovao da prekine sa zvaničnom terapijom koju mu je lekar propisao. Pokazujući pismo iz Pule, Žika vadi fotografiju na kojoj je šestogodišnji dečak napisao: "Čika Žiko, ja sam Gabrijel Rataj, a postojim zahvaljujući Vama. "

Žikin preparat "milobilje" ispitan je u Zavodu za zaštitu zdravlja Srbije, gde je dobio potvrdu da može da koristi kao pomoćni lek.
- Biljkama se garantovano leči sterilitet, tumori i ciste ženskih organa, ali i bolesti grla, glasnica, sinusa, limfne žlezde, bronhitis i astma - kaže on. Sam način pripreme Žikinih preparata je tajna, a "recepturu" imaju samo njegova ćerka Miroslava i zet Dragan.

- Već godinama Miroslava i ja mu pomažemo u pravljenju melema, ali i u branju biljaka. Osim toga, pošto mnoge preparate šaljemo poštom, to je moja obaveza, kao i vođenje knjige u koju upisujemo sve naše korisnike i njihove dijagnoze. Moramo da pratimo njihov oporavak - kaže zet Dragan Golubović. Žika neće u penziju. Radiće dok može, kaže. Jeste da na mlađima svet ostaje, ali neće se smiriti dok jednog dana ne okupi sve koje su njegovi preparati digli iz mrtvih.
Tekst i foto: Ž. D.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 6.0
Postovani,

Meni je samo potrebna adresa ili telefon Zivojina Ilica iz Stubika.
Hvala,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.00
Molim vas za kontakt telefon ili adresu Žike
može na mail
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:20:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.