IN < - Plazma torta-vrlo jednostavno - >LO
(1/3) > >> :: Odgovori!
Autor: sanjalica :
Ovo mogu i muskarci napraviti, vrlo je ukusna, a sto duze stoji ona je ukusnija...
Rastopite margarin sa 250g secera u prahu, dodate 4 zumanca, gazirani sok od pomorandze (fanta) oko 2dl, zatim dodate 300g mlevene plazme,
pa 200g suvog grozdja, iseckanih zele bombona raznih boja oko 200g,
izguliti oko 100g cokolade, sve to izmesati i oblikovati po zelji, preliti sa slagom i gotovo! Ako hoces da bude bas onako velika torta sve duplo...

Torta je veoma ukusna i jednostavna i nema sta da zabrljas...
Autor: SAnja :
U sve to moze a i ne mora suvo grozdje i cokolada itd... ja pravim sa mlevenim orasima, dobije bolji ukus a sve iz razoga jer ne volim suvo voce tj suvo grozdje, i jos jedan savet, bice ukusnije ako se stavi 4 zumanca i jedno celo jaje, a od belanaca se umuti sam sa przenim secerom, mada je to malo kompikovanije za muskarce...
Autor: sanjalica :
Da, lepo je i sa orasima..., kod ove torte je dobro sto ne moze nista da zagori, ha, ha... A moze se kupiti i gotov slag, te prosto da ne moze biti prostije... To sa belancima nisam znala, sta dalje radis sa njima? Preliv?
Autor: SAnja :
Uzmes belanca, ali ne sme biti ni malo zumanca u njima, i dodas tek malo soli, na prstohvat, to se doda da bi se pena lakse ulupala, ja ovo radim sa zicom, ali ako nemas taj osecaj u zglobu i ako ne umes tako moze i mixer da ti uradi posao, zatim uzmes da lupas belanca, kad ih ulupas skroz, znaci da su cvrsta da stoje, stavis iznad neke serpe, lonca u kojem vri voda (tj stavis na paru) i dodajes uprzeni secer, tj dok si lupala belanca  u jos jednoj serpici stavis 4-5 kasika secera i kad to postane onako braonkasto stavljas polako u penu i istovremeno je i dalje mutis, sve ovo mora brzo da se uradi, i secer moras sipati polako da ti pena ne bi spala...
ne znam koliko si vicna kolacima i koliko se razumes u kuvanje ali probaj, ja slag ne volim ali ovo sa belancima i secerom je super!

A da, jos nesto, savet, kad se prave kolaci najbolje je da se prvo sa zumancima ulupa secer i kad se secer skroz ulupa tj nestane onda se dodaje po malo putera ili margarina, a najbolja kombinacija je kad se stavi pola jednog i pola drugog, i jos nesto, ja stavljam gusti sok od breskve, lepsi mi ukus onda, sameljem plazmu, orase i preko toga soka, tok se ne dobije homogena malo cvrsca masa i kad ulupam zumanca secer i puter onda dodam taj keks i sok....
Autor: sanjalica :
Hvala na iscrpnom odgovoru...
Blago onom ko te ozeni!!!
Vise sam pristalica miksera... Pozdrav! :wink:  :wink:  :wink:
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana