Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plazma torta-vrlo jednostavno  (Pročitano 18031 puta)
29. Jul 2003, 12:06:56
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 99
Ovo mogu i muskarci napraviti, vrlo je ukusna, a sto duze stoji ona je ukusnija...
Rastopite margarin sa 250g secera u prahu, dodate 4 zumanca, gazirani sok od pomorandze (fanta) oko 2dl, zatim dodate 300g mlevene plazme,
pa 200g suvog grozdja, iseckanih zele bombona raznih boja oko 200g,
izguliti oko 100g cokolade, sve to izmesati i oblikovati po zelji, preliti sa slagom i gotovo! Ako hoces da bude bas onako velika torta sve duplo...

Torta je veoma ukusna i jednostavna i nema sta da zabrljas...
IP sačuvana
social share
AKO SANJAM PROBUDICU SE!!!
AKO SE PROBUDIM-UMRECU!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
U sve to moze a i ne mora suvo grozdje i cokolada itd... ja pravim sa mlevenim orasima, dobije bolji ukus a sve iz razoga jer ne volim suvo voce tj suvo grozdje, i jos jedan savet, bice ukusnije ako se stavi 4 zumanca i jedno celo jaje, a od belanaca se umuti sam sa przenim secerom, mada je to malo kompikovanije za muskarce...
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 99
Da, lepo je i sa orasima..., kod ove torte je dobro sto ne moze nista da zagori, ha, ha... A moze se kupiti i gotov slag, te prosto da ne moze biti prostije... To sa belancima nisam znala, sta dalje radis sa njima? Preliv? Smile
IP sačuvana
social share
AKO SANJAM PROBUDICU SE!!!
AKO SE PROBUDIM-UMRECU!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Uzmes belanca, ali ne sme biti ni malo zumanca u njima, i dodas tek malo soli, na prstohvat, to se doda da bi se pena lakse ulupala, ja ovo radim sa zicom, ali ako nemas taj osecaj u zglobu i ako ne umes tako moze i mixer da ti uradi posao, zatim uzmes da lupas belanca, kad ih ulupas skroz, znaci da su cvrsta da stoje, stavis iznad neke serpe, lonca u kojem vri voda (tj stavis na paru) i dodajes uprzeni secer, tj dok si lupala belanca  u jos jednoj serpici stavis 4-5 kasika secera i kad to postane onako braonkasto stavljas polako u penu i istovremeno je i dalje mutis, sve ovo mora brzo da se uradi, i secer moras sipati polako da ti pena ne bi spala...
ne znam koliko si vicna kolacima i koliko se razumes u kuvanje ali probaj, ja slag ne volim ali ovo sa belancima i secerom je super!

A da, jos nesto, savet, kad se prave kolaci najbolje je da se prvo sa zumancima ulupa secer i kad se secer skroz ulupa tj nestane onda se dodaje po malo putera ili margarina, a najbolja kombinacija je kad se stavi pola jednog i pola drugog, i jos nesto, ja stavljam gusti sok od breskve, lepsi mi ukus onda, sameljem plazmu, orase i preko toga soka, tok se ne dobije homogena malo cvrsca masa i kad ulupam zumanca secer i puter onda dodam taj keks i sok....
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 99
Hvala na iscrpnom odgovoru...
Blago onom ko te ozeni!!!
Vise sam pristalica miksera... Pozdrav! :wink:  :wink:  :wink:
IP sačuvana
social share
AKO SANJAM PROBUDICU SE!!!
AKO SE PROBUDIM-UMRECU!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Citat
Blago onom ko te ozeni!!!


Kazi to Ivanu  Smile

A za odgovor, koliko znam umem i mogu ja cu svima uvek pomoci samo pitajte
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Ovu tortu godinam anisam jela,kad sam bila mala secam se da je mama pravila i mi smo jeli dok smo mogli Smiley ili dok je bilo Wink

Kumo kombinacija sa slagom i secerok i jeste za ovu tortu,tj secam se da je mama tako pravila...

A sto je najbolje od svega mozes da je oblikujes kako hoces Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 99
Ja mislim da Ivan to odlicno zna, vidis da te je postavio za svoju kraljicu,
to mnogo govori koliko te voli..., a ti si to verovatno i zasluzila!!! :wink:
IP sačuvana
social share
AKO SANJAM PROBUDICU SE!!!
AKO SE PROBUDIM-UMRECU!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Bez lazne skromnosti jesam zasluzila Smile

E sad da li on zna ili ne zna to nisam sigurna ali u svakom slucaju idemo polako u tom pravcu
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Zanimljiva ova plazma torta ... ali gde da nađem plazmu!?! Aaaaaa ..... oću plazmu!!!
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.