Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:04:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plavuse...  (Pročitano 6475 puta)
09. Avg 2006, 12:06:28
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Plavuše - ugrožena vrsta?  Smile

Naučnici veruju da će u narednih 200 godina prirodne plavuše jednostavno - nestati s naše planete

Nestaju....Prirodne plavuše

Poslednja prirodna plavuša biće rođena u - Finskoj

Kroz 200 godina naši čukun-čukun unuci neće moći da pričaju tako popularne viceve o plavušama jer ih jednostavno više neće biti a poslednja prirodna plavuša biće žiteljka Finske - tvrde nemački naučnici. Studija koju su pedantno obavili nemački naučnici pokazuje da su prirodne plavuše već postale "ugrožena vrsta" koja će nestati do 2202. godine. Oni su takođe predvideli da će poslednja prava prirodna plavuša biti rođena u Finskoj, zemlji koja ima najveći procenat plavuša na svetu. Međutim, s britanskih ostrva stižu saznanja druge vrste.
- Učestalost rađanja plavuša će, možda, opadati ali one neće iščeznuti - smatra profesor Džonatan Ris sa Univerziteta u Edinburgu. On tvrdi da već sada previše mali broj ljudi poseduje gen koji obezbeđuje rađanje plavuša zbog čega i preti opasnost da zaista postanu retke. Novorođeno dete će imati plavu kosu samo pod uslovom da gen za plavu kosu poseduju bake i deke po liniji oba roditelja. Istraživači takođe veruju da takozvane "flaširane plavuše", ofarbane blondinke, treba kriviti za lagani nestanak njihovih prirodnih rivalki. Oni su utvrdili da su veštačke plavuše muškarcima mnogo privlačije i da ih mnogo češće uzimaju za partnerke od prirodnih plavuša.
Međutim, profesor Ris, inače dermatolog sa Medicinskog fakulteta, misli drzgačije.
- Geni ne izumiru potpuno, oni ne iščezavaju sve dok se ne dogodi neki dramatičan poremećaj u organizmu. Jedini razlog zbog kojih bi plavuše nestale mogao bi biti totalni genetski haos u organizmu a uveren sam da tako nešto ne može da se dogodi - izjavio je Ris a zatim zaključio umirujuće - Možda će se dramatično smanjiti broj novorođenih plavuša, ali prosto ne mogu da zamislim da će one izumreti...

Izvor: Press

........

interesantno je objasnjenje kako su i zasto nastale plavuse...
na stranu prica o prilagodjavanju sredini, i da se u podrucjima sa vise sunca radjaju tamnoputiji, tamnookiji i tamnokosiji ljudi...  
postoji i teorija da su plavuse unutar zenske populacije nastale kroz prirodnu selekciju zvanu *privuci muzjaka*
tj. da je ono sto je redje, samim tim i privlacnije... pozeljnije itd.

danas, ako sednete bilo gde, primeticete da je populacija plavusa daleko brojnija i najbrojnija  Smile
... nebitno jesu li farbane ili ne
da li ta brojcana nadmoc danas *plavusu* cini manje privlacnom  Smile

prosudite sami ... Smile
 
 
 
« Poslednja izmena: 09. Avg 2006, 12:28:36 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne verujem da ce opasti popularnost plavusa Smile Iz muskih prica potice misljenje da su plavuse krhkije, zenstvenije i neznije, da su poput nezasticenih stvorenja koje "prosto covek ne moze, a da ne primeti", jos kada se doda muski komentar "volim plavo, pa makar i farbano" Smile sta reci Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
pa, iz toga moze da se zakljuci da je priroda prvo manipulisala ljudima, a onda su ljudi poceli da manipulisu prirodom  Smile

u svakom slucaju.. ja se ne farbma u plavo ni mrtva.. iako sam bila plava do 6-te godine Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Stigao mi je mail, eno kuce jale na POP-a....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 748
Zastava Usa
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung 6
nije mi jasno zasto muskarci vise vole plavuse (a cinjenica je da je tako  Smile ).licno mislim da su crnke lepse devojke  Smile (mada moram priznati da mene crvenokose jako privlace jer odaju utisak neke vatrenosti  Smile ).istina je da su plavuse naizgled neznije i krhkije  Smile ali za mene je to samo minus, zena bi trebalo da izgleda zdravo i jako  Smile , kao stabilnija licnost.jako malo plavusa znam koje s takve, stoga tvrdim da su crnke ''kvalitetnije'' ( Smile izvinjavam se na izrazu ali mi je nekako najpogodniji  Smile ) zene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
sto ljudi sto cudi
.... steta za prirodne plavusane sto iscezavaju mada je verovatno to stvar genetike, najaci opstaju, zar ne ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
*Brainiac* odaju samo utisak neke vatrenosti? Mogu li da te zamolim za objasnjenje?  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Hteo je da kaze ustvri da ste vi najbolje, najlepse, najpametnije, dusice od ljudi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Stigao mi je mail, eno kuce jale na POP-a....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 748
Zastava Usa
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung 6
mozes naravno samo ne znam koliko ces biti zadovoljna.ne znam mozda i nema objasnjenja volim devojke sa crvenom kosom.vedrije su mi nekako.ne znam.kaze nekako su vatrenije od ostalih , zivlje, da to je prava rec zilje.kao da u njima ima malo vise zivota nego u drugim, takav utisak na mene ostavljaju u globalu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Иначе преферирам црнке (мада немам ништа против плавуша) тако да се не секирам пуно.

Значи и за 200 година мени ће бити ОК. Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
hm.. na osnovu ovih odgovora... ispada da statistika gresi.. muskarci ne vole vise plavuse? Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:04:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.