Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 02. Sep 2025, 11:41:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jedna pilula za obolele od side  (Pročitano 479 puta)
06. Feb 2006, 12:54:22
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple 15
Jedna pilula za obolele od side

Ljudi zaraženi HIV-om, to jest oni kod kojih je tek započeta terapija neće više morati da piju tri vrste lekova u toku jednog dana. Tri leka - sustiv, vired i emtriv uskoro će se sjediniti u jednu pilulu i tako će pojednostaviti život pacijenata.

Stručnjaci su napravili jedinstveni lek koji na organizam ima isto dejstvo kao i tri odvojena medikamenta, čime se u krv unosi srednja doza. Još se ne zna koliko će novi lek koštati i kako će se zvati, ali do kraja godine će se naći u prodaji u Americi i Evropi. Ovaj napredak je od izuzetnog značaja jer se prvi put desilo da se velike multinacionalne kompanije koje proizvode lekove ujedine i slože u ideji da se lečenje obolelih olakša, iako je dosadašnja proizvodnja tri odvojena leka donosila veće prilive novca različitim kompanijama.

Bolesnici bi, ipak, trebalo da znaju da se ne radi o novim antivirusnim supstancama, već samo o kombinaciji tri postojeće. Kada je u pitanju lek antieids, naučnici rade na izdvajanju supstance iz B. Laktisa, koje ima u jogurtu, a koja bi mogla da bude rešenje za opaku bolest. Ipak, za sada su se eksperimenti sprovodili samo in vitro i na životinjama, a tek za nekoliko godina bi mogli da otpočnu i na ljudima.


Izvor: Glas Javnosti \ I. S.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 02. Sep 2025, 11:41:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.