Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Placeno reklamiranje, kako, gde, na kojim servisima, uslovi ?  (Pročitano 3222 puta)
03. Feb 2009, 22:39:21
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung e250,Nokia N73
Placeno reklamiranje, kako, gde, na kojim servisima je najbolje, uslovi, koliko se isplati, koliko povecava posecenot, cene ?

Da li je moguce reklamirati sajt uspesno putem besplatnih servisa, koliko povecava posecenost, koji su najbolji ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Placeno reklamiranje, kako, gde, na kojim servisima je najbolje, uslovi, koliko se isplati, koliko povecava posecenot, cene ?
Izuzetno je neozbiljno i ruzno ovako napisati gomilu polu recenica i otprilike ocekivati referat o tome...
Pritom to su sve stvari o kojima je vec pricano, koje su lako dostupne i za koje nije potrebna nikakva mudrost da bi se saznale...

Stvar je jasna, mnogo je puta prezvakana...

I: Od lokalnih servisa PPC postoji:
Etarget - tekstualne reklame na preko 100 sajtova
Toboads (Httpool kontekstualni) - tekstualne reklame sa malim grafickim elementima na sajtovima u Httpool mrezi
Krstarica kontekstualni oglasi - Tekstualni oglasi u okviru Krstarice
Pogodak kontekstualni oglasi - Tekstualni oglasi u okviru Pogotka
WebGazda - Banneri u okviru grupe sajtova koja koristi Web Gazdu.

II: Od globalnih je jedino Google Adsense na sajtovima zastupljen, pa samim tim samo Google Adwords ima smisla koristiti.

III: Direktan dogovor sa sajtovima.

Sto se tice reklamiranja u okviru mreza, cene variraju u zavisnosti od toga sta se reklamira, koliko je ciljano i kakva je politika same mreze.
Sve te stvari prilicno su jasno navedene na samom sajtu i do svakog od podataka se moze doci prilikom provere na samom sajtu i iscitavanja dokumentacije.

Sto se tice dogovora sa sajtovima, oni mogu biti najrazlicitiji, ali je sigurno da se nesto sto je dobro ne moze dobiti jeftino, i da u takvim dogovorima nema nikakvih garancija.

Sto se tice besplatnih sistema... Vise ne postoji ni jedan sistem razmene bannera koji nesto vredi, samim tim, besmisleno bi bilo tako nesto postavljati. Poseta koja moze da se dovede je smesna (nekad nije bila), a sam kvalitet posete je uglavnom nikakav. Alternativne varijante su opisane u tekstovima o zaradi, nacini promocije sajta sa kvalitetnim sadrzajem...

Opet dolazimo do jedne stvari... umesto da ucis, ti trosis moje vreme na stvari od kojih ti neces imati nikakvu realnu korist. Pricamo o reklami a ti neces ni host i domen da kupis, a o tome da postavljas pocetnicka pitanja sto se same tehnologije tice, da ne govorimo...
Ove stvari ces nauciti vremenom, one ce doci prirodno uz ostalo znanje koje ti treba da bi to sto radis imalo ikakvu buducnost.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung e250,Nokia N73
Citat
Izuzetno je neozbiljno i ruzno ovako napisati gomilu polu recenica i otprilike ocekivati referat o tome...

Za to si u pravu, pogresio sam . . .Nisam otvorio ovu temu samo za sebe, vec da bi i ostali saznali nesto vise o tom paid reklamiranju . . .

Citat
Pricamo o reklami a ti neces ni host i domen da kupis


Ja se taman odlucim da kupim Sezampro hosting, na forumu kazu ne valja, bolje uzmi neki koji nije domaci i tk, a ja to ne mogu jer nisam punoletan, a moje roditelje to ne interesuje . . . . . . Tek sada sam u totalnoj konfuziji . . .



Ono sto sam ja shvatio:
kupi hosting, kupi domen, plati reklamiranje na jednom od sajtova koje si naveo = solidan broj poseta . . . ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone
Solidan broj posjeta zavisi i od tebe, ako reklamu platis posjeta ces imati, razlika je u tome sta radis, mora da izgleda dobro, da privuce ljude... i o tome mislim da se nalazi top tema Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Za to si u pravu, pogresio sam . . .Nisam otvorio ovu temu samo za sebe, vec da bi i ostali saznali nesto vise o tom paid reklamiranju . . .
Samo nemoj da se boris za opste dobro i mir u svetu, za to imamo Misice... njihov izgled opravdava svaki postupak i izjavu, ma koliko glupa bila...  Smile
Citat
Ja se taman odlucim da kupim Sezampro hosting, na forumu kazu ne valja, bolje uzmi neki koji nije domaci i tk, a ja to ne mogu jer nisam punoletan, a moje roditelje to ne interesuje . . . . . . Tek sada sam u totalnoj konfuziji . . .
Nateraj ih da ih zainteresuje ili nadji nekog punoletnog ko hoce da ti pomogne...
Ovako kako se ponasas, ne bih ti ni ja pomogao, a pomogao sam mnogima. Oni su u celu pricu usli mnogo ozbiljnije i mnogo svog rada u to ulozili, i samo im je trebala mala asistencija... ti svaku glupost pitas i cekas da ti se servira.
Pritom neko je pomenuo da mozes i kao maloletan to da otvoris, to zaista ne znam i ne mogu biti siguran, ali nije nemoguce da je dozvoljeno jer to je debitna kartica, trosis koliko imas, nema dozvoljenog minusa i slicno.
Citat
Ono sto sam ja shvatio:
kupi hosting, kupi domen, plati reklamiranje na jednom od sajtova koje si naveo = solidan broj poseta . . . ?
Isto kao kad bi rekao:
tumor na mozgu + covek + skalpel + baterijska lampa = uspesna operacija
10m2 pleha + 1m3 aluminijuma + covek + cekic + busilica + 2m2 koze = ferrari
covek + gitara + duga kosa + tamniji ten = dzimi hendriks

Domen i hosting su preduslov da se bilo sta pocne.
Od toga koliko je izbor toga bio dobar zavisi sta moze da se razvije.
Kada se to razvije, zavisno od toga koliko je dobro, potrebno mu je manje ili vise reklame.
Kada se i dodje do te reklame, od toga kako je napravis, napises... gde je objavis, kako odradis landing page i milion drugih stvari zavisi koliko ce imati efekta.

Ti trenutno ne znas ama bas nista o tome. Gledas kao tele u sarena vrata i besmisleno je da izvlacis zakljucke.
Tvoje je da naucis onaj korak se odnosi na razvoj sajta... pa kad naucis kako, onda da razradis dobar plan sta ces da pravis...
To je proces... to ni da si genije ne mozes da uradis za par dana... a sa stavom koji imas, ne mozes da uradis nikad, jer ces pre ili kasnije biti udaljen odavde jer ja necu da dozvolim da ja ili drugi gube sate i sate na objasnjavanje takvih stvari.

Dakle... tvoj prvo korak je da promenis stav prema ovome... da promenis svoje ponasanje...
Kad promenis svoje ponasanje, kreni da ucis... a dok naucis sta treba, razvice se i neka ideja koju ima smisla gurati...

Offtopic recycled.
« Poslednja izmena: 04. Feb 2009, 22:55:54 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Jedan zanimljiv i kvalitetan vodic koji je osvanuo na netu pre 10ak dana:

Kome je danas lako i cija prodaja raste? 
Teko je reci. Po nekim procenama kriza ce poceti da jenjava tek na prolece sledece 2010. godine.
Da li cete sedeti i cekati?

Etarget, kompanija koja prua usluge ciljane reklame na internetu,predstavlja vam Vodic u 7 koraka  -  kako da nadmudrite smanjene budete i da sa sredstvima kojima raspolaete dosegnete nove kupce, na internetu.

U vodicu se nalaze kratki saveti, analiza ponaanja potroaca na mrezi, najnoviji podaci o tome kako se donosi odluka o kupovini, sta se sada i zasto kupuje i kako da napravite uspesan oglas koji gada Vasu ciljnu grupu i ostaje u okviru Vaseg planiranog budeta za promociju.


Vodic je dostupan na web stranici:
http://www.etarget.rs/content/7-prakticnih-saveta-za-internet-oglasavanje/
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung e250,Nokia N73
Hvala SF . . .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Life begins at the end of your comfort zone."

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Note 3
Hvala za vodic!   Smile

Ps: Koliko sam video, za etarget je neophodno da imas pravno lice (maticni broj)? Da li postoji neki nacin da se ovo zaobidje?
Za Httpool mi se cini da je ranije trazio isto, a sada ne trazi, bar do tamo dokle sam stigao u registraciji.  Smile
IP sačuvana
social share

     
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Mislim da i jedni i drugi traze, ali da se i sa jednima i sa drugima mozete dogovoriti Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung e250,Nokia N73
Citat
Koliko sam video, za etarget je neophodno da imas pravno lice (maticni broj)? Da li postoji neki nacin da se ovo zaobidje?

Meni su rekli da za sada samo pravna lica mogu da prikazuju njihove oglase . . .  Mada probaj . ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.